iso_3166 3.5 - en to be translation catalogue (447 entries)

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Albania
be: Албанія

en: Algeria
be: Алжыр

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Antigua and Barbuda
be: Антыгуа і Барбуда

en: Arab Republic of Egypt
be: Арабская Рэспубліка Егіпет

en: Argentina
be: Аргенціна

en: Argentine Republic
be: Рэспубліка Аргенціна

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: Bahamas
be: Багамскія астравы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Barbados
be: Барбадос

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Беліз

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермудскія астравы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivarian Republic of Venezuela
be: Баліварыянская Рэспубліка Венесуэла

en: Bolivia
be: Балівія

en: Bosnia and Herzegovina
be: Боснія і Герцагавіна

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bouvet Island
be: Востраў Бувэ

en: Brazil
be: Бразілія

en: British Antarctic Territory
be: Брытанская Антарктычная Тэрыторыя

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя ў Індыйскім акіяне

en: British Virgin Islands
be: Брытанскія Вірджынскія астравы

en: Brunei Darussalam
be: Бруней Дарэсалам

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна-Фасо

en: Burma, Socialist Republic of the Union of
be: Аб'яднаная Сацыялістычная Рэспубліка Бірма

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
be: Беларуская Савецкая Сацыялістычная Рэспубліка

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Canton and Enderbury Islands
be: Астравы Эндэрберы і Кантон

en: Cape Verde
be: Каба-Вердэ

en: Cayman Islands
be: Кайманавы астравы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: Chile
be: Чылі

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Каляд

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя (Кілінг) астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Commonwealth of Dominica
be: Садружнасць Дамінікі

en: Commonwealth of the Bahamas
be: Садружнасць Багамскіх астравоў

en: Commonwealth of the Northern Mariana Islands
be: Садружнасць Паўночных Марыянскіх астравоў

en: Comoros
be: Каморскія астравы

en: Congo
be: Конга

en: Congo, The Democratic Republic of the
be: Дэмакратычная Рэспубліка Конка

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Croatia
be: Харватыя

en: Cuba
be: Куба

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Czech Republic
be: Чэшская Рэспубліка

en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
be: Чэхаславацкая Сацыялістычная Рэспубліка

en: Côte d'Ivoire
be: Кот д'Івуар

en: Dahomey
be: Дагамея

en: Democratic People's Republic of Korea
be: Карэйская Народна-дэмакратычная рэспубліка

en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
be: Дэмакратычная рэспубліка Сан-Тамэ і Прынсіпэ

en: Democratic Republic of Timor-Leste
be: Дэмакратычная Рэспубліка Тымор-Лешці

en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
be: Дэмакратычная Сацыялістычная Рэспубліка Шры-Ланка

en: Denmark
be: Данія

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская рэспубліка

en: Dronning Maud Land
be: Зямля каралевы Мод

en: East Timor
be: Усходні Тымор

en: Eastern Republic of Uruguay
be: Усходняя Рэспубліка Уругвай

en: Ecuador
be: Эквадор

en: Egypt
be: Егіпет

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінея

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Falkland Islands (Malvinas)
be: Фалклендскія астравы (Мальвіны)

en: Faroe Islands
be: Фарэрскія астравы

en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
be: Федэратыўная Дэмакратычная Рэспубліка Эфіопія

en: Federal Republic of Germany
be: Федэратыўная Рэспубліка Германія

en: Federal Republic of Nigeria
be: Федэратыўная Рэспубліка Нігерыя

en: Federated States of Micronesia
be: Федэратыўныя штаты Мікранэзіі

en: Federative Republic of Brazil
be: Федэратыўная Рэспубліка Бразілія

en: Fiji
be: Фіджы

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: France, Metropolitan
be: Францыя, Метраполія

en: French Afars and Issas
be: Французскія Афар і Ісас

en: French Guiana
be: Французская Гвіана

en: French Polynesia
be: Французская Палінэзія

en: French Republic
be: Французская Рэспубліка

en: French Southern Territories
be: Французскія Паўднёвыя тэрыторыі

en: French Southern and Antarctic Territories
be: Французскія Паўднёвыя і Антарктычныя Тэрыторыі

en: Gabon
be: Габон

en: Gabonese Republic
be: Габонская Рэспубліка

en: Gambia
be: Гамбія

en: Georgia
be: Грузія

en: German Democratic Republic
be: Германская Дэмакратычная Рэспубліка

en: Germany
be: Германія

en: Germany, Federal Republic of
be: Германія, Федэратыўная Рэспубліка

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Gilbert and Ellice Islands
be: Астравы Гільберт і Эліс

en: Grand Duchy of Luxembourg
be: Вялікае Княства Люксембург

en: Greece
be: Грэцыя

en: Greenland
be: Грэнландыя

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guernsey
be: Гернсі

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісаў

en: Guyana
be: Гаяна

en: Haiti
be: Гаіці

en: Hashemite Kingdom of Jordan
be: Хашымідскае Каралеўства Іарданія

en: Heard Island and McDonald Islands
be: Астравы Хэрд і Макдональд

en: Hellenic Republic
be: Грэцкая рэспубліка

en: Holy See (Vatican City State)
be: Ватыкан

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hong Kong
be: Ганконг

en: Hong Kong Special Administrative Region of China
be: Ганконг, спецыяльны адміністратыўны раён Кітая

en: Hungary
be: Венгрыя

en: Iceland
be: Ісландыя

en: Independent State of Samoa
be: Незалежная Дзяржава Самоа

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданэзія

en: Iran, Islamic Republic of
be: Іран, Ісламская Рэспубліка

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Islamic Republic of Afghanistan
be: Ісламская рэспубліка Афганістан

en: Islamic Republic of Iran
be: Ісламская Рэспубліка Іран

en: Islamic Republic of Mauritania
be: Ісламская Рэспубліка Маўрытанія

en: Islamic Republic of Pakistan
be: Ісламская рэспубліка Пакістан

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Israel
be: Ізраіль

en: Italian Republic
be: Італьянская рэспубліка

en: Italy
be: Італія

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Jersey
be: Джэрсі

en: Johnston Island
be: Востраў Джонстана

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Kingdom of Bahrain
be: Каралеўства Бахрэйн

en: Kingdom of Belgium
be: Каралеўства Бельгія

en: Kingdom of Bhutan
be: Каралеўства Бутан

en: Kingdom of Cambodia
be: Каралеўства Камбоджа

en: Kingdom of Denmark
be: Каралеўства Данія

en: Kingdom of Lesotho
be: Каралеўства Лесота

en: Kingdom of Morocco
be: Каралеўства Марока

en: Kingdom of Norway
be: Каралеўства Нарвегія

en: Kingdom of Saudi Arabia
be: Каралеўства Саудаўская Аравія

en: Kingdom of Spain
be: Каралеўства Іспанія

en: Kingdom of Swaziland
be: Каралеўства Свазіленд

en: Kingdom of Sweden
be: Каралеўства Швецыя

en: Kingdom of Thailand
be: Каралеўства Тайланд

en: Kingdom of Tonga
be: Каралеўства Тонга

en: Kingdom of the Netherlands
be: Каралеўства Нідэрланды

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Korea, Democratic People's Republic of
be: Карэйская Народна-дэмакратычная рэспубліка

en: Korea, Republic of
be: Рэспубліка Карэя

en: Kuwait
be: Кувейт

en: Kyrgyz Republic
be: Кыргызская Рэспубліка

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: Lao People's Democratic Republic
be: Лаос, Народная Дэмакратычная Рэспубліка

en: Latvia
be: Латвія

en: Lebanese Republic
be: Ліванская Рэспубліка

en: Lebanon
be: Ліван

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Ліберыя

en: Libyan Arab Jamahiriya
be: Лівійская Арабская Джамахірыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Macao
be: Макао

en: Macao Special Administrative Region of China
be: Макао, спецыяльны адміністратыўны раён Кітая

en: Macedonia, Republic of
be: Рэспубліка Македонія

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Maldives
be: Мальдзівы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Marshall Islands
be: Маршалавы астравы

en: Martinique
be: Марцініка

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Mayotte
be: Маёта

en: Mexico
be: Мексіка

en: Micronesia, Federated States of
be: Федэратыўныя штаты Мікранезіі

en: Midway Islands
be: Астравы Мідвэй

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montenegro
be: Чарнагорыя

en: Montserrat
be: Мансерат

en: Morocco
be: Марока

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Myanmar
be: М'янма

en: Namibia
be: Намібія

en: Nauru
be: Наўру

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: Netherlands Antilles
be: Нідэрландскія Антыльскія астравы

en: Neutral Zone
be: Нейтральная зона

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: New Hebrides
be: Новыя Гібрыды

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніўе

en: Norfolk Island
be: Востраў Норфалк

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія выспы

en: Norway
be: Нарвегія

en: Occupied Palestinian Territory
be: Акупаваная Палестынская тэрыторыя

en: Oman
be: Аман

en: Pacific Islands (trust territory)
be: Ціхаакіянскія астравы (падапечная тэрыторыя)

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палаў

en: Palestinian Territory, Occupied
be: Палестынская тэрыторыя, акупаваная

en: Panama
be: Панама

en: Panama Canal Zone
be: Зона Панамскага Каналу

en: Panama, Republic of
be: Панама, Рэспубліка

en: Papua New Guinea
be: Папуа-Новая Гвінея

en: Paraguay
be: Парагвай

en: People's Democratic Republic of Algeria
be: Народная Дэмакратычная Рэспубліка Алжыр

en: People's Republic of Bangladesh
be: Народная Рэспубліка Бангладэш

en: People's Republic of China
be: Народная Рэспубліка Кітай

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Pitcairn
be: Піткерн

en: Poland
be: Польшча

en: Portugal
be: Партугалія

en: Portuguese Republic
be: Партугальская рэспубліка

en: Principality of Andorra
be: Княства Андора

en: Principality of Liechtenstein
be: Княства Ліхтэнштэйн

en: Principality of Monaco
be: Княства Манака

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Qatar
be: Катар

en: Republic of Albania
be: Рэспубліка Албанія

en: Republic of Angola
be: Рэспубліка Ангола

en: Republic of Armenia
be: Рэспубліка Арменія

en: Republic of Austria
be: Рэспубліка Аўстрыя

en: Republic of Azerbaijan
be: Рэспубліка Азербайджан

en: Republic of Belarus
be: Рэспубліка Беларусь

en: Republic of Benin
be: Рэспубліка Бенін

en: Republic of Bolivia
be: Рэспубліка Балівія

en: Republic of Bosnia and Herzegovina
be: Рэспубліка Боснія і Герцагавіна

en: Republic of Botswana
be: Рэспубліка Батсвана

en: Republic of Bulgaria
be: Рэспубліка Балгарыя

en: Republic of Burundi
be: Рэспубліка Бурундзі

en: Republic of Cameroon
be: Рэспубліка Камерун

en: Republic of Cape Verde
be: Рэспубліка Каба-Вердэ

en: Republic of Chad
be: Рэспубліка Чад

en: Republic of Chile
be: Рэспубліка Чылі

en: Republic of Colombia
be: Рэспубліка Калумбія

en: Republic of Costa Rica
be: Рэспубліка Коста-Рыка

en: Republic of Croatia
be: Рэспубліка Харватыя

en: Republic of Cuba
be: Рэспубліка Куба

en: Republic of Cyprus
be: Рэспубліка Кіпр

en: Republic of Côte d'Ivoire
be: Рэспубліка Кот д'Івуар

en: Republic of Djibouti
be: Рэспубліка Джыбуці

en: Republic of Ecuador
be: Рэспубліка Эквадор

en: Republic of El Salvador
be: Рэспубліка Сальвадор

en: Republic of Equatorial Guinea
be: Рэспубліка Экватарыяльная Гвінея

en: Republic of Estonia
be: Рэспубліка Эстонія

en: Republic of Finland
be: Рэспубліка Фінляндыя

en: Republic of Ghana
be: Рэспубліка Гана

en: Republic of Guatemala
be: Рэспубліка Гватэмала

en: Republic of Guinea
be: Рэспубліка Гвінея

en: Republic of Guinea-Bissau
be: Рэспубліка Гвінея-Бісаў

en: Republic of Guyana
be: Рэспубліка Гаяна

en: Republic of Haiti
be: Рэспубліка Гаіці

en: Republic of Honduras
be: Рэспубліка Гандурас

en: Republic of Hungary
be: Рэспубліка Венгрыя

en: Republic of Iceland
be: Рэспубліка Ісландыя

en: Republic of India
be: Рэспубліка Індыя

en: Republic of Indonesia
be: Рэспубліка Інданэзія

en: Republic of Iraq
be: Рэспубліка Ірак

en: Republic of Kazakhstan
be: Рэспубліка Казахстан

en: Republic of Kenya
be: Рэспубліка Кенія

en: Republic of Kiribati
be: Рэспубліка Кірыбаці

en: Republic of Latvia
be: Рэспубліка Латвія

en: Republic of Liberia
be: Рэспубліка Ліберыя

en: Republic of Lithuania
be: Рэспубліка Літва

en: Republic of Madagascar
be: Рэспубліка Мадагаскар

en: Republic of Malawi
be: Рэспубліка Малаві

en: Republic of Maldives
be: Рэспубліка Мальдзівы

en: Republic of Mali
be: Рэспубліка Малі

en: Republic of Malta
be: Рэспубліка Мальта

en: Republic of Mauritius
be: Рэспубліка Маўрыкій

en: Republic of Moldova
be: Рэспубліка Малдова

en: Republic of Mozambique
be: Рэспубліка Мазамбік

en: Republic of Namibia
be: Рэспубліка Намібія

en: Republic of Nauru
be: Рэспубліка Наўру

en: Republic of Nicaragua
be: Рэспубліка Нікарагуа

en: Republic of Niue
be: Рэспубліка Ніўе

en: Republic of Palau
be: Рэспубліка Палаў

en: Republic of Panama
be: Рэспубліка Панама

en: Republic of Paraguay
be: Рэспубліка Парагвай

en: Republic of Peru
be: Рэспубліка Перу

en: Republic of Poland
be: Рэспубліка Польшча

en: Republic of San Marino
be: Рэспубліка Сан-Марына

en: Republic of Senegal
be: Рэспубліка Сенегал

en: Republic of Serbia
be: Рэспубліка Сербія

en: Republic of Seychelles
be: Рэспубліка Сейшэльскія астравы

en: Republic of Sierra Leone
be: Рэспубліка С'ера-Леоне

en: Republic of Singapore
be: Рэспубліка Сінгапур

en: Republic of Slovenia
be: Рэспубліка Славенія

en: Republic of South Africa
be: Паўднёва-Афрыканская рэспубліка

en: Republic of Suriname
be: Рэспубліка Сурынам

en: Republic of Tajikistan
be: Рэспубліка Таджыкістан

en: Republic of Trinidad and Tobago
be: Рэспубліка Трынідад і Табага

en: Republic of Tunisia
be: Рэспубліка Туніс

en: Republic of Turkey
be: Рэспубліка Турцыя

en: Republic of Uganda
be: Рэспубліка Уганда

en: Republic of Uzbekistan
be: Рэспубліка Узбекістан

en: Republic of Vanuatu
be: Рэспубліка Вануату

en: Republic of Yemen
be: Рэспубліка Емен

en: Republic of Zambia
be: Рэспубліка Замбія

en: Republic of Zimbabwe
be: Рэспубліка Зімбабве

en: Republic of the Congo
be: Рэспубліка Конга

en: Republic of the Fiji Islands
be: Рэспубліка астравоў Фіджы

en: Republic of the Gambia
be: Рэспубліка Гамбія

en: Republic of the Marshall Islands
be: Рэспубліка Маршалавых астравоў

en: Republic of the Niger
be: Рэспубліка Нігер

en: Republic of the Philippines
be: Рэспубліка Філіпіны

en: Republic of the Sudan
be: Рэспубліка Судан

en: Reunion
be: Руньён

en: Romania
be: Румынія

en: Romania, Socialist Republic of
be: Румынія, Сацыялістычная Рэспубліка

en: Russian Federation
be: Расійская Федэрацыя

en: Rwanda
be: Руанда

en: Rwandese Republic
be: Руандская рэспубліка

en: Saint Barthélemy
be: Святы Барталамей

en: Saint Helena
be: востраў Святой Алены

en: Saint Kitts and Nevis
be: Святы Кітс і Невіс

en: Saint Lucia
be: востраў Святой Лусіі

en: Saint Martin (French part)
be: Святы Мартын (Франзузская частка)

en: Saint Pierre and Miquelon
be: Святы П'ер і Міквелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
be: Святы Вінцэнт і Грэнадзіны

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Sao Tome and Principe
be: Сан-Тамэ і Прынсіпэ

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Serbia
be: Сербія

en: Serbia and Montenegro
be: Сербія і Чарнагорыя

en: Seychelles
be: Сейшэльскія астравы

en: Sierra Leone
be: С'ера-Леоне

en: Sikkim
be: Сікім

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Slovak Republic
be: Славацкая Рэспубліка

en: Slovakia
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Socialist People's Libyan Arab Jamahiriya
be: Сацыялістычная Народная Лівійская Арабская Джамахірыя

en: Socialist Republic of Viet Nam
be: Сацыялістычная Рэспубліка В'етнам

en: Solomon Islands
be: Саламонавы астравы

en: Somali Republic
be: Самалійская рэспубліка

en: Somalia
be: Самалі

en: South Africa
be: Паўднёвая Афрыка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
be: Паўднёвая Георгія і Паўднёвыя Сэндвічавы астравы

en: Southern Rhodesia
be: Паўднёвая Радэзія

en: Spain
be: Іспанія

en: Spanish Sahara
be: Іспанская Сахара

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: St. Kitts-Nevis-Anguilla
be: Сэн-Кітс, Невіс і Ангілья

en: State of Israel
be: Дзяржава Ізраіль

en: State of Kuwait
be: Дзяржава Кувейт

en: State of Qatar
be: Дзяржава Катар

en: Sudan
be: Судан

en: Sultanate of Oman
be: Султанат Аман

en: Suriname
be: Сурынам

en: Svalbard and Jan Mayen
be: Астравы Свальбард і Ян Маен

en: Swaziland
be: Свазіленд

en: Sweden
be: Швецыя

en: Swiss Confederation
be: Швейцарская Канфедэрацыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syrian Arab Republic
be: Сірыйская Арабская Рэспубліка

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Taiwan, Province of China
be: Тайвань, Правінцыя Кітая

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Tanzania, United Republic of
be: Танзанія, Злучаная Рэспубліка

en: Thailand
be: Тайланд

en: The Former Yugoslav Republic of Macedonia
be: Былая югаслаўская Рэспубліка Македонія

en: Timor-Leste
be: Тымор-Лешці

en: Togo
be: Тога

en: Togolese Republic
be: Рэспубліка Тога

en: Tokelau
be: Такелаў

en: Tonga
be: Тонга

en: Trinidad and Tobago
be: Трынідад і Табага

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkey
be: Турцыя

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
be: Астравы Таркс і Кэйкас

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: US Miscellaneous Pacific Islands
be: Розныя Ціхаакіянскія астравы ЗША

en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
be: СССР, Саюз Савецкіх Сацыялістычных Рэспублік

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: Union of Myanmar
be: Саюз М'янма

en: Union of the Comoros
be: Саюз Каморскіх астравоў

en: United Arab Emirates
be: Аб'яднаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Злучанае Каралеўства

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
be: Злучанае Каралеўства Вялікабрытаніі і Паўночнай Ірландыі

en: United Mexican States
be: Злучаныя штаты Мексікі

en: United Republic of Tanzania
be: Злучаная Рэспубліка Танзанія

en: United States
be: Злучаныя Штаты

en: United States Minor Outlying Islands
be: Знешнія Малыя Астравы Злучаных Штатаў

en: United States of America
be: Злучаныя Штаты Амерыкі

en: Upper Volta, Republic of
be: Верхняя Вольта, Рэспубліка

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Vatican City State (Holy See)
be: Дзяржава-Горад Ватыкан (папскі пасад)

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Viet Nam
be: В'етнам

en: Viet-Nam, Democratic Republic of
be: В'етнам, Дэмакратычная Рэспубліка

en: Virgin Islands of the United States
be: Вірджынскія астравы Злучаных Штатаў

en: Virgin Islands, British
be: Вірджынскія астравы, Брытанскія

en: Virgin Islands, U.S.
be: Вірджынскія астравы, ЗША

en: Wake Island
be: Востраў Вэйк

en: Wallis and Futuna
be: Уоліс і Футуна

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: Yemen
be: Емен

en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
be: Емен, Народна-Дэмакратычная Рэспубліка

en: Yemen, Yemen Arab Republic
be: Емен, Арабская Рэспубліка

en: Yugoslavia, Socialist Federal Republic of
be: Югаславія, Сацыялістычная Федэратыўная Рэспубліка

en: Zaire, Republic of
be: Заір, Рэспубліка

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабве

en: Åland Islands
be: Аландскія астравы
