shadow - en to nn translation catalogue (282 entries)

en: 	Full Name: %s
nn: 	Fullt namn: %s

en: 
    %s login:
nn: 
    %s brukarnamn:

en: 
    %s: %s is unchanged
nn: 
    %s: %s er ikkje endra

en: 
    Login timed out after %d seconds.
nn: 
    Innlogging gjekk ut på tid etter %d sekund.

en: 
    System closed for routine maintenance
nn: 
    Systemet stengt for rutinemessig vedlikehald

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
nn: 
    Trykk Ctrl-d for å halda fram med normal oppstart,
    (eller oppgje root-passord for systemvedlikehald):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
nn: 
    Åtvaring: Svakt passord (skriv det inn ein gong til for å bruka det likevel).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
nn: 
    [Fråkopling omgått -- innlogging av root er tillete.]

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
nn:       %s [-A brukar,...] [-M brukar,...] gruppe

en:        %s [-M user,...] group
nn:       %s [-M brukar,...] gruppe

en:        %s [-a user] group
nn:       %s [-a brukar] gruppe

en:        %s [-d user] group
nn:       %s [-d brukar] gruppe

en:        %s [-p] -r host
nn:       %s [-p] -r vert

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
nn:       %s [-p] [-h vert] [-f namn]

en:   Choose a new password.
nn:   Lag eit nytt passord.

en:   Contact the system administrator.
nn:   Ta kontakt med systemadministrator.

en:  [%lds left]
nn:  [%lds igjen]

en:  [%lds lock]
nn:  [%lds lås]

en:  from %.*s
nn:  frå %.*s

en:  groups=
nn:  grupper=

en: %s is an invalid shell.
nn: %s er eit ugyldig skal.

en: %s's Password:
nn: %s sitt passord:

en: %s: %s
    (Ignored)
nn: %s: %s
    (Ignorert)

en: %s: %s is not a unique name
nn: %s: %s er ikkje eit unikt namn

en: %s: %s is not a valid group name
nn: %s: %s er ikkje eit gyldig gruppenamn

en: %s: %s is the NIS master
nn: %s: %s er NIS-hovudet

en: %s: %s not found in /etc/group
nn: %s: %s ikkje funne i /etc/group

en: %s: %s not found in /etc/passwd
nn: %s: %s ikkje funne i /etc/passwd

en: %s: %s not owned by %s, not removing
nn: %s: %s ikkje eigd av %s, ikkje fjerna

en: %s: -s and -r are incompatibile
nn: %s: -s og -r er inkompatible

en: %s: Cannot determine your user name.
nn: %s: Klarer ikkje avgjere brukarnamnet ditt.

en: %s: Invalid entry: %s
nn: %s: Ugyldig inntasting: %s

en: %s: Not a tty
nn: %s: Ikkje ein tty

en: %s: PAM authentication failed
nn: %s: PAM-autentisering feila

en: %s: Try again later
nn: %s: Prøv igjen seinare

en: %s: can't chown %s
nn: %s: kan ikkje chown %s

en: %s: can't create %s
nn: %s: kan ikkje oppretta %s

en: %s: can't delete shadow group file
nn: %s: klan ikkje slette skuggegruppefil

en: %s: can't delete shadow password file
nn: %s: klarer ikkje sletta skuggepassordfil

en: %s: can't get lock
nn: %s: klarer ikkje få lås

en: %s: can't get shadow lock
nn: %s: klarer ikkje få lås på skuggefil

en: %s: can't lock /etc/passwd.
nn: %s: klarer ikkje låsa /etc/passwd.

en: %s: can't lock group file
nn: %s: klarer ikkje låsa gruppefil

en: %s: can't lock passwd file
nn: %s: klarer ikkje låda passordfil

en: %s: can't lock password file
nn: %s: klarer ikkje låsa passordfil

en: %s: can't lock shadow file
nn: %s: klarer ikkje låsa skuggepassordfila

en: %s: can't lock shadow group file
nn: %s: klarer ikkje låsa skuggegruppefil

en: %s: can't lock shadow password file
nn: %s: klarer ikkje låsa skuggepassordfila

en: %s: can't open file
nn: %s: klarer ikkje opna fil

en: %s: can't open files
nn: %s: klarer ikkje opna filer

en: %s: can't open group file
nn: %s: klarer ikkje opna gruppefil

en: %s: can't open passwd file
nn: %s: klarer ikkje opna passordfil

en: %s: can't open password file
nn: %s: klarer ikkje opna passordfil

en: %s: can't open shadow file
nn: %s: klarer ikkje opna skuggepassordfila

en: %s: can't open shadow group file
nn: %s: klarer ikkje opna skuggegruppefil

en: %s: can't open shadow password file
nn: %s: klarer ikkje opna skuggepassordfila

en: %s: can't re-write file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny fila

en: %s: can't re-write shadow file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny skuggefil

en: %s: can't remove shadow entry for %s
nn: %s: klarer ikkje fjerna oppføring for %s i skuggepassordfila

en: %s: can't remove shadow group %s
nn: %s: klarer ikkje fjerna skuggegruppe %s

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
nn: %s: klarer ikkje gjenoppretta %s: %s (endringane dine er i %s)

en: %s: can't rewrite password file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny passordfil

en: %s: can't rewrite shadow password file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny skuggepassordfil

en: %s: can't unlock file
nn: %s: klarer ikkje låsa opp fil

en: %s: can't update entry
nn: %s: klarer ikkje oppdatere oppføring

en: %s: can't update entry for group %s
nn: %s: klarer ikkje oppdatere oppføring for gruppa %s

en: %s: can't update entry for user %s
nn: %s: klarer ikkje oppdatere oppføring for brukar %s

en: %s: can't update group file
nn: %s: klarer ikkje oppdatere gruppefil

en: %s: can't update passwd entry for %s
nn: %s: klarer ikkje oppdatere oppføring i passordfila for %s

en: %s: can't update passwd file
nn: %s: klarer ikkje oppdatere passordfil

en: %s: can't update password file
nn: %s: klarer ikkje oppdatere passordfil

en: %s: can't update shadow entry
nn: %s: klarer ikkje oppdatere skuggeoppføring

en: %s: can't update shadow entry for %s
nn: %s: klarer ikkje oppdatere skuggeoppføring for %s

en: %s: can't update shadow file
nn: %s: klarer ikkje oppdatere skuggepassordfil

en: %s: can't update shadow group file
nn: %s: klarer ikkje oppdatere skuggegruppefil

en: %s: can't update shadow password file
nn: %s: klarer ikkje oppdatere skuggepassordfil

en: %s: cannot create directory %s
nn: %s: kan ikkje oppretta mappa %s

en: %s: cannot create new defaults file
nn: %s: klarer ikkje opprette fil for standardverdiar

en: %s: cannot lock file %s
nn: %s: klarer ikkje låse fila %s

en: %s: cannot lock shadow password file
nn: %s: klarer ikkje låsa skuggepassordfil

en: %s: cannot open file %s
nn: %s: klarer ikkje opna fila %s

en: %s: cannot open group file
nn: %s: klarer ikkje opna gruppefila

en: %s: cannot open new defaults file
nn: %s: klarer ikkje opna fil for standardverdiar

en: %s: cannot open shadow group file
nn: %s: klarer ikkje opna skuggepassordfila

en: %s: cannot open shadow password file
nn: %s: klarer ikkje opna skuggepassordfil

en: %s: cannot remove user's primary group.
nn: %s: klarer ikkje fjerna primærgruppa til brukaren.

en: %s: cannot rename directory %s to %s
nn: %s: klarte ikkje endra namn på mappa %s til %s

en: %s: cannot rewrite group file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny gruppefil

en: %s: cannot rewrite password file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny passordfil

en: %s: cannot rewrite shadow group file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny skuggegruppefil

en: %s: cannot rewrite shadow password file
nn: %s: klarer ikkje skriva ny skuggepassordfil

en: %s: cannot update file %s
nn: %s: klarer ikkje oppdatere fila %s

en: %s: directory %s exists
nn: %s: mappa %s finst

en: %s: do not include "l" with other flags
nn: %s: ta ikkje med «l» med andre flagg

en: %s: error adding new group entry
nn: %s: feil ved oppretting av ny gruppeoppføring

en: %s: error adding new password entry
nn: %s: feil når passordoppføring blei lagt til

en: %s: error adding new shadow password entry
nn: %s: feil når oppføring av skuggepassord blei lag til

en: %s: error changing fields
nn: %s: feil ved endring av felt

en: %s: error changing password entry
nn: %s: feil ved endring av passordoppføring

en: %s: error deleting password entry
nn: %s: feil ved sletting av passordoppføring

en: %s: error deleting shadow password entry
nn: %s: feil ved sletting av skuggepassordoppføring

en: %s: error detected, changes ignored
nn: %s: feil funne, endringar er ikkje utført

en: %s: error locking group file
nn: %s: feil ved låsing av gruppefil

en: %s: error locking shadow group file
nn: %s: feil ved låsing av skuggegruppefil

en: %s: error opening group file
nn: %s: feil ved opning av gruppefil

en: %s: error opening shadow group file
nn: %s: feil ved opning av skuggegruppefil

en: %s: error removing directory %s
nn: %s: feil ved fjerning av mappe %s

en: %s: error removing group entry
nn: %s: feil ved fjerning av gruppeoppføring

en: %s: error removing password entry
nn: %s: feil ved sletting av passordoppføring

en: %s: error removing shadow group entry
nn: %s: feil ved fjerning av oppføring for skuggegruppe

en: %s: error removing shadow password entry
nn: %s: feil ved sletting av oppføring for skuggepassord

en: %s: error updating files
nn: %s: feil ved oppdatering av filer

en: %s: error updating group entry
nn: %s: feil ved oppdatering av gruppeoppføring

en: %s: error updating password file
nn: %s: feil ved oppdatering av passordfila

en: %s: error updating shadow file
nn: %s: feil ved oppdatering av skuggepassordfila

en: %s: fields too long
nn: %s: felta er for lange

en: %s: group %s does not exist
nn: %s: gruppe %s eksisterer ikkje

en: %s: group %s exists
nn: %s: gruppa %s finst allereie

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
nn: %s: gruppa %s finst - viss du ønskjer å leggja brukaren til denne gruppa, bruk -g.

en: %s: group %s is a NIS group
nn: %s: gruppe %s er ei NIS-gruppe

en: %s: invalid user name '%s'
nn: %s: ugyldig brukarnamn «%s»

en: %s: line %d: can't update entry
nn: %s: linje %d: kan ikkje oppdatere oppføring

en: %s: line %d: can't update password
nn: %s: linje %d: klarer ikkje oppdatere passord

en: %s: line %d: cannot find user %s
nn: %s: linje %d: klarer ikkje finne brukar %s

en: %s: line %d: cannot update password entry
nn: %s: linje %d: klarer ikkje oppdatere passordet

en: %s: line %d: chown failed
nn: %s: linje %d: chown feila

en: %s: line %d: invalid line
nn: %s: linje %d: ugyldig linje

en: %s: line %d: line too long
nn: %s: linje %d: linja er for lang

en: %s: line %d: missing new password
nn: %s: linje %d: manglar nytt passord

en: %s: line %d: mkdir failed
nn: %s: linje %d: mkdir feila

en: %s: line %d: unknown user %s
nn: %s: linje %d: ukjent brukar %s

en: %s: must be run from a terminal
nn: %s: må køyrast frå ein terminal

en: %s: no changes
nn: %s: ingen endringar

en: %s: no flags given
nn: %s: ingen flagg oppgjeve

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
nn: %s: fjernar ikkje mappa %s (det ville fjerna heimemappa til brukar %s)

en: %s: out of memory
nn: %s: tomt for minne

en: %s: pam_start: error %d
nn: %s: pam_start: feil %d

en: %s: rename: %s
nn: %s: gje nytt namn: %s

en: %s: repository %s not supported
nn: %s: arkiv %s er ikkje støtta

en: %s: shadow group passwords required for -A
nn: %s: skuggepassord for gruppe krevst for -A

en: %s: shadow passwords required for -e
nn: %s: skuggepassord krevst for -e

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
nn: %s: skuggepassord krevst for -e og -f

en: %s: shadow passwords required for -f
nn: %s: skuggepassord krevst for -f

en: %s: the files have been updated
nn: %s: filene er oppdaterte

en: %s: too many groups specified (max %d).
nn: %s: for mange grupper spesifisert (maks %d).

en: %s: uid %lu is not unique
nn: %s: uid %lu er ikkje unik

en: %s: unable to lock group file
nn: %s: klarer ikkje låsa gruppefil

en: %s: unable to lock password file
nn: %s: klarer ikkje låsa passordfil

en: %s: unable to lock shadow group file
nn: %s: klarer ikkje låsa skuggegruppefil

en: %s: unable to open group file
nn: %s: klarer ikkje opna gruppefil

en: %s: unable to open password file
nn: %s: klarer ikkje opna passordfil

en: %s: unable to open shadow group file
nn: %s: klarer ikkje opna skuggegruppefil

en: %s: unknown GID %s
nn: %s: ukjent GID %s

en: %s: unknown group %s
nn: %s: ukjent gruppe %s

en: %s: unknown member %s
nn: %s: ukjent medlem %s

en: %s: unknown user
nn: %s: ukjent brukar

en: %s: unknown user %s
nn: %s: ukjend brukar %s

en: %s: user %s does not exist
nn: %s: brukar %s finst ikkje

en: %s: user %s exists
nn: %s: brukar %s finst

en: %s: user %s is a NIS user
nn: %s: brukar %s er ikkje ein NIS brukar

en: %s: user %s is currently logged in
nn: %s: brukaren %s er pålogga

en: %s: warning: %s not owned by %s
nn: %s: åtvaring: %s er ikkje eigd av %s

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
nn: %s: åtvaring: CREATE_HOME ikkje støtta, bruk -m istaden.

en: %s: warning: can't remove
nn: %s: åtvaring: kan ikkje fjerna

en: (Enter your own password)
nn: (Skriv inn ditt eige passord)

en: **Never logged in**
nn: **Aldri vore innlogga**

en: Access to su to that account DENIED.
nn: Tilgang til su for den kontoen er AVVIST.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
nn: Dato for når kontoen utgår (ÅÅÅÅ-MM-DD)

en: Adding user %s to group %s
nn: Legg brukaren %s til gruppa %s

en: Bad password: %s.
nn: Feil passord: %s.

en: Cannot change ID to root.
nn: Klarer ikkje endra ID til root.

en: Cannot commit password file changes.
nn: Klarer ikkje utføra endringar i passordfila.

en: Cannot execute %s
nn: Klarer ikkje køyra %s

en: Cannot lock the password file; try again later.
nn: Klarer ikkje låsa passordfila, prøv igjen seinare.

en: Cannot open the password file.
nn: Klarer ikkje opna passordfila.

en: Cannot unlock the password file.
nn: Klarer ikkje låsa opp passordfila.

en: Changing password for %s
nn: Enrar passord for %s

en: Changing the aging information for %s
nn: Endrar aldringsformasjonen for %s

en: Changing the login shell for %s
nn: Endra innloggingskal for %s

en: Changing the password for group %s
nn: Endrar passordet for gruppa %s

en: Changing the user information for %s
nn: Endrar brukarinformasjon for %s

en: Could not allocate space for config info.
nn: Klarte ikkje finna plass for oppsettsinformasjon.

en: Couldn't lock file
nn: Klarte ikkje låsa fil

en: Couldn't make backup
nn: Klarte ikkje laga reservekopi

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
nn: Skriv inn det nye passordet (minimum %d, maksimum %d teikn)
    Bruk ein kombinasjon av store og små bokstavar og tal.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
nn: Skriv inn den nye verdien eller trykk Enter for standard

en: Entering System Maintenance Mode
nn: Startar modus for systemvedlikehald

en: Environment overflow
nn: Miljø overflyt

en: Error updating the password entry.
nn: Feil ved oppdatering av passordet.

en: Full Name
nn: Fullt namn

en: Home Phone
nn: Telefon, heime

en: Invalid login time
nn: Ugyldig innloggingstid

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
nn: Førre passordendring (ÅÅÅÅ-MM-DD)

en: Last login: %.19s on %s
nn: Førre inlogging: %.19s på %s

en: Last login: %s on %s
nn: Førre innlogging: %s på %s

en: Login Shell
nn: Innloggingskal

en: Login incorrect
nn: Feil innlogging

en: Maximum Password Age
nn: Maksimum alder på passord

en: Minimum Password Age
nn: Minimum alder på passord

en: New Password:
nn: Nytt passord:

en: New password:
nn: Nytt passord:

en: No directory, logging in with HOME=/
nn: Inga mappe, loggar inn med HOME=/

en: No mail.
nn: Ingen e-post.

en: No password entry for 'root'
nn: Inga passordoppføring for «root»

en: No password file
nn: Inga passordfil

en: No shell
nn: Ingen skal

en: Old password:
nn: Gamalt passord:

en: Other
nn: Anna

en: Password Expiration Warning
nn: Åtvaring for utgått passord

en: Password Inactive
nn: Passord inaktivt

en: Password authentication bypassed.
nn: Passordautentisering er forbigått.

en: Password changed.
nn: Passord er endra.

en: Password:
nn: Passord:

en: Please enter your OWN password as authentication.
nn: Oppgje ditt EIGE passord for autentisering.

en: Re-enter new password:
nn: Gjenta det nye passordet:

en: Removing user %s from group %s
nn: Fjernar brukaren %s frå gruppa %s

en: Room Number
nn: Romnummer

en: The password for %s cannot be changed.
nn: Passordet for %s kan ikkje endrast.

en: The password for %s is unchanged.
nn: Passordet til %s er ikkje endra.

en: They don't match; try again
nn: Passorda er ikkje like, prøv igjen

en: They don't match; try again.
nn: Passorda er ikkje like, prøv igjen.

en: Too many logins.
nn: For mange innloggingar.

en: Try again.
nn: Prøv igjen.

en: Unable to change tty %s
nn: Klarer ikkje skifta tty %s

en: Unknown User: %s
nn: Ukjent brukar: %s

en: Unknown id: %s
nn: Ukjent id: %s

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
nn: Bruk: %s [-f fullt_namn] [-r romnr] [-w tlf_arb]
    	[-h tlf_heime] [-o anna] [brukar]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
nn: Bruk: %s [-f fullt_namn] [-r romnr] [-w tlf_arb] [-h tlf_heime]

en: Usage: %s [-p] [name]
nn: Bruk: %s [-p] [namn]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
nn: Bruk: %s [-q] [-r] [-s] [passord [skugge]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
nn: Bruk: %s [-r] [-s] [gruppe [gskugge]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
nn: Bruk: %s [-r] [-s] [gruppe]

en: Usage: %s [-r|-R] group
nn: Bruk: %s [-r|-R] gruppe

en: Usage: expiry {-f|-c}
nn: Bruk: expiry {-f|-c}

en: Usage: groupdel group
nn: Bruk: goupdel gruppe

en: Usage: id
nn: Bruk: id

en: Usage: id [-a]
nn: Bruk: id [-a]

en: Usage: newgrp [-] [group]
nn: Bruk: newgrp [-] [gruppe]

en: Usage: sg group [[-c] command]
nn: Bruk: sg gruppe [[-c] kommando]

en: Username                Port     Latest
nn: Brukarnamn              Port     Siste

en: Username         Port     From             Latest
nn: Brukarnamn       Port     Frå              Siste

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
nn: Åtvaring: innlogging gjort mogeleg igjen etter mellombels utestenging.

en: Warning: too many groups
nn: Åtvaring: for mange grupper

en: Warning: unknown group %s
nn: Åtvaring: ukjent gruppe %s

en: Who are you?
nn: Kven er du?

en: Work Phone
nn: Telefon, arbeid

en: You are not authorized to su %s
nn: Du er ikkje autorisert til su %s

en: You have mail.
nn: Du har e-post.

en: You have new mail.
nn: Du har ny e-post.

en: You may not change $%s
nn: Du klarer ikkje endra $%s

en: You may not change the shell for %s.
nn: Du treng ikkje endra skal for %s.

en: Your login has expired.
nn: Innlogginga di er utgått.

en: Your password has expired.
nn: Passordet ditt er utgått.

en: Your password is inactive.
nn: Passordet ditt er inaktivt.

en: Your password will expire in %ld days.
nn: Passordet ditt vil utgå om %ld dagar.

en: Your password will expire today.
nn: Passordet ditt vil utgå i dag.

en: Your password will expire tomorrow.
nn: Passordet ditt vil utgå i morgon.

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
nn: oppsettsfeil - ukjent element «%s» (gje melding til administrator)

en: duplicate group entry
nn: duplisert gruppeoppføring

en: duplicate password entry
nn: duplisert oppføring i passordfila

en: duplicate shadow group entry
nn: duplisert oppføring for skuggegruppe

en: duplicate shadow password entry
nn: duplisert oppføring i skuggepassordfila

en: failed to change mailbox owner
nn: klarte ikke å endra eigar av mailbox

en: failed to rename mailbox
nn: klarte ikkje endra namn på mailbox

en: group %s: no user %s
nn: gruppe %s: ingen brukar %s

en: invalid group file entry
nn: ugyldig oppføring for gruppefil

en: invalid password file entry
nn: Ugyldig oppføring i passordfila

en: invalid shadow group file entry
nn: ugyldig oppføring av skuggegruppefil

en: invalid shadow password file entry
nn: ugyldig oppføring i skuggepassordfila

en: invalid user name '%s'
nn: ugyldig brukarnamn «%s»

en: malloc(%d) failed
nn: malloc(%d) feila

en: passwd: pam_start() failed, error %d
nn: passwd: pam_start() feila, feil %d

en: password must be changed
nn: Passord er endra

en: shadow group %s: no administrative user %s
nn: skuggegruppe %s: ingen administratorbrukar %s

en: shadow group %s: no user %s
nn: skuggegruppe %s: ingen brukar %s

en: too many groups
nn: for mange grupper

en: unknown GID: %lu
nn: ukjent GID: %lu

en: unknown group: %s
nn: ukjent gruppe: %s

en: user %s: directory %s does not exist
nn: brukar %s: mappe %s finst ikkje

en: user %s: last password change in the future
nn: brukar %s: siste passordendring i framtida

en: user %s: no group %u
nn: brukar %s: inga gruppe %u

en: user %s: program %s does not exist
nn: brukar %s: program %s finst ikkje
