aptitude - en to nl translation catalogue (1057 entries)

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
nl: 
     Taken zijn groepen van pakketten die voorzien in een eenvoudige methode voor het selecteren van een voorgedefinieerde verzameling pakketten met een bepaald doel.

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
nl: 
     Deze pakketten zijn nog niet geclassificeerd in debtags, of de debtags database is niet beschikbaar (installatie van debtags kan dit mogelijk verhelpen).

en: 
    Current library versions:
nl: 
    Huidige bibilotheek-versies:

en: 
    Dependency information will be shown.
nl: 
    Er zal afhankelijkheidsinformatie worden getoond.

en: 
    Dependency information will not be shown.
nl: 
    Er zal geen afhankelijkheidsinformatie worden getoond.

en: 
    Size changes will be shown.
nl: 
    Er zullen groottewijzigingen worden getoond.

en: 
    Size changes will not be shown.
nl: 
    Er zullen geen groottewijzigingen worden getoond.

en: 
    Versions will be shown.
nl: 
    Er zullen versies worden getoond.

en: 
    Versions will not be shown.
nl: 
    Er zullen geen versies worden getoond.

en:                   This aptitude does not have Super Cow Powers.
nl:                   Deze aptitude heeft geen Super Koe-krachten.

en:        aptitude [options] <action> ...
nl:        aptitude [opties] <actie> ...

en:   %S*%N %s [version %s]%n
nl:   %S*%N %s [versie %s]%n

en:   Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
nl:   Acties (als er geen worden opgegeven, dan zal aptitude de interactieve modus starten):

en:   Apt version: %s
nl:   apt-versie: %s

en:   Ept support disabled.
nl:   Ondersteuning van 'ept' niet actief.

en:   Ept support enabled.
nl:   Ondersteuning van 'ept' actief.

en:   NCurses version %s
nl:   NCurses-versie %s

en:   NCurses version: %s
nl:  NCurses-versie: %s

en:   NCurses version: Unknown
nl:   NCurses-versie: onbekend

en:   Options:
nl:   Opties:

en:   apt version %d.%d.%d
nl:   apt-versie %d.%d.%d

en:   cwidget version: %s
nl:   cwidget-versie: %s

en:   libsigc++ version: %s
nl:   libsigc++-versie: %s

en:  (provided by %F)
nl: (voorzien door %F)

en:  --with(out)-recommends	Specify whether or not to treat recommends as
                    strong dependencies
nl:  --with(out)-recommends	specifieert of recommends al dan niet als sterke
                 afhankelijkheden worden behandeld

en:  -D             Show the dependencies of automatically changed packages.
nl:  -D             Toont de afhankelijkheden van automatisch gewijzigde pakketten

en:  -F format      Specify a format for displaying search results; see the manual
nl:  -F indeling      Een indeling aangeven voor de zoekresultaten; zie handleiding

en:  -O order       Specify how search results should be sorted; see the manual
nl:  -O ordening       Geef aan hoe zoekresultaten moeten gesorteerd worden; zie handleiding

en:  -P             Always prompt for confirmation or actions
nl: -P             Steeds naar bevestiging of actie vragen

en:  -S fname       Read the aptitude extended status info from fname.
nl:  -S fnaam       Lees de uitgebreide statusinfo van aptitude uit fnaam.

en:  -V             Show which versions of packages are to be installed.
nl:  -V             Toont welke versies van pakketten geïnstalleerd zijn

en:  -Z             Show the change in installed size of each package.
nl:  -Z             Toont de wijziging in installatiegrootte van elk pakket

en:  -d             Only download packages, do not install or remove anything.
nl:  -d             Enkel pakketten ophalen, niets installeren of verwijderen.

en:  -f             Aggressively try to fix broken packages.
nl:  -f             Probeert reparaties van defecte pakketten te forceren

en:  -h             This help text
nl:  -h             Deze helptekst

en:  -i             Perform an install run on startup.
nl:  -i             Voer bij het opstarten een installatieslag uit.

en:  -o key=val     Directly set the configuration option named 'key'
nl:  -o sleutel=val Zet de configuratie-optie genaamd 'sleutel' rechtstreeks

en:  -q             In command-line mode, suppress the incremental progress
                    indicators.
nl:  -q             In commandoregelmodus: onderdruk de incrementele voortgangs-
                    indicatoren.

en:  -s             Simulate actions, but do not actually perform them.
nl:  -s             Acties simuleren, maar ze niet werkelijk uitvoeren

en:  -t [release]   Set the release from which packages should be installed
nl:  -t [release]   Zet de release waarvan pakketten moeten geïnstalleerd worden

en:  -u             Download new package lists on startup.
nl:  -u             Haal bij het opstarten nieuwe pakketlijsten op.

en:  -v             Display extra information. (may be supplied multiple times)
nl:  -v             Toont extra informatie. (kan meerdere keren worden meegegeven)

en:  -w width       Specify the display width for formatting search results
nl:  -w breedte       Geeft de breedte aan voor weergave van zoekresultaten

en:  -y             Assume that the answer to simple yes/no questions is 'yes'
nl:  -y             Veronderstel dat het antwoord op eenvoudige ja/nee-vragen 'ja' is

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
nl:  [ %i%% ] (%sB/s, %s overblijvend)

en:  [ %i%% ] (stalled)
nl:  [ %i%% ] (blijft steken)

en:  [Working]
nl: [Bezig]

en:  [held]
nl:  [houden]

en:  autoclean    - Erase old downloaded package files
nl:  autoclean    - Oude opgehaalde pakketbestanden wissen

en:  changelog    - View a package's changelog
nl:  changelog    - Bekijk de changelog van een pakket

en:  clean        - Erase downloaded package files
nl:  clean        - Opgehaalde pakketbestanden wissen

en:  download     - Download the .deb file for a package
nl:  download     - Het .deb-bestand van een pakket ophalen

en:  forbid-version - Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
nl:  verboden-versie - Verbied aptitude van op te waarderen naar een specifieke pakketversie.

en:  forget-new   - Forget what packages are "new"
nl: forget-new   - Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn

en:  full-upgrade - Perform an upgrade, possibly installing and removing packages
nl:  full-upgrade - Een opwaardering uitvoeren, waarbij mogelijk pakketten worden geïnstalleerd of verwijderd

en:  hold         - Place packages on hold
nl:  hold         - Pakketten behouden

en:  install      - Install/upgrade packages
nl:  install      - Pakketten installeren/opwaarderen

en:  markauto     - Mark packages as having been automatically installed
nl:  markauto     - Pakketten aanduiden als automatisch geïnstalleerd

en:  or
nl:  of

en:  purge        - Remove packages and their configuration files
nl:  purge        - Pakketten en hun configuratiebestanden verwijderen

en:  reinstall    - Download and (possibly) reinstall a currently installed package
nl:  reinstall    - Download en herinstalleer (mogelijk) een momenteel geïnstalleerd pakket

en:  remove       - Remove packages
nl:  remove       - Pakketten verwijderen

en:  safe-upgrade - Perform a safe upgrade
nl:  safe-upgrade - Een veilige opwaardering uitvoeren

en:  search       - Search for a package by name and/or expression
nl:  search       - Een pakket opzoeken op naam en/of op expressie

en:  show         - Display detailed information about a package
nl:  show         - Gedetailleerde informatie tonen van een pakket

en:  unhold       - Cancel a hold command for a package
nl:  unhold       - Annuleer het behouden van een pakket

en:  unmarkauto   - Mark packages as having been manually installed
nl:  unmarkauto   - Pakketten aanduiden als handmatig geïnstalleerd

en:  update       - Download lists of new/upgradable packages
nl:  update       - Lijsten van nieuwe/opwaardeerbare pakketten ophalen

en:  which is a virtual package.
nl:  dat een virtueel pakket is.

en:  why          - Show the manually installed packages that require a package, or
                    why one or more packages would require the given package
nl:  why          - Toon de handmatig geïnstalleerde pakketten die een pakket
                    vereisen, of waarom één of meer pakketten het opgegeven pakket
                    nodig zouden hebben

en:  why-not      - Show the manually installed packages that lead to a conflict
                    with the given package, or why one or more packages would
                    lead to a conflict with the given package if installed
nl:  why-not      - Toon de handmatig geïnstalleerde pakketten die een conflict
                    veroorzaken met het opgegeven pakket, of waarom één of meer
                    pakketten zouden leiden tot een conflict met het opgegeven
                    pakket indien geïnstalleerd

en: "%s" exists in the package database, but it is not a
    real package and no package provides it.
nl: "%s" bestaat in de pakketdatabase, maar het is geen
    echt pakket en er is geen pakket die erin voorziet.

en: "%s" is a virtual package provided by:
nl: "%s" is een virtueel pakket waarin wordt voorzien door:

en: #Broken
nl: #Defect

en: #Broken: %ld
nl: #Defect: %ld

en: %B%s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
nl: %B%s%b kan nu niet worden opgewaardeerd, maar als het kon, zou het nog op versie %B%s%b gehouden worden.

en: %B%s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
nl: %B%s%b kan opgewaardeerd worden naar versie %B%s%b, maar wordt behouden op versie %B%s%b.

en: %B%s%b is currently installed.
nl: %B%s%b is op dit moment geïnstalleerd.

en: %B%s%b is not currently installed.
nl: %B%s%b is op dit moment niet geïnstalleerd.

en: %B%s%b is only partly installed; its installation will be completed.
nl: %B%s%b is slechts gedeeltelijk geïnstalleerd; de installatie zal worden voltooid.

en: %B%s%b was installed automatically;  it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
nl: %B%s%b was automatisch geïnstalleerd; het wordt verwijderd omdat alle pakketten die ervan afhangen worden verwijderd:

en: %B%s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
nl: %B%s%b zal automatisch geïnstalleerd worden om te voldoen aan volgende afhankelijkheden:

en: %B%s%b will be automatically removed because of dependency errors:
nl: %B%s%b zal automatisch verwijderd worden door afhankelijkheidsfouten:

en: %B%s%b will be downgraded.
nl: %B%s%b zal worden gedegradeerd.

en: %B%s%b will be installed.
nl: %B%s%b zal worden geïnstalleerd.

en: %B%s%b will be re-installed.
nl: %B%s%b zal worden geherinstalleerd.

en: %B%s%b will be removed.
nl: %B%s%b zal worden verwijderd.

en: %B%s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
nl: %B%s%b zal worden opgewaardeerd van versie %B%s%b naar versie %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
nl: %B%s%b zal niet worden opgewaardeerd naar de verboden versie %B%s%b.

en: %B%s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
nl: %B%s%b zal niet opgewaardeerd worden naar versie %B%s%b, om het breken van volgende afhankelijkheden te vermijden:

en: %BChoice:%b
nl: %BKeuze:%b

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
nl:  %BDegradeer%b de volgende pakketten:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
nl: %BInstalleer%b de volgende pakketten:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
nl: %BBehoud%b de volgende pakketten op hun huidige versie:%n

en: %BOption:%b
nl: %BOptie:%b

en: %BOption:%b  %s
    %BDefault:%b %s
    %BValue:%b   %s
nl: %BOptie:%b  %s
    %BDefault:%b %s
    %BWaarde:%b   %s

en: %BRemove%b the following packages:%n
nl: %BVerwijder%b de volgende pakketten:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
nl: %BOpwaarderen%b van volgende pakketten:%n

en: %BValue:%b
nl: %BWaarde:%b

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
nl: %BWAARSCHUWING%b: er worden niet-vertrouwde versies van de volgende pakketten geïnstalleerd!%n%nNiet-vertrouwde pakketten kunnen%Bde veiligheid van uw systeem compromiteren%b. Ga enkel verder met de installatie als u zeker bent dat u dat wilt.%n%n

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
nl: %F: deze versie van %s is van een %Bniet-vertrouwde bron%b! Dit pakket installeren zou een kwaadwillige indringer kunnen binnenlaten die uw systeem beschadigt of overneemt.

en: %d broken [%+d] | %d broken [%+d]
nl[0]: %d defect [%+d]
nl[1]: %d defect [%+d]

en: %d downgrade | %d downgrades
nl[0]: %d degradatie
nl[1]: %d degradaties

en: %d install | %d installs
nl[0]: %d installatie
nl[1]: %d installaties

en: %d keep | %d keeps
nl[0]: %d behouden
nl[1]: %d behouden

en: %d new [%+d] | %d new [%+d]
nl[0]: %d nieuw [%+d]
nl[1]: %d nieuw [%+d]

en: %d removal | %d removals
nl[0]: %d te verwijderen
nl[1]: %d te verwijderen

en: %d update [%+d] | %d updates [%+d]
nl[0]: %d opwaardering [%+d]
nl[1]: %d opwaarderingen [%+d]

en: %d upgrade | %d upgrades
nl[0]: %d op te waarderen
nl[1]: %d op te waarderen

en: %i/%i mines  %d %s
nl: %i/%i mijnen  %d %s

en: %ls: Apply
nl: %ls: Pas toe

en: %ls: Examine
nl: %ls: Onderzoek

en: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Quit  %ls: Update  %ls: Download/Install/Remove Pkgs
nl: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Afsluiten  %ls: Bijwerken  %ls: Ophalen/Inst./Verw. Pakketten

en: %ls: Next
nl: %ls: Volgende

en: %ls: Previous
nl: %ls: Vorige

en: %lu downgraded,
nl: %lu gedegradeerd,

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
nl: %lu pakketten opgewaardeerd, %lu nieuwe geïnstalleerd,

en: %lu reinstalled,
nl: %lu geherinstalleerd,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
nl: %lu te verwijderen en %lu niet opwaarderen.

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
nl: %n%nEnkele bestanden zijn niet succesvol gedownload.

en: %s %s compiled at %s %s
nl: %s %s gecompileerd in %s %s

en: %s breaks %s
nl: %s breekt %s

en: %s changes
nl: %s wijzigingen

en: %s conflicts with %s
nl: %s conflicteert met %s

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
nl: %s conflicteert met %s [voorzien door %s %s]

en: %s depends upon %s
nl: %s hangt af van %s

en: %s has no version named "%s"
nl: %s heeft geen versie "%s"

en: %s is already installed at the requested version (%s)
nl: %s is reeds geïnstalleerd met de gevraagde versie (%s)

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
nl: %s is een essentieel pakket!%n%nBent u zeker dat u het wil verwijderen?%nTyp '%s' als u zeker bent.

en: %s is not an official Debian package, cannot display its changelog.
nl: %s is geen officieel Debian-pakket, kan zijn changelog niet tonen.

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled.
nl: %s is op dit moment niet geïnstalleerd, dus zal het niet opnieuw worden geïnstalleerd.

en: %s is readable but not writable; unable to write configuration file.
nl: %s is leesbaar, maar niet schrijfbaar; onmogelijk om configuratiebestand te schrijven.

en: %s obsoletes %s
nl: %s veroudert %s

en: %s pre-depends upon %s
nl: %s hangt volledig af van %s

en: %s recommends %s
nl: %s beveelt aan %s

en: %s replaces %s
nl: %s vervangt %s

en: %s reverse deps
nl: %s omgekeerde deps

en: %s suggests %s
nl: %s suggereert %s

en: %s versions
nl: %s versies

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
nl: %s%s; zal worden gedegradeerd [%s -> %s]

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
nl: %s%s; zal worden opgewaardeerd [%s -> %s]

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
nl: %s: de opdracht vereist tenminste één argument (het te bevragen pakket).

en: %s: too few arguments; expected at least a tag name and a package.
nl: %s: te weinig argumenten; verwacht tenminste de naam van een label en een pakket.

en: %s; version %s will be installed
nl: %s; versie %s zal worden geïnstalleerd.

en: %s; version %s will be installed automatically
nl: %s; versie %s zal automatisch worden geïnstalleerd

en: %s; will be installed
nl: %s; zal worden geïnstalleerd.

en: %s; will be installed automatically
nl: %s; zal automatisch worden geïnstalleerd

en: %s; will be purged
nl: %s; zal worden gewist (purged).

en: %s; will be purged because nothing depends on it
nl: %s; zal worden gewist (purged) omdat er niets van afhankelijk is

en: %s; will be removed
nl: %s; zal worden verwijderd.

en: %s; will be removed because nothing depends on it
nl: %s; zal worden verwijderd omdat er niets van afhankelijk is

en: %sB of disk space will be freed
nl: %sB schijfruimte zal worden verwijderd

en: %sB of disk space will be used
nl: %sB schijfruimte zal worden gebruikt

en: '&M' to mark packages as automatically installed
nl:  '&M' om pakketten als automatisch geïnstalleerd te markeren

en: '&m' to mark packages as manually installed
nl: '&m' om pakketten als handmatig geïnstalleerd te markeren

en: '+' to install packages
nl: '+' om pakketten te installeren

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
nl: '+M' om pakketten te installeren en onmiddellijk als automatisch geïnstalleerd markeren

en: '-' to remove packages
nl: '-' om pakketten te verwijderen

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
nl: ':' om pakketten in hun huidige toestand te houden zonder ze op 'behouden' te zetten

en: '=' to place packages on hold
nl: '=' om pakketten te behouden

en: '_' to purge packages
nl: '_' om pakketten te wissen (purge)

en: (core dumped)
nl: (geheugendump gemaakt)

en: (for %s) | (for %s)
nl[0]: (voor %s)
nl[1]: (voor %s)

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
nl: *** FOUT: zoekopdracht afgebroken vanwege fatale fout. U kunt de opdracht
              vervolgen, maar sommige oplossingen zullen onbereikbaar zijn.

en: *** No more solutions available ***
nl: *** Geen oplossingen meer beschikbaar ***

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
nl: *** WAARSCHUWING *** Deze vertrouwensschendingen worden genegeerd omdat
                         %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations 'true' is!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      Apt::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
nl: *** WAARSCHUWING *** Deze vertrouwensschendingen worden genegeerd omdat
                         Apt::Get::AllowUnauthenticated 'true' is!

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
nl: -> Laat de afhankelijkheid "%s beveelt %s aan" onopgelost.

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
nl: -o vereist een argument in de vorm sleutel=waarde, kreeg %s

en: -u and -i may not be specified in command-line mode (eg, with 'install')
nl: -u en -i mogen niet meegegeven worden in commandoregelmodus (zoals bij 'install')

en: -u and -i may not be specified with a command
nl: -u en -i mogen niet meegegeven worden met een commando

en: <N/A>
nl: <NVT>

en: <none>
nl: <geen>

en: ===============================================================================
    
    Log complete.
nl: ===============================================================================
    
    Logboek volledig.

en: A little dart shoots out at you!  You are hit by a little dart!  --More--
nl: Een kleine pijl vliegt uw richting uit! U bent geraakt door een kleine pijl! --Meer--

en: A package failed to install.  Trying to recover:
nl: Een pakket kon niet geïnstalleerd worden. Er wordt geprobeerd om te herstellen:

en: A package-list update or install run is already taking place.
nl: Een bijwerking van de pakketlijst of een installatieloop is reeds aan de gang.

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
nl: Alle pogingen staken om deze afhankelijkheden op te lossen.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
nl: Automatische oplossing van afhankelijkheden wordt afgebroken en er wordt teruggevallen op handmatige oplossing.

en: Abort
nl: Breek af

en: Abort Installation
nl: Breek installatie af

en: Abort.
nl: Breek af.

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
nl: Deze oplossing aanvaarden? [Y/n/q/?]

en: Action
nl: Actie

en: Actions
nl: Acties

en: Adding user tag "%s" to the package "%s".
nl: Gebruikerslabel "%s" wordt toegevoegd voor pakket "%s".

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
nl: Aanpassingen zullen de huidige oplossing doen vergeten en opnieuw berekenen indien nodig.

en: Advance to the next item after changing the state of a package
nl: Ga verder naar het volgende item na het wijzigen van de status van een pakket

en: After unpacking %sB will be freed.
nl: Na uitpakken zal %sB worden vrijgemaakt.

en: After unpacking %sB will be used.
nl: Na uitpakken zal %sB worden gebruikt.

en: All Packages
nl: Alle Pakketten

en: All right, you win.
nl: Vooruit, u wint.

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
nl: Staat de installatie van %s versie %s (%s) toe

en: Allowing the removal of %s
nl: Staat het verwijderen van %s toe

en: Always
nl: Altijd

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
nl: Laat altijd de gebruiker het ophalen bevestigen voordat met de installatie wordt gestart.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply ^Solution
nl: ^Aanvaard Oplossing

en: Apply a filter to the package list
nl: Pas een filter toe op de pakketlijst

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
nl: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude komt met %BABSOLUUT GEEN GARANTIE%b; voor details zie 'licentie' in het Help-menu. Dit is vrije software, en u bent vrij om het te verspreiden onder zekere voorwaarden, zie 'licentie' voor details.

en: Architecture:
nl: Architectuur:

en: Archive
nl: Archief

en: Audit ^Recommendations
nl: Onderzoek ^Aanbevelingen

en: Auto
nl: Automatisch

en: Automatically Installed
nl: Automatisch geïnstalleerd

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
nl: Repareer automatisch defecte pakketten alvorens te installeren of verwijderen

en: Automatically installed
nl: Automatisch geïnstalleerd

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
nl: Los afhankelijkheden automatisch op wanneer een pakket wordt geselecteerd

en: Automatically show why packages are broken
nl: Toon automatisch waarom pakketten defect zijn

en: Automatically upgrade installed packages
nl: Automatisch opwaarderen van geïnstalleerde pakketten

en: Available versions of %s
nl: Beschikbare versies van %s

en: BROKEN
nl: DEFECT

en: Bad action character '%c'
nl: Slecht actiekarakter '%c'

en: Bad number in format string: %ls
nl: Slecht getal in formaatstring: %ls

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
nl: Foutieve passthrough-instelling '%s' (gebruik 'passthrough' of 'nopassthrough')

en: Bad record encountered (Package=%s, Group=%s), skipping
nl: Foutief record aangetroffen (Pakket=%s, Groep=%s), negeren

en: Bad record encountered (no Package or Group entry), skipping
nl: Slecht record aangetroffen (geen Pakket- of Groep-ingave), negeren

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
nl: Foutieve sectienaam '%s' (gebruik 'none', 'topdir', 'subdir' of 'subdirs')

en: Badly formed expression
nl: Slecht gevormde expressie

en: Become root
nl: Word root

en: Breaks
nl: Breekt

en: Broken
nl: Defect

en: Browse packages by category
nl: Doorblader pakketten per categorie

en: Browse packages using Debtags data
nl: Doorblader pakketten op basis van Debtags-gegevens

en: Building tag database
nl: Opbouwen van label-database

en: Building view
nl: Beeld opbouwen

en: By-installed size sorting policies take no arguments
nl: By-installed size sorteerbeleid neemt geen argumenten

en: By-mode grouping policies take no arguments
nl: By-mode groepeerbeleid neemt geen argumenten

en: By-name sorting policies take no arguments
nl: By-name sorteerbeleid neemt geen argumenten

en: By-priority grouping policies take no arguments
nl: By-priority groepeerbeleid neemt geen argumenten

en: By-priority sorting policies take no arguments
nl: By-priority sorteerbeleid neemt geen argumenten

en: By-status grouping policies take no arguments
nl: By-status groepeerbeleid neemt geen argumenten

en: By-version sorting policies take no arguments
nl: By-version sorteerbeleid neemt geen argumenten

en: C^ycle Package Information
nl: ^Wissel pakketinformatie

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
nl: Kan multibyte string na "%ls" niet ontcijferen

en: Can't decode wide-character string after "%s"
nl: Kan wide-character string na "%s" niet ontcijferen

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
nl: Kan 'sensible-pager' niet uitvoeren, is dit een werkend Debian-systeem?

en: Can't find a package named "%s"
nl: Kan geen pakket vinden met als naam "%s"

en: Can't open Aptitude extended state file
nl: Kan het uitgebreide statusbestand van Aptitude niet openen

en: Can't search for ""
nl: Kan niet zoeken naar ""

en: Canc^el pending actions
nl: Annuleer ^lopende acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
nl: Annuleer al het installeren, verwijderen, behouden en opwaarderen van pakketten

en: Cancel any action on the selected package
nl: Annuleer alle acties voor het geselecteerde pakket

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
nl: Annuleer alle acties voor het geselecteerde pakket en bescherm het voor toekomstige opwaarderingen

en: Cancel the installation of %F
nl: Breek de installatie van %F af

en: Cancel the removal of %F
nl: Annuleer de verwijdering van %F

en: Candidate
nl: Kandidaat

en: Cannot open Aptitude state file
nl: Kan het statusbestand van Aptitude niet openen

en: Cannot open package hierarchy file %s
nl: Kan pakkethiërarchiebestand %s niet openen

en: Change miscellaneous program settings
nl: Wijzig overige programma-instellingen

en: Change the behavior of aptitude
nl: Wijzig de werking van aptitude

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
nl: Wijzig de instellingen die bepalen hoe pakketafhankelijkheden worden behandeld

en: Change the settings which affect the user interface
nl: Wijzig de instellingen met betrekking tot de gebruikersinterface

en: ChangeLog of %s
nl: ChangeLog van %s

en: Check for new versions of packages
nl: Controleer op nieuwe versies van pakketten

en: Choose difficulty level
nl: Kies moeilijkheidsgraad

en: Clean ^obsolete files
nl: ^Schoon veroudere bestanden

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
nl: Opschonen terwijl een download bezig is, is niet toegestaan.

en: Click!  You trigger a rolling boulder trap!  You are hit by a boulder! --More--
nl: Klik! U zet een steenlawine in gang! U bent geraakt door een rotsblok! --Meer--

en: Close
nl: Sluiten

en: Close this display
nl: Sluit deze weergave

en: Closing the last view exits the program
nl: De laatste view sluiten, sluit het programma af

en: Commands:
nl: Commando's:

en: Compiled against:
nl: Gecompileerd tegen:

en: Compressed Size:
nl: Gecomprimeerde grootte:

en: Compressed size:
nl: Gecomprimeerde grootte:

en: Config Files Remain
nl: Configuratiebestanden Blijven

en: Config files
nl: Config-bestanden

en: Conflicts
nl: Conflicteert met

en: Continue
nl: Ga verder

en: Could not load game from %s
nl: Kan spel niet laden van %s

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
nl: Kon het cachebestand niet vergrendelen. Dit betekent meestal dat dpkg of een ander apt-gereedschap reeds in gebruik is voor de installatie van pakketten. Wordt geopend in alleen-lezen modus; wijzigingen in de toestand van de pakketten zullen NIET worden bewaard!

en: Could not open file "%s"
nl: Kan "%s" niet openen

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
nl: Kon de systeemvergrendeling niet herwinnen! (Misschien is er een andere apt of dpkg aan het uitvoeren?)

en: Couldn't clean out list directories
nl: Kon lijstmappen niet opschonen

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
nl: Fout bij uitvoeren van cw::util::transcode op kolomdefinitie

en: Couldn't find a changelog for %s
nl: Kon changelog voor %s niet vinden

en: Couldn't find any package matching "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their description.
nl: Geen enkel pakket gevonden dat overeenkomt met "%s", en meer dan 40
    pakketten hebben "%s" in hun beschrijving.

en: Couldn't find any package matching "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their description:
nl: Geen enkel pakket gevonden dat overeenkomt met "%s". Wel hebben de volgende
    pakketten "%s" in hun beschrijving:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
nl: Geen enkel pakket gevonden waarvan de naam of beschrijving overeenkomen met "%s"

en: Couldn't find package "%s", and more than 40
    packages contain "%s" in their name.
nl: Pakket "%s" is niet gevonden, en meer dan 40
    pakketten hebben "%s" in hun naam.

en: Couldn't find package "%s".  However, the following
    packages contain "%s" in their name:
nl: Pakket "%s" is niet gevonden. Wel hebben de volgende
    pakketten "%s" in hun naam:

en: Couldn't lock list directory..are you root?
nl: Kon lijstmap niet vergrendelen, bent u root?

en: Couldn't open "%s" for writing
nl: Kon "%s" niet openen om te schrijven

en: Couldn't parse column definition
nl: Kon kolomdefinitie niet ontleden

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
nl: Kan layout niet ontleden: geen kolomindeling aangegeven voor statisch item

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
nl: Kan layout niet ontleden: codeerfout in kolombeschrijver

en: Couldn't parse layout: no height specified
nl: Kan layout niet ontleden: geen hoogte opgegeven

en: Couldn't parse layout: no row number specified
nl: Kan layout niet ontleden: geen rijnummer opgegeven

en: Couldn't parse layout: no width specified
nl: Kan layout niet ontleden: geen breedte opgegeven

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
nl: Kan layout niet ontleden: onbekend view-itemtype "%s"

en: Couldn't read list of package sources
nl: Kon lijst van pakketbronnen niet lezen

en: Couldn't read list of sources
nl: Kon bronnenlijst niet lezen

en: Couldn't read source list
nl: Kon bronnenlijst niet lezen

en: Couldn't rebuild package cache
nl: Kon pakketcache niet heropbouwen

en: Couldn't write state file
nl: Kon statusbestand niet beschrijven

en: Create a new default package view
nl: Maak een nieuwe standaard pakketweergave

en: Current
nl: Huidig

en: Current status: %F.
nl: Huidige status: %F.

en: Custom
nl: Aangepast

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
nl: Wissel tussen de verschillende weergaves van het venster met pakketinformatie; getoond kunnen worden: de lange omschrijving, een samenvatting van afhankelijkheidsinformatie, of een analyse waarom het pakket vereist is.

en: DL Size: %sB
nl: DL-grootte: %sB

en: DebSz
nl: DebGr

en: Del %s %s [%sB]
nl: Verwijder %s %s [%sB]

en: Del %s* %spartial/*
nl: Verwijder %s* %spartial/*

en: Delete package files which can no longer be downloaded
nl: Verwijder pakketbestanden die niet langer kunnen opgehaald worden

en: Delete package files which were previously downloaded
nl: Verwijder pakketbestanden die vroeger opgehaald zijn

en: Deleting downloaded files
nl: Opgehaalde bestanden verwijderen

en: Deleting obsolete downloaded files
nl: Verwijderen van verouderde, opgehaalde bestanden

en: Deleting obsolete downloaded files
nl: Verwijderen van verouderde, opgehaalde bestanden

en: Dep-generating grouping policies take no arguments
nl: Dep-generating groepeerbeleid neemt geen argumenten

en: Dependencies of %s
nl: Afhankelijkheden van %s

en: Dependency handling
nl: Afhankelijkheidsafhandeling

en: Dependency resolution disabled.
nl: Oplossen van afhankelijkheden uitgeschakeld.

en: Dependency resolution incomplete (%s); some possible upgrades might not be performed.
nl: Oplossing van afhankelijkheden is onvolledig (%s); mogelijk worden sommige opwaarderingen niet uitgevoerd.

en: Depends
nl: Hangt af van

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
nl: Heb ik u niet al verteld dat dit programma geen Paaseieren bevat?

en: DiskUsage
nl: Schijfgebruik

en: Display a preview of what will be done before doing it
nl: Toon een preview van wat zal gebeuren alvorens het uit te voeren

en: Display more information about the selected package
nl: Toon aanvullende informatie over het geselecteerde pakket

en: Display some available commands at the top of the screen
nl: Toon enkele beschikbare commando's bovenaan het scherm

en: Display tabs for the available views
nl: Toon tabs voor de beschikbare weergaven

en: Display tabs for the information area
nl: Toon tabs voor het informatiegebied

en: Display the Debian changelog of the selected package
nl: Toon de Debian-changelog van het geselecteerde pakket

en: Display the information area by default
nl: Toon standaard het informatiegebied

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
nl: Toon geen waarschuwing wanneer de eerste wijziging wordt gemaakt in alleen-lezen modus

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
nl: Wilt u verder gaan? [Y/n/?]

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
nl: Wilt u deze waarschuwing negeren en toch verdergaan?

en: Don't become root
nl: Word geen root

en: Downgrade
nl: Degraderen

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
nl: Degradeer %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade the following packages:
nl:  Degradeer de volgende pakketten:

en: Download Changelog
nl: Changelog Ophalen

en: DownloadSize
nl: Ophaalgrootte

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
nl: %sB opgehaald in %s (%sB/s).

en: Downloaded package files have been deleted
nl: Opgehaalde pakketbestanden zijn verwijderd

en: Downloading Changelog
nl: Changelog wordt opgehaald

en: Downloading packages
nl: Ophalen pakketten

en: Downloading...
nl: Bezig met ophalen...

en: E: The %s command takes no arguments
nl: E: Het commando '%s' kent geen argumenten

en: E: The autoclean command takes no arguments
nl: E: Het commando 'autoclean' kent geen argumenten

en: E: The clean command takes no arguments
nl: E: Het commando 'clean' kent geen argumenten

en: E: The forget-new command takes no arguments
nl: E: Het commando 'forget-new' kent geen argumenten

en: E: The update command takes no arguments
nl: E: Het commando 'update' kent geen argumenten

en: ERROR
nl: FOUT

en: Easy
nl: Gemakkelijk

en: Editing "%ls"
nl: Bezig met wijzigen van "%ls"

en: Encoding of README|ISO_8859-1
nl: Codering van README|ISO_8859-1

en: Encoding of help.txt|UTF-8
nl: Codering van help.txt|UTF-8

en: Encoding of mine-help.txt|UTF-8
nl: Codering van mine-help.txt|UTF-8

en: End-user
nl: Eindgebruiker

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
nl: Geef een pakketbeheeropdracht (b.v. '+ <pakket>' om een pakket te installeren, 'R' om automatisch te proberen afhankelijkheden op te lossen of 'N' om te stoppen.

en: Enter the filename to load:
nl: Geef de in te laden bestandsnaam:

en: Enter the filename to save:
nl: Geef de te bewaren bestandsnaam:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
nl: Geef het nieuwe pakketgroepeermechanisme voor deze weergave:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
nl: Geef het nieuwe pakketsorteermechanisme voor deze weergave:

en: Enter the new package tree limit:
nl: Geef de nieuwe pakketboomlimiet:

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
nl: Euh, er zijn geen fouten, dit zou niet mogen gebeuren...

en: Err
nl: Fout

en: Error generating local time (%s)
nl: Fout bij het genereren van de lokale tijd (%s)

en: Error parsing a user-tag for the package %s: unexpected end-of-line following %s.
nl: Fout bij het ontleden van gebruikerslabel voor pakket %s: onverwacht regeleinde na %s.

en: Error while dumping resolver state
nl: Fout bij het archiveren van de status van de oplosser

en: Error writing resolver state to %s
nl: Fout bij het schrijven van de status van de oplosser naar %s

en: Error writing state file
nl: Fout bij schrijven naar statusbestand

en: Essential
nl: Essentieel

en: Essential:
nl: Essentieel:

en: Exactly one filter must be provided as an argument to a filter policy
nl: Exact één filter moet worden opgegeven als een argument voor een filterbeleid

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
nl: Bestudeer de momenteel geselecteerde oplossing voor de afhankelijkheidsproblemen

en: Exit the program
nl: Sluit het programma af

en: Expected '%c', got '%c'.
nl: Verwachtte '%c', kreeg '%c'

en: Expected '(' after 'filter'
nl: Verwachtte '(' na 'filter'

en: Expected '(' after 'pattern'
nl: Verwachtte '(' na 'pattern'

en: Expected ',' or '(', got '%c'
nl: Verwachtte ',' of '(', kreeg '%c'

en: Expected ',' or ')' following '||', got '%s'
nl: Verwachtte ',' of ')' na '||', kreeg '%s'

en: Expected a number after -q=
nl: Verwachtte een getal na -q=

en: Expected a number after -q=, got %s
nl: Verwachtte een getal na -q=, got %s

en: Expected a version or "%s" after "%s"
nl: Verwachtte een versie of "%s" na "%s"

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
nl: Verwachtte tenminste één pakket/versie-paar na '%c'

en: Expected no more than one argument to a tag grouping policy
nl: Verwachtte niet meer dan één argument bij beleid voor het groeperen van labels

en: Expected policy identifier, got '%c'
nl: Verwachtte beleid, kreeg '%c'

en: Failed to fetch %s: %s
nl: Fout bij ophalen van %s: %s

en: Failure closing directory "%s"
nl: Fout bij het sluiten van map "%s"

en: False
nl: Onwaar

en: Fatal error in resolver
nl: Fatale fout in de oplosser

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
nl: %sB opgehaald in %s (%sB/s)

en: File to log actions into
nl: Bestand om acties in bij te houden

en: File to which the resolver state should be dumped:
nl: Bestand waarin de status van de oplosser moet worden gearchiveerd:

en: File to write resolver state to:
nl: Bestand om status van de oplosser naar weg te schrijven:

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Find Again ^Backwards
nl: Zoek Opniew Achter^waarts

en: Find ^Again
nl: Zoek ^Opnieuw

en: Find ^Broken
nl: Zoek ^Defecte

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
nl: Zoek het volgende pakket met niet-voldane afhankelijkheden

en: First-character grouping policies take no arguments
nl: First-character groepeerbeleid neemt geen argumenten

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
nl: Markeer het geselecteerde pakket en zijn configuratiebestanden voor verwijdering

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
nl: Markeer het geselecteerde pakket voor installatie of opwaardering

en: Flag the currently selected package for removal
nl: Markeer het geselecteerde pakket voor verwijdering

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
nl: Verbied de installatie van de kandidaat versie van het geselecteerde pakket; nieuwere versies van het pakket zullen normaal worden geïnstalleerd

en: Forbidden version
nl: Verboden versie

en: Forget which packages are "new"
nl: Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
nl: Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn wanneer pakketten worden geïnstalleerd of verwijderd

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
nl: Vergeet welke pakketten "nieuw" zijn wanneer de pakketlijsten zijn bijgewerkt

en: Freed %sB of disk space
nl: %sB schijfruimte vrijgemaakt

en: Garbage
nl: Rommel

en: Get:
nl: Haal:

en: Global block encountered after first record, ignoring
nl: Globaal blok aangetroffen na eerste record, negeren

en: HN too long
nl: HN te lang

en: HOLD
nl: BEHOUD

en: HOLD, DEPENDENCIES
nl: BEHOUD, AFHANKELIJKHEDEN

en: Hard
nl: Moeilijk

en: Hardware Support
nl: Hardwareondersteuning

en: Height of board:
nl: Hoogte van het bord:

en: Hide the menu bar when it is not being used
nl: Verberg de menubalk wanneer die niet wordt gebruikt

en: Hierarchy Editor
nl: Hiërarchie-editor

en: Hierarchy editor
nl: Hiërarchie-editor

en: Hit
nl: Geraakt:

en: Hold
nl: Bevriezen

en: Hold [auto]
nl: [auto] behouden

en: I am aware that this is a very bad idea
nl: Ik weet dat dit een heel slecht idee is

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
nl: Het was niet mogelijk om een bestand voor het %s-pakket te vinden. Dit kan betekenen dat u dit pakket handmatig moet repareren. (door ontbrekende arch)

en: IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail due to
    dpkg problems may not be completed.
nl: BELANGRIJK: dit logboek bevat enkel bedoelde acties; acties die mislukken door
    dpkg-problemen zijn misschien niet afgerond.

en: INSTALL
nl: INSTALLEER

en: INSTALL, DEPENDENCIES
nl: INSTALLEER, AFHANKELIJKHEDEN

en: I^nformation
nl: I^nformatie

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
nl: Als deze optie is ingeschakeld wordt onder de menubalk een korte samenvatting getoond van de belangrijkste opdrachten in aptitude.

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal aptitude de status van actieve ophaal-acties onderaan het scherm tonen in plaats van in een afzonderlijke view.

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal aptitude eerst een bevestiging vragen voordat het wordt afgesloten.

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal aptitude al terwijl de zoeksleutel wordt getypt beginnen de pakkettenlijst te doorzoeken. Dit is handig, maar kan met name op oudere systemen het programma vertragen.

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
nl: Als deze optie is ingeschakeld zal aptitude automatisch worden beeindigd als alle views (pakketlijsten, pakketdetails, enz.) zijn gesloten. Anders zal aptitude pas worden afgesloten nadat "Afsluiten" (uit het Acties menu) is gekozen.

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
nl: Als deze optie is ingeschakeld worden prompts in één regel onderaan het scherm getoond. Anders worden prompts getoond in dialoogvensters.

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
nl: Als deze optie is ingeschakeld wordt de menubalk alleen getoond als deze is geactiveerd met de menu toets.

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
nl: Als u een pakket selecteert, dan zal een uitleg over haar huidige staat verschijnen op deze plaats.

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
nl: Als u een pakket selecteert, dan zal hier een verklaring verschijnen waarom het geïnstalleerd of verwijderd zou moeten worden.

en: Ign
nl: Negeer

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
nl: Negeren van ongeldige toetsenbinding "%s" -> "%s"

en: Information about %s
nl: Informatie over %s

en: Initializing package states
nl: Initialiseren van pakketstatussen

en: InstSz
nl: InstGr

en: Install
nl: Installeren

en: Install %F [%s (%s)]
nl: Installeer %F [%s (%s)]

en: Install [auto]
nl: [auto] installeren

en: Install recommended packages automatically
nl: Installeer aanbevolen pakketten automatisch

en: Install the following packages:
nl: Installeer de volgende pakketten:

en: Install(%s provides %s)
nl: Installeer(%s voorziet in %s)

en: Install(%s)
nl: Installeer(%s)

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
nl: Geïnstalleerde pakketten
     Deze pakketten zijn op dit moment geïnstalleerd op uw computer.

en: Installing %s %s (%s)
nl: Installeren %s %s (%s)

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
nl: Installeren/verwijderen van pakketten vereist administratieve privileges, die u momenteel niet heeft. Wenst u te wijzigen naar de root-account?

en: Internal Error, Ordering didn't finish
nl: Interne Fout, Ordening is nog niet gedaan

en: Internal error: Default column string is unparsable
nl: Interne fout: standaard kolomstring is niet ontleedbaar

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
nl: Interne fout: kon lijst van op te halen pakketten niet genereren

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
nl: Interne fout: ongeldige waarde %i meegegeven met cmdline_find_ver!

en: Internal error: unexpected null solution.
nl: Interne fout: onverwachte null-oplossing.

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
nl: Ongeldig Get-Root-Command; het dient te beginnen met 'su:' of 'sudo:'

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
nl: Ongeldig Get-Root-Command; het dient te beginnen met 'su:' of 'sudo:', niet met '%s:'

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
nl: Ongeldige ingave in toetsenbindingsgroep:"%s"

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
nl: Ongeldige ingave in stijldefinitiegroep: "%s"

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
nl: Ongeldig mijnenaantal; geef een positief geheel getal in

en: Invalid operation %s
nl: Ongeldige operatie %s

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
nl: Ongeldig antwoord. Geef een geldig commando of '?' voor hulp.

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
nl: Ongeldig antwoord. Geen een geheel getal tussen 1 en %d in.

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
nl: Ongeldig antwoord; geef 'y' of 'n' in.

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
nl: Ongeldig antwoord; geef één van de volgende commando's:

en: Invalid sorting policy type '%s'
nl: Ongeldig sorteerbeleid type '%s'

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
nl: Ongeldige ingave zonder label in stijldefinitiegroep: "%s"

en: Invalid zero-length sorting policy name
nl: Ongeldige zero-length sorteerbeleid

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
nl: Het lijkt erop dat een vorige versie van aptitude bestanden achterliet in %s. Deze bestanden zijn waarschijnlijk nutteloos en veilig om te verwijderen. %n%nWilt u deze map en heel de inhoud verwijderen? Als u "Nee" selecteert, dan zult u deze boodschap niet meer zien.

en: KABOOM!  You step on a land mine.  --More--
nl: KABOEM! U bent op een landmijn gestapt. --Meer--

en: Keep
nl: Behouden

en: Keep %F at version %s (%s)
nl: Behoud %F op versie %s (%s)

en: Keep the following packages at their current version:
nl: Behoud de volgende pakketten op hun huidige versie:

en: Leave the following dependencies unresolved:%n
nl: Laat de volgende afhankelijkheden onopgelost:%n

en: Leave the following recommendations unresolved:
nl: Laat de volgende aanbevelingen onopgelost:

en: License
nl: Licentie

en: List Update
nl: Lijst Bijwerken

en: Loading cache
nl: Laden van cache

en: Localization
nl: Lokalisatie

en: Localized defaults|
nl: Gelocaliseerde standaardwaarden|

en: LongAction
nl: LangeActie

en: LongState
nl: LangeStaat

en: Lost
nl: Verloren

en: MD5sum:
nl: MD5som:

en: MISSING TAG
nl: ONTBREKEND LABEL

en: Maintainer
nl: Beheerder

en: Maintainer:
nl: Beheerder:

en: Manual
nl: Handmatig

en: Mark Up^gradable
nl: Markeer ^opwaardeerbaar

en: Mark ^Auto
nl: Markeer ^Automatisch

en: Mark ^Manual
nl: Markeer ^Handmatig

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
nl: Markeer alle opwaardeerbare pakketten die niet vastgehouden zijn voor opwaardering

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
nl: Markeer het geselecteerde pakket als automatisch geïnstalleerd; het zal automatisch worden verwijderd als er geen andere pakketten meer van afhankelijk zijn

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
nl: Markeer het geselecteerde pakket als handmatig geïnstalleerd; het zal niet worden verwijderd tenzij u het handmatig verwijdert

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
nl: Overeenkomstindicator %ls is te groot; aanwezige groepen zijn (%s)

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
nl: Overeenkomstindicators moeten groter of gelijk zijn aan 1, niet "%s"

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
nl: Onverwacht einde van vergelijkingspatroon (verwachtte '%c').

en: Media Change: Please insert the disc labeled '%s' in the drive '%s' and press [Enter].
nl: Mediawisseling: plaats de schijf met opschrift '%s' in het station '%s' en druk op [Enter].

en: Minesweeper
nl: Mijnenveger

en: Miscellaneous
nl: Allerlei

en: Missing arguments to 'pattern'
nl: Ontbrekende argumenten bij 'pattern'

en: Multiple descriptions found for group %s, ignoring one
nl: Meerdere beschrijvingen gevonden voor groep %s, één wordt genegeerd

en: N/A
nl: NVT

en: Need to get %sB of archives.
nl: Heb %sB archieven nodig.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
nl: Heb %sB/%sB archieven nodig.

en: Never
nl: Nooit

en: Never display this message again.
nl: Toon deze boodschap nooit meer.

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
nl: Wacht nooit op de gebruiker na het ophalen van pakketten; start altijd direct met de installatie.

en: New
nl: Nieuw

en: New Categorical ^Browser
nl: Nieuwe ^Categorische Bladeraar

en: New Package
nl: Nieuw Pakket

en: New Package ^View
nl: Nieuwe ^Pakketweergave

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
nl: Nieuwe pakketten
     Deze pakketen zijn toegevoegd aan Debian sinds de laatste keer dat u de lijst van "nieuwe" pakketten opkuiste. (kies "Vergeet nieuwe pakketten" van het actiemenu om deze lijst te ledigen)

en: New ^Debtags Browser
nl: Nieuwe ^Debtags-Bladeraar

en: New ^Flat Package List
nl: ^Nieuwe Platte Pakketlijst

en: News
nl: Nieuws

en: Next
nl: Volgende

en: No
nl: Nee

en: No broken packages.
nl: Geen defecte pakketten.

en: No candidate version found for %s
nl: Geen kandidaat versie gevonden voor %s

en: No comma following tag name "%s".
nl: Ontbrekende komma na labelnaam "%s".

en: No current or candidate version found for %s
nl: Geen huidige of kandidaat versie gevonden voor %s

en: No downloadable files for %s version %s; perhaps it is a local or obsolete package?
nl: Geen af te halen bestanden voor %s versie %s; misschien is het een lokaal of verouderd pakket?

en: No hierarchy information to edit
nl: Geen hiërarchie-informatie om te wijzigen

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
nl: Vereist niet langer de installatie van %s versie %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
nl: Vereist niet langer het verwijderen van %s

en: No more solutions.
nl: Geen oplossingen meer.

en: No package named "%s" exists.
nl: Er bestaat geen pakket genaamd "%s".

en: No packages are broken.
nl: Er zijn geen defecte pakketten.

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
nl: Er zijn geen pakketten gepland voor installatie, opwaardering of verwijdering.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
nl: Er zijn geen pakketten gevonden -- geef de pakketnamen in op de regel achter 'c'.

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
nl: Geen pakketten gevonden -- geef nul of meer startpunten op gevolgd door het te rechtvaardigen pakket.

en: No packages matched the pattern "%ls".
nl: Er zijn geen pakketten die overeenkomen met het patroon "%ls".

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
nl: Er zijn geen te tonen pakketten -- geef de pakketnamen in op de regel achter 'i'.

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
nl: O.b.v. de opgegeven criteria zijn geen pakketten geselecteerd; niets te doen.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
nl: Er zullen geen pakketten worden geïnstalleerd, verwijderd of opgewaardeerd. Enkele pakketten kunnen worden opgewaardeerd, maar u hebt niet gekozen om ze op te waarderen. Typ "U" om een opwaardering voor te bereiden.

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
nl: Er zullen geen pakketten worden geïnstalleerd, opgewaardeerd of verwijderd.

en: No resolution found.
nl: Geen oplossing gevonden.

en: No reverse dependencies
nl: Geen omgekeerde afhankelijkheden

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
nl: Geen oplossing gevonden in de toegewezen tijd. Harder proberen? [Y/n]

en: No solution to these dependency problems exists!
nl: Er bestaat geen oplossing voor deze afhankelijkheidsproblemen!

en: No such package "%s"
nl: Pakket "%s" bestaat niet

en: No such package "%s".
nl: Pakket "%s" bestaat niet.

en: Not Installed
nl: Niet-geïnstalleerd

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
nl: Niet-geïnstalleerde pakketten
     Deze pakketten zijn niet geïnstalleerd op uw computer.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already going to be installed.
nl: Opmerking: "%s", wat het virtueel pakket "%s" aanbiedt,
    zal reeds geïnstalleerd worden.

en: Note: "%s", providing the virtual package
          "%s", is already installed.
nl: Opmerking: "%s", wat het virtueel pakket "%s" aanbiedt,
    is reeds geïnstalleerd.

en: Note: selecting "%s" instead of the
          virtual package "%s"
nl: Opmerking: "%s" geselecteerd in plaats van het
         virtueel pakket "%s"

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
nl: Opmerking: de taak "%s: %s" geselecteerd voor installatie

en: Number of mines:
nl: Aantal mijnen:

en: Obsolete
nl: Verouderd

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
nl: Verouderde en lokaal aangemaakte pakketten
     Deze pakketten zijn op dit moment geïnstalleerd op uw computer, maar ze zijn niet beschikbaar van een apt-bron. Mogelijk zijn ze verouderd en verwijderd uit het archief; ook kan het zijn dat het een pakket is dat u zelf gebouwd heeft.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
nl: Verouderde opgehaalde pakketbestanden zijn verwijderd, %sB schijfruimte wordt vrijgemaakt.

en: Obsoletes
nl: Veroudert

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
nl: OK, OK. Als u een Paasei krijgt, laat u me dan met rust?

en: Online Help
nl: On-line Hulp

en: Only one of -u and -i may be specified
nl: Er mag slechts één van -u of -i meegegeven worden.

en: Options
nl: Opties

en: Package
nl: Pakket

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
nl: Pakket %s is niet geïnstalleerd, kan een opwaardering niet verbieden

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
nl: Pakket %s is niet geïnstalleerd, dus wordt het niet verwijderd

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
nl: Pakket %s is niet opwaardeerbaar, kan een opwaardering niet verbieden

en: Package Download
nl: Pakket Downloaden

en: Package names provided by %s
nl: Pakketnamen voorzien door %s

en: Package:
nl: Pakket:

en: Packages
nl: Pakketten

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
nl: Pakketten die automatisch hun huidige staat behouden
     Deze pakketten kunnen opgewaardeerd worden, maar ze zijn achtergehouden in hun huidige staat om het breken van afhankelijkheiden te vermijden.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
nl: Pakketten die automatisch geïnstalleerd worden om een afhankelijkheid na te komen
     Deze pakketen worden geïnstalleerd omdat ze vereist zijn door een ander pakket dat u hebt gekozen om te installeren.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
nl: Pakketten die verwijderd worden door niet nagekomen afhankelijkheden
     Deze pakketen worden verwijderd omdat één of meer van hun afhankelijkheden niet langer beschikbaar zijn, of omdat een ander pakket met hen conflicteert.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
nl: Achtergehouden pakketten
     Deze pakketten kunnen opgewaardeerd worden, maar u hebt gevraagd ze achter te houden op hun huidige versie.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
nl: Pakketten die verwijderd worden omdat ze niet langer gebruikt worden
     Deze pakketten worden verwijderd omdat ze automatisch geïnstalleerd werden om afhankelijkheden na te komen, en de geplande actie zorgt ervoor dat geen geïnstalleerde pakketten een 'belangrijke' afhankelijkheid meer op ze hebben.

en: Packages depending on %s
nl: Pakketten die afhangen van %s

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
nl: Pakketten die gedeeltelijk geïnstalleerd zijn
     Deze pakketen zijn niet volledig geïnstalleerd en geconfigureerd; gepoogd zal worden hun installatie te voltooien.

en: Packages that should never be automatically removed
nl: Pakketten die nooit automatisch verwijderd mogen worden

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
nl: Te degraderen pakketten
     Een oudere versie van deze pakketten dan de momenteel geïnstalleerde zal worden geïnstalleerd.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
nl: Te installeren pakketten
     Deze pakketten zijn handmatig geselecteerd voor installatie op uw computer.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
nl: Te herinstalleren pakketten
     Deze pakketten worden geherinstalleerd.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
nl: Te verwijderen pakketten
     Deze pakketten zijn handmatig geselecteerd voor verwijdering.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
nl: Op te waarderen pakketten
     Deze pakketten zullen worden opgewaardeerd naar een nieuwere versie.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
nl: Pakketten die aanbevolen worden door andere pakketten
     Deze pakketten zijn niet strikt vereist, maar ze kunnen nodig zijn om te voorzien in volledige functionaliteit voor bepaalde programma's die op dit moment geïnstalleerd of opwaardeerd worden.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
nl: Pakketten die gesuggereerd worden door andere pakketten
     Deze pakketten zijn niet vereist om uw systeem correct te laten werken, maar ze kunnen voorzien in verbeterde functionaliteit voor bepaalde programma's die op dit moment geïnstalleerd worden.

en: Packages which depend on %s
nl: Pakketten die afhangen van %s

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
nl: Pakketten met niet nagekomen afhankelijkheden
     De afhankelijkheidsvereisten van deze pakketten zullen niet worden nagekomen nadat de installatie is voltooid.
     .
     De aanwezigheid van deze boom geeft waarschijnlijk aan dat iets defect is, ofwel op uw systeem ofwel in het Debian-archief.

en: Pause after downloading files
nl: Pauzeer na ophalen van bestanden

en: Perform all pending installs and removals
nl: Doe alle uitstaande installaties en verwijderingen

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
nl: Voer de acties behorend bij de momenteel geselecteerde oplossing uit

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
nl: Plaats de schijf met opschrift "%s" in het station "%s"

en: PreDepends
nl: Hangt volledig af van

en: Preferences
nl: Voorkeursinstellingen

en: Press Return to continue
nl: Druk op Return om verder te gaan

en: Press Return to continue.
nl: Druk op return om verder te gaan.

en: Press return to continue.
nl: Druk op return om verder te gaan.

en: Preview
nl: Vooruitblik

en: Preview of package installation
nl: Preview van de pakketinstallatie.

en: Previous
nl: Vorige

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Priority %s
nl: Prioriteit %s

en: Priority:
nl: Prioriteit:

en: ProgName
nl: Programmanaam

en: ProgVer
nl: Programmaversie

en: Prompt for confirmation at exit
nl: Vraag naar bevestiging bij afsluiten

en: Provided by
nl: Voorzien door

en: Provides
nl: Voorziet in

en: Provides: cannot be broken
nl: Voorzien: kan niet defect raken

en: REINSTALL
nl: HERINSTALLEER

en: REMOVE
nl: VERWIJDER

en: REMOVE, DEPENDENCIES
nl: VERWIJDER, AFHANKELIJKHEDEN

en: REMOVE, NOT USED
nl: VERWIJDER, NIET GEBRUIKT

en: Ran out of time while trying to find a solution.
nl: Teveel tijd nodig om een oplossing te vinden.

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
nl: Tijd verloren bij het proberen van afhankelijkheden op te lossen (druk "%s" om harder te proberen)

en: Read the full user's manual of aptitude
nl: Lees de volledige gebruikershandleiding van aptitude

en: Reading extended state information
nl: Uitgebreide statusinformatie aan het lezen

en: Reading task descriptions
nl: Lezen van taakbeschrijvingen

en: Really Continue
nl: Werkelijk verdergaan

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
nl: Echt uw persoonlijke instellingen negeren en de standaarden herladen?

en: Really quit Aptitude?
nl: Aptitude echt afsluiten?

en: Recommendations
nl: Aanbevelingen

en: Recommended Packages
nl: Aanbevolen Pakketten

en: Recommends
nl: Beveelt aan

en: Reconfiguring %s
nl: Herconfigureren van %s

en: Reinstall
nl: Herinstalleren

en: Reject Breaking ^Holds
nl: Be^houden pakketten niet breken

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
nl: Verwerp elke actie die zou leiden tot wijzging van de status van behouden pakketten of de installatie van verboden versies

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
nl: Weigert de installatie van %s versie %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
nl: Weigert het verwijderen van %s

en: Related Dependencies
nl: Gerelateerde Afhankelijkheden

en: Reload the package cache
nl: Herlaad de pakketcache

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove %F [%s (%s)]
nl: Verwijder %F [%s (%s)]

en: Remove [auto]
nl: [auto] verwijderen

en: Remove [unused]
nl: [niet-gebruikte] verwijderen

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
nl: Verwijder verouderde pakketbestanden na ophalen van nieuwe pakketlijsten

en: Remove the filter from the package list
nl: Verwijder de filter van de pakketlijst

en: Remove the following packages:
nl: Verwijder de volgende pakketten:

en: Remove unused packages automatically
nl: Verwijder automatisch ongebruikte pakketten

en: Remove(%s provides %s)
nl: Verwijder(%s voorziet in %s)

en: Remove(%s)
nl: Verwijder(%s)

en: Removing %s
nl: Verwijderen van %s

en: Removing user tag "%s" from the package "%s".
nl: Gebruikerslabel "%s" wordt verwijderd voor pakket "%s".

en: Repeat the last search
nl: Herhaal de laatste zoekopdracht

en: Repeat the last search in the opposite direction
nl: Herhaal de laatste zoekopdracht in tegengestelde richting

en: Replaces
nl: Vervangt

en: Reporting a bug in %s:
nl: Een fout rapporteren in %s:

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
nl: Vereist de installatie van %s versie %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
nl: Vereist het verwijderen van %s

en: Reset all settings to the system defaults
nl: Herstel alle instellingen naar de systeemstandaard

en: Resolve Dependencies
nl: Afhankelijkheden Oplossen

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
nl: Deze afhankelijkheden handmatig oplossen? [N/+/-/_/:/?]

en: Resolver
nl: Oplosser

en: Resolver state successfully written!
nl: Status van oplosser met succes weggeschreven!

en: Resolving dependencies...
nl: Bezig met het oplossen van afhankelijkheden...

en: Run 'su' to become root; this will restart the program, but your settings will be preserved
nl: Voer 'su' uit om root te worden; dit zal het programma herstarten, maar uw instellingen zullen bewaard blijven

en: Search
nl: Zoek

en: Search backwards
nl: Zoek achterwaarts

en: Search backwards for:
nl: Zoek achterwaarts naar:

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
nl: Zoek oplossingen voor niet nagekomen afhankelijkheden

en: Search for:
nl: Zoek naar:

en: Search for:
nl: Zoek naar:

en: Search forwards
nl: Zoek voorwaarts

en: Section
nl: Sectie

en: Section:
nl: Sectie:

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org.
nl: Veiligheidsupdates
     Veiligheidsupdates voor deze pakketten zijn beschikbaar van security.debian.org.

en: Select the first solution to the dependency problems.
nl: Selecteer de eerste oplossing voor de afhankelijkheidsproblemen

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
nl: Selecteer de voorlopig laatste oplossing voor de afhankelijkheidsproblemen

en: Select the next solution to the dependency problems.
nl: Selecteer de volgende oplossing voor de afhankelijkheidsproblemen

en: Select the previous solution to the dependency problems.
nl: Selecteer de vorige oplossing voor de afhankelijkheidsproblemen

en: Select the version of %s that should be used:
nl: Selecteer de versie van %s die moet gebruikt worden:

en: Setup custom game
nl: Stel aangepast spel in

en: Show partial search results (incremental search)
nl: Toon gedeeltelijke zoekresultaten (incrementele zoekopdracht)

en: Skipping this solution, I've already seen it.
nl: Oplossing wordt overgeslagen; is reeds verwerkt.

en: Some dependencies of %B%s%b are not satisfied:
nl: Enkele afhankelijkheden van %B%s%b zijn niet nagekomen:

en: Some packages were broken and have been fixed:
nl: Enkele pakketten waren defect en zijn gerepareerd:

en: Source Package:
nl: Bronpakket:

en: Starting search with parameters %ls
nl: Zoekopdracht wordt gestart met parameters %ls

en: State
nl: Staat

en: Stop it!
nl: Stop ermee!

en: Subprocess exited with an error -- did you type your password correctly?
nl: Subproces is afgesloten met een fout -- heeft u uw wachtwoord correct ingegeven?

en: Suggest %F
nl: Suggereer %F

en: Suggest keeping all packages at their current version.
nl: Voorgesteld wordt alle pakketten op hun huidige versie te houden.

en: Suggests
nl: Suggereert

en: TAGLESS PACKAGES
nl: PAKKETTEN ZONDER LABELS

en: Tag
nl: Label

en: Tags
nl: Labels

en: Task grouping policies take no arguments
nl: Taakgroepeerbeleid neemt geen argumenten

en: Tasks
nl: Taken

en: Terminal policy "%s" should be the last policy in the list
nl: Terminaal beleid "%s" moet het laatste beleid zijn in de lijst

en: The ?%s matcher must be used in a "wide" context (a top-level context, or a context enclosed by ?%s).
nl: De vergelijker ?%s moet worden gebruikt in een "brede" context (een context ofwel op het hoogste niveau ofwel ingesloten door ?%s).

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
nl: De apt-cache is niet beschikbaar; kan auto-clean niet uitvoeren.

en: The board height must be a positive integer
nl: De bordhoogte moet een positief geheel getal zijn

en: The board width must be a positive integer
nl: De bordbreedte moet een positief geheel getal zijn

en: The dart was poisoned!  The poison was deadly...  --More--
nl: De pijl is giftig! Het gif is dodelijk... --Meer--

en: The debtags command (%s) cannot be executed: %s
nl: De debtags-opdracht (%s) kan niet worden uigevoerd: %s

en: The debtags command must be an absolute path.
nl: De debtags-opdracht moet een absoluut pad hebben.

en: The debtags command must not be an empty string.
nl: De debtags-opdracht mag geen lege string zijn.

en: The debtags update process (%s update %s) exited abnormally (code %d).
nl: Het debtags-bijwerkproces (%s update %s) is abnormaal geeindigd (code %d).

en: The debtags update process (%s update %s) exited in an unexpected way (status %d).
nl: Het debtags-bijwerkproces (%s update %s) is abnormaal geeindigd (status %d).

en: The debtags update process (%s update %s) was killed by signal %d%s.
nl: Het debtags-bijwerkproces (%s update %s) werd gekilled door signaal %d%s.

en: The default color may only be used as a background.
nl: De standaardkleur kan enkel als achtergrond worden gebruikt.

en: The default display-limit for package views
nl: De standaard limiet voor pakketweergaven

en: The default grouping method for package views
nl: De standaard groepeermethode voor pakketweergaven

en: The display format for package views
nl: De indeling van pakketweergaven

en: The display format for the header line
nl: De indeling van de header-regel

en: The display format for the status line
nl: De indeling van de statusregel

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
nl: De volgende ESSENTIËLE pakketten zullen door deze actie DEFECT raken:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
nl: De volgende ESSENTIËLE pakketten zullen worden VERWIJDERD!

en: The following NEW packages will be automatically installed:
nl: De volgende NIEUWE pakketten zullen automatisch worden geïnstalleerd:

en: The following NEW packages will be installed:
nl: De volgende NIEUWE pakketten zullen worden geïnstalleerd:

en: The following actions will resolve these dependencies:
nl: De volgende acties zullen deze afhankelijkheden oplossen:

en: The following actions will resolve this dependency:
nl: De volgende acties zullen deze afhankelijkheid oplossen:

en: The following commands are available:
nl: De volgende commando's zijn beschikbaar:

en: The following packages are BROKEN:
nl: De volgende pakketten zijn DEFECT:

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
nl: De volgende pakketten worden AANGERADEN, maar zullen NIET worden geïnstalleerd:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
nl: De volgende pakketten worden GESUGGEREERD, maar zullen NIET worden geïnstalleerd:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
nl: De volgende pakketten zijn niet in gebruik en zullen worden VERWIJDERD:

en: The following packages conflict with %B%s%b and will be broken by its installation:
nl: De volgende pakketten conflicteren met %B%s%b en zullen defect raken bij haar installatie:

en: The following packages conflict with %B%s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
nl: De volgende pakketten conflicteren met %B%s%b, of hangen af van een versie van haar die niet wordt geïnstalleerd:

en: The following packages conflict with %B%s%b:
nl: De volgende pakketten conflicteren met %B%s%b:

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
nl: De volgende pakketten conflicteren met versie %B%s%b van %B%s%b, en zullen defect raken als het %s is:

en: The following packages depend on %B%s%b and are broken:
nl: De volgende pakketten hangen af van %B%s%b en zijn defect:

en: The following packages depend on %B%s%b and will be broken by its removal:
nl: De volgende pakketten hangen af van %B%s%b en zullen defect raken door de verwijdering:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
nl: De volgende pakketten hangen af van een versie van %B%s%b verschillend van de huidig geïnstalleerde versie van %B%s%b, of conflicteren met de huidig geïnstalleerde versie:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
nl: De volgende pakketten hangen af van een versie van %B%s%b verschillend van de huidig geïnstalleerde versie van %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s%b which is not going to be installed.
nl: De volgende pakketten hangen af van een versie van %B%s%b die niet wordt geïnstalleerd:

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
nl: De volgende pakketten hangen af van de huidig geïnstalleerde versie van %B%s%b (%B%s%b), of conflicteren met de versie die het zal zijn %s naar (%B%s%b), en zullen defect raken als het %s is.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
nl: De volgende pakketten hangen af van een versie %B%s%b van %B%s%b en zullen defect raken als het %s is:

en: The following packages have been automatically kept back:
nl: De volgende pakketten zijn automatisch achtergehouden:

en: The following packages have been kept back:
nl: De volgende pakketten zijn achtergehouden:

en: The following packages have unmet dependencies:
nl: De volgende pakketten hebben niet-voldane afhankelijkheden:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
nl: De volgende pakketten zullen automatisch worden GEDEGRADEERD:

en: The following packages will be REINSTALLED:
nl: De volgende pakketten zullen worden GEHERINSTALLEERD:

en: The following packages will be REMOVED:
nl: De volgende pakketten zullen worden VERWIJDERD:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
nl: De volgende pakketten zullen automatisch worden VERWIJDERD:

en: The following packages will be upgraded:
nl: De volgende pakketten zullen worden opgewaardeerd:

en: The following partially installed packages will be configured:
nl: De volgende gedeeltelijk geïnstalleerde pakketten zullen worden geconfigureerd:

en: The list of sources could not be read.
nl: De bronnenlijst kon niet gelezen worden.

en: The options --safe-resolver and --full-resolver are not meaningful
    for %s, which always uses the safe resolver.
nl: De optios -safe-resolver en --full-resolver hebben geen betekenis
    voor %s, dat altijd de veilige oplosser gebruikt.

en: The package cache is not available.
nl: De pakketcache is niet beschikbaar.

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
nl: De pakketcache is niet beschikbaar; onmogelijk om pakketten af te halen en te installeren.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
nl: De pakketindexbestanden zijn gecorumpeerd. Veld 'Filename:' voor pakket %s ontbreekt.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
nl: De pakketlijst of het statusbestand kon niet worden ontleed of geopend.

en: The resolver timed out after producing a solution; some possible upgrades might not be performed.
nl: Time-out in de oplosser na het vinden van een oplossing; mogelijk worden sommige opwaarderingen niet uitgevoerd.

en: The spikes were poisoned!  The poison was deadly...  --More--
nl: De pieken zijn giftig! Het gif was dodelijk... --Meer--

en: The version %s is available in the following archives:
nl: De versie %s is aanwezig in de volgende archieven:

en: There are no Easter Eggs in this program.
nl: Dit programma bevat geen Paaseieren.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
nl[0]: Er is %d nieuw verouderd pakket.
nl[1]: Er zijn %d nieuw verouderde pakketten.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
nl[0]: Er is %d nieuw verouderd pakket:
nl[1]: Er zijn %d nieuw verouderde pakketten.

en: There really are no Easter Eggs in this program.
nl: Er bevinden zich echt geen Paaseieren in dit programma.

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
nl[0]: Deze groep bevat %d pakket.
nl[1]: Deze groep bevat %d pakketten.

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
nl: Deze optie bepaalt of aptitude na het ophalen van pakketten eerst een bevestiging vraagt voordat wordt gestart met de installatie daarvan.

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
nl: Geef "%s" in om verder te gaan, geef "%s" in om af te breken:

en: To continue, type the phrase "%s":
nl: Om verder te gaan, type de zin "%s":

en: Toggle ^Approved
nl: Schakel ^Goedgekeurd

en: Toggle ^Rejected
nl: Schakel Ver^worpen

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
nl: Schakel of de op dit moment geselecteerde actie is goedgekeurd

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
nl: Schakel of de op dit moment geselecteerde actie is verworpen

en: Too many arguments to by-section grouping policy
nl: Teveel argumenten bij by-section groepeerbeleid

en: Total Progress:
nl: Totale voortgang:

en: Touching the cockatrice corpse was a fatal mistake.  --More--
nl: Het kippenreptielmonster aanraken was een fatale vergissing. --Meer--

en: True
nl: Waar

en: UI options
nl: Interface-opties

en: UNAVAILABLE
nl: NIET AANWEZIG

en: UNCATEGORIZED
nl: NIET-GECATEGORISEERD

en: UNCONFIGURED
nl: NIET GECONFIGUREERD

en: UNSATISFIED
nl: NIET VOLDAAN

en: URL to use to download changelogs
nl: Te gebruiken URL voor het ophalen van changelogs

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
nl: Kan afhankelijkheden niet corrigeren, enkele pakketten kunnen niet geïnstalleerd worden

en: Unable to correct for unavailable packages
nl: Kan niet corrigeren voor niet aanwezige pakketten

en: Unable to create temporary directory from template "%s": %s
nl: kan tijdelijke map niet aanmaken van sjabloon "%s": %s

en: Unable to delete temporary directory "%s"
nl: Kan tijdelijke map "%s" niet verwijderen

en: Unable to find a reason to install %s.
nl: Kan geen reden vinden op %s te installeren.

en: Unable to find a reason to remove %s.
nl: Kan geen reden vinden op %s te verwijderen.

en: Unable to find a solution to apply.
nl: Niet mogelijk om een oplossing te vinden om toe te passen.

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
nl: Geen versie "%s" gevonden voor pakket "%s"

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
nl: Geen "%s"-archief gevonden voor het pakket "%s"

en: Unable to find the source package for "%s".
nl: Geen bronpakket gevonden voor "%s".

en: Unable to list files in "%s"
nl: Kan lijst bestanden in "%s" niet weergeven

en: Unable to locate package %s
nl: Kan pakket %s niet localiseren

en: Unable to look up your home directory, saving to /tmp/function_pkgs!
nl: Kan uw thuismap niet opzoeken, bewaren in /tmp/function_pkgs!

en: Unable to open %ls
nl: Kan %ls niet openen

en: Unable to open %s for writing
nl: Kan %s niet openen om te schrijven

en: Unable to open %s to log actions
nl: Kan %s niet openen om acties bij te houden

en: Unable to open /usr/share/tasksel/debian-tasks.desc
nl: Kan /usr/share/tasksel/debian-task.desc niet openen

en: Unable to parse pattern %s
nl: Kan patroon %s niet ontleden

en: Unable to parse pattern after "%s"
nl: Kan pattroon na "%s" niet ontleden

en: Unable to parse pattern at '%s'
nl: Kan patroon bij '%s' niet ontleden

en: Unable to parse some match patterns.
nl: Kan sommige vergelijkingspatronen niet ontleden.

en: Unable to remove "%s"
nl: Kan "%s" niet verwijderen

en: Unable to remove directory "%s"
nl: Kan map "%s" niet verwijderen

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
nl: Kan de oude tijdelijke map niet verwijderen; u dient %s handmatig te verwijderen.

en: Unable to replace %s with new configuration file
nl: Kan %s niet vervangen door nieuw configuratiebestand

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade (%s).
nl: Kan afhankelijkheden voor de opwaardering niet oplossen (%s).

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade (no solution found).
nl: Kan afhankelijkheden voor de opwaardering niet oplossen: geen oplossing gevonden.

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade (the resolver timed out).
nl: Kan afhankelijkheden voor de opwaardering niet oplossen: time-out in oplosser.

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
nl: Niet gelukt om de afhankelijkheden op te lossen! Gestopt...

en: Unable to resolve dependencies.
nl: Kan afhankelijkheden niet oplossen.

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
nl: Kan afhankelijkheden niet oplossen; u kunt met --full-resolver proberen.

en: Unable to satisfy the build-depends: %s.
nl: Kan de 'build-depends' niet voldoen: %s.

en: Unable to stat "%s"
nl: Kan "%s" niet bereiken

en: Unable to stat %s.
nl: Kan %s niet bereiken.

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
nl: Kan pakketweergave niet transcoderen vanaf "%ls"

en: Uncaught exception: %s
nl: Niet opgevangen uitzondering: %s

en: Unchanged
nl: Ongewijzigd

en: Uncompressed Size:
nl: Ongecomprimeerde grootte:

en: Uncompressed size:
nl: Ongecomprimeerde grootte:

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo the last package operation or group of operations
nl: Maak de laatste pakketoperatie of groep van operaties ongedaan

en: Unexpected ')'
nl: Onverwacht ')'

en: Unexpected empty expression
nl: Onverwachte lege expressie

en: Unexpected end-of-file on standard input
nl: Onverwacht bestandseinde in standaardinvoer

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
nl: Onverwacht patroonargument na "keep-all"

en: Unexpectedly empty tree title after "%s"
nl: Onverwacht lege boomtitel na "%s"

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown action type: %s
nl: Onbekend actietype: %s

en: Unknown alignment type '%s'
nl: Onbekend aliniëringstype '%s'

en: Unknown command "%s"
nl: Onbekend commando "%s"

en: Unknown dependency type: %s
nl: Onbekend afhankelijkheidstype: %s

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unknown grouping policy "%s"
nl: Onbekend groepeerbeleid "%s"

en: Unknown matcher type: "%s".
nl: Onbekend type vergelijker: "%s".

en: Unknown pattern type: %c
nl: Onbekend patroontype: %c

en: Unknown priority %s
nl: Onbekende prioriteit %s

en: Unknown style attribute %s
nl: Onbekend stijlattribuut %s

en: Unmatched '('
nl: Ongebalanceerd '('

en: Unmatched '(' in pattern grouping policy
nl: Ongebalanceerd '(' in pattroongroepeerbeleid

en: Unmatched '(' in sorting policy description
nl: Ongebalanceerd '(' in sorteerbeleidbeschrijving

en: Unrecognized attribute name "%s"
nl: Onbekende attribuutnaam "%s"

en: Unrecognized color name "%s"
nl: Onbekende kleurbenaming "%s"

en: Unrecognized input.  Enter either "%s" or "%s".
nl: Niet-herkende invoer. Geef ofwel "%s" ofwel "%s".

en: Unrecognized tasks
nl: Niet herkende taken

en: Unterminated '"' in the user-tags list of the package %s.
nl: Niet-afgesloten '"' in de lijst gebruikerslabels van pakket %s.

en: Unterminated literal string after %s
nl: Niet-afgesloten letterlijke string na %s

en: Updating debtags database...
nl: debtags-database wordt bijgewerkt...

en: Updating package lists
nl: Bijwerken van pakketlijsten

en: Updating the debtags database (%s update %s) failed (perhaps debtags is not installed?): %s
nl: Kan debtags-database niet bijwerken (%s update %s; misschien is debtags niet geïnstalleerd?): %s

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
nl: Bijwerken van pakketlijsten vereist administratieve privileges, die u momenteel niet heeft. Wenst u te wijzigen naar de root-account?

en: Upgradable
nl: Opwaardeerbaar

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
nl: Opwaardeerbare pakketten
     Er is een nieuwere versie van deze pakketten beschikbaar.

en: Upgrade
nl: Opwaarderen

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
nl: Opwaarderen van %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Upgrade the following packages:
nl: Waardeer volgende pakketten op:

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
nl: Gebruik: aptitude [-S fnaam] [-u|-i]

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
nl: Gebruik een 'statusregel'-ophaalindicator voor alle ophaal-acties

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
nl: Gebruik een prompt in mini-bufferstijl wanneer mogelijk

en: User Tags
nl: Gebruikerslabels

en: User's Manual
nl: Gebruikershandleiding

en: User's ^Manual
nl: ^Gebruikershandleiding

en: Version-generating grouping policies take no arguments
nl: Version-generating groepeerbeleid neemt geen argumenten

en: Version:
nl: Versie:

en: Versions of %s
nl: Versies van %s

en: View a brief introduction to aptitude
nl: Bekijk een korte introductie van aptitude

en: View a list of frequently asked questions
nl: Bekijk een overzicht van veel gestelde vragen

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
nl: Bekijk alle pakketten op het systeem in één lijst zonder categorieën

en: View and/or adjust the actions that will be performed
nl: Bekijk en/of wijzig de acties die zullen worden uitgevoerd

en: View available packages and choose actions to perform
nl: Bekijk beschikbare pakketten en kies uit te voeren acties

en: View information about this program
nl: Bekijk informatie over dit programma

en: View next display
nl: Bekijk volgende weergave

en: View packages that it is recommended that you install
nl: Bekijk pakketten die worden aanbevolen om te installeren

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
nl: Bekijk de pakketten die aanbevolen worden om te installeren, maar die momenteel niet geïnstalleerd zijn

en: View previous display
nl: Bekijk vorige weergave

en: View the detailed program manual
nl: Bekijk de gedetailleerde programmahandleiding

en: View the important changes made in each version of
nl: Overzicht van belangrijke wijzigingen in elke versie van

en: View the important changes made in each version of %s
nl: Overzicht van belangrijke wijzigingen in elke versie van %s

en: View the list of changes made to this Debian package.
nl: Bekijk de gemaakte wijzigingen in dit Debian-pakket.

en: View the on-line help
nl: Bekijk de online help

en: View the package which will be affected by the selected action
nl: Bekijk het pakket dat zal worden aangetast door de geselecteerde actie

en: View the progress of the package download
nl: Bekijk de voortgang van het afhalen van het pakket

en: View the progress of the package list update
nl: Bekijk de voortgang van de bijwerking van de pakketlijst

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
nl: Bekijk de voorwaarden waaronder u aptitude mag kopiëren en distribueren

en: Virtual
nl: Virtueel

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
nl: Virtuele pakketten
     Deze pakketten bestaan niet; het zijn namen die andere pakketten gebruiken om een bepaalde functionaliteit te vereisen of daarin te voorzien.

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
nl: WAARSCHUWING: Het uitvoeren van deze actie zal waarschijnlijk de juiste
                  werking van uw systeem aantasten!
                  Ga NIET verder, tenzij u EXACT weet wat u aan het doen bent!

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
nl: WAARSCHUWING: de pakketcache is geopend in alleen-lezen modus! Deze wijziging en alle volgende wijzigingen zullen niet bewaard worden tenzij u alle andere uitvoerende apt-gebaseerde programma's stopt en "Wordt root" selecteert uit het Actie-menu

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
nl: WAARSCHUWING: Van de volgende pakketten zullen niet-vertrouwde versies
                  worden geïnstalleerd!
    
    Niet-vertrouwde pakketten kunnen de veiligheid van uw systeem aantasten.
    Ga alleen verder met de installatie als u zeker weet dat dat is wat u wilt.

en: WEIRDNESS: unknown option code received
nl: BIZAR: onbekende optiecode meegekregen

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
nl: Wacht op bevestiging indien zich tijdens het ophalen van pakketten een fout voordeed. Start anders direct met de installatie.

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
nl: Waarschuw wanneer geprobeerd wordt een gepriviligeerde actie uit te voeren als een niet-root-gebruiker

en: Warning: group %s is involved in a cycle
nl: Waarschuwing: groep %s is betrokken in een lus

en: Waste time trying to find mines
nl: Tijd verliezen bij het proberen vinden van mijnen

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
nl: Wat het is? Een olifant die wordt opgegeten door een slang natuurlijk.

en: When an error occurs
nl: Als zich een fout voordoet

en: Why Installed
nl: Waarom Geïnstalleerd

en: Width of board:
nl: Breedte van het bord:

en: Will free %sB of disk space
nl: Zal %sB schrijfruimte vrijmaken

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
nl: Zal %li pakketten installeren en %li pakketten verwijderen.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
nl: %s zal niet verwijderd worden; u dient de bestanden daarin na te kijken en handmatig te verwijderen.

en: Will use %sB of disk space
nl: Zal %sB schijfruimte gebruiken

en: Won
nl: Gewonnen

en: Would download/install/remove packages.
nl: Zou ophalen/installeren/verwijderen van pakketten.

en: Would forget what packages are new
nl: Zou vergeten welke pakketten nieuw zijn

en: Would free %sB of disk space
nl: Er zal %sB schijfruimte vrijkomen

en: Writing extended state information
nl: Schrijven van uitgebreide statusinformatie

en: Yes
nl: Ja

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
nl: Ja, ik weet dat dit een zeer slecht idee is

en: You already are root!
nl: U bent reeds root!

en: You are jolted by a surge of electricity!  --More--
nl: U bent door elkaar geschud door een elektrische golf! --Meer--

en: You are not root and I cannot find any way to become root.  To reconfigure this package, install the menu package, the login package, or run aptitude as root.
nl: U bent geen root en er kan geen enkele manier gevonden worden om root te worden. Installeer het pakket menu, het pakket login, of voer aptitude als root uit om dit pakket te herconfigureren.

en: You can only specify a package archive with an 'install' command.
nl: U kunt enkel een pakketarchief aangeven met een 'install'-commando

en: You can only specify a package version with an 'install' command or a 'forbid-version' command.
nl: U kunt enkel een pakketversie aangeven met een 'install'-commando of een 'forbid-version'-commando.

en: You can only view changelogs of official Debian packages.
nl: U kunt alleen changelogs van officiële Debian-pakketten bekijken.

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
nl: U kunt niet èn een archief èn een versie aangeven voor een pakket

en: You die...  --More--
nl: U sterft... --Meer--

en: You fall into a pit!  --More--
nl: U valt in een put! --Meer--

en: You feel here a cockatrice corpse.  --More--
nl: U voelt hier een kippenreptielmonster. --Meer--

en: You have won.
nl: U hebt gewonnen.

en: You land on a set of sharp iron spikes!  --More--
nl: U landt op een stel scherpe ijzeren pieken! --Meer--

en: You lose!
nl: U verliest!

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
nl: U kunt ook wijzigingen opgeven voor de acties die zullen ondernomen worden. Typ hiervoor een actie-teken gevolgd door één of meer pakketnamen (of patronen). De actie zal worden uitgevoerd op alle pakketten die u opgeeft. De volgende acties zijn beschikbaar:

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
nl: U kunt de toestand van een pakket niet wijzigen terwijl er een download bezig is.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
nl: U wilt misschien de pakketlijsten bijwerken om deze ontbrekende bestanden te corrigeren.

en: You must choose one to install.
nl: U moet er één kiezen om te installeren.

en: You turn to stone... --More--
nl: U verandert in steen... --Meer--

en: Your wand of %s breaks apart and explodes!  --More--
nl: Uw %s-scepter breekt en ontploft! --Meer--

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
nl: [%d(%d)/...] Bezig met het oplossen van afhankelijkheden

en: [DOWNGRADE] %s %s -> %s
nl: [DEGRADEREN] %s %s -> %s

en: [Downloaded]
nl: [Opgehaald]

en: [ERROR]
nl: [FOUT]

en: [Hit]
nl: [Geraakt]

en: [IGNORED]
nl: [GENEGEERD]

en: [UPGRADE] %s %s -> %s
nl: [OPWAARDEREN] %s %s -> %s

en: ^About
nl: ^Over

en: ^Become root
nl: Word ^root

en: ^Clean package cache
nl: Schoon ^pakketcache

en: ^Close
nl: ^Sluit

en: ^Dependency handling
nl: ^Afhankelijkheidsafhandeling

en: ^Examine Solution
nl: ^Bestudeer Oplossing

en: ^Find
nl: ^Zoek

en: ^Find Backwards
nl: Zoek ^Achterwaarts

en: ^First Solution
nl: ^Eerste Oplossing

en: ^Forbid Version
nl: V^erbied Versie

en: ^Forget new packages
nl: Vergeet ^nieuwe pakketten

en: ^Hold
nl: Bevrie^s

en: ^Install
nl: ^Installeer

en: ^Install/remove packages
nl: ^Installeer/verwijder pakketten

en: ^Keep
nl: ^Behoud

en: ^Last Solution
nl: ^Laatste Oplossing

en: ^License
nl: ^Licentie

en: ^Limit Display
nl: ^Beperk Weergave

en: ^Miscellaneous
nl: ^Overige instellingen

en: ^News
nl: ^Nieuws

en: ^Next
nl: ^Volgende

en: ^Next Solution
nl: ^Volgende Oplossing

en: ^Play Minesweeper
nl: Speel ^Mijnenveger

en: ^Preferences
nl: ^Voorkeursinstellingen

en: ^Prev
nl: V^orige

en: ^Previous Solution
nl: V^orige Oplossing

en: ^Purge
nl: ^Wis (purge)

en: ^Quit
nl: ^Afsluiten

en: ^Reload package cache
nl: ^Herlaad pakketcache

en: ^Remove
nl: ^Verwijder

en: ^Revert options
nl: ^Herstel Opties

en: ^UI options
nl: ^Interface-opties

en: ^Un-Limit Display
nl: Annuleer Be^perking Weergave

en: ^Update package list
nl: ^Werk pakketlijst bij

en: ^View Target
nl: Be^kijk Bestemming

en: abort and quit
nl: afbreken en afsluiten

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
nl: stop automatische oplossing van afhankelijkheden; los ze handmatig op

en: accept the given package versions; display only solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to accept removing the package.
nl: aanvaard de gegeven pakketversies; toon enkel oplossingen waarin ze voorkomen. Voer 'UNINST' in in plaats van een versie om verwijdering van het pakket te accepteren.

en: accept the proposed changes
nl: aanvaard de voorgestelde wijzigingen

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
nl: pas de toestand van de opgegeven pakketten aan, waar ACTIE is één van:

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
nl: aptitude kan geen oplossing voor deze afhankelijkheden vinden. U kunt ze handmatig oplossen of 'n' typen om te stoppen.

en: awaiting trigger processing
nl: wacht op afhandeling van triggers

en: awaiting trigger processing by other package(s)
nl: wacht op afhandeling van triggers door andere pakketten

en: breaks
nl: breekt

en: broken
nl: defect

en: but %s is installed and it is kept back.
nl: maar %s wordt geïnstalleerd en wordt achtergehouden.

en: but %s is installed.
nl: maar %s is geïnstalleerd.

en: but %s is to be installed.
nl: maar %s wordt geïnstalleerd.

en: but it is not installable
nl: maar het is niet installeerbaar

en: cold
nl: koud

en: config-files
nl: configuratiebestanden

en: conflicts with
nl: conflicteert met

en: continue with the installation
nl: ga verder met de installatie

en: couldn't replace %s with %s
nl: kon %s niet vervangen met %s

en: d: %F
nl: a: %F

en: death
nl: dood

en: delete
nl: verwijderen

en: depends on
nl: hangt af van

en: downgraded
nl: gedegradeerd

en: download: you must specify at least one package to download
nl: ophalen: u moet minstens één pakket aangeven om op te halen

en: e: %F
nl: g: %F

en: enter the full visual interface
nl: geef de volledige grafische interface

en: examine the solution in the visual user interface
nl: onderzoek de oplossing in de visuele gebruikersinterface

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
nl: extract-cache-entries: tenminste één argument is vereist (de map
    waarin bestanden moeten worden weggeschreven).

en: failed to remove %s
nl: kon %s niet verwijderen

en: failed to rename %s to %s
nl: kon %s niet naar %s hernoemen

en: false
nl: onwaar

en: forbidden upgrade
nl: verboden opwaardering

en: fork() failed: %s
nl: fork() mislukt: %s

en: give up and quit the program
nl: geef op en sluit het programma af

en: half-config
nl: half geconfigureerd

en: half-install
nl: half geïnstalleerd

en: hold
nl: behouden

en: iconv of %s failed.
nl: iconv van %s is mislukt.

en: install
nl: installeren

en: installed
nl: geïnstalleerd

en: invisibility
nl: onzichtbaar

en: log report
nl: logboek rapport

en: magic missile
nl: magische rakket

en: main
nl: hoofd

en: make_package_view: bad argument!
nl: make_package_view: slecht argument!

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
nl: make_package_view: fout in argumenten -- foute kolomlijst voor statisch item

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
nl: make_package_view: fout in argumenten -- twee hoofd-widgets??

en: make_package_view: no main widget found
nl: make_package_view: geen hoofd-widget gevonden

en: move to the next solution
nl: ga naar de volgende oplossing

en: move to the previous solution
nl: ga naar de vorige oplossing

en: no
nl: nee

en: no_key
nl: nee-toets

en: none
nl: geen

en: not a real package
nl: geen werkelijk pakket

en: not installed
nl: niet geïnstalleerd

en: not installed (configuration files remain)
nl: niet geïnstalleerd (configuratiebestanden blijven behouden)

en: obsoletes
nl: veroudert

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
nl: open: %d; gesloten: %d; uitgesteld: %d; conflicten: %d

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
nl: open: %zd; gesloten: %zd; uitgesteld: %zd; conflicten: %zd

en: partially configured
nl: gedeeltelijk geconfigureerd

en: partially installed
nl: gedeeltelijk geïnstalleerd

en: polymorph
nl: polymorf

en: pre-depends on
nl: hangt volledig af van

en: purge
nl: wissen (purge)

en: purged
nl: gewist (purged)

en: r: %F
nl: o: %F

en: recommends
nl: beveelt aan

en: reinstall
nl: herinstalleren

en: reject the given package versions; don't display any solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to reject removing the package.
nl: verwerp de gegeven pakketversies; toon geen oplossingen waarin ze voorkomen. Voer 'UNINST' in in plaats van een versie om verwijdering van het pakket te verwerpen.

en: reject the proposed changes and search for another solution
nl: wijs de voorgestelde wijzingen af en zoek een andere oplossing

en: replaces
nl: vervangt

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
nl: start automatische oplossing van afhankelijkheden om defecte afhankelijkheden te repareren.

en: s: %F
nl: g: %F

en: search: You must provide at least one search term
nl: zoeken: U moet minstens één zoekterm opgeven

en: second
nl: seconde

en: seconds
nl: seconden

en: secret door detection
nl: geheime deur-detectie

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
nl: toon informatie over één of meer pakketten; de pakketnamen behoren achter de 'i'

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
nl: toon de Debian-changelogs van één of meer pakketten; de pakketnamen behoren achter de 'c'

en: sleep
nl: slaap

en: striking
nl: slaan

en: suggests
nl: suggereert

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
nl: wissel tussen de inhoud van de oplossing en een uitleg van de oplossing

en: toggle the display of changes in package sizes
nl: schakel de weergave van wijzigingen in pakketgroottes

en: toggle the display of dependency information
nl: schakel de weergave van afhankelijkheidsinformatie

en: toggle the display of version numbers
nl: schakel de weergave van versienummers

en: true
nl: waar

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
nl: probeer een reden te vinden voor de installatie van een pakket, of verklaar waarom installatie van een pakket zou leiden tot installatie van een ander pakket.

en: unknown
nl: onbekend

en: unpacked
nl: uitgepakt

en: upgrade
nl: opwaarderen

en: upgraded
nl: opgewaardeerd

en: virtual
nl: virtueel

en: waitpid() failed: %s
nl: waitpid() mislukt: %s

en: y: %F
nl: j: %F

en: y: %Fn: %Fq: %F,: %F.: %Fo: %Fe: %Fx: %Fr pkg ver ...: %F%na pkg ver ...: %F%n<ACTION> pkg... : %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F
nl: y: %Fn: %Fq: %F,: %F.: %Fo: %Fe: %Fx: %Fr pkg ver ...: %F%na pkg ver ...: %F%n<ACTIE> pkg... : %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F

en: yes
nl: ja

en: yes_key
nl: ja-toets
