texinfo 4.9.92 - en to nl translation catalogue (574 entries)

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
nl: 	Probeer `%s --help' voor een volledige lijst van opties.

en: 
    * Menu:
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
nl: 
    * Menu:
      (Bestand)Pagina                  Regels  Grootte   Bevat Bestand
      ---------------                  ------  -------   -------------

en: 
    * Menu: Nodes whose indices contain `%s':
nl: 
    * Menu: Pagina's waarvan de indexen `%s' bevatten:

en: 
    Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
nl: 
    Stuur bug rapporten naar bug-texinfo@gnu.org,
    algemene vragen en discussie naar help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo-homepagina: http://www.gnu.org/software/texinfo/
    Opmerkingen over de vertaling naar vertaling@vrijschrift.org

en: 
    Options:
nl: 
    Opties:

en:               Picking a menu item causes another node to be selected.
nl:               Het maken van een menukeuze selecteert een andere pagina.

en:               You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
nl:               U mag ook een bestandsnaam meegeven, zoals in (BESTANDSNAAM)PAGINANAAM.

en:               and select the node in which the next occurrence is found.
nl:               en selecteer de pagina waarin de volgende gelijkenis is gevonden.

en:    Source files groveled to make this file include:
nl:    Bronbestanden veranderd om dit bestand in te voegen:

en:   %-10s  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
nl:   %-10s  Volg een kruisverwijzing.  Leest de naam van de verwijzing.

en:   %-10s  Follow the hypertext link under cursor.
nl:   %-10s  Volg de hypertext-link onder de cursor.

en:   %-10s  Go to the beginning of this node.
nl:   %-10s  Ga naar het begin van deze pagina.

en:   %-10s  Go to the end of this node.
nl:   %-10s  Ga naar het einde van deze pagina.

en:   %-10s  Invoke the Info tutorial.
nl:   %-10s  Roep de Info tutorial op.

en:   %-10s  Move `up' from this node.
nl:   %-10s  Ga `omhoog' vanaf deze pagina.

en:   %-10s  Move to node specified by name.
nl:   %-10s  Ga naar de pagina gespecificeerd via een naam.

en:   %-10s  Move to the Top node.  Equivalent to `g Top'.
nl:   %-10s  Ga naar de Top pagina.  Gelijk aan `g Top'.

en:   %-10s  Move to the `directory' node.  Equivalent to `g (DIR)'.
nl:   %-10s  Ga naar de inhoudpagina.  Gelijk aan `g (DIR)'.

en:   %-10s  Move to the `next' node of this node.
nl:   %-10s  Ga naar de `volgende' subpagina van deze pagina.

en:   %-10s  Move to the `previous' node of this node.
nl:   %-10s  Ga naar de `voorgaande' subpagina van deze pagina.

en:   %-10s  Move to the last node seen in this window.
nl:   %-10s  Ga naar de laatste pagina gezien in dit venster.

en:   %-10s  Pick first ... ninth item in node's menu.
nl:   %-10s  Maak de eerste ... negende keuze in het menu van deze pagina.

en:   %-10s  Pick last item in node's menu.
nl:   %-10s  Maak de laatste keuze in het menu van deze pagina.

en:   %-10s  Pick menu item specified by name.
nl:   %-10s  Maak een menukeuze via een naam.

en:   %-10s  Quit Info altogether.
nl:   %-10s  Verlaat Info geheel en al.

en:   %-10s  Quit this help.
nl:   %-10s  Verlaat deze help.

en:   %-10s  Scroll backward 1 line.
nl:   %-10s  Verschuif 1 regel achterwaards.

en:   %-10s  Scroll backward a page.
nl:   %-10s  Verschuif een pagina achterwaards.

en:   %-10s  Scroll forward 1 line.
nl:   %-10s  Verschuif 1 regel voorwaarts.

en:   %-10s  Scroll forward a page.
nl:   %-10s  Verschuif een pagina voorwaarts.

en:   %-10s  Search backward for a specified string
nl:   %-10s  Zoek achterwaarts naar een gespecificeerde tekenreeks

en:   %-10s  Search for a specified string in the index entries of this Info
                  file, and select the node referenced by the first entry found.
nl:   %-10s  Zoek naar een gespecificeerde tekenreeks in de index van dit
                  Info-bestand en selecteer de pagina behorende bij de eerste
                  gevonden ingang.

en:   %-10s  Search forward for a specified string,
                  and select the node in which the next occurrence is found.
nl:   %-10s  Zoek voorwaarts naar een gespecificeerde tekenreeks
                  en selecteer de pagina waarin de volgende gelijkenis is gevonden.

en:   %-10s  Skip to next hypertext link within this node.
nl:   %-10s  Spring naar de volgende hypertext-link in deze pagina.

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers.
nl:   -b, --speech-friendly        wees vriendelijk voor spraaksynthesizers.

en:   The defaults for the @if... conditionals depend on the output format:
      if generating HTML, --ifhtml is on and the others are off;
      if generating Info, --ifinfo is on and the others are off;
      if generating plain text, --ifplaintext is on and the others are off;
      if generating XML, --ifxml is on and the others are off.
nl:   De standaarden voor de @if... voorwaarden hangen af van het uitvoerformaat:
      als HTML gemaakt wordt, --ifhtml is waar en de anderen zijn niet-waar;
      als Info gemaakt wordt, --ifinfo is waar en de anderen zijn niet-waar;
      als platte tekst gemaakt wordt, --ifplaintext is waar en de anderen zijn niet-waar;
      als XML gemaakt wordt, --ifxml is waar en de anderen zijn niet-waar.

en:  Subfile: %s
nl:  Sub-bestand: %s

en:  case-sensitively
nl:  hooflettergevoelig

en:  for %s
nl:  voor %s

en: "%s" is invalid
nl: "%s" is ongeldig

en: "%s", line %u:
nl: "%s", regel %u:

en: %c%s expected braces
nl: %c%s verwachtte `{...}'

en: %c%s expects `i' or `j' as argument, not `%c'
nl: %c%s verwacht `i' of `j' als argument, niet `%c'

en: %c%s expects a single character `i' or `j' as argument
nl: %c%s verwacht één enkele `i' of `j' als argument

en: %c%s found outside of an insertion block
nl: %c%s buiten een invoeg-blok gevonden

en: %c%s is obsolete
nl: %c%s is verouderd

en: %c%s is obsolete; use %c%s instead
nl: %c%s is verouderd; gebruik in plaats daarvan %c%s

en: %c%s missing close brace
nl: %c%s ontbrekende afsluitende accolade

en: %c%s requires a name
nl: %c%s vereist een naam

en: %cend macro not found
nl: %cend makro niet gevonden

en: %cfloat environments cannot be nested
nl: %cfloat omgevingen kunnen niet genest worden

en: %ctop used before %cnode, defaulting to %s
nl: %ctop wordt voor %cnode gebruikt, de standaard %s wordt nu gebruikt

en: %d completions:
nl: %d voltooiingen:

en: %s can be invoked via %s.
nl: %s kan aangeroepen worden via %s.

en: %s can only be invoked via %s.
nl: %s kan alleen aangeroepen worden via %s.

en: %s is defined to %s.
nl: %s is gedefinieerd als %s.

en: %s is not a valid ISO 639 language code
nl: %s is geen geldige ISO 639 taalcode

en: %s is undefined.
nl: %s is niet gedefinieerd.

en: %s reference to nonexistent node `%s' (perhaps incorrect sectioning?)
nl: %s verwijst naar niet-bestaande pagina `%s' (misschien een onjuiste sectieindeling?)

en: %s requires an argument: the formatter for %citem
nl: %s vereist een argument: de formatteerder voor %ckeuze

en: %s requires letter or digit
nl: %s vereist een letter of cijfer

en: %s%sfor string [%s]:
nl: %s%svoor tekenreeks [%s]:

en: %s: %s arg must be numeric, not `%s'.
nl: %s: %s argument moet numeriek zijn, niet `%s'.

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
nl: %s: argument voor --footnote-style moet `separate' of `end' zijn, niet `%s'.

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
nl: %s: argument voor --paragraph-indent moet numeriek, `none' of `asis' zijn, niet `%s'.

en: %s: Ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'.
nl: %s: Negeert onbegrijpelijke TEXINFO_OUTPUT_FORMAT waarde `%s'.

en: %s: Removing macro output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
nl: %s: macro-uitvoerbestand `%s' verwijderd wegens fouten; gebruik --force om te bewaren.

en: %s: Removing output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
nl: %s: uitvoerbestand `%s' verwijderd wegens fouten; gebruik --force om te bewaren.

en: %s: Skipping macro expansion to stdout as Info output is going there.
nl: %s: Macro-expansie naar de standaard uitvoer overgeslagen, want de uitvoer
    van Info gaat daar al heen.

en: %s: Specify the Info file only once.
nl: %s: Geef het Info-bestand slechts een keer.

en: %s: already have dir file: %s
nl: %s: heeft reeds inhoudbestand: %s

en: %s: could not open --css-file: %s
nl: %s: kan --css-bestand `%s' niet openen

en: %s: could not open macro expansion output `%s'
nl: %s: kon uitvoer `%s' voor macro-expansie niet openen

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
nl: %s: kan (%s) niet lezen en kan (%s) niet aanmaken

en: %s: empty file
nl: %s: leeg bestand

en: %s: ignoring second macro expansion output `%s'.
nl: %s: tweede uitvoer voor makro-expansie `%s' genegeerd.

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: missing file argument.
nl: %s: ontbrekend bestandsargument.

en: %s: not a texinfo index file
nl: %s: geen texinfo inhoudbestand

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is niet eenduidig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argumenten toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `-W %s' staat geen argumenten toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie `-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

en: %s: warning:
nl: %s: waarschuwing:

en: %s:%d: --css-file ended in comment
nl: %s:%d: --css-bestand eindigt in commentaar

en: %s:%d: warning:
nl: %s:%d: waarschuwing:

en: (line %*d)
nl: (regel %*d)

en: (line )
nl: (regel )

en: (outside of any node)
nl: (buiten elke pagina)

en: * column #%d: output = %s
nl: * kolom #%d: uitvoer = %s

en: ** Multicolumn output from last row:
nl: ** `Multikolom' uitvoer van de laatste rij:

en: -%s%s-Info: (%s)%s, %d lines --%s--
nl: -%s%s-Info: (%s)%s, %d regels --%s--

en: -%s---Info: %s, %d lines --%s--
nl: -%s---Info: %s, %d regels --%s--

en: --*** Tags out of Date ***
nl: --*** Tags zijn verouderd ***

en: --- Use `\[history-node]' or `\[kill-node]' to exit ---
nl: --- Gebruik `\[history-node]' of `\[kill-node]' om te beëindigen ---

en: ---------- Footnotes ----------
nl: ---------- Voetnoten ----------

en: -----Info: (), lines ----,
nl: -----Info: (), regels ----,

en: 1...9       Pick first...ninth item in this node's menu.
nl: 1...9       Maak de eerste ... negende keuze in het menu van deze pagina.

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
nl: @%s is zinloos in een `@%s' blok

en: @%s not meaningful outside `@float' environment
nl: @%s niet zinvol buiten een `@float' omgeving

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
nl: @%s niet zinvol buiten `@titlepage' en `@quotation' omgevingen

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' environment
nl: @%s niet zinvol buiten `@titlepage' omgeving

en: @allow-recursion is deprecated; please use @rmacro instead
nl: @allow-recursion is verouderd; gebruik @rmacro

en: @anchor command ignored; references to it will not work
nl: @anchor commando is genegeerd; verwijzing ernaar werkt niet

en: @detailmenu seen before first node, creating `Top' node
nl: @detailmenu gevonden voor de eerste pagina, bezig de top-pagina aan te maken

en: @headitem as the last item of @multitable produces invalid Docbook documents
nl: @headitem als laatste item in @multitable produceert foutieve Docbook documenten

en: @image file `%s' (for HTML) not readable: %s
nl: @image bestand `%s' (voor HTML) is niet leesbaar: %s

en: @image file `%s' (for text) unreadable: %s
nl: @image bestand `%s' (voor tekst) is niet leesbaar: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
nl: @image bestand `%s' onleesbaar: %s

en: @image missing filename argument
nl: ontbrekend bestandsnaam argument voor @image

en: @item not allowed in argument to @itemize
nl: @item niet toegestaan in argument van @itemize

en: @itemx not meaningful inside `%s' block
nl: @itemx is zinloos in een `%s' blok

en: @menu seen before first @node, creating `Top' node
nl: @menu gevonden voor de eerste @node, bezig top-pagina aan te maken

en: @quote-arg is deprecated; arguments are quoted by default
nl: @quote-arg is verouderd; argumenten hebben standaard aanhalingstekens

en: @sc argument all uppercase, thus no effect
nl: @sc argument alles hoofdletters, dus geen effect

en: @sp requires a positive numeric argument, not `%s'
nl: @sp vereist een postief numeriek argument, niet `%s'

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
nl: @strong{Noot...} produceert een zeldzame kruisverwijzing in Info; kies een ander woord om dat te vermijden

en: Accept (or force completion of) this line
nl: Accepteer (of forceer voltooiing van) deze regel

en: Add this digit to the current numeric argument
nl: Voeg dit cijfer toe aan het huidige numerieke argument

en: Anchor `%s' and node `%s' map to the same file name
nl: Het anker `%s' en pagina `%s' verwijzen naar dezelfde bestandsnaam

en: Anchors `%s' and `%s' map to the same file name
nl: Ankers `%s' en `%s' verwijzen naar dezelfde bestandsnaam

en: April
nl: april

en: August
nl: augustus

en: Bad argument `%s' to `@%s', using `%s'
nl: Verkeerd argument `%s' bij `@%s', `%s' wordt gebruikt

en: Bad argument to %c%s
nl: Fout argument voor %c%s

en: Bad argument to @%s
nl: Fout argument voor @%s

en: Bad argument to @%s: %s
nl: Fout argument voor @%s: %s

en: Bad data in infokey file -- some key bindings ignored
nl: Foute gegevens in infokey-bestand -- enkele toetskoppelingen genegeerd

en: Bad data in infokey file -- some var settings ignored
nl: Foute gegevens in infokey-bestand -- sommige definities genegeerd

en: Basic Commands in Info Windows
    ******************************
nl: Basiscommando's in Info Vensters
    ********************************

en: Broken-Type in insertion_type_pname
nl: Verkeerd-Type in insertion_type_pname

en: Building completions...
nl: Voltooiingen aan het bouwen...

en: CAN'T SEE THIS
nl: KAN DIT NIET ZIEN

en: Can't create directory `%s': %s
nl: Kan map `%s': %s niet aanmaken

en: Can't remove file `%s': %s
nl: Kan bestand `%s': %s niet verwijderen

en: Cancel current operation
nl: Annuleer huidige operatie

en: Cancel or quit operation
nl: Annuleer of beëindig operatie

en: Cannot delete a permanent window
nl: Kan een permanent venster niet verwijderen

en: Cannot delete the last window.
nl: Kan het laatste venster niet verwijderen.

en: Cannot execute an `echo-area' command here.
nl: Kan hier geen `weergeefruimte'-commando uitvoeren.

en: Cannot find `%s'.
nl: Kan `%s' niet vinden.

en: Cannot find a window!
nl: Kan een venster niet vinden!

en: Cannot find node `%s'.
nl: Kan pagina `%s' niet vinden.

en: Cannot find node `(%s)%s'.
nl: Kan pagina `(%s)%s' niet vinden.

en: Cannot kill node `%s'
nl: Kan pagina `%s' niet verwijderen

en: Cannot kill the last node
nl: Kan de laatste pagina niet verwijderen

en: Cannot open pipe to `%s'.
nl: Kan de pipe naar `%s' niet openen.

en: Commands available in Info windows:
nl: Commando's beschikbaar in Info Vensters:

en: Commands available in the echo area:
nl: Commando's beschikbaar in het weergeefgebied:

en: Conditional processing in input:
      --ifdocbook       process @ifdocbook and @docbook even if
                          not generating Docbook.
      --ifhtml          process @ifhtml and @html even if not generating HTML.
      --ifinfo          process @ifinfo even if not generating Info.
      --ifplaintext     process @ifplaintext even if not generating plain text.
      --iftex           process @iftex and @tex; implies --no-split.
      --ifxml           process @ifxml and @xml.
      --no-ifdocbook    do not process @ifdocbook and @docbook text.
      --no-ifhtml       do not process @ifhtml and @html text.
      --no-ifinfo       do not process @ifinfo text.
      --no-ifplaintext  do not process @ifplaintext text.
      --no-iftex        do not process @iftex and @tex text.
      --no-ifxml        do not process @ifxml and @xml text.
    
      Also, for the --no-ifFORMAT options, do process @ifnotFORMAT text.
nl: Conditionele verwerking in de invoer:
      --ifdocbook       verwerk @ifdocbook en @docbook zelfs als
                          geen Docbook wordt gemaakt.
      --ifhtml          verwerk @ifhtml en @html zelfs als geen HTML gemaakt wordt.
      --ifinfo          verwerk @ifinfo zelfs als geen Info gemaakt wordt.
      --ifplaintext     verwerk @ifplaintext zelfs als geen platte tekst gemaakt wordt.
      --iftex           verwerk @iftex en @tex; impliceert --no-split.
      --ifxml           verwerk @ifxml en @xml.
      --no-ifdocbook    verwerk geen @ifdocbook en @docbook tekst.
      --no-ifhtml       verwerk geen @ifhtml en @html tekst.
      --no-ifinfo       verwerk geen @ifinfo tekst.
      --no-ifplaintext  verwerk geen @ifplaintext tekst.
      --no-iftex        verwerk geen @iftex en @tex tekst.
      --no-ifxml        verwerk geen @ifxml en @xml tekst.
    
      Ook, voor de --no-ifFORMAT opties, verwerk geen @ifnotFORMAT tekst.

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
nl: Stelt in wat er gebeurt als er aan het eind van een pagina gescrolled moet worden

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
nl: Stelt in hoe verschuif-gedrag de bewegingen van de cursor beïnvloedt

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL versie 3 of later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Dit is vrije software: u bent vrij om het te wijzigen en het te verspreiden.
    Er is GEEN GARANTIE, voor zover de wet dat toestaat.

en: Could not create output file `%s'.
nl: Kan uitvoerbestand `%s' niet aanmaken.

en: Couldn't manipulate the file %s.
nl: Kon het bestand %s niet manipuleren.

en: Cross
nl: Kruis

en: December
nl: december

en: Delete all other windows
nl: Verwijder alle andere vensters

en: Delete the character behind the cursor
nl: Verwijder het teken achter de cursor

en: Delete the character under the cursor
nl: Verwijder het teken onder de cursor

en: Delete the current window
nl: Verwijder het huidige venster

en: Describe command:
nl: Omschrijf commando:

en: Describe key: %s
nl: Beschrijf toets: %s

en: Describe variable:
nl: Omschrijf variabele:

en: Display help message
nl: Geef een help boodschap

en: Divide the available screen space among the visible windows
nl: Verdeel de beschikbare schermruimte tussen de zichtbare vensters

en: Done.
nl: Klaar.

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
nl: END-INFO-DIR-ENTRY zonder overeenkomende START-INFO-DIR-ENTRY

en: ESC %s is undefined.
nl: ESC %s is niet gedefinieerd.

en: Empty file name for HTML cross reference in `%s'
nl: Lege bestandsnaam voor HTML-kruisverwijzing in `%s'

en: End of file reached while looking for `.' or `,'
nl: Einde van bestand bereikt bij het zoeken naar `.' of `,'

en: Entry for index `%s' outside of any node
nl: Ingang voor index `%s' is buiten elke pagina

en: Enumeration stack overflow
nl: Enumeratiestapel overloop

en: Error in regular expression `%s': %s
nl: Fout in reguliere expressie `%s': %s

en: Error reading infokey file `%s' - short read
nl: Fout bij lezen van infokey-bestand `%s' - kort lezen

en: Examples:
      makeinfo foo.texi                      write Info to foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               write HTML to @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                write Texinfo XML to @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            write DocBook XML to @setfilename
      makeinfo --no-headers foo.texi         write plain text to standard output
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
      makeinfo --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
      makeinfo --no-split foo.texi           write one Info file however big
nl: Voorbeelden:
      makeinfo foo.texi                      schrijf Info naar foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               schrijf HTML naar @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                schrijf Texinfo XML naar @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            schrijf DocBook XML naar @setfilename
      makeinfo --no-headers foo.texi         schrijf platte tekst naar standaarduitvoer
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  maak html zonder paginaregels, menu's
      makeinfo --number-sections foo.texi    maak Info met genummerde secties
      makeinfo --no-split foo.texi           maak één Info bestand ongeacht de grootte

en: Expected @%s on or off, not `%s'
nl: Verwacht @%s aan of uit, niet `%s'

en: Expected `%s'
nl: Verwachtte `%s'

en: Explain the use of a variable
nl: Leg het gebruik van een variabele uit

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
nl: Extra reguliere expressie gespecificeerd, negeren van `%s'

en: Failing
nl: Niet gelukt

en: February
nl: februari

en: Find Invocation node of [%s]:
nl: Zoek de pagina met de beschrijving van de aanroep van [%s]:

en: Find file:
nl: Zoek bestand:

en: Find the node describing program invocation
nl: Zoek de pagina die de aanroep van het programma beschrijft

en: Finding index entries...
nl: Zoeken naar index-ingangen...

en: First argument to @inforef may not be empty
nl: Het eerste argument naar @inforef mag niet leeg zijn

en: First argument to cross-reference may not be empty
nl: Het eerste argument naar een kruisverwijzing mag niet leeg zijn

en: Follow menus:
nl: Volg menu's:

en: Follow xref (%s):
nl: Volg kruisverwijzing (%s):

en: Follow xref:
nl: Volg kruisverwijzing:

en: Following Next node...
nl: 'Volgende' pagina aan het volgen...

en: Footnote defined without parent node
nl: Voetnoot gedefinieerd zonder referentie pagina

en: Footnotes
nl: Voetnoten

en: Footnotes could not be displayed
nl: De voetnoten konden niet weergegeven worden

en: Footnotes inside footnotes are not allowed
nl: Voetnoten in een voetnoot zijn niet toegestaan

en: Formatting node %s...
nl: Pagina %s wordt geformatteerd...

en: Found `%s' in %s. (`\[next-index-match]' tries to find next.)
nl: `%s' gevonden in %s. (`\[next-index-match]' probeert de volgende te vinden.)

en: Function
nl: Functie

en: General options:
          --error-limit=NUM       quit after NUM errors (default %d).
          --document-language=STR locale to use in translating Texinfo keywords
                                    for the output document (default C).
          --force                 preserve output even if errors.
          --help                  display this help and exit.
          --no-validate           suppress node cross-reference validation.
          --no-warn               suppress warnings (but not errors).
      -v, --verbose               explain what is being done.
          --version               display version information and exit.
nl: Algemene opties:
          --error-limit=NUM       stop na NUM fouten (standaard %d).
          --document-language=STR te gebruiken lokalistie bij het vertalen van
                                    Texinfo-sleutelworden voor het uitvoerdocument
                                    (standaard C).
          --force                 behoud de uitvoer ook bij fouten.
          --help                  laat deze help zien en beëindig.
          --no-validate           onderdruk kruisverwijzing controle op deze pagina.
          --no-warn               onderdruk waarschuwingen (maar geen fouten).
      -v, --verbose               laat zien wat er gedaan wordt.
          --version               laat de versie zien en beëindig.

en: General output options:
      -E, --macro-expand FILE     output macro-expanded source to FILE.
                                  ignoring any @setfilename.
          --no-headers            suppress node separators, Node: lines, and menus
                                    from Info output (thus producing plain text)
                                    or from HTML (thus producing shorter output);
                                    also, write to standard output by default.
          --no-split              suppress splitting of Info or HTML output,
                                  generate only one output file.
          --number-sections       output chapter and sectioning numbers.
      -o, --output=FILE           output to FILE (directory if split HTML),
nl: Algemene uitvoer opties:
      -E, --macro-expand BEST     schrijf macro-geëxpandeerde broncode naar BEST.
                                  negeer elke @setfilename.
          --no-headers            onderdruk paginascheiders, Pagina: regels, en menu's
                                    in de Info uitvoer (dus maak platte tekst)
                                    of in HTML (dus maak minder uitvoer);
                                    ook, schrijf standaard naar standaarduitvoer.
          --no-split              onderdruk de splitsing van Info of HTML uitvoer,
                                  maak maar één uitvoerbestand.
          --number-sections       schrijf hoodfstuk- en sectienummers.
      -o, --output=BESTAND        schrijf naar BESTAND (map indien gesplitste HTML),

en: Generate a sorted index for each TeX output FILE.
nl: Maak een gesorteerde index voor elk TeX uitvoerbestand.

en: Get Manpage:
nl: Ga naar de man-pagina:

en: Go to the next matching index item from the last `\[index-search]' command
nl: Ga naar de volgende overeenkomende index-ingang van het laatste `\[index-search]' commando

en: Goto node:
nl: Ga naar pagina:

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
nl: Doorzoek alle bekende indexen van info-bestanden voor een tekenreeks en maak een menu

en: Grow (or shrink) this window
nl: Vergroot (of verklein) dit venster

en: Here is the %ctop node
nl: Hier is de %ctop pagina

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use `\[history-node]' in another window.
nl: Hier is het menu van pagina's die u recentelijk bekeken hebt.
    Selecteer er een uit dit menu, of gebruik `\[history-node]' in een ander venster.

en: I-search backward:
nl: Achterwaarts I-zoeken:

en: I-search:
nl: I-zoeken:

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too big
nl: Negeer ongeldig infokey-bestand `%s' - te groot

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too small
nl: Negeer ongeldig infokey-bestand `%s' - te klein

en: Index `%s' already exists
nl: Index `%s' bestaat al

en: Index apropos:
nl: Index-apropos:

en: Index entry:
nl: Index-ingang:

en: Info cannot handle `:' in index entry `%s'
nl: Info kan `:' in een indexingang niet aan `%s'

en: Input file options:
          --commands-in-node-names  allow @ commands in node names.
      -D VAR                        define the variable VAR, as with @set.
      -I DIR                        append DIR to the @include search path.
      -P DIR                        prepend DIR to the @include search path.
      -U VAR                        undefine the variable VAR, as with @clear.
nl: Invoerbestandopties:
          --commands-in-node-names  sta @ commando's toe in paginanamen.
      -D VAR                        definieer de variabele VAR, zoals met @set.
      -I DIR                        voeg DIR achter het @include zoekpad.
      -P DIR                        voeg DIR voor het @include zoekpad.
      -U VAR                        verwijder de definitie van variabele VAR, zoals in @clear.

en: Insert a TAB character
nl: Voeg een TAB code in

en: Insert completion
nl: Voeg voltooiing in

en: Insert next character verbatim
nl: Voeg volgend teken letterlijk in

en: Insert this character
nl: Voeg dit teken in

en: Instance Variable
nl: Instantievariabele

en: Internal error (search_sectioning) "%s"!
nl: Interne fout (search_sectioning) "%s"!

en: Internal error (search_sectioning) `%s'!
nl: Interne fout (search_sectioning) `%s'!

en: Internally used by \[universal-argument]
nl: Intern gebruikt door \[universal-argument]

en: Invalid infokey file `%s' (bad magic numbers) -- run infokey to update it
nl: Ongeldig infokey-bestand `%s' (foute magische nummers) -- voer infokey uit om het op orde te brengen

en: Invalid infokey file `%s' (bad section code) -- run infokey to update it
nl: Ongeldig infokey-bestand `%s' (foute sectiecode) -- voer infokey uit om het op orde te brengen

en: Invalid infokey file `%s' (bad section length) -- run infokey to update it
nl: Ongeldig infokey-bestand `%s' (foute sectielengte) -- draai infokey om het op orde te brengen

en: January
nl: januari

en: July
nl: jJuli

en: June
nl: juni

en: Kill node (%s):
nl: Verwijder pagina (%s):

en: Kill ring is empty
nl: Verwijder-ring is leeg

en: Kill the word following the cursor
nl: Verwijder het woord na de cursor

en: Kill the word preceding the cursor
nl: Verwijder het woord voor de cursor

en: Kill this node
nl: Verwijder deze pagina

en: Kill to the beginning of the line
nl: Verwijder tot aan het begin van de regel

en: Kill to the end of the line
nl: Verwijder tot aan het einde van de regel

en: List possible completions
nl: Geef een lijst van mogelijke voltooiingen

en: Look up a string in the index for this file
nl: Zoek een tekenreeks op in de index voor dit bestand

en: Macro `%s' called on line %d with too many args
nl: Macro `%s' in regel %d aangeroepen met te veel argumenten

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
nl: Maak een venster met een menu van alle thans bezochte pagina's

en: Making %s file `%s' from `%s'.
nl: Bezig met het maken van een %s-bestand `%s' van `%s'.

en: March
nl: maart

en: May
nl: mei

en: Menu item (%s):
nl: Menukeuze (%s):

en: Menu item:
nl: Menukeuze:

en: Method
nl: Methode

en: Misplaced %c
nl: Verkeerd geplaatste %c

en: Missing `}' in @def arg
nl: Ontbrekende `}' in het argument voor @def

en: Missing } in @multitable template
nl: Ontbrekende } in @multitable sjabloon

en: Move backward a character
nl: Beweeg een teken naar achteren

en: Move backward a word
nl: Beweeg een woord naar achteren

en: Move backwards or up through node structure
nl: Beweeg naar achteren of omhoog door de paginastructuur

en: Move down to the next line
nl: Ga naar de volgende regel

en: Move forward a character
nl: Beweeg een teken naar voren

en: Move forward a word
nl: Beweeg een woord naar voren

en: Move forwards or down through node structure
nl: Beweeg 'naar voren' of 'omlaag' door de paginastructuur

en: Move the cursor to a specific line of the window
nl: Beweeg de cursor naar een bepaalde regel in het venster

en: Move to the end of the line
nl: Ga naar het einde van de regel

en: Move to the end of this line
nl: Ga naar het einde van deze regel

en: Move to the end of this node
nl: Ga naar het einde van deze pagina

en: Move to the next cross reference
nl: Ga naar de volgende kruisverwijzing

en: Move to the previous cross reference
nl: Ga naar de vorige kruisverwijzing

en: Move to the start of the line
nl: Ga naar het begin van de regel

en: Move to the start of this line
nl: Ga naar het begin van deze regel

en: Move to the start of this node
nl: Ga naar het begin van deze pagina

en: Move to the start of this node's menu
nl: Ga naar het begin van het menu van deze pagina

en: Move up to the previous line
nl: Ga naar de vorige regel

en: Moving Prev in this window.
nl: Bezig met 'vorige' in dit venster.

en: Moving Up %d time(s), then Next.
nl: %d keer omhoog, dan 'volgende'.

en: Moving Up in this window.
nl: Bezig met 'omhoog' in dit venster.

en: Moving to `Prev's last menu item.
nl: Bezig met 'vorige' in het laatste keuzemenu.

en: Moving within a node:
    ---------------------
nl: Bezig binnen een pagina te bewegen:
    -----------------------------------

en: Multiline command %c%s used improperly
nl: Multi-regel commando %c%s onjuist gebruikt

en: Must be in `@%s' environment to use `@%s'
nl: Moet in een `@%s' omgeving zitten om `@%s'x te gebruiken

en: NO_NAME!
nl: GEEN_NAAM!

en: NUL character (\000) not permitted
nl: NUL karakter (\000) niet toegestaan

en: NUL character (^%c) not permitted
nl: NUL karakter (^%c) niet toegestaan

en: Next
nl: Volgende

en: Next field of node `%s' not pointed to (perhaps incorrect sectioning?)
nl: Het `next'-veld van pagina `%s' wijst nergens naar (misschien een onjuiste sectieindeling?)

en: Next:
nl: Volgende:

en: No %sindex entries containing `%s'.
nl: Geen index-ingangen %s die `%s' bevatten.

en: No `%s' found in `%s'
nl: Geen `%s' gevonden in `%s'

en: No `%s' pointer for this node.
nl: Geen `%s' wijzer voor deze pagina.

en: No `Prev' for this node.
nl: Geen 'vorige' in deze pagina.

en: No `Prev' or `Up' for this node within this document.
nl: Geen 'vorige' of 'omhoog' in deze pagina binnen dit document.

en: No available info files have `%s' in their indices.
nl: Geen van de beschikbare info-bestanden hebben `%s' in hun indexen.

en: No closing brace for footnote `%s'
nl: Geen afsluitende accolade voor voetnoot `%s'

en: No completions
nl: Geen voltooiïngen

en: No cross references in this node.
nl: Geen kruisverwijzingen in deze pagina.

en: No dir file specified; try --help for more information.
nl: Geen inhoudbestand gegeven; probeer --help voor meer informatie.

en: No footnotes in this node.
nl: Geen voetnoten in deze pagina.

en: No index entries.
nl: Geen index-ingangen.

en: No indices found.
nl: Geen indexen gevonden.

en: No input file specified; try --help for more information.
nl: Geen invoerbestand gegeven; probeer --help voor meer informatie.

en: No matching `%cend %s'
nl: Geen overeenkomende `%cend %s'

en: No menu in node `%s'.
nl: Geen menu in pagina `%s'.

en: No menu in this node.
nl: Er is geen menu op deze pagina.

en: No menu item `%s' in node `%s'.
nl: Er is geen menukeuze `%s' op pagina `%s'.

en: No more nodes within this document.
nl: Er zijn geen pagina's meer in dit document.

en: No node name specified for `%c%s' command
nl: Geen paginanaam gespecificeerd voor `%c%s' commando

en: No page number in %s
nl: Geen paginanummer in %s

en: No previous index search string.
nl: Geen eerdere index-zoektekenreeks.

en: No previous search string
nl: Geen eerdere zoek-tekenreeks.

en: No such file `%s'
nl: Geen bestand `%s' gevonden

en: Node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
nl: Pagina `%s' heeft geen menukeuze voor `%s' ondanks dat het het `omhoog'-doel is

en: Node `%s' previously defined at line %d
nl: macro `%s' al eerder gedefinieerd bij regel %d

en: Node `%s' requires a sectioning command (e.g., %c%s)
nl: Pagina `%s' vereist een sectiemakend commando (bijv., %c%s)

en: Node with %ctop as a section already exists
nl: Pagina met %ctop als sectie bestaat al

en: Not complete
nl: Niet compleet

en: Not enough room for a help window, please delete a window.
nl: Niet genoeg ruimte voor een help-venster, verwijder een venster.

en: November
nl: november

en: October
nl: oktober

en: One completion:
nl: Een voltooiing:

en: Only @%s 10 or 11 is supported, not `%s'
nl: Only @%s 10 of 11 is ondersteund, niet `%s'

en: Only one window.
nl: Slechts een venster.

en: Options for HTML:
          --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -.
          --css-ref=URL           generate reference to a CSS file.
          --transliterate-file-names
                                  produce file names in ASCII transliteration.
nl: Opties voor HTML:
          --css-include=BESTAND   voeg BESTAND toe aan de HTML <style> uitvoer;
                                    lees standaardinvoer (stdin) als BESTAND is -.
          --css-ref=URL           genereer een referentie naar een CSS-bestand.
          --transliterate-file-names
                                  maak bestandsnamen in ASCII-transliteratie.

en: Options for Info and plain text:
          --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info output based on @documentencoding.
          --enable-encoding       override --disable-encoding (default).
          --fill-column=NUM       break Info lines at NUM characters (default %d).
          --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default).
          --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
          --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d).
nl: Opties voor Info en platte tekst:
          --disable-encoding      schrijf geen speciale karakters (b.v. met accenten) in
                                    Info-uitvoer gebaseerd op @documentencoding.
          --enable-encoding       vervang --disable-encoding (standaard).
          --fill-column=NUM       breek Info-regels af bij NUM karakters (standaard %d).
          --footnote-style=STIJL  schrijf voetnoten in Info volgens de navolgende STIJL:
                                    `separate' zet ze in hun eigen pagina;
                                    `end' zet ze aan het einde van de pagina
                                      waarin ze zijn gedefinieerd (standaard).
          --paragraph-indent=VAL  laat Info-paragraven inspringen met VAL spaties (standaard %d).
                                    Als VAL `none' is, laat niet inspringen; als VAL
                                    `asis' is behoudt het bestaande inspringen.
          --split-size=NUM        splits Info-bestanden bij de grootte NUM (standaard %d).

en: Options for XML and Docbook:
          --output-indent=VAL     indent XML elements by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is 0, ignorable whitespace is dropped.
nl: Opties voor XML en Docbook:
          --output-indent=VAL     laat XML elementen inspringen met VAL spaties (standaad %d).
                                    Als VAL 0 is, witruimte die weggelaten mag worden vervalt.

en: Other commands:
    ---------------
nl: Andere commando's:
    ------------------

en: Output buffer not empty.
nl: Uitvoerbuffer niet leeg.

en: Output format selection (default is to produce Info):
          --docbook               output Docbook XML rather than Info.
          --html                  output HTML rather than Info.
          --xml                   output Texinfo XML rather than Info.
          --plaintext             output plain text rather than Info.
nl: Uitvoerformaat selectie (standaard is het Info-formaat):
          --docbook               uitvoer Docbook XML in plaats van Info.
          --html                  uitvoer HTML in plaats van Info.
          --xml                   uitvoer Texinfo XML in plaats van Info.
          --plaintext             uitvoer platte tekst in plaats van Info.

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
nl: Sluis(pipe) de inhoud van deze pagina door naar het INFO_PRINT_COMMAND

en: Point doesn't appear within this window's node!
nl: Wijzer verschijnt niet binnen het paginavenster!

en: Prev
nl: Vorige

en: Prev field of node `%s' not pointed to
nl: Het `vorige'-veld van pagina `%s' wijst nergens naar

en: Previous:
nl: Vorige:

en: Print documentation for KEY
nl: Geef uitleg over KEY

en: Printing node %s...
nl: Bezig met afdrukken van pagina %s...

en: Quit
nl: Stoppen

en: Quit using Info
nl: Stop met Info

en: Reached eof before matching @end %s
nl: Bereikte bestandseinde vòòr een bijbehorend @end %s

en: Read a command name in the echo area and execute it
nl: Lees de naam van een commando in de weergeefruimte en voer dat uit

en: Read a footnote or cross reference and select its node
nl: Lees een voetnoot of kruisverwijzing en selecteer zijn pagina

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
nl: Lees een lijst van menu's beginnend in inhoud en volg deze

en: Read a manpage reference and select it
nl: Lees een man-paginaverwijzing en selecteer die

en: Read a menu item and select its node
nl: Lees een menukeuze en selecteer zijn pagina

en: Read a node name and select it
nl: Lees de naam van een pagina en selecteer die

en: Read a string and search backward for it
nl: Lees een tekenreeks en zoek daar naar achterwaarts

en: Read a string and search for it
nl: Lees een tekenreeks en zoek daar naar

en: Read a string and search for it case-sensitively
nl: Lees een tekenreeks en zoek daar naar hoofdlettergevoelig

en: Read the name of a file and select it
nl: Lees de naam van een bestand en selecteer die

en: Read the name of an Info command and describe it
nl: Lees de naam van een Info-commando en geef een omschrijving

en: Redraw the display
nl: Herschrijf het venster

en: Removing %s
nl: %s verwijderd

en: Rename this anchor or use the `--no-split' option
nl: Geef dit anker een andere naam of gebruik de `--no-split' optie

en: Repeat last search in the reverse direction
nl: Herhaal de laatste zoekopdracht in omgekeerde richting

en: Repeat last search in the same direction
nl: Herhaal de laatste zoekopdracht in dezelfde richting

en: Requested float type `%s' not previously used
nl: Gevraagd drijvendekommatype `%s' niet eerder gebruikt

en: Resulting window would be too small.
nl: Het resulterende venster zou te klein zijn.

en: Run command bound to this key's lowercase variant
nl: Voer commando uit behorende bij de kleine letter variant van deze toets

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
nl: START-INFO-DIR-ENTRY zonder overeenkomende END-INFO-DIR-ENTRY

en: Same as scroll-behaviour
nl: Hetzelfde als verschuif-gedrag

en: Scanning indices of `%s'...
nl: Zoeken in indexen van `%s'...

en: Scroll backward in this window
nl: Verschuif achteruit in dit venster

en: Scroll backward in this window and set default window size
nl: Verschuif achteruit in dit venster en zet de standaard verstergrootte

en: Scroll backward in this window staying within node
nl: Verschuif achteruit in dit venster en blijf binnen de pagina

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
nl: Verschuif achteruit in dit venster, blijf binnen de pagina en zet de standaard verstergrootte

en: Scroll down by half screen size
nl: Verschuif een halve pagina omlaag

en: Scroll down by lines
nl: Verschuif met regels omlaag

en: Scroll forward in this window
nl: Verschuif voorwaarts in dit venster

en: Scroll forward in this window and set default window size
nl: Verschuif voorwaarts in dit venster en zet de standaard venstergrootte

en: Scroll forward in this window staying within node
nl: Verschuif voorwaarts in dit venster en blijf binnen de pagina

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
nl: Verschuif voorwaarts in dit venster, blijf binnen de pagina en zet de standaard venstergrootte

en: Scroll the completions window
nl: Verschuif het voltooiingsvenster

en: Scroll the other window
nl: Verschuif het andere venster

en: Scroll the other window backward
nl: Verschuif het andere venster achterwaarts

en: Scroll up by half screen size
nl: Verschuif een halve pagina omhoog

en: Scroll up by lines
nl: Verschuif met regels omhoog

en: Search
nl: Zoek

en: Search backward
nl: Achterwaarts zoeken

en: Search failed.
nl: Niet gevonden.

en: Search interactively for a string as you type it
nl: Zoek interactief naar een tekenreeks terwijl u het intypt

en: Searching subfile %s ...
nl: Bezig met zoeken naar sub-bestand %s ...

en: See
nl: Zie

en: See section ``%s'' in
nl: Zie sectie ``%s'' in

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
nl: Selecteer een pagina die voorheen bekeken is in een zichtbaar venster

en: Select reference or menu item appearing on this line
nl: Selecteer verwijzing of menukeuze in deze regel

en: Select the Next node
nl: Selecteer de volgende pagina

en: Select the Prev node
nl: Selecteer de 'vorige' pagina

en: Select the Up node
nl: Selecteer de 'omhoog' pagina

en: Select the first node in this file
nl: Selecteer de eerste pagina in dit bestand

en: Select the last item in this node's menu
nl: Selecteer de laatste menukeuze van deze pagina

en: Select the last node in this file
nl: Selecteer de laatste pagina in dit bestand

en: Select the most recently selected node
nl: Selecteer de laatst geselecteerde pagina

en: Select the next window
nl: Selecteer het volgende venster

en: Select the node `(dir)'
nl: Selecteer de pagina `(inhoud)'

en: Select the node `Top' in this file
nl: Selecteer de `top'-pagina in dit bestand

en: Select the previous window
nl: Selecteer het vorige venster

en: Select this menu item
nl: Selecteer deze menukeuze

en: Select visited node:
nl: Selecteer een bezochte pagina:

en: Selecting Next node...
nl: Bezig de 'volgende' pagina te selecteren...

en: Selecting first menu item...
nl: Bezig de eerste keuze uit het menu te selecteren...

en: Selecting other nodes:
    ----------------------
nl: Bezig andere pagina's te selecteren:
    ------------------------------------

en: September
nl: september

en: Set %s to value (%d):
nl: Geef %s de waarde (%d):

en: Set %s to value (%s):
nl: Geef %s de waarde (%s):

en: Set screen height to (%d):
nl: Zet schermhoogte op (%d):

en: Set the height of the displayed window
nl: Zet de hoogte van het weergeefvenster

en: Set the value of an Info variable
nl: Zet de waarde van een Info-variabele

en: Set variable:
nl: Stel variabele in:

en: Show the footnotes associated with this node in another window
nl: Laat de voetnoten zien die met deze pagina verbonden zijn in een ander venster

en: Show what to type to execute a given command
nl: Laat zien wat in te typen om een gegeven commando uit te voeren

en: Sole completion
nl: Enige voltooiing

en: Special Form
nl: Speciaal formulier

en: Split the current window
nl: Splits het huidige venster

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
nl: Begin een nieuw numeriek argument (of vermenigvuldig het huidige met 4)

en: Terminal type `%s' is not smart enough to run Info.
nl: Terminal type `%s' is niet krachtig genoeg voor Info.

en: The current search path is:
nl: Het huidige zoekpad is:

en: The following commands can only be invoked via %s:
nl: De volgende commando's kunnen alleen aangeroepen worden via %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
nl: De volgende commando's kunnen niet aangeroepen worden:

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
nl: Het aantal regels dat gescrolled wordt als de cursor uit het venster gaat

en: The reference disappeared! (%s).
nl: De verwijzing is verdwenen! (%s).

en: There aren't %d items in this menu.
nl: Er zijn geen %d keuzes in dit menu.

en: There is no function named `%s'
nl: Er is geen functie met de naam `%s'

en: This @anchor command ignored; references to it will not work
nl: Dit @anchor commando is genegeerd; verwijzing ernaar werkt niet

en: This is %s, produced by makeinfo version %s from %s.
nl: Dit is %s, gemaakt door makeinfo versie %s van %s.

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "?" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
nl: Dit is het bestand .../info/dir, dat de bovenste pagina
    van de Info hiërarchie bevat, genaamd (inhoud)Top.
    De eerste keer dat u Info start, begint u deze pagina te lezen.
    
    %s	Dit is de bovenste pagina van de INFO boomstructuur
    
      Deze (de inhoudpagina) geeft een menu van hoofdonderwerpen.
      Een "q" typen beëindigt, "?" geeft een lijst met alle Info commando's, "d"
      brengt u hier terug, "h" geeft een handleiding voor eerste-keer-gebruikers,
      "mEmacs<Return>" laat u naar de Emacs pagina's gaan, etc.
    
      Binnen Emacs kunt u met muisknop 2 op een menukeuze of kruisverwijzing klikken
      om er heen te gaan.
    
    %s

en: This node (%s) has the bad Next
nl: Deze pagina (%s) is degene met het foute `volgende'-veld

en: This node (%s) has the bad Prev
nl: Deze pagina (%s) is degene met het foute `vorige'-veld

en: This window has no additional nodes
nl: Dit venster heeft geen extra pagina's

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
nl: Verander de status van regelafbreken in het huidige venster

en: Too many columns in multitable item (max %d)
nl: Te veel kolommen in `multitable' item (maximaal %d)

en: Too many errors!  Gave up.
nl: Te veel fouten!  Gestopt.

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
nl: Vertaal texinfo brondocumentatie naar verschillende formaten, standaard gaat het om
    "info"-bestanden geschikt om online te lezen met Emacs of het onafhankelijke GNU-info.

en: Transpose characters at point
nl: Transponeer karakters op dit punt

en: Try --help for more information.
nl: Probeer --help voor meer informatie.

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Unable to find node referenced by `%s' in `%s'.
nl: Kan de pagina, waarnaar verwezen werd door `%s', niet vinden in `%s'.

en: Undefined command: %s
nl: Onbekend commando: %s

en: Unexpected string at end of split-HTML file `%s'
nl: Onverwachte tekenreeks aan het eind van een `split-HTML'-bestand `%s'

en: Unknown Info command `%c'; try `?' for help.
nl: Onbekend Info-commando `%c'; probeer `?' voor help.

en: Unknown command (%s).
nl: Onbekend commando (%s).

en: Unknown command `%s'
nl: Onbekend commando `%s'

en: Unknown index `%s'
nl: Onbekende index `%s'

en: Unknown index `%s' and/or `%s' in @synindex
nl: Onbekende index `%s' en/of `%s' in @synindex

en: Unknown index `%s' in @printindex
nl: Onbekende index `%s' in @printindex

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Unmatched `%c%s'
nl: Niet overeenkomende `%c%s'

en: Unmatched }
nl: Geen tegenhanger van }

en: Untitled
nl: Naamloos

en: Up
nl: Omhoog

en: Up:
nl: Omhoog:

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... TEXINFO-BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
    
    Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
    
    Options:
     --debug           report what is being done.
     --delete          delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                         don't insert any new entries.
     --dir-file=NAME   specify file name of Info directory file.
                         This is equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --entry=TEXT      insert TEXT as an Info directory entry.
                         TEXT should have the form of an Info menu item line
                         plus zero or more extra lines starting with whitespace.
                         If you specify more than one entry, they are all added.
                         If you don't specify any entries, they are determined
                         from information in the Info file itself.
     --help            display this help and exit.
     --info-file=FILE  specify Info file to install in the directory.
                         This is equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --info-dir=DIR    same as --dir-file=DIR/dir.
     --item=TEXT       same as --entry TEXT.
                         An Info directory entry is actually a menu item.
     --quiet           suppress warnings.
     --remove          same as --delete.
     --remove-exactly  only remove if the info file name matches exactly;
                         .info and/or .gz suffixes are not ignored.
     --section=SEC     put this file's entries in section SEC of the directory.
                         If you specify more than one section, all the entries
                         are added in each of the sections.
                         If you don't specify any sections, they are determined
                         from information in the Info file itself.
     --section-regex=R if an entry is added to a section that does not exist,
                         look for a section matching basic regular expression R
                         (and ignoring case) before starting a new section.
     --test            suppress updating of DIR-FILE.
     --silent          suppress warnings.
     --version         display version information and exit.
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... [INFO-BESTAND [INHOUD-BESTAND]]
    
    Installeer of verwijder inhoud-ingangen in INFO-BESTAND uit het Info
    inhoudbestand INHOUD-BESTAND.
    
    Opties:
     --debug           laat zien wat er gedaan wordt.
    --delete           verwijder bestaande ingangen in INFO-BESTAND uit INHOUD-BESTAND;
                         voeg geen nieuwe ingangen toe.
    --dir-file=NAAM    geef bestandsnaam van het Info inhoudbestand.
                         Dit is equivalent aan het argument INHOUD-BESTAND.
    --entry=TEKST      voeg TEKST in als een Info inhoud-ingang.
                         TEKST moet het uiterlijk hebben van een Info menukeuze regel
                         met nul of meer extra regels beginnend met een
                         `wit'-teken. Als u meer dan één ingang geeft, worden ze
                         allemaal toegevoegd. Als u geen ingangen geeft, worden
                         ze uit de informatie in het Info bestand gehaald.
    --help             geef deze hulp en beëindig.
    --info-file=BEST   geef een Info bestand om in de inhoud op te nemen.
                         Dit is gelijkwaardig aan het argument INFO-BESTAND.
    --info-dir=MAP     zelfde als --dir-file=MAP/dir.
    --item=TEKST       zelfde als --entry=TEKST.
                         Een Info inhoudsingang is eigenlijk een menukeuze.
    --quiet            onderdruk waarschuwingen.
    --remove           zelfde als --delete.
    --section=SEC      zet de ingangen in dit bestand in sectie SEC van de inhoud.
                         Als u meer dan één sectie geeft, worden alle ingangen
                         aan alle secties toegevoegd.
                         Als u geen secties geeft, worden ze uit de informatie
                         in het Info bestand zelf gehaald.
     --section-regex=R als een ingang wordt toegevoegd in een sectie die niet bestaat,
                         zoek dan naar een sectie die overeen komt met basis reguliere expressie R
                         (met negeren van verschil hoofd- en kleine letters)
                         alvorens een nieuwe sectie te beginnen.
     --test            onderdruk het updaten van INHOUD-BESTAND.
     --silent          onderdruk waarschuwingen.
    --version          geef de versie en beëindig.

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT-FILE]
    
    Compile infokey source file to infokey file.  Reads INPUT-FILE (default
    $HOME/.infokey) and writes compiled key file to (by default) $HOME/.info.
    
    Options:
      --output FILE        output to FILE instead of $HOME/.info
      --help               display this help and exit.
      --version            display version information and exit.
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... [INVOERBESTAND]
    
    Compileer infokey-bronbestand naar een infokey-bestand.  Leest INVOERBESTAND (standaard
    $HOME/.infokey) en schrijft gecompileerde infokey-bestand naar (standaard) $HOME/.info.
    
    Opties:
      --output BESTAND     uitvoer naar BESTAND in plaats van naar $HOME/.info
      --help               laat deze helptekst zien en beëindig.
      --version            laat versie informatie zien en beëindig.

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
    
    Options:
          --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals.
      -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH.
          --dribble=FILENAME       remember user keystrokes in FILENAME.
      -f, --file=FILENAME          specify Info file to visit.
      -h, --help                   display this help and exit.
          --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING.
      -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file.
      -o, --output=FILENAME        output selected nodes to FILENAME.
      -R, --raw-escapes            output "raw" ANSI escapes (default).
          --no-raw-escapes         output escapes as literal text.
          --restore=FILENAME       read initial keystrokes from FILENAME.
      -O, --show-options, --usage  go to command-line options node.
    %s      --subnodes               recursively output menu items.
      -w, --where, --location      print physical location of Info file.
          --vi-keys                use vi-like and less-like key bindings.
          --version                display version information and exit.
    
    The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all `dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all `dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
    
    Examples:
      info                       show top-level dir menu
      info emacs                 start at emacs node from top-level dir
      info emacs buffers         start at buffers node within emacs manual
      info --show-options emacs  start at node with emacs' command line options
      info --subnodes -o out.txt emacs  dump entire manual to out.txt
      info -f ./foo.info         show file ./foo.info, not searching dir
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... [MENU-ITEM...]
    
    Lees documentatie in Info-formaat
    
    Opties:
          --apropos=STRING         zoek STRING in alle indexen van alle handleidingen.
      -d, --directory=DIR          voeg DIR toe aan INFOPAD.
          --dribble=BESTAND        onthoud toetsaanslagen in BESTAND.
      -f, --file=BESTAND           specificeer te bekijken Info bestand.
      -h, --help                   toon deze hulptekst en beëindig.
          --index-search=STRING    ga naar de pagina waar de index STRING naar verwijst.
      -n, --node=PAGINANAAM        specificeer pagina's in het eerste Info bestand.
      -o, --output=BESTAND         schrijf de geselecteerde pagina's naar BESTAND.
      -R, --raw-escapes            schrijf "ruwe" ANSI escapes (standaard).
          --no-raw-escapes         schrijf escapes letterlijk weg.
          --restore=BESTAND        lees de eerste toetsaanslagen uit BESTAND.
      -O, --show-options, --usage  ga naar de pagina met de opties voor de commandoregel.
    %s      --subnodes               geef recursief alle menu-items.
      -w, --where, --location      toon de fysieke plaats van het Infobestand.
          --vi-keys                gebruik vi- en less-gelijkende toetsbindingen.
          --version                geef de versie-informatie van Info en beëindig.
    
    Het eerste niet-optie argument, indien aanwezig, is de naam van de menu-ingang
    waarmee gestart dient te worden in alle inhoudbestanden langs INFOPATH.
    Als het niet aanwezig is dan voegt info alle inhoudbestanden samen en laat het
    resultaat zien.
    Alle overige argumenten worden beschouwd als de namen van menu-ingangen
    ten opzichte van de eerste bezochte pagina.
    
    Voorbeelden:
      info                         laat het top-niveau inhoudmenu zien
      info emacs                   begint bij de emacs pagina vanaf het topniveau
      info emacs buffers           begint bij buffers-pagina in de emacs handleiding
      info --show-options emacs    begint bij de pagina met de emacs opties van de
                                   commandoregel
      info --subnodes -o out.txt emacs  dump de gehele handleiding in out.txt
      info -f ./foo.info           laat het bestand ./foo.info zien en zoekt niet in inhoud

en: Use braces to give a command as an argument to @%s
nl: Gebruik `{...}' om een commando als argument mee te geven aan @%s

en: User Option
nl: Gebruikersoptie

en: Usually FILE... is specified as `foo.%c%c' for a document `foo.texi'.
nl: Normaal gesproken is BESTAND... gespecificeerd als `foo.%c%c' voor een dokument `foo.texi'.

en: Variable
nl: Variabele

en: Visit Info node `(info)Help'
nl: Ga naar Info-pagina `(info)Help'

en: Visit as many menu items at once as possible
nl: Ga naar zo veel mogelijk menukeuzes tegelijk

en: Welcome to Info version %s. Type \[get-help-window] for help, \[menu-item] for menu item.
nl: Welkom bij Info versie %s. Typ \[get-help-window] voor hulp, \[menu-item] voor een menukeuze.

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
nl: Indien 'aan', Info accepteert ISO-Latin tekens en laat ze zien

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
nl: Indien 'aan', Info haalt rommel weg voor bestanden die gedecomprimeerd moesten worden

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
nl: Indien 'aan', het aanmaken of verwijderen van een venster verandert de grootte van andere vensters

en: When "On", errors cause the bell to ring
nl: Indien 'aan', fouten zorgen voor een belsignaal

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
nl: Indien 'aan', laat het scherm flikkeren in plaats van een belsignaal

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
nl: Indien 'aan', voetnoten verschijnen en verdwijnen automatisch

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
nl: Indien 'aan', het overeenkomende deel van de zoek-tekenreeks licht op

en: Where is command:
nl: Waar is het commando:

en: Writing node %s...
nl: Bezig met schrijven van pagina %s...

en: Yank back a previous kill
nl: Zet een eerdere verwijdering terug

en: Yank back the contents of the last kill
nl: Zet de inhoud van de laatste verwijdering terug

en: You are already at the first page of this node.
nl: U bent al bij de eerste subpagina van deze pagina.

en: You are already at the last page of this node.
nl: U bent al bij de laatste subpagina van deze pagina.

en: Your infokey file `%s' is out of date -- run infokey to update it
nl: Uw infokey-bestand `%s' is verouderd -- voer infokey uit om het op orde te brengen

en: [*]    Command acts within this node or the entire document, depending on
    the value of cursor-movement-scrolls variable
nl: [*]    Het commando werkt binnen deze pagina of het gehele document, hangt af van
    de waarde van de variabele voor cursor-beweging-verschuiving

en: [unexpected] cannot select column #%d in multitable
nl: [unexpected] kan kolom #%d niet selecteren in `multitabel'

en: [unexpected] invalid node name: `%s'
nl: [unexpected] ongeldige paginanaam: `%s'

en: [unexpected] no html tag to pop
nl: [unexpected] geen html tag aanwezig

en: \ in macro expansion followed by `%s' instead of parameter name
nl: \ in macro-expansie gevolgd door `%s' in plaats van parameternaam

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
nl: \%-10[beginning-of-node]  Ga naar het begin van deze pagina.

en: \%-10[dir-node]  Move to the `directory' node.  Equivalent to `\[goto-node] (DIR)'.
nl: \%-10[dir-node]  Ga naar de inhoudpagina.  Gelijk aan `\[goto-node] (DIR)'.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
nl: \%-10[end-of-node]  Ga naar het einde van deze pagina.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
nl: \%-10[get-info-help-node]  Roep de Info tutorial op.

en: \%-10[goto-node]  Move to node specified by name.
                  You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
nl: \%-10[goto-node]  Ga naar de pagina behorende bij naam.
                  U mag ook een bestandsnaam meegeven, zoals in (BESTANDSNAAM)PAGINANAAM.

en: \%-10[history-node]  Move to the last node seen in this window.
nl: \%-10[history-node]  Ga naar de laatste pagina gezien in dit venster.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index entries of this Info
                  file, and select the node referenced by the first entry found.
nl: \%-10[index-search]  Zoek naar een gespecificeerde tekenreeks in de index van dit
                     Info-bestand en selecteer de pagina behorende bij de eerste
                     gevonden ingang.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick last item in this node's menu.
nl: \%-10[last-menu-item]  Kies de laatste keuze in het menu op deze pagina.

en: \%-10[menu-item]  Pick menu item specified by name.
                  Picking a menu item causes another node to be selected.
nl: \%-10[menu-item]  Maak een menukeuze via een naam.
                  Het maken van een menukeuze selecteert een andere pagina.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to next hypertext link [*].
nl: \%-10[move-to-next-xref]  Spring naar de volgende hypertext-link [*].

en: \%-10[move-to-prev-xref]  Skip to previous hypertext link [*].
nl: \%-10[move-to-prev-xref]  Spring naar de voorgaande hypertext-link [*].

en: \%-10[next-line]  Scroll forward 1 line.
nl: \%-10[next-line]  Verschuif 1 regel voorwaarts.

en: \%-10[next-node]  Move to the "next" node of this node.
nl: \%-10[next-node]  Ga naar de "volgende" pagina van deze pagina.

en: \%-10[prev-line]  Scroll backward 1 line.
nl: \%-10[prev-line]  Verschuif 1 regel achterwaards.

en: \%-10[prev-node]  Move to the "previous" node of this node.
nl: \%-10[prev-node]  Ga naar de "vorige" pagina van deze pagina.

en: \%-10[quit-help]  Quit this help.
nl: \%-10[quit-help]  Verlaat deze help.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
nl: \%-10[quit]  Verlaat Info geheel en al.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward a page.
nl: \%-10[scroll-backward]  Verschuif een pagina achterwaards.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward a page.
nl: \%-10[scroll-forward]  Verschuif een pagina voorwaarts.

en: \%-10[search-backward]  Search backward for a specified string
                  and select the node in which the previous occurrence is found.
nl: \%-10[search-backward]  Zoek achterwaarts naar een gespecificeerde tekenreeks
                  en selecteer de pagina waarin de voorgaande gelijkenis is gevonden.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string
                  and select the node in which the next occurrence is found.
nl: \%-10[search]  Zoek voorwaarts naar een gespecificeerde tekenreeks
                  en selecteer de pagina waarin de volgende gelijkenis is gevonden.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under cursor.
nl: \%-10[select-reference-this-line]  Volg de hypertext-link onder de cursor.

en: \%-10[top-node]  Move to the Top node.  Equivalent to `\[goto-node] Top'.
nl: \%-10[top-node]  Ga naar de Top pagina.  Gelijk aan `\[goto-node] Top'.

en: \%-10[up-node]  Move "up" from this node.
nl: \%-10[up-node]  Ga "omhoog" vanaf deze pagina.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
nl: \%-10[xref-item]  Volg een kruisverwijzing.  Leest de naam van de verwijzing.

en: `%.40s...' is too long for expansion; not expanded
nl: `%.40s...' is te lang voor expansie; niet geëxpandeerd

en: `%c%s' needs an argument `{...}', not just `%s'
nl: `%c%s' heeft een argument `{...}' nodig, niet slechts `%s'

en: `%c%s' needs something after it
nl: `%c%s' verwacht er iets na

en: `%s' has no Up field (perhaps incorrect sectioning?)
nl: `%s' heeft geen `omhoog'-veld (misschien foute sectie indeling?)

en: `%s' is invalid
nl: `%s' is ongeldig

en: `%s' is not on any keys
nl: `%s' is niet toegekend aan een toets

en: `%s' omitted before output filename
nl: `%s' overgeslagen voor een uitvoerbestandsnaam

en: `%s' omitted since writing to stdout
nl: `%s' overgeslagen vanwege het schrijven naar "stdout"

en: `.' or `,' must follow @%s, not `%c'
nl: `.' of `,' moet volgen op @%s, niet `%c'

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
nl: `@end' verwachtte `%s', maar `%s' gevonden

en: `{' expected, but saw `%c'
nl: `{' verwacht, maar `%c' gevonden

en: `}' expected, but saw `%c'
nl: `}' verwacht, maar `%c' gevonden

en: action name too long
nl: actienaam te lang

en: arguments to @%s ignored
nl: argumenten bij @%s genegeerd

en: cannot create output file `%s'
nl: kan het uitvoerbestand `%s' niet aanmaken.

en: cannot open input file `%s'
nl: kan het invoerbestand `%s' niet openen

en: display this help and exit
nl: geef deze hulp en beëindig

en: display version information and exit
nl: geef versie en beëindig

en: end of file inside verb block
nl: einde van bestand in een "verb"-blok

en: end of file inside verbatim block
nl: einde van bestand binnen een letterlijk blok

en: entry %s follows an entry with a secondary name
nl: ingang %s volgt een ingang met een alternatieve naam

en: error closing output file `%s'
nl: fout bij het sluiten van het uitvoerbestand `%s'

en: error writing to `%s'
nl: fout bij het schrijven naar `%s'

en: excess command line argument `%s'
nl: commandoregel-argument `%s' is overbodig

en: extra characters following action `%s'
nl: extra karakters na actie `%s'

en: failure reopening %s
nl: fout bij het heropenen van %s

en: ferror on stdout
nl: ferror op stdout

en: fflush error on stdout
nl: fflush-fout op stdout

en: for cross-references in parentheses, use @pxref
nl: Voor kruisverwijzingen tussen haakjes, gebruik @pxref.

en: here is the previous definition of `%s'
nl: hier is de vorige definitie van `%s'

en: ignoring @tab outside of multitable
nl: @tab buiten een `multitable' genegeerd

en: ignoring stray text `%s' after @multitable
nl: verloren tekst `%s' na @multitable genegeerd

en: incorrect number of arguments
nl: onjuist aantal argumenten

en: insert
nl: invoegen

en: invalid encoded character `%s'
nl: ongeldig geëncodeerd karakter `%s'

en: key sequence too long
nl: toetsenreeks te lang

en: lettering overflow, restarting at %c
nl: `lettering' overloop, start opnieuw bij %c

en: macro `%s' previously defined
nl: macro `%s' al eerder gedefinieerd

en: memory exhausted
nl: Geen geheugen meer

en: menu item `%s' already exists, for file `%s'
nl: menukeuze `%s' bestaat al, voor bestand `%s'

en: mismatched @end %s with @%s
nl: niet overeenkomend @end %s met @%s

en: missing `=' immediately after variable name
nl: ontbrekende `=' onmiddelijk na naam van variabele

en: missing action name
nl: ontbrekende actienaam

en: missing key sequence
nl: ontbrekende toetsenreeks

en: missing variable name
nl: ontbrekende naam van variabele

en: more
nl: meer

en: no default territory known for language `%s'
nl: geen standaard territorium bekend voor taal `%s'

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
nl: geen ingangen voor `%s' gevonden; niets verwijderd

en: no index entries found for `%s'
nl: geen index-ingangen gevonden voor `%s'

en: no info dir entry in `%s'
nl: geen info inhoudsingang in `%s'

en: none
nl: geen

en: of
nl: van

en: on
nl: aan

en: perhaps your @top node should be wrapped in @ifnottex rather than @ifinfo?
nl: uw @top pagina moet mogelijk ingepakt in @ifnottex in plaats van @ifinfo?

en: readline: Out of virtual memory!
nl: readline: Geen virtueel geheugen meer!

en: section too long
nl: sectie te lang

en: see
nl: zie

en: send output to FILE
nl: stuur uitvoer naar BESTAND

en: sorry, encoding `%s' not supported
nl: sorry, encoding `%s' wordt niet ondersteund

en: undefined flag: %s
nl: ongedefinieerde vlag: %s

en: unknown action `%s'
nl: onbekende actie `%s'

en: unlikely character %c in @var
nl: onwaarschijnlijk karakter %c in @var

en: unrecognized encoding name `%s'
nl: onbekende encodingnaam `%s'

en: unreferenced node `%s'
nl: naar pagina `%s' wordt niet verwezen

en: value too long
nl: waarde te lang

en: variable name too long
nl: naam van variabele te lang

en: {No value for `%s'}
nl: {Geen waarde voor `%s'}
