tar-1.15.91-eu - en to eu translation catalogue (403 entries)

en: 
    Report bugs to <%s>.
eu: 
    Erroreen berri <%s>-ra eman.

en:   or:
eu:   edo:

en:  !             Spawn a subshell
eu:  !             Azpishell bat sortu

en:  ?             Print this list
eu:  ?             Zerrenda hau inprimatu

en:  [OPTION...]
eu:  [AUKERA...]

en:  link to %s
eu:  %s-ra lotu

en:  n name        Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q             Abort tar
     y or newline  Continue operation
eu:  n name        Eman izen berri bat hurrengo (eta hurrengo) bolumenentzat
     q             tar utzi
     y edo intro  Ekintza jarraitu

en:  unknown file type %s
eu:  %s fitxategi mota ezezaguna

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter must be positive
eu: %.*s: ARGP_HELP_FMT parametroa positibo izan behar da

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
eu: %.*s: ARGP_HELP_FMT parametroak balio bat behar du

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
eu: %.*s: ARGP_HELP_FMT parametro ezezaguna

en: %s command failed
eu: %s komandoak huts egin du

en: %s is not continued on this volume
eu: %s ez da bolumen honen jarraipena

en: %s is possibly continued on this volume: header contains truncated name
eu: %s posibleki bolumen honen jarraipena da: buruak mozturiko izena du

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
eu: %s okerreko tamaina da (%s != %s + %s)

en: %s: Cannot %s
eu: %s: Ezin da %s

en: %s: Cannot change mode to %s
eu: %s: Ezin da modua %s-ra aldatu

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
eu: %s: Ezin da jabetza uid %lu, gid %lu -ra aldatu

en: %s: Cannot create symlink to %s
eu: %s: Ezin da %s-ra lotura sinbolkoa sortu

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
eu: %s: Ezin da atera -- paketea beste bolumen baten jarraipena da

en: %s: Cannot hard link to %s
eu: %s: Ezin da %s-ra gogorki lotu

en: %s: Cannot remove
eu: %s: Ezin da ezabatu

en: %s: Cannot rename to %s
eu: %s: Ezin da %s-ra berrizendatu

en: %s: Cannot seek to %s
eu: %s: Ezin da %s-ra seek egin

en: %s: Deleting %s
eu: %s: %s ezabatzen

en: %s: Directory has been renamed
eu: %s: Direktorioa berrizendatua izan da

en: %s: Directory has been renamed from %s
eu: %s: Direktorioa %s-tik berrizendatua izan da

en: %s: Directory is new
eu: %s: Direktorioa berria da

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
eu: %s: Direktorioa bere egoera atera aurretik berrizendatua izan da

en: %s: File removed before we read it
eu: %s: Fitxategia irakurri baino lehen ezabaturik

en: %s: Invalid archive format
eu: %s: Pakete formatu baliogabea

en: %s: Invalid group
eu: %s: Talde baliogabea

en: %s: Not found in archive
eu: %s: Ez da paketean aurkitu

en: %s: Not purging directory: unable to stat
eu: %s: Ez da direktorioa garbituko: ezin da egoera eskuratu

en: %s: Omitting
eu: %s: Alde batetara uzten

en: %s: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
eu[0]: %s: Irakurketa errorea %s byte-an, byte %lu irakurtzerakoan
eu[1]: %s: Irakurketa errorea %s byte-an, %lu byte irakurtzerakoan

en: %s: Too many arguments
eu: %s: Argumentu gehiegi

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
eu: %s: Esperogabeko inkonsistentziak direktorioa sortzerakoan

en: %s: Unknown file type `%c', diffed as normal file
eu: %s: `%c' fitxategi mota ezezaguna, fitxategi arrunt batez ezberdina

en: %s: Unknown file type `%c', extracted as normal file
eu: %s: `%c' fitxategi mota ezezaguna, fitxategi arrunt bat bezala ateratzen

en: %s: Unknown file type; file ignored
eu: %s: Fitxategi mota ezezaguna; fitxategia alde batetara utziko da

en: %s: Volume label is too long (limit is %lu byte) | %s: Volume label is too long (limit is %lu bytes)
eu[0]: %s: Bolumen etiketa luzeegia da (muga %lu byte da)
eu[1]: %s: Bolumen etiketa luzeegia da (muga %lu byte da)

en: %s: Warning: Cannot %s
eu: %s: Oharra: Ezin da %s

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
eu: %s: Oharra: Ezin da %s-ra seek egin

en: %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
eu[0]: %s: Oharra: Irakurketa errorea %s byte-an, byte %lu irakurtzerakoan
eu[1]: %s: Oharra: Irakurketa errorea %s byte-an, %lu byte irakurtzerakoan

en: %s: Was unable to backup this file
eu: %s: Ez da gai fitxategi honen babeskopia egiteko

en: %s: contains invalid volume number
eu: %s: bolumen zenbaki baliogabea du

en: %s: directory is on a different device: not purging
eu: %s: direktorioa gailu ezberdin batetan dago: ez da garbituko

en: %s: door ignored
eu: %s: atea alde batetara utzia

en: %s: file changed as we read it
eu: %s: fitxategia aldatu egin da irakurtzen ari zenean

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
eu: %s: fitxategia fitxategi sistema ezberdin batetan dago, ez da irauliko

en: %s: file is the archive; not dumped
eu: %s: fitxategia paketea da, ez da irauliko

en: %s: file is unchanged; not dumped
eu: %s: fitxategia ez da aldatu, ez da irauliko

en: %s: file list already read
eu: %s: fitxategi zerrenda irakurria dagoeneko

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
eu: %s: fitxategi izena luzeegia da (ezin da moztu); ez da irauliko

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
eu: %s: fitxategi izena luzeegia da (gehi. %d); ez da irauliko

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header, truncated
eu: %s: fitxategi izen luzeegia GNU bolumen anitzeko buruan gordetzeko, mozturik

en: %s: illegal option -- %c
eu: %s: -- %c legezkanpoko aukera

en: %s: implausibly old time stamp %s
eu: %s: Sinesgarri izateko zaharregia den denbora marka %s

en: %s: invalid option -- %c
eu: %s: -- %c ekintza baliogabea

en: %s: link name is too long; not dumped
eu: %s: lotura izena luzeegia da; ez da irauliko

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
eu: %s: `%c%s' aukerak ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `%s' is ambiguous
eu: %s: `%s' aukera anbiguoa da

en: %s: option `%s' requires an argument
eu: %s: `%s' aukerak argumentu bat behar du

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
eu: %s: `--%s' aukerak ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
eu: %s: `-W %s' aukerak ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
eu: %s: `-W %s' aukera anbiguoa da

en: %s: option requires an argument -- %c
eu: %s: aukerak -- %c argumentu bat behar du.

en: %s: socket ignored
eu: %s: socket-a alde batetara utzi da

en: %s: time stamp %s is %s s in the future
eu: %s: %s denbora marka %s etorkizunean da

en: %s: unrecognized option `%c%s'
eu: %s: `%c%s' aukera ezezaguna

en: %s: unrecognized option `--%s'
eu: %s: `--%s' aukera ezezaguna

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
eu: (PROGRAMA ERROREA) Ez da bertsioa ezagutzen!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
eu: (PROGRAMA ERROREA) Aukera ezaguna izan beharko zen!?

en: (pipe)
eu: (tutua)

en: --Continued at byte %s--
eu: --%s byte-an jarraitzen du--

en: --Long Link--
eu: --Lotura Luzea--

en: --Long Name--
eu: --Izen Luzea--

en: --Volume Header--
eu: --Bolumen Burua--

en: --atime-preserve='system' is not supported on this platform
eu: --atime-preserve='system' ez da onartzen plataforma honetan

en: --checkpoint value is not an integer
eu: --checkpoint balioa ez da zenbaki oso bat

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
eu: --pax-option POSIX paketeekin bakarrik erabili daiteke

en: --stat requires file names
eu: --stat -ek fitxategi izenak behar ditu

en: ARCHIVE
eu: PAKETEA

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
eu: ARGP_HELP_FMT: %s balioa %s-ren berdina edo txikiagoa da

en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
eu: Paketeak %.*s du zenbakizko %s balioa espero zenean

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
eu: Paketeak zaharkituriko base-64 buruak ditu

en: Archive format selection:
eu: Pakete formatu hautapena:

en: Archive is compressed. Use %s option
eu: Fitxategia konprimiturik dago. %s aukera erabili

en: Archive octal value %.*s is out of %s range
eu: Paketearen zortzitar %.*s balioa %s eremutik kanpo dago

en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
eu: Paketearen zortzitar %.*s balioa %s eremutik kanpo dago, biak bateragarriak direla pentsatuko da

en: Archive value %s is out of %s range %s..%s
eu: Pakete %s balioa %s eremutik kanpo dago %s.. %s

en: At beginning of tape, quitting now
eu: Zintaren hasieran, uzten

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
eu: Lotura sinbolikoak lotura gogor bezala ateratzen saiatzen

en: BLOCKS
eu: BLOKE

en: BLOCKS x 512 bytes per record
eu: BLOKE x 512 byte grabazio bakoitzeko

en: Bad incremental file format
eu: Fitxategi inkremental formatu okerra

en: Blanks in header where numeric %s value expected
eu: Zuriunea buruan zenbakizko %s balioa espero zenean

en: CHANGES
eu: ALDAKETAK

en: COMMAND
eu: KOMANDOA

en: CONTROL
eu: KONTROL

en: Cannot allocate buffer space
eu: Ezin da buffer lekua esleitu

en: Cannot change working directory
eu: Ezin da lan direktorioa aldatu

en: Cannot combine --listed-incremental with --newer
eu: Ezin dira --listed-incremental eta --newer batera erabili

en: Cannot concatenate compressed archives
eu: Ezin dira konprimituriko paketeak kateatu

en: Cannot create temporary directory using template %s
eu: Ezin da aldiroko direktorioa sortu %s txantiloia erabiliaz

en: Cannot execute remote shell
eu: Ezin da urruneko shell-a abiarazi

en: Cannot rename %s to %s
eu: Ezin da %s %s-ra berrizendatu

en: Cannot save working directory
eu: Ezin da lan direktorioa gorde

en: Cannot update compressed archives
eu: Ezin dira konprimituriko fitxategiak eguneratu

en: Cannot use multi-volume compressed archives
eu: Ezin dira bolumen anitzeko konprimituriko paketeak erabaili

en: Cannot verify compressed archives
eu: Ezin dira konprimituriko fitxategiak egiaztatu

en: Cannot verify multi-volume archives
eu: Ezin dira bolumen-anitzeko paketeak egiaztatu

en: Cannot verify stdin/stdout archive
eu: Ezin da sarrera/irteera estandar fitxategia egiaztatu

en: Command dumped core
eu: Komando iraulketa nagusia

en: Command exited successfully
eu: Komandoa behar bezala irten da

en: Command failed with status %d
eu: Komandoa %d egoerarekin huts egin du

en: Command stopped on signal %d
eu: Komandoa %d seinalearekin geratu da

en: Command terminated
eu: Komandoa amaitua

en: Command terminated on signal %d
eu: Komandoa %d seinalearekin amaitu da

en: Compatibility options:
eu: Bateragarritasun aukerak:

en: Conflicting compression options
eu: Elkarjotzen duten konpresio aukerak

en: Contents differ
eu: Eduki ezberdintasunak

en: Could only read %lu of %lu byte | Could only read %lu of %lu bytes
eu[0]: %lu byte bakarrik irakurri daiteke %lu byte-tatik
eu[1]: %lu byte bakarrik irakurri daiteke %lu byte-tatik

en: Create file of the given SIZE
eu: Emandako TAMAINAko paketea sortu

en: Creating directory:
eu: Direktorioa sortzen:

en: Current %s is newer or same age
eu: Unekoa %s berriagoa edo data berdinekoa da

en: DATE
eu: DATA

en: DATE-OR-FILE
eu: DATA-EDO-FITXATEGIA

en: Date sample file not found
eu: Data adibide fitxategia ez da aurkitu

en: Deleting non-header from archive
eu: paketetik burugabea ezabatzen

en: Device blocking:
eu: Gailu blokeak:

en: Device number differs
eu: Gailu zenbaki ezberdinak

en: EOF where user reply was expected
eu: Fitxategi amaiera erabiltzaile erantzuna espero zenean

en: EXPRESSION
eu: ESPRESIOA

en: Error exit delayed from previous errors
eu: Errore irteera aurreko erroreak direla eta

en: Error is not recoverable: exiting now
eu: Errorea berreskura ezina da: irteten

en: Error parsing number near `%s'
eu: Errorea zenbakia analizatzean hemendi gertu: `%s'

en: Execute COMMAND
eu: KOMANDOA exekutatu

en: Execute given COMMAND. Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch
eu: Emandako KOMANDOA exekutatu. Erabilgarri --checkpoint eta hauetako batekin; --cut, --append, --touch

en: Extended header %s=%s is out of range %s..%s
eu: buru luzapena %s=%s eremuz kanpo dago %s..%s

en: Extended header length %*s is out of range
eu:  %*s buru luzapen luzera eremuz kanpo dago

en: Extracting contiguous files as regular files
eu: Alboko fitxategiak fitxategi erregularrak bezala ateratzen

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: FORMAT
eu: FORMATUA

en: FORMAT is one of the following:
eu: FORMATUA hauetako bat da:

en: Field too long while reading snapshot file
eu: Eremu luzeegia snapshot fitxategia irakurtzerakoan

en: File creation options:
eu: Pakete sortze aukerak:

en: File name not specified. Try again.
eu: Ez da fitxategi izenik ezarri. Berriz saiatu.

en: File name transformations:
eu: Fitxategi izen eraldaketak:

en: File statistics options:
eu: Fixtategi estatistika aukerak:

en: File type differs
eu: Fixtategi mota ezberdinak

en: GNU features wanted on incompatible archive format
eu: GNU ezaugarriak behar dira pakete formatu bateraezinean

en: GNU format as per tar <= 1.12
eu: GNU formatua tar <= 1.12

en: GNU tar 1.13.x format
eu: GNU tar 1.13.x formatua

en: Garbage command
eu: Zabor komandoa

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
eu: Zaborra ARGP_HELP_FMT-en: %s

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
eu: Fitxategi sakabanatuak sortu. Komanod lerroaren besteak fitxategi mapa dakar.

en: Generating negative octal headers
eu: Zortzitar buru negatiboak sortzen

en: Gid differs
eu: Gid ezberdinak

en: Handling of file attributes:
eu: Fitxategi atributu kudeaketa:

en: Ignoring unknown extended header keyword `%s'
eu: alde batetara utzi gako buru luzapen ezezaguna `%s'

en: Informative output:
eu: irteera informatiboa:

en: Input string too long
eu: Sarrera kate luzeegia

en: Invalid blocking factor
eu: Blokeo faktore baliogabea

en: Invalid device number
eu: gailu zenbaki baliogabea

en: Invalid inode number
eu: Inodo zenbaki baliogabea

en: Invalid input. Type ? for help.
eu: SArrera baliogabea. ? idatzi laguntzarako.

en: Invalid mode given on option
eu: Modu baliogabea eman da aukeran

en: Invalid modification time (nanoseconds)
eu: Eraldaketa denbora (nanosegundu) baliogabea

en: Invalid modification time (seconds)
eu: Eraldaketa denbora (segundu) baliogabea

en: Invalid number
eu: Zenbaki baliogabea

en: Invalid number of elements
eu: Elementu kopuru baliogabea

en: Invalid owner
eu: Jabe baliogabea

en: Invalid record size
eu: Grabazio tamaina baliogabea

en: Invalid size: %s
eu: Tamaina baliogabea: %s

en: Invalid tape length
eu: Zinta luzera baliogabea

en: Invalid time stamp
eu: denbora marka baliogabea

en: Invalid value for record_size
eu: balio baliogabea record_size-rentzat

en: Keyword %s cannot be overridden
eu: %s gakoa ezin da gainidatzi

en: Keyword %s is unknown or not yet implemented
eu: %s gakoa ezezaguna da edo ez dago inplementaturik oraindik

en: Local file selection:
eu: Fixtategi lokal hautapena:

en: MEMBER-NAME
eu: PARTAIDE IZEN

en: METHOD
eu: METODOA

en: Main operation mode:
eu: Ekintza nagusi modua:

en: Malformed density argument: %s
eu: Gaizki eratutako dentsitate argumentua: %s

en: Malformed dumpdir: 'T' not preceeded by 'R'
eu: Gaizki eratutako iraulketa direktorioa: 'T' ez doa 'R' atzean

en: Malformed dumpdir: 'X' duplicated
eu: Gaizki eratutako iraulketa direktorioa: 'X' bikoizturik

en: Malformed dumpdir: 'X' never used
eu: Gaizki eratutako iraulketa direktorioa: 'X' ez da inoiz erabili

en: Malformed dumpdir: empty name in 'R'
eu: Gaizki eratutako iraulketa direktorioa: izen hutsa 'R'-en

en: Malformed dumpdir: empty name in 'T'
eu: Gaizki eratutako iraulketa direktorioa: izen hutsa 'T'-en

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found %#3o
eu: Gaizki eratutako iraulketa direktorioa: '%c'espero zen baina %#3o aurkitu da

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found end of data
eu: Gaizki eratutako iraulketa direktorioa: '%c' espero zen baina data amaiera aurkitu da

en: Malformed extended header: excess %s=%s
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: gehiegizkoa %s=%s

en: Malformed extended header: invalid %s: odd number of values
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: %s baliogabea: balio kopuru bitxia

en: Malformed extended header: invalid %s: unexpected delimiter %c
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: %s baliogabea: %c mugatzaile esperodageba

en: Malformed extended header: invalid %s=%s
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: baliogabea %s=%s

en: Malformed extended header: missing blank after length
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: luzera ondoren hutsunea falta da

en: Malformed extended header: missing equal sign
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: berdin ikurra falta da

en: Malformed extended header: missing length
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: luzera falta da

en: Malformed extended header: missing newline
eu: Gaizki eratutako buru luzapena: lerro berria falta da

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
eu: Aukera luzeentzat beharrezko edo aukerako argumentuak modu berdinean beharrezko edo aukerakoak izango dira aukera luzeentzat ere.

en: Missing links to %s.
eu: %s-ra lotura falta da.

en: Missing record terminator
eu: Gordetze amaiera falta da

en: Mod time differs
eu: Eraldaketa data ezberdinak

en: Mode differs
eu: Modu ezberdinak

en: More than one threshold date
eu: Atari data bat baino gehiago

en: Multiple archive files require `-M' option
eu: Pakete fitxategi anitzentzat `-M' aukera erabili behar da

en: NAME
eu: IZENA

en: NUMBER
eu: ZENBAKIA

en: NUMBER of bytes per record, multiple of 512
eu: grabazio bakoitzeko byte ZENBAKIA, 512-ren multiploa

en: No archive name given
eu: Ez da fitxategi izenik eman

en: No new volume; exiting.
eu: Ez dago bolumen berririk; uzten.

en: Not linked to %s
eu: Ez dago %s-ra loturik

en: Number syntax error
eu: Zenbaki sintaxi errorea

en: Old option `%c' requires an argument.
eu: `%c' zaharkituriko aukerak argumentu bat behar du

en: Only one --to-command option allowed
eu: --to-command aukera bat bakarrik onartzen da

en: Operation modifiers:
eu: Ekintza aldagaiak:

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
eu: `-%s' eta `-%s' aukerek sarrera estandarra behar dute

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
eu:  `-Aru' aukerak bateraezinak dira `-f -' rekin

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
eu:  `-[0-7][lmh]' aukerak ez dira onartzen tar *honetan*

en: Other options:
eu: Beste aukerak:

en: PATTERN
eu: PATROIA

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
eu: POSIX 1003.1-1988 (ustar) formatua

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
eu: POSIX 1003.1-2001 (pax) formatua

en: Pattern %s cannot be used
eu: %s patroia ezin da erabili

en: Premature end of file
eu: Fitxategi amaiera azkarregia

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
eu: #%d bolumena %s -rako prestatu eta enter sakatu:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
eu: Eduki eta egitura estatusa inprimatu emandako fitxategi bakoiztarentzat. Lehenetsiriko FORMATUA:

en: Read checkpoint %u
eu: Irakurketa %u egiaztapen puntua

en: Read file names from FILE
eu: Fitxategi izenak PAKETEtik irakurri

en: Reading %s
eu: %s irakurtzen

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
eu[0]: Grabazio tamaina = bloke %lu
eu[1]: Grabazio tamaina = %lu bloke

en: Record size must be a multiple of %d.
eu: Grabaszio tamaina %d-ren multiplo bat izan behar da.

en: Renaming %s back to %s
eu: %s %s-ra atzera berrizendatzen

en: Renaming %s to %s
eu: %s %s-ra berrizendatzen

en: Report bugs to %s.
eu: Arazoen berri %s-en eman.

en: SECS
eu: SEG

en: SIGNAL
eu: SEINALEA

en: SIZE
eu: TAMAINA

en: STRING
eu: KATEA

en: STYLE
eu: ESTILOA

en: Seek direction out of range
eu: Seek norabidea eremuz kanpo

en: Seek offset error
eu: Seek offset errorea

en: Seek offset out of range
eu: Seek offset-a eremuz kanpo

en: Select output stream:
eu: Irteera korrontea hautatu:

en: Set date for next --touch option
eu: Ezarri data hurrengo --touch aukerarentzat

en: Size differs
eu: Tamaina ezberdinak

en: Size of a block for sparse file
eu: Bloke tamaina fitxategi sakabanatuentzat

en: Skipping to next header
eu: Hurrengoa burura salto egiten

en: Substituting %s for unknown date format %s
eu: %s %s data formatu ezezagunagatik aldatzen

en: Substituting `.' for empty hard link target
eu: `.' lotura gogor helburu hutsegatik aldatzen

en: Substituting `.' for empty member name
eu: `.' partaide izen hutsagatik aldatzen

en: Symlink differs
eu: Lotura sinboliko ezberdinak

en: Synchronous execution options:
eu: Sinkronizatutako exekuzio aukerak:

en: TEXT
eu: TESTUA

en: This does not look like a tar archive
eu: Honek ez dirudi tar pakete bat

en: This volume is out of sequence
eu: Bolumen hau sekuentziatik kanpo dago

en: Too many errors, quitting
eu: Errore gehiegi, uzten

en: Total bytes deleted: %s
eu: Ezabaturiko byte-ak guztira: %s

en: Total bytes read
eu: Irakurritako byte-ak guztira

en: Total bytes written
eu: Idatziriko byte-ak guztira

en: Try `%s --help' for more information.
eu: `%s --help' saiatu argibide gehiagorako.

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
eu: `%s --help' edo `%s --usage' saiatu argibide gehiagorako.

en: Uid differs
eu: Uid ezberdinak

en: Unaligned block (%lu byte) in archive | Unaligned block (%lu bytes) in archive
eu[0]: Alineatu gabeko blokea (byte %lu) paketean
eu[1]: Alineatu gabeko blokea (%lu byte) paketean

en: Unexpected EOF in archive
eu: Esperogabeko Fitxategi amaiaera paketean

en: Unexpected field value in snapshot file
eu: Eremu balio esperogabea snapshot fitxategian

en: Unexpected long name header
eu: Buru izen luzera esperogabea

en: Unknown date format
eu: Data formatu ezezaguna

en: Unknown density: `%c'
eu: Dentsitate Ezezaguna: `%c'

en: Unknown field `%s'
eu: `%s' eremu ezezaguna

en: Unknown quoting style `%s'. Try `%s --quoting-style=help' to get a list.
eu: `%s' markatze estilo ezezaguna. Saiatu `%s --quoting-style=help' zerrenda eskuratzeko.

en: Unknown signal name: %s
eu: Seinale izen ezezaguna: %s

en: Unknown system error
eu: Sistema errore ezezaguna

en: Update the access and modification times of FILE
eu: FITXATEGIAREN irakurketa eta eraldaketa denborak aldatu

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Usage: %s [OPTION]
    Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process.
    
      --version  Output version info.
      --help     Output this help.
eu: Erabilea: %s [AUKERA]
    Zinta gailu bat manipulatu, urruneko prozesu baten komandoak onartzen.
    
      --version  Bertsio argibideak eman.
      --help     Laguntza hau eman.

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header detected | VERIFY FAILURE: %d invalid headers detected
eu[0]: EGIAZTAPEN AKATSA: buru baliogabe %d aurkitu da
eu[1]: EGIAZTAPEN AKATSA: %d buru baliogabe aurkitu dira

en: Valid arguments are:
eu: Argumentu erabilgarriak:

en: Valid arguments for --quoting-style options are:
eu: --quoting-style-entzat balio erabilgarriak:

en: Verification may fail to locate original files.
eu: Egiaztapenak huts egin dezake jatorrizko fitxategiak kokatzerakoan.

en: Verify
eu: Egiaztatu

en: Volume %s does not match %s
eu: %s bolumena ez da %s-ren pareko

en: Volume number overflow
eu: Bolumen zenbaki gainezkatzea

en: WARNING: Archive is incomplete
eu: Oharra: Paketea ez dago osaturik

en: Warning: the -I option is not supported; perhaps you meant -j or -T?
eu: Oharra: -l aukera ez da onartzen; agian -j edo -T egin nahi zenuen?

en: Write checkpoint %u
eu: Idazketa %u egiaztapen puntua

en: Write to file NAME, instead of standard output
eu: Fitxategi IZENEAN idatzi irteera estandarren ordez

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
eu: Ezin duzu `-Acdtrux' aukera bat baino gehiago ezarri

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
eu: Behintzat `-Acdtrux' aukeretako bat ezarri behar duzu

en: [ARGS...]
eu: [ARG...]

en: [FILE]...
eu: [FITXATEGIA]...

en: ^[nN]
eu: ^[eE]

en: ^[yY]
eu: ^[bB]

en: add given FILE to the archive (useful if its name starts with a dash)
eu: Emandako FITXATEGIA paketera gehitu /Erabilgarri izena asaterisko batez asten bada)

en: additionally quote characters from STRING
eu: Gako karaktere gehigarriak KATE-tik

en: always use numbers for user/group names
eu: beti erabili zenbakiak erabiltzaile/talde izenen ordez

en: ambiguous argument %s for %s
eu: %s argumentu anbiguoa %s-rentzat

en: append files to the end of an archive
eu: fitxategiak paketearen amaieran gehitu

en: append tar files to an archive
eu: gehitu tar fitxategiak pakete batetara

en: apply the user's umask when extracting permissions from the archive (default for ordinary users)
eu: erabiltzailearen umask-a erabili paketetik baimenak ateratzerakoan (lehenetsia erabiltzaile arruntentzat)

en: archive file is local even if it has a colon
eu: pakete fitxategi lokala da nahiz bi puntu izan

en: archive is seekable
eu: paketeak `seek' onartzen du

en: ask for confirmation for every action
eu: berrespena eskatu ekintza bakoitzean

en: attempt to verify the archive after writing it
eu: fitxategia egiaztatzen saiatu idatzi aurretik

en: avoid descending automatically in directories
eu: sahiestu automatikoki direktorioetan zehar jeistea

en: backup before removal, choose version CONTROL
eu: babeskopia egin ezabatu aurretik, KONTROL bertsioa hautatu

en: block %s:
eu: %s blokea:

en: block %s: ** End of File **
eu: %s blokea: ** Fitxategi Amaiera **

en: cancel the effect of --delay-directory-restore option
eu: --delay-directory-restore aukeraren eragina ezeztatu

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
eu: ezin dira sakabanaturiko fitxategiaksortu irteera estandarrean. --file erabili

en: cannot open `%s'
eu: Ezin da `%s' ireki

en: cannot set time on `%s'
eu: ezin da `%s'-ren denbora ezarri

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
eu: zinta aldatu ZENBAKIA x 1024 byte idatzi ondoren

en: change to directory DIR
eu: DIR direktoriora aldatu

en: child process
eu: ume prozesua

en: compare date and time when data changed only
eu: data eta ordua parekatu data bakarrik aldatzen denean

en: create a new archive
eu: pakete berri bat sortu

en: create archive of the given format
eu: emandako formatuko pakete bat sortu

en: create/list/extract multi-volume archive
eu: sortu/zerrendatu/atera bolumen-anitzeko paketea

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
eu: paketetik ezabatu (ez mag zintetan!)

en: disable quoting for characters from STRING
eu: gakoak kendu karaktereentzat KATE-tik

en: disable use of some potentially harmful options
eu: ezgaitu arriskutsu izan daitezken zenbait aukera

en: display progress messages every NUMBERth record (default 10)
eu: Aurrerapen mezuak bistarazi grabaketa ZENBAKI bakiotzagatik (lehenetsia 10 da)

en: don't extract file modified time
eu: ez atera fitxategi eraldaketa data

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
eu: ez ordezkatu ateratzerakoan dauden fitxategiak paketeko kopiak baino berriagoak badira

en: don't replace existing files when extracting
eu: ez ordezkatu dauden fitxategiak ateratzerakoan

en: don't strip leading `/'s from file names
eu: Ez kendu hasierako  `/' fitxategi izenetatik

en: exclude files, given as a PATTERN
eu: fixtategiak utzi, PATROIA bezala emandakoak

en: exclude patterns listed in FILE
eu: FITXATEGIAN zerrendaturiko patroiak alde batetara utzi

en: exec/tcp: Service not available
eu: exec/tcp: Zerbitzua ez da erabilgarria

en: extract files as yourself
eu: atera fitxategiak zure kabuz

en: extract files from an archive
eu: pakete batetako fitxategiak atera

en: extract files to standard output
eu: fitxategiak irteera estandarrera atera

en: extract information about file permissions (default for superuser)
eu: fitxategi baimenei buruzko argibideak atera (lehenetsia root erabiltzailearentzat)

en: file name contains null character
eu: fitxategia izenak karaktere baliogabea du

en: filter the archive through bzip2
eu: fitxategia bzip2 bidez iragazi

en: filter the archive through compress
eu: fitxategia konpresorearen bidez iragazi

en: filter the archive through gzip
eu: fitxategia gzip bidez iragazi

en: filter through PROG (must accept -d)
eu: PROG bidez iragazi (-d onartu behar du)

en: find differences between archive and file system
eu: paketea eta fitxategi sistema arteko ezberdintasunak bilatu

en: follow symlinks; archive and dump the files they point to
eu: lotura sinbolikoak jarraitu; lotzen dituzten fitxategiak irauli eta paketean sartu

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
eu: indartu (sinbolikoa) modu ALDAKETAK gehituriko lerroentzat

en: force NAME as group for added files
eu: indartu IZENA talde bezala gehituriko fitxategientzat

en: force NAME as owner for added files
eu: indartu IZENA jabe bezala gehituriko fitxategientzat

en: get names to extract or create from FILE
eu: ateratzeko edo sortzeko izenak FITXATEGIA-tik eskuratu

en: give a short usage message
eu: erabilera mezu labur bat eman

en: give this help list
eu: laguntza zerrenda hau eman

en: handle new GNU-format incremental backup
eu: GNU basbeskopia inkremenetal formatu berria kudeatu

en: handle old GNU-format incremental backup
eu: GNU basbeskopia inkremenetal formatu zaharra kudeatu

en: handle sparse files efficiently
eu: sakabanatutako fitxategiak egoki kudeatu

en: hang for SECS seconds (default 3600)
eu: SEG segundu gelditu (lehenetsia 3600)

en: ignore case
eu: kasua alde batetara utzi

en: ignore exit codes of children
eu: alde batetara utzi semeen irteera kodeak

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
eu: paketean zeroz betetako blokeak alde batetara utzi

en: incorrect mask (near `%s')
eu: maskara baliogabea (`%s'-etik gertu)

en: interprocess channel
eu: prozesu arteko kanala

en: invalid argument %s for %s
eu: %s argumentu baliogabea %s-rentzat

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
eu: gakoa[[:]=balioavalue][,gakoa[[:]=balioa]]...

en: list the contents of an archive
eu: pakete baten edukiak zerrendatu

en: memory exhausted
eu: memoria askieza

en: old V7 tar format
eu: V7 tar formatu zaharra

en: only append files newer than copy in archive
eu: paketean dauden kopiak baino berriagoak diren fitxategiak bakarrik gehitu

en: overwrite existing files when extracting
eu: gainidatzi dauden fitxategiak ateratzerakoan

en: overwrite metadata of existing directories when extracting (default)
eu: dauden direktorioen metadata gainidatzi ateratzerakoan (lehenetsia)

en: pipe extracted files to another program
eu: bideratu ateratako fitxategiak beste programa batetara

en: preserve metadata of existing directories
eu: dauden direktorioen metadata mantendu

en: print a message if not all links are dumped
eu: mezu bat inprimatu lotura guztiak ez badira iraultzen

en: print file modification dates in UTC
eu: eraldaketa datak UTC orduan bistarazi

en: print program version
eu: programa bertsioa bistarazi

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
eu: irakurri ahala berriz bloke egin (4.2BSD tutuentzat)

en: recurse into directories (default)
eu: direktorioetan barrena (lehenetsia)

en: remove files after adding them to the archive
eu: ezabatu fitxategiak paketera gehitu aurretik

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
eu: rmtd: Ezin da buffer lekua esleitu

en: rmtd: Premature eof
eu: rmtd: Fitxategi amaiera azkarregia

en: run script at end of each tape (implies -M)
eu: scipt-a abiarazi zinta bakoitzaren amaieran (-M behar du)

en: same as --format=posix
eu: --format=posix-ren berdina

en: same as --format=v7
eu: --format=v7-ren berdina

en: same as both -p and -s
eu: -p eta -s bikotearen berdina

en: same as pax
eu: pax-en berdina

en: send verbose output to FILE
eu: irteera luzea FITXATEGIRA bidali

en: set the program name
eu: programa izen ezarri

en: show block number within archive with each message
eu: Bloke zenbakia bistarazu pakete bakoitzeko mezu bakoitzagatik

en: show file or archive names after transformation
eu: fixtategi edo pakete izenak bistarazi eraldaketaren aurretik

en: show tar defaults
eu: tar lehenespenak bistarazi

en: specify drive and density
eu: Gailu eta dentsitatea ezarri

en: stat(%s) failed
eu: stat(%s) -ek huts egin du

en: stay in local file system when creating archive
eu: fitxategi sistema lokalean egon paketea sortzerakoan

en: stdin
eu: sarrera estandarra

en: stdout
eu: irteera estandarra

en: suppress this warning.
eu: ohar hau kendu.

en: test the archive volume label and exit
eu: pakete bolumen etiketa egiaztatu eta irten

en: too many arguments
eu: argumentu gehiegi

en: treat non-zero exit codes of children as error
eu: zero ez diren semeen irteera kodeekin errore bat bezala jokatu

en: try extracting files with the same ownership
eu: jabe berdinaren fitxategiak ateratzen saiatu

en: use archive file or device ARCHIVE
eu: pakete fitxategia edo gailu PAKETEA erabili

en: use given rmt COMMAND instead of rmt
eu: Emandako rmt KOMANDOA erabili rmt ordez

en: use remote COMMAND instead of rsh
eu: Urruneko KOMANDOA erabili rsh ordez

en: use/update the volume number in FILE
eu: erabili/eguneratu FITXATEGI bolumen zenbakia

en: value %s out of %s range %s..%s
eu: %s balioa %s eremutik %s..%s kanpo dago

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
eu: %s eremua %s eremutik %s..%s kanpo: %s aldatzen

en: verbatim string matching
eu: verbatim kate parekatzea
