wget 1.10-b1 - en to hr translation catalogue (303 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
hr: 
        Spis je već u potpunosti dohvaćen; nema se što napraviti.

en: 
    %s received, redirecting output to `%s'.
hr: 
    %s primljen, preusmjeravam izlaz u `%s'.

en: 
    %s received.
hr: 
    dobio %s.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
hr: 
    Izvorno napisao Hrvoje Nikšić <hniksic@xemacs.org>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
hr: 
    REST nije uspio, počinjem ispočetka.

en:        --bind-address=ADDRESS    bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
hr:        --bind-address=ADRESA     koristi lokalnu ADRESU (ime ili IP) za bind.

en:        --ca-certificate=FILE    file with the bundle of CA's.
hr:        --ca-certificate=SPIS    spis s CA-ovima na okupu.

en:        --ca-directory=DIR       directory where hash list of CA's is stored.
hr:        --ca-directory=DIR       direktorij s pojedinačnim CA-ovima.

en:        --certificate-type=TYPE  client certificate type, PEM or DER.
hr:        --certificate-type=VRSTA vrsta klijentove ovjere, PEM ili DER.

en:        --certificate=FILE       client certificate file.
hr:        --certificate=SPIS       datoteka s klijentovom ovjerom.

en:        --connect-timeout=SECS    set the connect timeout to SECS.
hr:        --connect-timeout=VRIJEME postavi maksimalno vrijeme spajanja.

en:        --cut-dirs=NUMBER          ignore NUMBER remote directory components.
hr:        --cut-dirs=N               ignoriraj N stranih komponenti direktorija.

en:        --delete-after       delete files locally after downloading them.
hr:        --delete-after       pobriši lokalne spise nakon dohvata.

en:        --dns-timeout=SECS        set the DNS lookup timeout to SECS.
hr:        --dns-timeout=VRIJEME     postavi maksimalno vrijeme DNS pretrage.

en:        --egd-file=FILE          file naming the EGD socket with random data.
hr:        --egd-file=SPIS          naziv spisa u kojem je EGD socket s nasumičnim
                                    podacima.

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains.
hr:        --exclude-domains=POPIS     zarezom odvojen popis odbijenih domena.

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents.
hr:        --follow-ftp                prati linkove na FTP iz HTML dokumenata.

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags.
hr:        --follow-tags=POPIS         popis HTML tagova koje treba pratiti.

en:        --ftp-password=PASS     set ftp password to PASS.
hr:        --ftp-password=ZAPORKA  šalji ZAPORKU za ftp.

en:        --ftp-user=USER         set ftp user to USER.
hr:        --ftp-user=KORISNIK     postavi KORISNIKA za ftp korisnika.

en:        --header=STRING         insert STRING among the headers.
hr:        --header=ZAGLAVLJE      umetni ZAGLAVLJE među ostala zaglavlja.

en:        --http-password=PASS    set http password to PASS.
hr:        --http-password=ZAPORKA šalji ZAPORKU za http.

en:        --http-user=USER        set http user to USER.
hr:        --http-user=KORISNIK    postavi KORISNIKA za http korisnika.

en:        --ignore-length         ignore `Content-Length' header field.
hr:        --ignore-length         ne uvažavaj zaglavlje `Content-Length'.

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags.
hr:        --ignore-tags=POPIS         popis HTML tagova koje ne treba pratiti.

en:        --keep-session-cookies  load and save session (non-permanent) cookies.
hr:        --keep-session-cookies  učitaj i snimi cookieje ograničene na "session".

en:        --limit-rate=RATE         limit download rate to RATE.
hr:        --limit-rate=BRZINA       ograniči brzinu dohvata u bajtovima u sekundi.

en:        --load-cookies=FILE     load cookies from FILE before session.
hr:        --load-cookies=SPIS     učitaj cookieje iz SPISA na početku rada.

en:        --no-cache              disallow server-cached data.
hr:        --no-cache              traži od servera da ne šalje keširane podatke.

en:        --no-check-certificate   don't validate the server's certificate.
hr:        --no-check-certificate   ne provjeravaj poslužiteljevu ovjeru.

en:        --no-cookies            don't use cookies.
hr:        --no-cookies            ne koristi cookieje.

en:        --no-dns-cache            disable caching DNS lookups.
hr:        --no-dns-cache            ne pamti rezultate pretraga DNS-a.

en:        --no-glob               turn off FTP file name globbing.
hr:        --no-glob               nemoj interpretirati * i ? u nazivu spisa.

en:        --no-http-keep-alive    disable HTTP keep-alive (persistent connections).
hr:        --no-http-keep-alive    ne koristi neprekinutu HTTP vezu (keep-alive).

en:        --no-passive-ftp        disable the "passive" transfer mode.
hr:        --no-passive-ftp        onemogući "pasivni" mod prijenosa.

en:        --no-proxy                explicitly turn off proxy.
hr:        --no-proxy                isključi upotrebu proxyja.

en:        --no-remove-listing     don't remove `.listing' files.
hr:        --no-remove-listing     ne briši ispise direktorija `.listing'.

en:        --password=PASS           set both ftp and http password to PASS.
hr:        --password=ZAPORKA        šalji ZAPORKU za http i ftp.

en:        --post-data=STRING      use the POST method; send STRING as the data.
hr:        --post-data=PODACI      koristi metodu POST, šaljući PODATKE u zahtjevu.

en:        --post-file=FILE        use the POST method; send contents of FILE.
hr:        --post-file=SPIS        koristi metodu POST, šaljući sadržaj SPISA.

en:        --prefer-family=FAMILY    connect first to addresses of specified family,
                                     one of IPv6, IPv4, or none.
hr:        --prefer-family=VRSTA     daj prednost navedenoj vrsti IP adresa, jednoj
                                     od IPv6, IPv4 ili none.

en:        --preserve-permissions  preserve remote file permissions.
hr:        --preserve-permissions  sačuvaj dozvole na datotekama skinutim FTP-om.

en:        --private-key-type=TYPE  private key type, PEM or DER.
hr:        --private-key-type=TYPE  vrsta privatnog ključa, PEM ili DER.

en:        --private-key=FILE       private key file.
hr:        --private-key=FILE       spis s privatnim ključem.

en:        --progress=TYPE           select progress gauge type.
hr:        --progress=VRSTA          promijeni izgled pokazatelj dohvata.

en:        --protocol-directories     use protocol name in directories.
hr:        --protocol-directories     stavi ime protokola u direktorij.

en:        --proxy-password=PASS   set PASS as proxy password.
hr:        --proxy-password=ZAPORKA šalji ZAPORKU za proxy.

en:        --proxy-user=USER       set USER as proxy username.
hr:        --proxy-user=KORISNIK   postavi KORISNIKA za korisnika proxyja.

en:        --random-file=FILE       file with random data for seeding the SSL PRNG.
hr:        --random-file=SPIS       spis s nasumičnim podacima za zametak SSL-ovog
                                    generatora slučajnih brojeva.

en:        --random-wait             wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
hr:        --random-wait             čekaj od 0..2*s sekundi između dohvata, gdje
                                     je s vrijeme zadano s --wait.

en:        --read-timeout=SECS       set the read timeout to SECS.
hr:        --read-timeout=VRIJEME    postavi maksimalno vrijeme čitanja.

en:        --referer=URL           include `Referer: URL' header in HTTP request.
hr:        --referer=URL           šalji zaglavlje `Referer: URL'.

en:        --restrict-file-names=OS  restrict chars in file names to ones OS allows.
hr:        --restrict-file-names=OS  ograniči znakove u nazivima spisâ na one
                                     koje dopušta OS.

en:        --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dir).
hr:        --retr-symlinks         pri rekurziji, dohvaćaj datoteke na koje
                                   pokazuju linkovi (ne radi za direktorije).

en:        --retry-connrefused       retry even if connection is refused.
hr:        --retry-connrefused       pokušavaj iznova i kad je spajanje odbijeno.

en:        --save-cookies=FILE     save cookies to FILE after session.
hr:        --save-cookies=SPIS     spremi cookieje u SPIS na kraju rada.

en:        --save-headers          save the HTTP headers to file.
hr:        --save-headers          snimaj HTTP zaglavlja na disk.

en:        --secure-protocol=PR     choose secure protocol, one of auto, SSLv2,
                                    SSLv3, and TLSv1.
hr:        --secure-protocol=PR     izaberi sigurni protokol, jedan od auto, SSLv2,
                                    SSLv3 ili TLSv1.

en:        --spider                  don't download anything.
hr:        --spider                  ne dohvaćaj sadržaje URL-ova.

en:        --strict-comments    turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
hr:        --strict-comments    uključi strog (SGML) tretman HTML komentara.

en:        --user=USER               set both ftp and http user to USER.
hr:        --user=KORISNIK           postavi KORISNIKA za http i ftp korisnika.

en:        --waitretry=SECONDS       wait 1..SECONDS between retries of a retrieval.
hr:        --waitretry=VRIJEME       čekaj 1..VRIJEME sekundi između ponovnih
                                     pokušaja dohvata.

en:   -4,  --inet4-only              connect only to IPv4 addresses.
hr:   -4,  --inet4-only              spajaj se samo na IPv4 adrese.

en:   -6,  --inet6-only              connect only to IPv6 addresses.
hr:   -6,  --inet6-only              spajaj se samo na IPv6 adrese.

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions.
hr:   -A,  --accept=POPIS              zarezom odvojen popis prihvaćenih nastavaka.

en:   -B,  --base=URL            prepends URL to relative links in -F -i file.
hr:   -B,  --base=URL            polazni URL za relativne linkove pri obradi -F -i.

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains.
hr:   -D,  --domains=POPIS             zarezom odvojen popis prihvaćenih domena.

en:   -E,  --html-extension        save HTML documents with `.html' extension.
hr:   -E,  --html-extension        spremaj HTML dokumente s ekstenzijom `.html'.

en:   -F,  --force-html          treat input file as HTML.
hr:   -F,  --force-html          tretiraj sadržaj ulaznog spisa kao HTML.

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive.
hr:   -H,  --span-hosts                skači sa servera na server pri rekurzivnom
                                       dohvatu.

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories.
hr:   -I,  --include-directories=POPIS
                                       popis dopuštenih direktorija.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
hr:   -K,  --backup-converted   prije konverzije spisa X, spremi sadržaj u X.orig.

en:   -L,  --relative                  follow relative links only.
hr:   -L,  --relative                  prati samo relativne linkove.

en:   -N,  --timestamping            don't re-retrieve files unless newer than
                                     local.
hr:   -N,  --timestamping            skidaj samo spise novije od lokalnih.

en:   -O,  --output-document=FILE    write documents to FILE.
hr:   -O,  --output-document=SPIS    spremaj dohvaćene dokumente u SPIS.

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX  save files to PREFIX/...
hr:   -P,  --directory-prefix=PREFIX  spremaj spise u PREFIX/...

en:   -Q,  --quota=NUMBER            set retrieval quota to NUMBER.
hr:   -Q,  --quote=KOLIČINA          ograniči količinu dohvaćenih podataka.

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions.
hr:   -R,  --reject=POPIS              zarezom odvojen popis odbijenih nastavaka.

en:   -S,  --server-response         print server response.
hr:   -S,  --server-response         ispisuj poslužiteljeve odgovore.

en:   -T,  --timeout=SECONDS         set all timeout values to SECONDS.
hr:   -T,  --timeout=VRIJEME         postavi sve vrijednosti isteka vremena.

en:   -U,  --user-agent=AGENT      identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
hr:   -U,  --user-agent=KLIJENT    identificiraj se kao KLIJENT umjesto kao
                                   Wget/VERZIJA.

en:   -V,  --version           display the version of Wget and exit.
hr:   -V,  --version           prikaži verziju Wgeta i izađi.

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories.
hr:   -X,  --exclude-directories=POPIS
                                        popis nedopuštenih direktorija.

en:   -a,  --append-output=FILE  append messages to FILE.
hr:   -a,  --append-output=SPIS  spremaj poruke na kraj SPISA.

en:   -b,  --background        go to background after startup.
hr:   -b,  --background        radi u pozadini nakon pokretanja.

en:   -c,  --continue                resume getting a partially-downloaded file.
hr:   -c,  --continue                nastavi s dohvatom napola skinutog spisa.

en:   -d,  --debug               print lots of debugging information.
hr:   -d,  --debug               ispisuj veliku količinu poruka korisnih pri
                                 ispravljanju grešaka.

en:   -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
hr:   -e,  --execute=NAREDBA    izvši NAREDBU poput onih u `.wgetrc'-u.

en:   -h,  --help              print this help.
hr:   -h,  --help              ispiši pomoć.

en:   -i,  --input-file=FILE     download URLs found in FILE.
hr:   -i, --input-file=SPIS      dohvati URL-ove navedene u SPISU.

en:   -k,  --convert-links      make links in downloaded HTML point to local files.
hr:   -k,  --convert-links      promijeni linkove u lokalnom HTML-u tako da
                                pokazuju na dohvaćene spise.

en:   -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
hr:   -l,  --level=BROJ         najveća dubina rekurzije (0 za neograničenu).

en:   -nH, --no-host-directories      don't create host directories.
hr:   -nH, --no-host-directories      ne stvaraj direktorije po imenu poslužitelja.

en:   -nc, --no-clobber              skip downloads that would download to
                                     existing files.
hr:   -nc, --no-clobber              ne dohvaćaj spise koji postoje lokalno.

en:   -nd, --no-directories           don't create directories.
hr:   -nd, --no-directories           ne stvaraj direktorije.

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory.
hr:   -np, --no-parent                 ne uspinji se u direktorij iznad trenutnog.

en:   -nv, --no-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
hr:   -nv, --no-verbose          isključi rječitost, ali ipak ponešto ispisuj.

en:   -o,  --output-file=FILE    log messages to FILE.
hr:   -o,  --output-file=SPIS    spremaj poruke u SPIS.

en:   -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
hr:   -p,  --page-requisites    dohvati sve slike itd. potrebne za prikaz HTML-a.

en:   -q,  --quiet               quiet (no output).
hr:   -q,  --quiet               tišina (bez ipisa).

en:   -r,  --recursive          specify recursive download.
hr:   -r,  --recursive          rekurzivni dohvat.

en:   -t,  --tries=NUMBER            set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
hr:   -t,  --tries=BROJ              postavi broj pokušaja na BROJ (0 za bezbroj).

en:   -v,  --verbose             be verbose (this is the default).
hr:   -v,  --verbose             rječit ispis (podrazumijevano).

en:   -w,  --wait=SECONDS            wait SECONDS between retrievals.
hr:   -w,  --wait=VRIJEME            napravi pauzu od VREMENA između dohvata.

en:   -x,  --force-directories        force creation of directories.
hr:   -x,  --force-directories       uvijek stvaraj direktorije.

en:  (%s bytes)
hr:  (%s bajtova)

en:  (unauthoritative)
hr:  (nepouzdano)

en:  [following]
hr:  [pratim]

en: %d redirections exceeded.
hr: Više od %d preusmjeravanja.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
hr: %s (%s) - Veza zatvorena na bajtu %s.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
hr: %s (%s) - Podatkovna veza: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
hr: %s (%s) - Greška pri čitanju na bajtu %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
hr: %s (%s) - Greška pri čitanju na bajtu %s/%s (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%s/%s]
hr: %s (%s) - `%s' snimljen [%s/%s]

en: %s (%s) - `%s' saved [%s]
hr: %s (%s) - `%s' snimljen [%s]

en: %s ERROR %d: %s.
hr: %s GREŠKA %d: %s.

en: %s has sprung into existence.
hr: %s se nenadano pojavio.

en: %s request sent, awaiting response...
hr: %s zahtjev poslan, iščekujem odgovor...

en: %s: %s, closing control connection.
hr: %s: %s, zatvaram kontrolnu vezu.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
hr: %s: %s: Nije uspjela alokacija %ld bajtova; memorija je potrošena.

en: %s: %s: Invalid byte value `%s'
hr: %s: %s: Neispravna bajtovna vrijednost `%s'

en: %s: %s: Invalid header `%s'.
hr: %s: %s: Neispravno zaglavlje `%s'.

en: %s: %s: Invalid number `%s'.
hr: %s: %s: Neispravan broj `%s'.

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
hr: %s: %s: Neispravan indikator napretka `%s'.

en: %s: %s: Invalid time period `%s'
hr: %s: %s: Neispravan vremenski period `%s'

en: %s: %s: Invalid value `%s'.
hr: %s: %s: Neispravna vrijednost `%s'.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
hr: %s: %s:%d: nepoznat token "%s"

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
hr: %s: %s:%d: upozorenje: "%s" token se pojavljuje prije naziva stroja

en: %s: %s; disabling logging.
hr: %s: %s; isključujem logiranje.

en: %s: Cannot read %s (%s).
hr: %s: Ne mogu pročitati %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
hr: %s: Ne mogu sastaviti nepotpun link %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
hr: %s: Ne mogu naći upotrebljiv pogonitelj za sockete.

en: %s: Error in %s at line %d.
hr: %s: Greška u %s na liniji %d.

en: %s: Invalid --execute command `%s'
hr: %s: Neispravna --execute naredba `%s'

en: %s: Invalid URL %s: %s
hr: %s: Neispravan URL %s: %s

en: %s: No certificate presented by %s.
hr: %s: %s nije predočio ovjeru.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
hr: %s: Sintaksna greška u %s na liniji %d.

en: %s: Unknown command `%s' in %s at line %d.
hr: %s: Nepoznata naredba `%s' u %s na liniji %d.

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
hr: %s: WGETRC pokazuje na %s, koji ne postoji.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
hr: %s: Upozorenje: sistemski i korisnikov wgetrc su `%s'.

en: %s: cannot stat %s: %s
hr: %s: ne mogu stat-irati %s: %s

en: %s: certificate common name `%s' doesn't match requested host name `%s'.
hr: %s: "common name" `%s' navedeno u ovjeri ne odgovara traženom imenu `%s'.

en: %s: corrupt time-stamp.
hr: %s: pogrešno vrijeme.

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedopuštena opcija -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
hr: %s: nedopuštena opcija -- `-n%c'

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: neispravna opcija -- %c

en: %s: missing URL
hr: %s: nedostaje URL

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dopušta argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' je dvosmislena

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: opcija `%s' traži argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: uz opciju `--%s' ne ide argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: uz opciju `-W %s' ne ide argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija `-W %s' je dvosmislena

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija traži argument -- %c

en: %s: unable to resolve bind address `%s'; disabling bind.
hr: %s: ne mogu pronaći adresu `%s' u svrhu binda; bindanje onemogućeno.

en: %s: unknown/unsupported file type.
hr: %s: nepoznata/nepodržana vrsta spisa.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: nepoznata opcija `--%s'

en: (no description)
hr: (bez opisa)

en: (try:%2d)
hr: (pok:%2d)

en: , %s (%s) remaining
hr: , %s (%s) preostaje

en: , %s remaining
hr: , %s preostaje

en: ==> CWD not needed.
hr: ==> CWD nepotreban.

en: ==> CWD not required.
hr: ==> CWD se ne traži.

en: Already have correct symlink %s -> %s
hr: Već postoji ispravan link %s -> %s

en: Authorization failed.
hr: Ovjera nije uspjela.

en: Bad port number
hr: Neispravan broj porta

en: Bind error (%s).
hr: Greška pri bindu (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
hr: Ne mogu istovremeno biti rječit i tih.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
hr: Ne mogu istovremeno paziti na vrijeme i ne gaziti stare spise.

en: Cannot back up %s as %s: %s
hr: Ne mogu snimiti backup iz %s u %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
hr: Ne mogu konvertirati linkove u %s: %s

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
hr: Nedostupna frekvencija REALTIME clocka: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
hr: Ne mogu otpočeti PASV prijenos.

en: Cannot open %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti %s: %s

en: Cannot open cookies file `%s': %s
hr: Ne mogu otvoriti spis s cookiejima `%s': %s

en: Cannot parse PASV response.
hr: Ne mogu raščlaniti PASV odgovor.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
hr: Nije dopušteno navesti i --inet4-only i --inet6-only.

en: Cannot write to `%s' (%s).
hr: Ne mogu pisati u `%s' (%s).

en: Connecting to %s:%d...
hr: Spajam se na %s:%d...

en: Connecting to %s|%s|:%d...
hr: Spajam se na %s|%s|:%d...

en: Continuing in background, pid %d.
hr: Nastavljam u pozadini, s pid-om %d.

en: Continuing in background, pid %lu.
hr: Nastavljam u pozadini, s pid-om %lu.

en: Continuing in background.
hr: Nastavljam u pozadini.

en: Control connection closed.
hr: Kontrolna veza prekinuta.

en: Converting %s...
hr: Konvertiram %s...

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to %s
hr: Cookie s adrese %s pokušao je postaviti domenu na %s

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
hr: Nije postavljen zametak PRNG-a; razmisli o --random-file.

en: Creating symlink %s -> %s
hr: Stvaram simbolički link %s -> %s

en: Data transfer aborted.
hr: Prijenos podataka prekinut.

en: Directories:
hr: Direktoriji:

en: Directory
hr: Direktorij

en: Disabling SSL due to encountered errors.
hr: Isključujem SSL zbog navedenih grešaka.

en: Download:
hr: Dohvat:

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
hr: GREŠKA: Redirekcija (%d) bez novog položaja (location).

en: Error closing `%s': %s
hr: Greška pri zatvaranju `%s': %s

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
hr: Greška u proxy URL-u %s: Mora biti HTTP.

en: Error in server greeting.
hr: Greška u poslužiteljevom pozdravu.

en: Error in server response, closing control connection.
hr: Greška u odgovoru, zatvaram kontrolnu vezu.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
hr: Greška pri raščlani proxy URL-a %s: %s.

en: Error writing to `%s': %s
hr: Greška pri pisanju u `%s': %s

en: FTP options:
hr: Opcije FTP-a:

en: Failed reading proxy response: %s
hr: Nisam uspio procitati proxyjev odgovor: %s.

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
hr: Ne mogu izbrisati link `%s': %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
hr: Nisam uspio poslati HTTP zahtjev: %s.

en: File
hr: Spis

en: File `%s' already there; not retrieving.
hr: Spis `%s' već postoji; ne dohvaćam.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
hr: GNU Wget %s, program za neinteraktivni dohvat s mreže.

en: Giving up.
hr: Odustajem.

en: HTTP options:
hr: Opcije HTTP-a:

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
hr: Opcije HTTPS-a (SSL-a/TLS-a):

en: IPv6 addresses not supported
hr: IPv6 adrese nisu podržane

en: Index of /%s on %s:%d
hr: Indeks direktorija /%s na %s:%d

en: Invalid IPv6 numeric address
hr: Neispravna IPv6 numerička adresa

en: Invalid PORT.
hr: Neispravan PORT.

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
hr: Neispravna naznaka stila točkica `%s': ostavljam prijašnju vrijednost.

en: Invalid host name
hr: Neispravno ime poslužitelja

en: Invalid name of the symlink, skipping.
hr: Neispravno ime simboličkog linka, preskačem.

en: Invalid user name
hr: Neispravno korisničko ime

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
hr: Neispravno zaglavlje Last-Modified -- ignoriram vremensku oznaku.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
hr: Nedostaje zaglavlje Last-Modified -- ignoriram vremensku granicu.

en: Length:
hr: Duljina:

en: Length: %s
hr: Duljina: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
hr: Učitavam robots.txt; molim ne obazirati se na greške.

en: Location: %s%s
hr: Položaj: %s%s

en: Logged in!
hr: Ulogiran!

en: Logging and input file:
hr: Logiranje i ulazni spis:

en: Logging in as %s ...
hr: Prijavljujem se kao %s ...

en: Login incorrect.
hr: Pogrešna prijava.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
hr: Uočene greške i prijedloge šaljite na <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
hr: Deformirana statusna linija

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hr: Ako dugačka opcija zahtijeva argument, to vrijedi i za kratku.

en: No URLs found in %s.
hr: Nijedan URL nije pronađen u %s.

en: No data received.
hr: Podaci nisu primljeni.

en: No error
hr: Nema greške

en: No headers, assuming HTTP/0.9
hr: Nema zaglavlja, pretpostavljam HTTP/0.9

en: No matches on pattern `%s'.
hr: Ništa ne ide uz `%s'.

en: No such directory `%s'.
hr: Ne postoji direktorij `%s'.

en: No such file `%s'.
hr: Nema spisa `%s'.

en: No such file or directory `%s'.
hr: Nema spisa ili direktorija `%s'.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
hr: Ne ponirem u `%s' jer je isključen ili nije uključen.

en: Not sure
hr: Ne znam

en: Output will be written to `%s'.
hr: Izlaz se sprema u `%s'.

en: POST data file `%s' missing: %s
hr: Nema spisa `%s' za POST: %s

en: Proxy tunneling failed: %s
hr: Neuspjeh tuneliranja kroz proxy: %s

en: Read error (%s) in headers.
hr: Greška pri čitanju zaglavlja (%s).

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
hr: Dubina rekurzije %d prelazi najveću dopuštenu %d.

en: Recursive accept/reject:
hr: Rekurzivno prihvaćanje/odbijanje:

en: Recursive download:
hr: Rekurzivni dohvat:

en: Rejecting `%s'.
hr: Odbijam `%s'.

en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
hr: Spis na poslužitelju noviji od lokalnog spisa `%s' -- dohvaćam.

en: Remote file is newer, retrieving.
hr: Spis na poslužitelju je noviji, dohvaćam.

en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
hr: Spis na poslužitelju nije noviji od lokalnog spisa `%s' -- ne dohvaćam.

en: Removed `%s'.
hr: Izbrisao `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
hr: Uklanjam %s budući da bi ga trebalo odbiti.

en: Removing %s.
hr: Brišem %s.

en: Resolving %s...
hr: Tražim %s...

en: Retrying.
hr: Pokušavam ponovo.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
hr: Koristim postojeću vezu prema %s:%d.

en: Server error, can't determine system type.
hr: Greška na serveru, ne mogu utvrditi vrstu sustava.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
hr: Spis na poslužitelju nije noviji od lokalnog spisa `%s' -- ne dohvaćam.

en: Skipping directory `%s'.
hr: Preskačem direktorij `%s'.

en: Startup:
hr: Pokretanje:

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
hr: Linkovi nisu podržani, preskačem link `%s'.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
hr: Greška u Set-Cookie: %s na poziciji %d.

en: Temporary failure in name resolution
hr: Privremena pogreška pri pronalaženju adrese

en: The server refuses login.
hr: Poslužitelj odbija prijavu.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hr: Veličine se ne slažu (lokalno %s) -- dohvaćam.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hr: Veličine se ne slažu (lokalno %s) -- dohvaćam.

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
hr: Za nesigurno spajanje na %s upotrijebite `--no-check-certificate'.

en: Try `%s --help' for more options.
hr: Pokušajte `%s --help' za više opcija.

en: Unable to delete `%s': %s
hr: Ne mogu izbrisati `%s': %s

en: Unable to establish SSL connection.
hr: Ne mogu uspostaviti SSL vezu.

en: Unknown authentication scheme.
hr: Nepoznata metoda ovjere.

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown host
hr: Nepoznat host

en: Unknown type `%c', closing control connection.
hr: Nepoznat tip `%c', zatvaram kontrolnu vezu.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
hr: Nepodržana vrsta ispisa, pokušavat ću s razlučiteljem Unixovog ispisa.

en: Unsupported scheme
hr: Nepodržana shema

en: Unterminated IPv6 numeric address
hr: Nedovrssena IPv6 numerička adresa

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
hr: Uporaba: %s NETRC [RAČUNALO]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
hr: Koristim `%s' kao privremeni spis za listing.

en: WARNING
hr: UPOZORENJE

en: WARNING: using a weak random seed.
hr: UPOZORENJE: rabi se slab zametak slučajnih brojeva.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
hr: Upozorenje: wildcardi nisu podržani za HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
hr: Ne dohvaćam direktorije jer je dubina %d (najviše %d).

en: Write failed, closing control connection.
hr: Pisanje je zakazalo, zatvaram kontrolnu vezu.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%s].
hr: Snimio HTML-iziran indeks u `%s' [%s].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
hr: Snimio HTML-iziran indeks u `%s'.

en: connected.
hr: spojen.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
hr: nemoguće spajanje na %s, port %d: %s

en: done.
hr: gotovo.

en: done.
hr: gotovo.

en: done.
hr: gotovo.

en: failed: %s.
hr: nije uspjelo: %s.

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
hr: neuspjeh: računalo nema IPv4/IPv6 adresa.

en: failed: timed out.
hr: neuspjeh: isteklo vrijeme.

en: ignored
hr: zanemarena

en: nothing to do.
hr: nema posla.

en: time unknown
hr: nepoznato vrijeme

en: unspecified
hr: nenaznačen
