libc 2.2.5 - en to hr translation catalogue (556 entries)

en: 							      %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
hr: 							      %s: vrijednost za polje `%s' mora biti unutar granica %d...%d

en: 		Access Rights :
hr: 		Dozvole pristupa :

en: 		Attributes    :
hr: 		Atributi    :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
hr: 	%s [-abkCLNTM][-Dime[=vrijednost]] [-i veličina] [-I [-K sekundi]] [-Y put] ulaznispis

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
hr: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o izlaznispis] [ulaznispis]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
hr: 	%s [-n netid]* [-o izlaznispis] [ulaznispis]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
hr: 	%s [-s nettype]* [-o izlaznispis] [ulaznispis]

en: 	Access rights:
hr: 	Dozvole pristupa:

en: 	Entry data of type %s
hr: 	Ulazni podaci tipa %s

en: 	Name       : %s
hr: 	Ime       : %s

en: 	Public Key :
hr: 	Javni ključ :

en: 	Type         : %s
hr: 	Tip         : %s

en: 	Universal addresses (%u)
hr: 	Univerzalne adrese (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
hr: 	[%d]	Ime          : %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
hr: 	[%u] - [%u bajtova]

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15Zd  suggested size
    %15ld  seconds time to live for positive entries
    %15ld  seconds time to live for negative entries
    %15ld  cache hits on positive entries
    %15ld  cache hits on negative entries
    %15ld  cache misses on positive entries
    %15ld  cache misses on negative entries
    %15ld%% cache hit rate
    %15s  check /etc/%s for changes
hr: 
    %s međumemorija:
    
    %15s  međumemorija je omogućeno
    %15Zd  predložena veličina
    %15ld  sekundi do isteka za pozitivne unose
    %15ld  sekundi do isteka za negativne unose
    %15ld  međumemorijskih pogodaka za pozitivne unose
    %15ld  međumemorijskih pogodaka za negativne unose
    %15ld  međumemorijskih promašaja za pozitivne unose
    %15ld  međumemorijskih promašaja za negativne unose
    %15ld%% količina međumemorijskih pogodaka
    %15s  provjeri promjene u /etc/%s

en: 
    Group Members :
hr: 
    Članovi grupe :

en: 
    Time to Live  :
hr: 
    Vrijeme do isteka  :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
hr:        rpcinfo -b brojprog brojinacice

en:        rpcinfo -d prognum versnum
hr:        rpcinfo -d brojprog brojinacice

en:        rpcinfo -p [ host ]
hr:        rpcinfo -p [ računalo ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
hr:        rpcinfo [ -n brojporta ] -t host brojprog [ brojinacice ]

en:       no
hr:       ne

en:      yes
hr:      da

en:     Data Length = %u
hr:     Duljina podataka = %u

en:     Explicit members:
hr:     Eksplicitni članovi:

en:     Explicit nonmembers:
hr:     Explicitni nečlanovi:

en:     Implicit members:
hr:     Implicitni članovi:

en:     Implicit nonmembers:
hr:     Implicitni nečlanovi:

en:     No explicit members
hr:     Nema eksplicitnih članova

en:     No explicit nonmembers
hr:     Nema eksplicitnih nečlanova

en:     No implicit members
hr:     Nema implicitnih članova

en:     No implicit nonmembers
hr:     Nema implicitnih nečlanova

en:     No recursive members
hr:     Nema rekurzivnih članova

en:     No recursive nonmembers
hr:     Nema rekurzivnih nečlanova

en:     Recursive members:
hr:     Rekurzivni članovi:

en:    program vers proto   port
hr:    program inacica protokol   port

en:   or:
hr:   ili:

en:  (SKIPPED)
hr:  (PRESKOČENO)

en:  (changed)
hr:  (promijenjeno)

en:  (rule from "%s", line %d)
hr:  (pravilo od "%s", redak %d)

en:  [OPTION...]
hr:  [OPCIJA...]

en: "%s", line %d: %s
hr: "%s", redak %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
hr: "Zone %s" redak i odrednica -l su međusobno isključivi

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
hr: "Zone %s" redak i odrednica -p su međusobno isključivi

en: "infile" is required for template generation flags.
hr: "ulaznispis" je potreban za odrednice navedene u predlošku.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
hr: %.*s: ARGP_HELP_FMT parametar zahtijeva vrijednost

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
hr: %.*s: Nepoznati ARGP_HELP_FMT parametar

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
hr: %1$s: definicija ne završava sa `END %1$s'

en: %d libs found in cache `%s'
hr: %d biblioteka nađeno  u međumemoriji `%s'

en: %s in ruleless zone
hr: %s u zoni bez pravila

en: %s is a 32 bit ELF file.
hr: %s je  32 bitni ELF spis.

en: %s is a 64 bit ELF file.
hr: %s je 64 bitni ELF spis.

en: %s is for unknown machine %d.
hr: %s je za nepoznati stroj %d.

en: %s is not a known library type
hr: %s nije poznati tip biblioteke

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
hr: %s nije spis tipa dijeljenog objekta (Tip: %d).

en: %s is not a symbolic link
hr: %s nije simbolički link

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
hr: %s nije ELF spis - ima neispravne bajtove na početku.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
hr: %s%s%s:%u: %s%sUbacivanje `%s' nije uspjelo.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
hr: %s%s%s:%u: %s%sNeočekivana greška: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
hr: %s%sNepoznati signal %d

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
hr: %s: <mb_cur_max> mora biti veći od <mb_cur_min>

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
hr: %s: C pretprocesor nije zakazalo sa izlaznim rezultatom %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
hr: %s: C pretprocesor zakazao sa signalom %d

en: %s: Can't create %s: %s
hr: %s: Ne mogu napraviti %s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
hr: %s: Ne mogu napraviti mapu %s: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
hr: %s: Ne mogu napraviti link sa %s na %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
hr: %s: Ne mogu otvoriti %s: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
hr: %s: Ne mogu ukloniti %s: %s

en: %s: Can't unlink  %s: %s
hr: %s: Ne mogu napraviti unlink  %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
hr: %s: Greška pri zatvaranju %s: %s

en: %s: Error reading %s
hr: %s: Greška pri čitanju %s

en: %s: Error writing %s
hr: %s: Greška pri pisanju %s

en: %s: Memory exhausted: %s
hr: %s: Memorija iscrpljena: %s

en: %s: More than one -L option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne -L odrednice

en: %s: More than one -d option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne -d odrednice

en: %s: More than one -l option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne -l odrednice

en: %s: More than one -p option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne -p odrednice

en: %s: More than one -y option specified
hr: %s: Navedeno je više od jedne -y odrednice

en: %s: Too many arguments
hr: %s: Previše argumenata

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
hr: %s: `%s' spomenuto više od jednom u definiciji težine %d

en: %s: `%s' must be a character
hr: %s: `%s' mora biti znak

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
hr: %s: `%s' vrijednost ne odgovara vrijednosti `%s'

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
hr: %s: `-1' mora biti u zasnjem unosu u polju `%s'

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
hr: %s: `forward' and `backward'  su međusobno isključivi

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
hr: %s: `position' mora biti korišteno za određenu razinu u svim dijelovima ili niti u jednom

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
hr: %s: `translit_start' dio ne zavšava sa `translit_end'

en: %s: byte sequence of first character of sequence is not lower than that of the last character
hr: %s: niz bajtova prvog znaka u nizi nije niži od od niza zadnjeg znaka

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
hr: %s: niz bajtova prvog i zadnjeg znaka moraju biti iste duljine

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
hr: %s: ne mogu promijeniti raspored poslije %.*s: simbol nije poznat

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
hr: %s: znak `%s' u znakovnom skupu ne može biti predstavljen jednim bajtom

en: %s: command was '%s', result was %d
hr: %s: naredba je bila '%s', rezultat je bio %d

en: %s: duplicate `default_missing' definition
hr: %s: dvostruka `default_missing' definicija

en: %s: duplicate category version definition
hr: %s: dvostruka definicija verzije kategorije

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
hr: %s: dvostruka deklaracija dijela `%s'

en: %s: duplicate definition of `%s'
hr: %s: dvostruka definicija `%s'

en: %s: empty category description not allowed
hr: %s: prazan opis kategorije nije dozvoljen

en: %s: empty weight string not allowed
hr: %s: prazni niz znakova nije dozvoljen

en: %s: error in state machine
hr: %s: greška u automatu

en: %s: field `%s' declared more than once
hr: %s: polje `%s' je deklarirano više puta

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
hr: %s: polje `%s' ne sadrži točno deset unosa

en: %s: field `%s' must not be empty
hr: %s: polje `%s' ne smije biti prazno

en: %s: field `%s' not defined
hr: %s: polje `%s' nije definirano

en: %s: field `%s' undefined
hr: %s: nije  `%s' nedefinirano

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju vrijednosti pomaka znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju početnog datuma u znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
hr: %s: smeće pri kraju završnog datuma u znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedozvoljena opcija -- %c

en: %s: incomplete `END' line
hr: %s: nepotpuni `END' redak

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
hr: %s: neispravana escape sekvenca `%%%c' u polju `%s'

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
hr: %s: neispravna escape sekvenca u polju `%s'

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
hr: %s: neispravan broj za pomak u znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: invalid number of sorting rules
hr: %s: neispravan broj pravila za sortiranje

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: nedozvoljena opcija -- %c

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
hr: %s: neispravan početni datum u znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
hr: %s: neispravan datum zaustavljanja u znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: invalid value for field `%s'
hr: %s: neispravna vrijednost za polje `%s'

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
hr: %s: kratica jezika `%s' nije definirana

en: %s: line %d: bad command `%s'
hr: %s: redak %d: loša naredba `%s'

en: %s: line %d: cannot specify more than %d services
hr: %s: redak %d: ne može se izvršiti više od %d usluga

en: %s: line %d: cannot specify more than %d trim domains
hr: %s: redak %d: ne mogu odrediti više od %d trim domene

en: %s: line %d: expected `on' or `off', found `%s'
hr: %s: redak %d: očekujem `on' ili `off', našao `%s'

en: %s: line %d: expected service, found `%s'
hr: %s: redak %d: očekujem servis, našao `%s'

en: %s: line %d: list delimiter not followed by domain
hr: %s: redak %d: znak za odvajanje liste ne slijedi domena

en: %s: line %d: list delimiter not followed by keyword
hr: %s: redak %d: znak za odvajanje liste ne slijedi ključna riječ

en: %s: missing `order_end' keyword
hr: %s: nedostaje ključna riječ  `order_end'

en: %s: missing `reorder-end' keyword
hr: %s: nedostaje ključna riječ `reorder-end'

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
hr: %s: nedostaje ključna riječ `reorder-sections-end'

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
hr: %s: nedostaje era format u znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
hr: %s: nedostaje era ime u znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
hr: %s: višestruke definicije poretka za dio `%s'

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
hr: %s: višestruke definicije poretka za neimenovani odjeljak

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
hr: %s: nema ispravnog regularnog izraza za polje `%s': %s

en: %s: no identification for category `%s'
hr: %s: nema identifikacije za kategoriju `%s'

en: %s: no representable `default_missing' definition found
hr: %s: nema reprezentativne definicije  `default_missing'

en: %s: not enough sorting rules
hr: %s: nema dovoljno pravila za sortiranje

en: %s: numeric country code `%d' not valid
hr: %s: brojčani kod zemlje `%d' nije ispravan

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dopušta argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' je nejednoznačna

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: opcija `%s' zahtijeva argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `--%s' ne dopušta argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `-W %s' ne dopušta argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija `-W %s' je nejednoznačna

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- %c

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
hr: %s: poredak za `%.*s' je već definiran kod %s:%Zu

en: %s: output would overwrite %s
hr: %s: izlaz bi prebrisao %s

en: %s: panic: Invalid l_value %d
hr: %s: panic: Neispravna l_value %d

en: %s: premature end of file
hr: %s: preran kraj spisa

en: %s: section `%.*s' not known
hr: %s: odijeljak `%.*s' nije poznat

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
hr: %s: početni datum u neispravnom znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: stopping date is invalid in string %Zd in `era' field
hr: %s: završni datum u neispravnom znakovnom nizu %Zd u `era' polju

en: %s: syntax error
hr: %s: greška u sintaksi

en: %s: syntax error in definition of new character class
hr: %s: sintayksna greška u definiciji nove klase znakova

en: %s: syntax error in definition of new character map
hr: %s: sintaksna greška u definiciji novog skupa znakova

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
hr: %s: tablica za klasu  "%s": %lu bajtova

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
hr: %s: tablica za skup "%s": %lu bajtova

en: %s: table for width: %lu bytes
hr: %s: tablica za širinu: %lu bajtova

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija `--%s'

en: (unknown)
hr: (nepoznat)

en: .lib section in a.out corrupted
hr: .lib dio u a.out je neispravan

en: Aborted
hr: Otkazan

en: Alarm clock
hr: Budilica

en: Anode table overflow
hr: Preljev u Anode tablici

en: Authentication OK
hr: Autentifikacija OK

en: Authentication error
hr: Greška pri autentifikaciji

en: Bad address
hr: Loša adresa

en: Bad file descriptor
hr: Loš opisnik datoteke

en: Bad file number
hr: Loš broj datoteke

en: Bad font file format
hr: Loš format datoteke pisma

en: Bad message
hr: Loša poruka

en: Bad system call
hr: Loš sistemski poziv

en: Be strictly POSIX conform
hr: Budi strogo POSIX kompatibilan

en: Binary data
hr: Binarni podaci

en: Broken pipe
hr: Prekinut kanal

en: CPU time limit exceeded
hr: prekoračeno ograničenje CPU vremena

en: Cache expired
hr: Cache istekao

en: Can not access a needed shared library
hr: Ne mogu pristupiti potrebnoj dijeljenoj biblioteci

en: Can not exec a shared library directly
hr: Ne mogu izravno izvršiti dijeljenu biblioteku

en: Can't bind to server which serves this domain
hr: Ne mogu napraviti bind na server koji poslužuje ovu domenu

en: Can't chdir to /
hr: Ne mogu promijeniti direktorij u /

en: Can't communicate with portmapper
hr: Ne mogu komunicirati sa  portmapperom

en: Can't communicate with ypbind
hr: Ne mogu komunicirati sa ypbindom

en: Can't communicate with ypserv
hr: Ne mogu komunicirati sa ypservom

en: Can't create temporary cache file %s
hr: Ne mogu stvoriti privremenu cache datoteku %s

en: Can't find %s
hr: Ne mogu naći %s

en: Can't link %s to %s
hr: Ne mogu napraviti %s na %s

en: Can't lstat %s
hr: Ne mogu napraviti lstat %s

en: Can't open cache file %s
hr: Ne mogu otvoriti cache datoteku %s

en: Can't open cache file directory %s
hr: Ne mogu otvoriti direktorij sa cache datotekom %s

en: Can't open configuration file %s
hr: Ne mogu otvoriti konfiguracijsku datoteku %s

en: Can't open directory %s
hr: Ne mogu otvoriit direktorij %s

en: Can't remove old temporary cache file %s
hr: Ne mogu ukloniti stare privremene cache datoteke %s

en: Can't stat %s
hr: Ne mogu napraviti stat %s

en: Can't stat %s
hr: Ne mogu napraviti stat %s

en: Can't unlink %s
hr: Ne mogu ukloniti %s

en: Cannot allocate memory
hr: Ne mogu alocirati memoriju

en: Cannot assign requested address
hr: Ne mogu pridijeliti zatraženu adresu

en: Cannot create socket for broadcast rpc
hr: Ne mogu stvori socket za broadcast rpc

en: Cannot exec a shared library directly
hr: Ne mogu izravno izvoditi dijeljenu biblioteku

en: Cannot fstat file %s.
hr: Nemogu napraviti fstat na spisu %s.

en: Cannot lstat %s
hr: Ne mogu izvršiti lstat %s

en: Cannot mmap file %s.
hr: Ne mogu izvršiti mmap na datoteci %s.

en: Cannot receive reply to broadcast
hr: Ne mogu primiti odgovor na broadcast

en: Cannot register service
hr: Ne mogu registrirati uslugu

en: Cannot send broadcast packet
hr: Ne mogu poslati broadcast paket

en: Cannot stat %s
hr: Ne mogu izvršiti stat %s

en: Channel number out of range
hr: Broj kanala izan dosega

en: Child exited
hr: Dijete je završilo

en: Client credential too weak
hr: Vjerodajnica klijenta je preslaba

en: Columns             :
hr: Stupaca             :

en: Communication error on send
hr: Greška u komunikaciji pri slanju

en: Computer bought the farm
hr: Računalo je odapelo

en: Connection refused
hr: Veza odbijena

en: Continued
hr: Nastavljeno

en: Creation Time : %s
hr: Vrijeme stvaranja : %s

en: DIRECTORY
hr: DIREKTORIJ

en: Database is busy
hr: Baza podataka je zauzeta

en: EMT trap
hr: EMT zamja

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine spisa

en: Floating point exception
hr: Iznimka floating pointa

en: Hangup
hr: Završetak

en: Host is down
hr: Računalo nije uključeno

en: Host name lookup failure
hr: Nije nađeno ime računala

en: I/O error
hr: U/I greška

en: I/O possible
hr: U/I moguć

en: Illegal byte sequence
hr: Nedopušten niz  bajtova

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom

en: Input Files:
hr: Ulazne datoteke:

en: Input file %s not found.
hr: Ulazni spis %s nije pronađen.

en: Input/output error
hr: Ulazno/izlazna greška

en: Internal NIS error
hr: Interna NIS greška

en: Internal ypbind error
hr: Interna ypbind greška

en: Interrupted by a signal
hr: Prekid od signala

en: Interrupted system call
hr: Prekinut sistemski poziv

en: Invalid argument
hr: Nedozvoljeni argument

en: Invalid back reference
hr: Neispravna povratna referenca

en: Invalid character class name
hr: Neispravan naziv znakovne klase

en: Invalid client credential
hr: Neispravna vjerodajnica klijenta

en: Invalid collation character
hr: Neispravan kolacijski znak

en: Invalid content of \{\}
hr: Neispravan sadržaj \{\}

en: Invalid preceding regular expression
hr: Neispravan prethodni regularni izraz

en: Invalid range end
hr: Neispravan kraj raspona

en: Invalid regular expression
hr: Neispravan regularni izraz

en: Is a directory
hr: Je direktorij

en: Is a name file
hr: Je ime datoteke

en: Killed
hr: Ubijeno

en: Level 2 halted
hr: Razina 2 haltana

en: Level 2 not synchronized
hr: Razina 2 nije sinkronizirana

en: Level 3 halted
hr: Razina 3 haltana

en: Level 3 reset
hr: Reset 3. razine

en: Link points to illegal name
hr: Link pokazuje na nedozvoljeno ime

en: Linked to : %s
hr: Linkano na : %s

en: Local domain name not set
hr: Lokalna domena nije podešena

en: Machine is not on the network
hr: Računalo nije na mreži

en: Memory exhausted
hr: Memorija iscrpljena

en: No match
hr: Nema poklapanja

en: No previous regular expression
hr: Nedostaje prethodni regularni izraz

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Not owner
hr: Nije vlasnik

en: Permission denied
hr: Pristup odbijen

en: Power failure
hr: Nestalo struje

en: Premature end of regular expression
hr: Prerani kraj regularnog izraza

en: Profiling timer expired
hr: Profajlerska štoperica istekla

en: Quit
hr: Završi

en: RPC: Unable to send
hr: RPC: Ne mogu poslati

en: RPC: Unknown host
hr: RPC: Nepoznato računalo

en: RPC: Unknown protocol
hr: RPC: Nepoznati protokol

en: RSA (%d bits)
hr: RSA (%d bitova)

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
hr: RTLD_NEXT se koristi u kodu koji se ne učitava dinamički

en: Read and display shared object profiling data
hr: Čitaj i prikazuj profilirajuće podatke dijeljenog objekta

en: Read configuration data from NAME
hr: Čitaj konfiguracijske podatke iz NAME

en: Read-only file system
hr: Datotečni sustav je samo za čitanje

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz prevelik

en: Remote I/O error
hr: Udaljena U/I greška

en: Remote address changed
hr: Udaljena adresa promijenjena

en: Renaming of %s to %s failed
hr: Preimenovanje  %s u %s nije uspjelo

en: Reopening shared object `%s' failed
hr: Ponovo otvaranje dijeljenog objekta `%s' nije uspjelo

en: Replicate :
hr: Repliciraj :

en: Report bugs to %s.
hr: Prijavi bugove na %s.

en: Request arguments bad
hr: Loši argumenti zahtijeva

en: Request canceled
hr: Zahtjev otkazan

en: Request not canceled
hr: Zahtjev nije otkazan

en: Reserved for future use
hr: Rezerviraj za buduće korištenje

en: Resolver Error 0 (no error)
hr: Greška 0 u resolveru (nema greške)

en: Resolver internal error
hr: Interna greška resolvera

en: Resource deadlock avoided
hr: Izbjegnut potpuni zastoj resursa

en: Resource lost
hr: Izgubljen resurs

en: Resource temporarily unavailable
hr: Resur privremeno nedostupan

en: Result too large
hr: Rezultat prevelik

en: Results sent to callback proc
hr: Rezultati poslani povratnom procesu

en: Search Path         : %s
hr: Traži putanju        : %s

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška

en: Server busy, try again
hr: Poslužitelj zauzet, pokušajte ponovo

en: Server out of memory
hr: Poslužitelj je ostao bez memorije

en: Server rejected credential
hr: Odbijena

en: Server rejected verifier
hr: Poslužitelj je odbio verifikatora

en: Servname not supported for ai_socktype
hr: Servname nije podržano za ai_socktype

en: Set the program name
hr: Postavi ime programa

en: Shut the server down
hr: Ugasi poslužitelj

en: Socket operation on non-socket
hr: Socket operacija na ne-socketu

en: Socket type not supported
hr: Tip socketa nije podržan

en: Software caused connection abort
hr: Softver je uzrokovao prekid veze

en: Sorry. You are not root
hr: Žalim. Niste root

en: Source definitions are found in FILE
hr: Definicije se nalaze u spisu FILE

en: Srmount error
hr: Srmount greška

en: Stack fault
hr: Greška sa stogom

en: Stale NFS file handle
hr: Greška sa NFSom

en: Start NUMBER threads
hr: Pokreni BROJ dretvi

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljen (signalom)

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljen (unosom s TTY-ja)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljen (outputom s TTY-ja)

en: Streams pipe error
hr: Greška sa cjevovodom

en: Structure needs cleaning
hr: Struktura treba čiščenje

en: Success
hr: Uspjeh

en: Supported databases:
hr: Podržane baze podataka:

en: Suppress warnings and information messages
hr: Suzbij upozorenja i poruke sa informacijama

en: Symbolic character names defined in FILE
hr: Simbolička znakovna imena definirana u FILE

en: System error
hr: Sistemska greška

en: System information:
hr: Sistemske informacije:

en: System resource allocation failure
hr: Greška prilikom alokacije sistemskog resursa

en: TABLE
hr: TABLICA

en: TABLE
hr: TABLICA

en: TABLE,yes
hr: TABLICA,da

en: Table Type          : %s
hr: Tip Tablice          : %s

en: Temporary failure in name resolution
hr: Privremena greška u rezoluciji imena

en: Terminated
hr: Terminiran

en: Too many levels of symbolic links
hr: Previše razina simboličkih linkova

en: Too many open files in system
hr: Previše otvorenih spisa u sustavu

en: Too many references: cannot splice
hr: Previše referenca: ne mogu načiniti splice

en: Trace/breakpoint trap
hr: Zamka za slijed/prekidnu točku

en: Trailing backslash
hr: Obrnuta kosa crta na kraju

en: Transport endpoint is already connected
hr: Krajnja točka u transportu je već spojena

en: Transport endpoint is not connected
hr: Krajnja točka u transportu nije spojena

en: Type : %s
hr: Tip : %s

en: UNKNOWN
hr: NEPOZNATO

en: Unable to authenticate NIS+ client
hr: Ne mogu autentificirati NIS+ klijent

en: Unable to authenticate NIS+ server
hr: Ne mogu autentificirati NIS+ klijenta

en: Unable to create callback
hr: Ne mogu stvoriti povratnu vezu

en: Unable to create process on server
hr: Ne mogu stvoriti proces na poslužitelju

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
hr: Nepoznato (tip = %d, bitova = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
hr: Nepoznata .netrc ključna riječ %s

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
hr: Nepoznata ELFCLASS u spisu %s.

en: Unknown NIS error code
hr: Nepoznata NIS greška

en: Unknown OS
hr: Nepoznati OS

en: Unknown database: %s
hr: Nepoznata baza podataka: %s

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown host
hr: Nepoznato računalo

en: Unknown object
hr: Nepoznati objekt

en: Unknown option: %s %s %s
hr: Nepoznata opcija: %s %s %s

en: Unknown resolver error
hr: Nepoznata greška u resolveru

en: Unknown server error
hr: Nepoznata greška na poslužitelju

en: Unknown signal %d
hr: Nepoznati signal %d

en: Unknown system error
hr: Nepoznata sistemska greška

en: Unknown ypbind error
hr: Nepoznata ypbind greška

en: Unmatched ( or \(
hr: Nesparena ( ili \(

en: Unmatched ) or \)
hr: Nesparena ) ili \)

en: Unmatched [ or [^
hr: Nesparen [ ili [^

en: Unmatched \{
hr: Nesparena \{

en: Unrecognized variable `%s'
hr: Neprepoznata varijabla `%s'

en: Urgent I/O condition
hr: Hitno stanje I/O-a

en: Usage:
hr: Uporaba:

en: Use CACHE as cache file
hr: Koristi CACHE kao spis međumemorije

en: Use CONF as configuration file
hr: Koristi CONF kao konfiguracijski spis

en: Use separate cache for each user
hr: Koristi odvojenu međumemoriju za svakog korisnika

en: User defined signal 1
hr: Korisnički definiran signal 1

en: User defined signal 2
hr: Korisnički definiran signal 2

en: Value too large for defined data type
hr: Vrijednost je prevelika za definirani tip podataka

en: Virtual timer expired
hr: Virtualna štoperica istekla

en: Wild result from command execution
hr: Čudni rezultati od izvršene naredbe

en: Window changed
hr: Promijenjen prozor

en: Write names of available charmaps
hr: Ispiši imena dostupnih znakovnih skupova

en: Write names of available locales
hr: Ispiši imena dostupnih lokala

en: Write names of selected categories
hr: Ispiši imena odabranih kategorija

en: Write names of selected keywords
hr: Ispiši imena odabranih ključnih riječi

en: Write output to file NAME
hr: Napiši izlaz u spis NAME

en: Writing of cache data failed
hr: Zapisivanje međumemorije nije uspjelo

en: Writing of cache data failed.
hr: Zapisivanje međumemorije nije uspjelo.

en: Written by %s.
hr: Napisano od %s.

en: Wrong medium type
hr: Krivi tip medija

en: Yes, 42 is the meaning of life
hr: Da, 42 je smisao života.

en: You really blew it this time
hr: Ovaj put si zbilja za*****

en: [DIR...]
hr: [MAPA...]

en: [FILE...]
hr: [SPIS...]

en: [FILE]
hr: [SPIS]

en: `%.*s' already defined as collating element
hr: `%.*s' je već definiran kao collating element

en: `%.*s' already defined as collating symbol
hr: `%.*s' je već definiran kao collating simbol

en: `%.*s' already defined in charmap
hr: `%.*s' je već definiran u skupu znakova

en: `%.*s' already defined in repertoire
hr: `%.*s' je već definiran u repertoire

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
hr: `%1$s' definicija ne završava sa `END %1$s'

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
hr: `%s' nije ispravan podatak profila za spis `%s'

en: `digit' category has not entries in groups of ten
hr: `digit' kategorija nema unose u grupama od po deset

en: ai_family not supported
hr: ai_family nije podržano

en: ai_socktype not supported
hr: ai_socktype nije podržano

en: already running
hr: već radi

en: argument to <%s> must be a single character
hr: argument za <%s> mora biti jedan znak

en: argument to `%s' must be a single character
hr: argument za `%s' mora biti jedan znak

en: authunix_create: out of memory
hr: authunix_create: ostao bez memorije

en: bad argument
hr: krivi argument

en: bad owner
hr: nepostojeći vlasnik

en: blank FROM field on Link line
hr: prazno FROM polje na link retku

en: blank TO field on Link line
hr: prazno TO polje na Link retku

en: block freed twice
hr: blok je dvaput otpušten

en: bogus mcheck_status, library is buggy
hr: Nedozvoljen mcheck_status, biblioteka je bugovita

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
hr: broadcast: ioctl (dohvati konfiguraciju sučelja)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
hr: broadcast: ioctl (dohvati zastavice sučelja)

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
hr: cache_set: ne mogu alocirati novi rpc_buffer

en: cache_set: victim alloc failed
hr: cache_set: alokacija žrtve nije uspjela

en: cache_set: victim not found
hr: cache_set: žrtva nije nađena

en: can't reassign procedure number %ld
hr: ne mogu ponovno dati isti broj procedure %ld

en: can't restore segment prot after reloc
hr: ne mogu vratiti segmet prot poslije realokacije

en: cannot add already read locale `%s' a second time
hr: ne mogu još jednom dodati već pročitani lokal `%s'

en: cannot allocate dependency list
hr: ne mogu alocirati popis ovisnosti

en: cannot allocate memory for program header
hr: ne mogu alocirati memoriju za zaglavlje programa

en: cannot allocate name record
hr: ne mogu alocirati zapis imena

en: cannot allocate symbol data
hr: ne mogu alocirati podatke simbola

en: cannot allocate symbol search list
hr: ne mogu alocirati popis za traženje simbola

en: cannot allocate version reference table
hr: ne mogu alocirati tablicu referencijskih inačica

en: cannot change memory protections
hr: ne mogu promijeniti zaštite memorije

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
hr: ne mogu stvoriti  RUNPATH/RPATH kopiju

en: cannot create cache for search path
hr: ne mogu stvoriti međumemoriju za traženje putanje

en: cannot create internal descriptor
hr: ne mogu stvoriti interni opisnik

en: cannot create internal descriptors
hr: ne mogu stvoriti interne opisnike

en: cannot create searchlist
hr: ne mogu stvoriti listu za traženje

en: cannot extend global scope
hr: ne mogu proširiti globalni doseg

en: cannot generate output file
hr: ne mogu stvoriti izlazni spis

en: cannot load profiling data
hr: ne mogu učitati podatke za profiliranje

en: cannot map zero-fill pages
hr: ne mogu mapirati neispunjene stranice

en: cannot open
hr: ne mogu otvoriti

en: cannot open `%s'
hr: ne mogu otvoriti `%s'

en: cannot open input file
hr: ne mogu otvoriti ulazni spis

en: cannot open input file `%s'
hr: ne mogu otvoriti ulaznu datoteku `%s'

en: cannot open output file
hr: ne mogu otvoriti izlazni spis

en: cannot open output file `%s'
hr: ne mogu otvoriti izlazni spis `%s'

en: cannot open socket: %s
hr: ne mogu otvoriti socket: %s

en: cannot open zero fill device
hr: ne mogu otvoriti zero fill uređaj

en: cannot read file data
hr: ne mogu pročitati spis

en: cannot read header
hr: ne mogu pročitati zaglavlje

en: cannot read header from `%s'
hr: ne mogu pročitati zaglavlje od `%s'

en: cannot read statistics data
hr: ne moogu pročitati statistike

en: cannot stat shared object
hr: ne mogu napraviti stat na dijeljenim objektom

en: cannot stat() file `%s': %s
hr: ne mogu napraviti stat() nad spisom `%s': %s

en: cannot write result: %s
hr: ne mogu zapisati rezultat: %s

en: cannot write statistics: %s
hr: ne mogu pisati statistiku: %s

en: cheese
hr: iznenađenje

en: connect to address %s:
hr: spajanje na adresu %s:

en: database [key ...]
hr: baza podataka [ključ...]

en: duplicate definition of <%s>
hr: dvostruka definicija <%s>

en: duplicate set definition
hr: dvostuka set definicija

en: duplicated message identifier
hr: dvostruki identifikator poruke

en: duplicated message number
hr: dvostruki broj poruka

en: empty char string
hr: prazni niz znakova

en: encoding for output
hr: enkoding za izlaz

en: encoding of original text
hr: enkoding izvornog teksta

en: error getting caller's id: %s
hr: greška pri dohvatu broja pozivatelja: %s

en: error while reading the input
hr: greška pri čitanju ulaza

en: extra trailing semicolon
hr: višak točka-zareza

en: failed to load symbol data
hr: nisam uspio učitati podatke simbola

en: file %s is truncated
hr: spis %s je uništen

en: file too short
hr: spis je prekratak

en: fstat failed
hr: fstat nije uspio

en: garbage at end of number
hr: smeće pri kraju broja

en: generate call graph
hr: stvori graf poziva

en: hard linked somewhere
hr: negdje je hard linkan

en: illegal character in file:
hr: nedozvoljeni znak u spisu:

en: illegal nettype :`%s'
hr: nedozvoljeni nettype :`%s'

en: illegal set number
hr: nedozvoljeni broj seta

en: input line of unknown type
hr: ulazni redak nepoznatog tipa

en: internal error
hr: interna greška

en: internal error in %s, line %u
hr: interna greška u %s, redak %u

en: invalid ELF header
hr: neispravno ELF zaglavlje

en: invalid UTC offset
hr: neispravan UTC pomak

en: invalid abbreviation format
hr: neispravan format kratice

en: invalid day of month
hr: neispravan dan u mjesecu

en: invalid definition
hr: neispravna definicija

en: invalid encoding given
hr: dat je neispravan enkoding

en: invalid ending year
hr: neispravna godina završetka

en: invalid escape sequence
hr: neispravna escape sekvenca

en: invalid leaping year
hr: neispravna prijestupna godina

en: invalid line
hr: neispravan redak

en: invalid mode for dlopen()
hr: neispravan mod za dlopen()

en: invalid month name
hr: neispravno ime mjeseca

en: invalid pointer size
hr: neispravna veličina pokazivača

en: invalid quote character
hr: neispravan znak za navodnik

en: invalid saved time
hr: neispravno sačuvano vrijeme

en: invalid starting year
hr: neispravna početna godina

en: invalid time of day
hr: neispravno vrijeme dana

en: invalid weekday name
hr: neispravan dan u tjednu

en: line too long
hr: redak predugačak

en: lstat failed
hr: lstat nije uspio

en: malformed line ignored
hr: izobličeni redak zanemaren

en: memory exhausted
hr: iscrpljeni memorijski resursi

en: mmap of cache file failed.
hr: mmap međumemoriske datoteke nije uspio.

en: nameless rule
hr: pravilo bez imena

en: never registered prog %d
hr: nikad registriran program %d

en: no day in month matches rule
hr: nijedan dan u mjesecu se ne poklapa sa pravilom

en: no definition of `UNDEFINED'
hr: nema definicije od `UNDEFINED'

en: no symbolic name given
hr: nije dato simboličko ime

en: not regular file
hr: nema obične datoteke

en: nscd not running!
hr: nscd nije pokrenut!

en: out of memory
hr: nestalo je memorije

en: output file
hr: izlazni spis

en: parameter null or not set
hr: parametar null ili nije postavljen

en: preprocessor error
hr: pretprocesorska greška

en: previous definition was here
hr: postoji prethodna definicija

en: print progress information
hr: ispisuj podatke o napredovanju

en: rcmd: %s: short read
hr: rcmd: %s: kratko čitanje

en: registerrpc: out of memory
hr: registerrpc: ostao bez memorije

en: repeated leap second moment
hr: ponovljeni trenutak preskakanja sekunde

en: rpcgen: too many defines
hr: rpcgen: previše definicija

en: rpcinfo: %s is unknown host
hr: rpcinfo: %s je nepoznato računalo

en: shared object not open
hr: dijeljeni objekt nije otvoren

en: short write in %s: %s
hr: kratko pisanje u %s: %s

en: standard input
hr: standardni ulaz

en: suppress warnings
hr: suzbij upozorenja

en: svc_run: - poll failed
hr: svc_run: - polling nije uspio

en: symbol `%.*s' not in charmap
hr: simbol `%.*s' nije u znakovnom skupu

en: symbol `%s'
hr: simbol `%s'

en: symbol `%s' not defined
hr: simbol `%s' nije definiran

en: syntax error
hr: sintaksna greška

en: syntax error in prolog: %s
hr: sintaksna greška u prologu: %s

en: this is the first definition
hr: ovo je prva definicija

en: time before zero
hr: vrijeme prije nule

en: time overflow
hr: prevljev vremena

en: too many leap seconds
hr: previše sekundi se preskače

en: too many local time types
hr: previpe tipova lokalnog vremena

en: too many transitions?!
hr: previše prijelaza_!

en: trouble replying to prog %d
hr: problemi sa odgovaranjem programu %d

en: typed single year
hr: napisana samo jedna godina

en: unable to free arguments
hr: ne mogu osloboditi argumente

en: undefined
hr: nedefinirano

en: unknown
hr: nepoznato

en: unknown character `%s'
hr: nepoznati znak `%s'

en: unknown iconv() error %d
hr: nepoznata iconv() greška %d

en: unknown set `%s'
hr: nepoznato `%s'

en: unknown specification "%s"
hr: nepoznata specifikacija "%s"

en: unruly zone
hr: zona bez pravila

en: unterminated message
hr: nezavršena poruka

en: unterminated string
hr: nezavršeni znakovni niz

en: unterminated string constant
hr: nezavšen niz znakova

en: unterminated symbolic name
hr: nezavršeno simboličko ime

en: usage: %s infile
hr: uporaba: %s ulaznispis

en: use of 2/29 in non leap-year
hr: korištenje 2/29 u neprestupnoj godini

en: warning:
hr: upozorenje:

en: while allocating cache entry
hr: prilikom alociranja međumemorijskog unosa

en: while allocating key copy
hr: prilikom alociranja kopije ključa

en: while preparing output
hr: prilikom pripreme izlaza

en: write incomplete
hr: pisanje nedovršeno

en: writeable by other than owner
hr: može se pisati i od nevlasnika

en: wrong number of arguments
hr: pogrešan broj argumenata

en: xdr_array: out of memory
hr: xdr_array: ostao bez memorije

en: xdr_bytes: out of memory
hr: xdr_bytes: ostao bez memorije

en: xdr_string: out of memory
hr: xdr_string: ostao bez memorije

en: yp_update: cannot get server address
hr: yp_update: ne mogu odrediti adresu servera
