dpkg 1.14.24 - en to pl translation catalogue (458 entries)

en: 
    This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
pl: 
    Ten program jest oprogramowaniem wolnym, rozpowszechnianym na warunkach
    licencji GNU w wersji drugiej lub późniejszej. Brak JAKIEJKOLWIEK gwarancji.

en: 
    Usage: %s [<options> ...]
    
    Options:
      -r<gain-root-command>
                     command to gain root privileges (default is fakeroot).
      -R<rules>      rules file to execute (default is debian/rules).
      -p<sign-command>
      -d             do not check build dependencies and conflicts.
      -D             check build dependencies and conflicts.
      -j[<number>]   specify jobs to run simultaneously } passed to debian/rules
      -k<keyid>      the key to use for signing.
      -sgpg          the sign-command is called like GPG.
      -spgp          the sign-command is called like PGP.
      -us            unsigned source.
      -uc            unsigned changes.
      -a<arch>       Debian architecture we build for (implies -d).
      -b             binary-only, do not build source.   } also passed to
      -B             binary-only, no arch-indep files.   } dpkg-genchanges
      -A             binary-only, only arch-indep files. }
      -S             source only, no binary files.     }
      -t<system>     set GNU system type.           } passed to dpkg-architecture
      -v<version>    changes since version <version>.      }
      -m<maint>      maintainer for package is <maint>.    }
      -e<maint>      maintainer for release is <maint>.    } only passed
      -C<descfile>   changes are described in <descfile>.  } to dpkg-genchanges
      -si (default)  src includes orig if new upstream.    }
      -sa            uploaded src always includes orig.    }
      -sd            uploaded src is diff and .dsc only.   }
      -sn            force Debian native source format.      }
      -s[sAkurKUR]   see dpkg-source for explanation.        } only passed
      -z<level>      compression level of source             } to dpkg-source
      -Z(gz|bz2|lzma) compression to use for source          }
      -nc            do not clean source tree (implies -b).
      -tc            clean source tree when finished.
      -ap            add pause before starting signature process.
      -E             turn certain warnings into errors.       } passed to
      -W             when -E is turned on, -W turns it off.   } dpkg-source
      -i[<regex>]    ignore diffs of files matching regex.    } only passed
      -I[<pattern>]  filter out files when building tarballs. } to dpkg-source
      --admindir=<directory>
                     change the administrative directory.
      -h, --help     show this help message.
          --version  show the version.
pl: 
    Użycie: %s [<opcje> ...]
    
    Opcje:
      -r<polecenie-uzysk-praw-administratora>
                     polecenie uzyskiwania praw admin. (domyślnie fakeroot).
      -R<rules>      plik rules do uruchomienia (domyślnie debian/rules).
      -p<polecenie-podpisywania>
      -d             nie sprawdza zależności i konfliktów czasu budowania.
      -D             sprawdza zależności i konflikty czasu budowania.
      -j[<liczba>]   liczba zadań wykonywanych jednocześnie } przekazywane do
                                                            } debian/rules
      -k<id-klucza>  klucz używany do podpisywania.
      -sgpg          polecenie-podpisywania jest wywoływane jak GPG.
      -spgp          polecenie-podpisywania jest wywoływane jak PGP.
      -us            niepodpisywanie źródeł.
      -uc            niepodpisywanie zmian.
      -a<arch>       architektura Debiana, dla której budujemy (implikuje -d).
      -b             tylko binarne, bez źródeł.           } przekazywane
      -B             tylko binarne, bez niezal. od arch.  } również do
      -A             tylko binarne, tylko niezal. od arch.} dpkg-genchanges
      -S             tylko źródła, bez binarów.         }
      -t<system>     ustawia typ systemu GNU. } przekazywane do dpkg-architecture
      -v<wersja>     zmiany od wersji <wersja>.             }
      -m<opiek>      opiekunem pakietu jest <opiek>.        }
      -e<opiek>      opiekunem wydania jest <opiek>.        } tylko
      -C<plik-desc>  zmiany są opisane w <pliku-desc>.      } przekazywane do
      -si (domyślne) źródła włączają oryg, jeśli nowsze     } dpkg-genchanges
      -sa            źródła zawsze włączają oryg.           }
      -sd            wydanie składa się z tylko diff i .dsc.}
      -sn            wymusza format natywnych źródeł Debiana. } tylko
      -s[sAkurKUR]   patrz opis w dpkg-source                 } przekazywane do
      -z<poziom>     poziom kompresji źródeł                  } dpkg-source
      -Z(gz|bz2|lzma) typ używanej kompresji źródeł           }
      -nc            nie czyści drzewa źródeł (wymusza -b).
      -tc            czyści drzewo źródeł po zakończeniu.
      -ap            dodaje pauzę przez rozpoczęciem podpisywania.
      -E             zmienia niektóre ostrzeżenia w błędy.  } przekazywane do
      -W             jeśli -E jest włączone, -W je wyłącza. } dpkg-source
      -i[<wyr-reg>]  ignorowanie różnic pasujących plików.     } tylko przek.
      -I[<wzorzec>]  odfiltrowanie plików podczas budowania tar} do dpkg-source
      --admindir=<katalog>
                     zmienia katalog administracyjny.
      -h, --help     wyświetla ten komunikat pomocy.
          --version  wyświetla informacje o wersji programu.

en:   new version is %s
pl:   nową wersją jest %s

en:   old version is %s
pl:   starą wersją jest %s

en:  ! Package %s (filename %s) has Filename field!
pl:  ! Pakiet %s (plik %s) zawiera pole Filename!

en:  ! Package %s (filename %s) is repeat but newer version;
       used that one and ignored data from %s !
pl:  ! Pakiet %s (plik %s) jest powtórzony, ale w nowszej wersji;
       używanie tej wersji i ignorowanie danych z %s !

en:  ! Package %s (filename %s) is repeat;
       ignored that one and using data from %s !
pl:  ! Pakiet %s (plik %s) jest powtórzony;
       ignorowanie tej wersji i używanie danych z %s !

en:  * Unconditional maintainer override for %s *
pl:  * Bezwarunkowe nadpisanie opiekuna dla %s *

en:  ++ Packages in override file with incorrect old maintainer value: ++
pl:  ++ Pakiety w pliku nadpisań z niepoprawną wartością poprzedniego opiekuna: ++

en:  -- Packages in override file but not in archive: --
pl:  -- Pakiety w pliku nadpisań, ale nie w archiwum: --

en:  -- Packages specifying same maintainer as override file: --
pl:  -- Pakiety mające tego samego opiekuna, jak wymieniony w pliku nadpisań: --

en:  Wrote %s entries to output Packages file.
pl:  Zapisano %s wpisów do wyjściowego pliku Packages.

en: $ORIGIN is used in RPATH of %s and the corresponding directory could not be identified due to lack of DEBIAN sub-directory in the root of package's build tree
pl: $ORIGIN jest użyte RPATH pliku %s, ale nie można znaleźć odpowiadającego mu katalogu z powodu braku podkatalogu DEBIAN w głównym katalogu budowania pakietu

en: %d other similar warnings have been skipped (use -v to see them all).
pl: pominięto %d podobnych ostrzeżeń (użyj -v, aby zobaczyć je wszystkie).

en: %s died from signal %s
pl: %s zakończony z powodu sygnału %s

en: %s does not exist
pl: %s nie istnieje

en: %s doesn't match completely %s
pl: %s całkowicie nie pasuje do %s

en: %s failed with unknown exit code %d
pl: %s zwrócił nieznany kod błędu %d

en: %s gave error exit status %s
pl: %s zwrócił status błędu %s

en: %s has PGP start token but not end token
pl: %s zawiera początkowy znacznik PGP, ale nie zawiera znacznika końcowego

en: %s has an unexpected SONAME (%s)
pl: %s ma nieoczekiwane SONAME (%s)

en: %s invalid (contains blank line)
pl: niepoprawny %s (zawiera pustą linię)

en: %s is a symlink
pl: %s jest dowiązaniem symbolicznym

en: %s is a symlink to outside %s
pl: %s jest dowiązaniem symbolicznym do zewnętrznego %s

en: %s is not a compression level
pl:  %s nie jest poziomem kompresji

en: %s is not a plain file
pl:  %s nie jest zwykłym plikiem

en: %s is not a supported compression
pl: %s nie jest obsługiwanym typem kompresji

en: %s is not a supported compression method
pl: %s nie jest obsługiwaną metodą kompresji

en: %s is not a supported variable name
pl: %s nie jest obsługiwaną nazwą zmiennej

en: %s is not a valid option for %s
pl: %s nie jest prawidłową opcją dla %s

en: %s is not the name of a file
pl: %s nie jest nazwą pliku

en: %s package with udeb specific field %s
pl: pakiet %s zawierający pole %s specyficzne dla udeb

en: %s shouldn't be linked with %s (it uses none of its symbols).
pl: %s nie powinien być linkowany z %s (nie są używane żadne z tamtejszych symboli).

en: %s takes no non-option arguments
pl: %s wymaga niepodawania argumentu nie będącego opcją

en: %s(l%s): %s
    LINE: %s
pl: %s(l%s): %s
    LINIA: %s

en: %s: Build conflicts:
pl: %s: Konfliktu budowania pakietu:

en: %s: Unmet build dependencies:
pl: %s: Niespełnione zależności budowania pakietu:

en: %s: arch-indep upload - not including arch-specific packages
pl: %s: wydanie niezależne od arch - niedołączanie pakietów zależnych od arch

en: %s: arch-specific upload - not including arch-independent packages
pl: %s: wydanie specyficzne dla arch - niedołączanie pakietów niezależnych od arch

en: %s: extracting %s in %s
pl: %s: rozpakowywanie %s w %s

en: %s: set %s to default value: %s
pl: %s: ustawianie %s na domyślną wartość: %s

en: %s: unrepresentable changes to source
pl: %s: niereprezentowalne zmiany w źródle

en: %s: use %s from environment: %s
pl: %s: użycie %s ze środowiska: %s

en: 'since' option specifies most recent version, ignoring
pl: opcja "since" określa już najnowszą wersję, ignorowanie

en: 'until' option specifies oldest version, ignoring
pl: opcja "until" określa już najstarszą wersję, ignorowanie

en: (Use -d flag to override.)
pl: (Użyj opcji -d, aby to obejść).

en: ** Packages in archive but missing from override file: **
pl: ** Pakiety w archiwum, których brakuje w pliku nadpisań: **

en: --target-format option is missing
pl: nie podano opcji --target-format

en: -E and -W are deprecated, they are without effect
pl: -E i -W są przestarzałe, nie mają żadnego efektu

en: -b needs a directory
pl: -b wymaga podania katalogu

en: -b takes at most a directory and an orig source argument (with v1.0 source package)
pl: -b pobiera co najwyżej dwa argumenty: katalog i oryginalne źródła (z wersją 1.0 pakietu źródłowego)

en: -b takes only one parameter with format `%s'
pl: -b przyjmuje tylko jeden parametr w formacie "%s"

en: -s%s option overrides earlier -s%s option
pl: opcja -s%s nadpisuje wcześniejszą opcję -s%s

en: -x needs at least one argument, the .dsc
pl: -x wymaga co najmniej jednego argumentu, .dsc

en: -x needs the .dsc file as first argument, not a directory
pl: -x wymaga pliku .dsc, a nie katalogu, jako pierwszego argumentu

en: -x takes no more than two arguments
pl: -x pobiera nie więcej niż dwa argumenty

en: .orig directory name %s is not <package>-<upstreamversion> (wanted %s)
pl: nazwa katalogu .orig %s nie jest w postaci <pakiet>-<wersja_główna> (oczekiwano %s)

en: .orig.tar name %s is not <package>_<upstreamversion>.orig.tar (wanted %s)
pl: nazwa pliku .orig.tar %s nie jest w postaci <pakiet>-<wersja_główna>.orig.tar. (oczekiwano %s)

en: 1 to 3 args expected
pl: Oczekiwano od 1 do 3 argumentów

en: Binary dir %s not found
pl: Nie znaleziono katalogu binarnego %s

en: Build dependencies/conflicts unsatisfied; aborting.
pl: Niespełnione zależności/konflikty czasu budowania; przerywanie.

en: Can't extract name and version from library name `%s'
pl: Nie można wydobyć nazwy i wersji z nazwy pliku biblioteki "%s"

en: Can't merge symbols from objects without SONAME.
pl: Nie można połączyć symboli z obiektu bez SONAME.

en: Can't read directory %s: %s
pl: Nie można odczytać katalogu %s: %s

en: Checksums-%s field contains bad line `%s'
pl: Pole Checksums-%s zawiera niepoprawną linię "%s"

en: Conflicting checksums `%s' and `%s' for file `%s'
pl: Konflikt sum kontrolnych pliku "%s" i "%s" pliku "%s"

en: Conflicting file sizes `%u' and `%u' for file `%s'
pl: Konflikt rozmiarów "%u" i "%u" pliku "%s"

en: Conflicting sizes `%u' and `%u' for file `%s'
pl: Konflikt rozmiarów "%u" i "%u" pliku "%s"

en: Couldn't call dpkg-deb on %s: %s, skipping package
pl: Nie można uruchomić dpkg-deb na %s: %s, pomijanie pakietu

en: Couldn't close stdout
pl: Nie można zamknąć stdout

en: Couldn't determine gcc system type, falling back to default (native compilation)
pl: Nie można określić typu systemu gcc %s, używanie domyślnego (kompilacja natywna)

en: Couldn't open %s for reading
pl: Nie można otworzyć %s do odczytu

en: Couldn't open override file %s
pl: Nie można otworzyć pliku nadpisań %s

en: Couldn't parse dynamic relocation record: %s
pl: Nie można przetworzyć rekordu dynamicznej relokacji: %s

en: Couldn't parse dynamic symbol definition: %s
pl: Nie można przetworzyć definicji symboli dynamicznych: %s

en: Couldn't stat %s
pl: Nie można ustalić stanu %s

en: Debian %s version %s.
pl: Debian %s w wersji %s.

en: Default GNU system type %s for Debian arch %s does not match specified GNU system type %s
pl: Domyślny typ systemu GNU %s dla arch. Debiana %s nie pasuje do podanego typu systemu GNU %s

en: Dpkg::Deps::Simple can't evaluate implication with a %s!
pl: Dpkg::Deps::Simple nie może przetworzyć wynikania zależności z %s!

en: Dpkg::Source::Compressor can only start one subprocess at a time
pl: Dpkg::Source::Compressor może jednocześnie uruchomić tylko jeden proces

en: Failed to parse a line in %s: %s
pl: Błąd przetwarzania linii w %s: %s

en: Failed to sign .changes file
pl: Błąd podpisywania pliku .changes.

en: Failed to sign .dsc and .changes file
pl: Błąd podpisywania plików .dsc i .changes

en: Failed when writing stdout
pl: Błąd podczas wypisywania na standardowe wyjście

en: File %s has checksum %s instead of expected %s (algorithm %s)
pl: Plik %s ma sumę kontrolną %s zamiast oczekiwanej %s (algorytm %s)

en: File %s has size %u instead of expected %u
pl: Plik %s ma rozmiar %u zamiast oczekiwanego %u

en: Files field contains bad line `%s'
pl: Pole Files zawiera niepoprawną linię "%s"

en: Format `3.0 (custom)' is only used to create source packages
pl: Format "3.0 (custom)" jest używany jedynie do tworzenia pakietów źródłowych

en: Illegal package name `%s'
pl: Nieprawidłowa nazwa pakietu "%s"

en: No Package field in control file of %s
pl: Brak pola Package w pliku kontrolnym %s

en: Objdump couldn't parse %s
pl: Objdump nie może przetworzyć %s

en: Override file %s not found
pl: Nie znaleziono pliku nadpisań %s

en: PGP signature not allowed here
pl: sygnatura PGP nie może występować w tym miejscu

en: PGP support is deprecated (see README.feature-removal-schedule)
pl: Wsparcie dla PGP jest przestarzałe (patrz README.feature-removal-schedule)

en: Press the return key to start signing process
pl: Naciśnij <enter>, by rozpocząć proces podpisywania

en: Specified GNU system type %s does not match gcc system type %s.
pl: Podany typ systemu GNU %s nie odpowiada typowi systemu gcc %s.

en: Strange text from 'md5sum < %s': '%s'
pl: Dziwny tekst od "md5sum < %s": "%s"

en: Symbol information must be preceded by a header (file %s, line %s).
pl: Informacje o symbolach muszą być poprzedzone nagłówkiem (plik %s, linia %s).

en: The following setting(s) were disabled by dpkg-source
pl: dpkg-source wyłączy następujące ustawienia

en: This is currently a non-fatal warning with -S, but
pl: Obecnie jest to tylko ostrzeżenie generowane, gdy użyje się -S,

en: This program is deprecated. Please use 'date -R' instead.
pl: Ten program jest przestarzały. Proszę używać "date -R".

en: This source package can only be manipulated using bzr, which is not in the PATH.
pl: Tym pakietem źródłowym można zarządzać z użyciem bzr, ale nie ma go w ścieżce zmiennej PATH.

en: This source package can only be manipulated using git, which is not in the PATH.
pl: Tym pakietem źródłowym można zarządzać z użyciem git, ale nie ma go w ścieżce zmiennej PATH.

en: Unable to rename %s to %s
pl: Nie można zmienić nazwy %s na %s

en: Unknown checksum algorithm `%s', ignoring
pl: Nieznany algorytm sprawdzania sum kontrolnych "%s", ignorowanie

en: Unknown gcc system type %s, falling back to default (native compilation)
pl: Nieznany typ systemu gcc %s, używanie domyślnego (kompilacja natywna)

en: Unprocessed text from %s control file; info:
    %s / %s
pl: Nieprzetworzony tekst z pliku kontrolnego %s; informacje:
    %s / %s

en: Usage: %s [<option> ...]
    
    Options:
      -b                       binary-only build - no source files.
      -B                       arch-specific - no source or arch-indep files.
      -A                       only arch-indep - no source or arch-specific files.
      -S                       source-only upload.
      -c<controlfile>          get control info from this file.
      -l<changelogfile>        get per-version info from this file.
      -f<fileslistfile>        get .deb files list from this file.
      -v<sinceversion>         include all changes later than version.
      -C<changesdescription>   use change description from this file.
      -m<maintainer>           override control's maintainer value.
      -e<maintainer>           override changelog's maintainer value.
      -u<uploadfilesdir>       directory with files (default is `..').
      -si (default)            src includes orig if new upstream.
      -sa                      source includes orig src.
      -sd                      source is diff and .dsc only.
      -q                       quiet - no informational messages on stderr.
      -F<changelogformat>      force change log format.
      -V<name>=<value>         set a substitution variable.
      -T<varlistfile>          read variables here, not debian/substvars.
      -D<field>=<value>        override or add a field and value.
      -U<field>                remove a field.
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...]
    
    Opcje:
      -b                       budowanie tylko pakietów binarnych - bez źródłowych.
      -B                       specyficzne dla arch. - bez plików niezależnych od arch.
      -A                       tylko niezależne od arch - bez plików źródłowych lub zależnych od arch.
      -S                       source-only upload.
      -c<plik_kontrolny>       pobiera informacje kontrolne z tego pliku.
      -l<plik_zmian>           pobiera informacje o wersji z tego pliku.
      -f<plik_z_listą_plików>  pobiera listę plików *.deb z tego pliku.
      -v<od_wersji>            włącza wszystkie zmiany późniejsze niż wersja.
      -C<opis_zmian>           używa opisu zmian z tego pliku.
      -m<opiekun>              nadpisuje wartość opiekuna z pliku kontrolnego.
      -e<opiekun>              nadpisuje wartość opiekuna z pliku zmian.
      -u<katalog_upload>       katalog z wygenerowanymi plikami (domyślnie "..").
      -si (domyślna)           źródła włączają oryg. jeśli nowa wersja autora progr.
      -sa                      źródła włączają oryg. źródła.
      -sd                      źródła to tylko diff i .dsc.
      -q                       tryb cichy - bez komunikatów informacyjnych na stderr.
      -F<format_pliku_zmian>   wymusza format pliku zmian.
      -V<nazwa>=<wartość>      ustawia zmienną podstawiania.
      -T<plik_zmiennych>       czyta zmienne z tego pliku, a nie z debian/substvars.
      -D<pole>=<wartość>       nadpisuje lub dodaje pole do .dsc wraz z wartością.
      -U<pole>                 usuwa pole.
      -h, --help               wyświetla ten komunikat pomocy.
          --version            wyświetla informacje o wersji programu.

en: Usage: %s [<option> ...]
    
    Options:
      -l<changelogfile>        get per-version info from this file.
      -F<changelogformat>      force change log format.
      -L<libdir>               look for change log parsers in <libdir>.
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
    
    parser options:
        --format <outputformat>     see man page for list of available
                                    output formats, defaults to 'dpkg'
                                    for compatibility with dpkg-dev
        --since, -s, -v <version>   include all changes later than version
        --until, -u <version>       include all changes earlier than version
        --from, -f <version>        include all changes equal or later
                                    than version
        --to, -t <version>          include all changes up to or equal
                                    than version
        --count, -c, -n <number>    include <number> entries from the top
                                    (or the tail if <number> is lower than 0)
        --offset, -o <number>       change the starting point for --count,
                                    counted from the top (or the tail if
                                    <number> is lower than 0)
        --all                       include all changes
pl: Użycie: %s [<opcja> ...]
    
    Opcje:
      -l<plik_logu_zmian>        określa używany plik zmian.
      -F<format_logu_zmian>      wymusza format pliku zmian.
      -L<katalog_bibliotek>      szuka parserów pliku zmian w podanym katalogu.
      -h, --help                 wyświetla ten komunikat pomocy.
          --version              wyświetla informacje o wersji programu.
    
    Opcje parsera:
        --format <format_wyjścia>   listę formatów wyjściowych można znaleźć na
                                    stronie podręcznika, domyślnym jest "dpkg"
                                    dla zachowania kompatybilności z dpkg-dev
        --since, -s, -v <wersja>    włącza wszystkie zmianty późniejsze od wersji
        --until, -u <wersja>        włącza wszystkie zmiany wcześniejsze od wersji
        --from, -f <wersja>         włącza wszystkie zmiany późniejsze od wersji
                                    lub jej równe
        --to, -t <wersja>           włącza wszystkie zmiany aż do danej wersji,
                                    łącznie z tą wersją
        --count, -c, -n <liczba>    włącza <liczba> początkowych wpisów (lub
                                    końcowych, gdy <liczba> jest mniejsza od 0)
        --offset, -o <liczba>       zmienia punkt początkowy dla --count,
                                    licząc od początku pliku (lub końca,
                                    gdy <liczba> jest mniejsza od 0)
        --all                       włącza wszystkie zmiany

en: Usage: %s [<option> ...]
    
    Options:
      -p<package>              generate symbols file for package.
      -P<packagebuilddir>      temporary build dir instead of debian/tmp.
      -e<library>              explicitely list libraries to scan.
      -v<version>              version of the packages (defaults to
                               version extracted from debian/changelog).
      -c<level>                compare generated symbols file with the
                               reference file in the debian directory.
    			   Fails if difference are too important
    			   (level goes from 0 for no check, to 4
    			   for all checks). By default checks at
    			   level 1.
      -I<file>                 force usage of <file> as reference symbols
                               file instead of the default file.
      -O<file>                 write to <file>, not .../DEBIAN/symbols.
      -O                       write to stdout, not .../DEBIAN/symbols.
      -d                       display debug information during work.
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...]
    
    Opcje:
      -p<pakiet>               generuje plik symboli dla pakietu.
      -P<katbudowpakietu>      tymczasowy katalog budow. pakietu zamiast debian/tmp.
      -e<biblioteka>           bezpośrednio podana lista bibliotek do skanowania.
      -v<wersja>               wersja pakietów (domyślnie brana
                               wersja wyciągnięta z debian/changelog).
      -c<poziom>               porównuje wygenerowany plik symboli
                               z plikiem reference w katalogu debian.
    			   Kończy się błędem, jeśli różnice zbyt ważne
    			   (poziom od 0 - żadnych sprawdzeń do 4 
    			   - wszystkie sprawdzenia).Domyślny poziom
    			   to 1.
      -I<plik>                 wymusza użycie <pliku>
     jako pliku symboli                           zamiast używać domyślnego pliku.
      -O<plik>                 zapisuje do <pliku>, zamiast .../DEBIAN/symbols.
      -O                       zapisuje na stdout, zamiast .../DEBIAN/symbols.
      -d                       podczas pracy wyświetla komunikaty debugowania.
      -h, --help               wyświetla ten komunikat pomocy.
          --version            wyświetla informacje o wersji.

en: Usage: %s [<option> ...]
    
    Options:
      -p<package>              print control file for package.
      -c<controlfile>          get control info from this file.
      -l<changelogfile>        get per-version info from this file.
      -F<changelogformat>      force change log format.
      -v<forceversion>         set version of binary package.
      -f<fileslistfile>        write files here instead of debian/files.
      -P<packagebuilddir>      temporary build dir instead of debian/tmp.
      -n<filename>             assume the package filename will be <filename>.
      -O                       write to stdout, not .../DEBIAN/control.
      -is, -ip, -isp, -ips     deprecated, ignored for compatibility.
      -D<field>=<value>        override or add a field and value.
      -U<field>                remove a field.
      -V<name>=<value>         set a substitution variable.
      -T<varlistfile>          read variables here, not debian/substvars.
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...]
    
    Opcje:
      -p<pakiet>               wyświetla plik kontrolny pakietu.
      -c<plik_kontrolny>       pobiera informacje kontrolne z tego pliku.
      -l<plik_zmian>           pobiera informacje o wersji z tego pliku.
      -F<format_pliku_zmian>   wymusza format pliku zmian.
      -v<wymuszona_wersja>     ustawia wersję pakietu binarnego.
      -f<plik_z_listą_plików>  zapisuje pliki tam zamiast do debian/files.
      -P<katal_budow_pakeitu>  tymczasowy katalog budowania zamiast debian/tmp.
      -n<nazwa_pliku>          przyjmuje, że plikiem pakietu będzie <nazwa_pliku>.
      -O                       zapis na stdout, zamiast do .../DEBIAN/control.
      -is, -ip, -isp, -ips     przestarzałe, ignorowane dla zachowania kompatybilności.
      -D<pole>=<wartość>       nadpisuje lub dodaje pole do .dsc wraz z wartością.
      -U<pole>                 usuwa pole.
      -V<nazwa>=<wartość>      ustawia zmienną podstawiania.
      -T<plik_zmiennych>       czyta zmienne z tego pliku, a nie z debian/substvars.
      -h, --help               wyświetla ten komunikat pomocy.
      --version                wyświetla informacje o wersji programu.

en: Usage: %s [<option> ...] <binarypath> [<overridefile> [<pathprefix>]] > Packages
    
    Options:
      -t, --type <type>        scan for <type> packages (default is 'deb').
      -u, --udeb               scan for udebs (obsolete alias for -tudeb).
      -a, --arch <arch>        architecture to scan for.
      -m, --multiversion       allow multiple versions of a single package.
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] <ścieżka_binariów> [<plik_nadpisań> [<prefiks_ścieżki>]] > Packages
    
    Opcje:
      -t, --type <typ>         skanuje pakiety o <typie> (domyślnie "deb").
      -u, --udeb               skanuje pakiety *.udeb.
      -a, --arch <arch>        architektura, która będzie skanowana.
      -m, --multiversion       dopuszcza wiele wersji pojedynczego pakietu.
      -h,--help                wyświetla ten komunikat pomocy.
      --version                wyświetla informacje o wersji programu.

en: Usage: %s [<option> ...] <binarypath> [<overridefile> [<pathprefix>]] > Sources
    
    Options:
      -n, --no-sort            don't sort by package before outputting.
      -s, --source-override <file>
                               use file for additional source overrides, default
                               is regular override file with .src appended.
          --debug              turn debugging on.
          --help               show this help message.
          --version            show the version.
    
    See the man page for the full documentation.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] <ścieżka_bianriów> [plik_nadpisań> [<prefiks_ścieżki>]] > Sources
    
    Opcje:
      -n, --no-sort            nie sortuje wyjścia po nazwach pakietów.
      -s, --source-override <plik>
                               używa pliku jako dodatkowych nadpisań źródeł, domyślnie
                               jest to zwykły plik nadpisań z dołączonym sufiksem .src 
          --debug              włącza debugowanie.
          --help               wyświetla ten komunikat pomocy.
          --version            wyświetla informacje o wersji programu.
    
    Pełną dokumentację można znaleźć na stronach podręcznika systemowego.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
    
    Commands:
      -x <filename>.dsc [<output-dir>]
                               extract source package.
      -b <dir>
                               build source package.
    
    Build options:
      -c<controlfile>          get control info from this file.
      -l<changelogfile>        get per-version info from this file.
      -F<changelogformat>      force change log format.
      -V<name>=<value>         set a substitution variable.
      -T<varlistfile>          read variables here, not debian/substvars.
      -D<field>=<value>        override or add a .dsc field and value.
      -U<field>                remove a field.
      -q                       quiet mode.
      -i[<regexp>]             filter out files to ignore diffs of
                                 (defaults to: '%s').
      -I[<pattern>]            filter out files when building tarballs
                                 (defaults to: %s).
      -Z<compression>          select compression to use (defaults to 'gzip',
                                 supported are: %s).
      -z<level>                compression level to use (defaults to '9',
                                 supported are: '1'-'9', 'best', 'fast')
    
    Extract options:
      --no-copy                don't copy .orig tarballs
      --no-check               don't check signature and checksums before
                                 unpacking
    
    General options:
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
    
    More options are available but they depend on the source package format.
    See dpkg-source(1) for more info.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] <polecenie>
    
    Polecenia:
      -x <nazwa_pliku>.dsc [<katalog_wyjściowy>]
                               rozpakowuje pakiet źródłowy.
      -b <katalog> [<katalog_orig>|<orig_targz>|""]
                               buduje pakiet źródłowy.
    
    Opcje budowania:
      -c<plik_kontrolny>       pobiera informacje kontrolne z tego pliku.
      -l<plik_zmian>           pobiera informacje dot. wersji z tego pliku.
      -F<format_pliku_zmian>   wymusza format pliku zmian.
      -V<nazwa>=<wartość>      ustawia zmienną podstawiania.
      -T<plik_zmiennych>       czyta zmienne z tego pliku, a nie z debian/substvars.
      -D<pole>=<wartość>       nadpisuje lub dodaje pole do .dsc wraz z wartością.
      -U<pole>                 usuwa pole.
      -q                       tryb cichy, pomija wypisywanie ostrzeżeń.
      -i[<wyraż_reg>]          podczas tworzenia pliku różnic, pomijanie plików
                               pasujących do tego wyraż. (domyślnie: "%s").
      -I<wzorzec>              pomijanie plików podczas tworzenie archiwum tar.
                                 (domyślnie: %s)
      -Z<kompresja>            wybór używanej kompresji (domyślnie "gzip",
                                 obsługiwane: %s).
      -z<poziom>               używany poziom kompresji (domyślnie "9",
                                 obsługiwane: "1"-"9", "best", "fast")
    
    Opcje rozpakowywania:
      --no-copy                nie kopiuje oryg. spakowanych źródeł
      --no-check               nie sprawdza podpisów i sum kontrolnych przed
                                 rozpakowaniem
    
    Opcje ogólne:
      -h, --help               wyświetla ten komunikat pomocy.
          --version            wyświetla informacje o wersji programu.
    
    Dostępne są także inne opcje, ale zależą one od formatu pakietu źródłowego.
    Więcej informacji można znaleźć w dpkg-source(1).

en: Usage: %s [<option> ...] <executable>|-e<executable> [<option> ...]
    
    Positional options (order is significant):
      <executable>             include dependencies for <executable>,
      -e<executable>           (use -e if <executable> starts with `-')
      -d<dependencyfield>      next executable(s) set shlibs:<dependencyfield>.
    
    Options:
      -p<varnameprefix>        set <varnameprefix>:* instead of shlibs:*.
      -O                       print variable settings to stdout.
      -L<localshlibsfile>      shlibs override file, not debian/shlibs.local.
      -T<varlistfile>          update variables here, not debian/substvars.
      -t<type>                 set package type (default is deb).
      -x<package>              exclude package from the generated dependencies.
      -S<pkgbuilddir>          search needed libraries in the given
                               package build directory first.
      -v                       enable verbose mode (can be used multiple times).
      --ignore-missing-info    don't fail if dependency information can't be found.
      --warnings=<value>       define set of active warnings (see manual page).
      --admindir=<directory>   change the administrative directory.
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
    
    Dependency fields recognised are:
      %s
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] <plik_wykonyw>|-e<plik_wykonyw> [<opcja> ...]
    
    Opcje pozycyjne (kolejność ma znaczenie):
      <plik_wykonyw>         dołącza zależności dla <pliku_wykonyw>,
      -e<plik_wykonyw>       (użyj -e, jeśli <plik_wykonyw> zaczyna się od "-")
      -d<pole_zależności>    następne pliki wykonyw. ustawiają shlibs:<pole_zależności>.
    
    Opcje:
      -p<nazwa_prefiksu>     ustawia <nazwa_prefiksu>:* zamiast shlibs:*.
      -O                     wyświetla wartości zmiennych na standardowym wyjściu.
      -L<plik_localshlibs>   plik nadpisań shlibs, zamiast debian/shlibs.local.
      -T<plik_varlist>       plik do zaktualizowania, zamiast debian/substvars.
      -t<typ>                ustawia typ pakietu (domyślnie: deb).
      -x<pakiet>             wyłącza pakiet z generowanych zależności.
      -S<kat_bud_pakietu>    najpierw szuka potrzebnych bibliotek w podanym
                             katalogu budowania pakietu.
      -v                     dodatkowe informacje (może być użyte wiele razy).
      --ignore-missing-info  kontynuacja pomimo braku informacji o zależnościach.
      --warnings=<value>     definiuje zbiór aktywnych ostrzeżeń (patrz manual).
      --admindir=<katalog>   zmienia katalog administracyjny.
      -h, --help             wyświetla ten komunikat pomocy.
          --version          wyświetla wersję.
    
    Rozpoznawane pola zależności są następujące:
      %s

en: Usage: %s [<option> ...] [<action>]
    
    Options:
      -a<debian-arch>    set current Debian architecture.
      -t<gnu-system>     set current GNU system type.
      -L                 list valid architectures.
      -f                 force flag (override variables set in environment).
    
    Actions:
      -l                 list variables (default).
      -e<debian-arch>    compare with current Debian architecture.
      -i<arch-alias>     check if current Debian architecture is <arch-alias>.
      -q<variable>       prints only the value of <variable>.
      -s                 print command to set environment variables.
      -u                 print command to unset environment variables.
      -c <command>       set environment and run the command in it.
      --help             show this help message.
      --version          show the version.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] [<akcja>]
    
    Opcje:
      -a<debian-arch>    ustawia bieżącą architekturę Debiana.
      -t<gnu-system>     ustawia bieżący typ systemu GNU.
      -L                 wyświetla listę poprawnych architektur.
      -f                 flaga wymuszania (nadpisuje zmienne ustawione w środowisku).
    
    Akcje:
      -l                 wyświetla listę zmiennych (domyślnie).
      -e<debian-arch>    porównuje z bieżącą architekturą Debiana.
      -i<alias-arch>     sprawdza, czy bieżąca arch. Debiana jest <arch-alias>.
      -q<zmienna>        wyświetla tylko wartość <zmiennej>.
      -s                 wyświetla polecenie ustawiające zmienne środowiska.
      -u                 wyświetla polecenie usuwające zmienne środowiska.
      -c <polecenie>     ustawia środowisko i wykonuje w nim polecenie.
      --help             wyświetla ten komunikat pomocy.
      --version          wyświetla informacje o wersji programu.

en: Usage: %s [<option> ...] [<control-file>]
    
    Options:
      control-file   control file to process (default: debian/control).
      -B             binary-only, ignore -Indep.
      -d build-deps  use given string as build dependencies instead of
                     retrieving them from control file
      -c build-conf  use given string for build conflicts instead of
                     retrieving them from control file
      --admindir=<directory>
                     change the administrative directory.
      -h             show this help message.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] [<plik_kontrolny>]
    
    Opcje:
      plik_kontrolny plik kontrolny do przetwarzania (domyślny: debian/control).
      -B             tylko-binarne, ignoruje -Indep.
      -d build-zależ używa podanych zależności czasu budowania zamiast
                     pobierać je z pliku kontrolnego
      -c build-konfl używa podanych konfliktów czasu budowania zamiast
                     pobierać je z pliku kontrolnego
      --admindir=<katalog>
                     zmienia katalog administracyjny.
      -h             wyświetla ten komunikat pomocy.

en: Usage: %s [<option>...] <filename> <section> <priority>
    
    Options:
      -f<fileslistfile>        write files here instead of debian/files.
      -h, --help               show this help message.
          --version            show the version.
pl: Użycie: %s [<opcja> ...] <nazwa_pliku> <sekcja> <priorytet>
    
    Opcje:
      -f<plikzlistąplików>        zapisuje pliki do podanego pliku zamiast debian/files.
      --help       wyświetla ten komunikat pomocy.
      --version    wyświetla informacje o wersji programu.

en: Usage: %s [<option>...] [<changelogfile>]
    
    Options:
        --help, -h                  print usage information
        --version, -V               print version information
        --label, -l <file>          name of the changelog file to
                                    use in error messages
        --file <file>               changelog file to parse, defaults
                                    to '-' (standard input)
        --format <outputformat>     see man page for list of available
                                    output formats, defaults to 'dpkg'
                                    for compatibility with dpkg-dev
        --since, -s, -v <version>   include all changes later than version
        --until, -u <version>       include all changes earlier than version
        --from, -f <version>        include all changes equal or later
                                    than version
        --to, -t <version>          include all changes up to or equal
                                    than version
        --count, -c, -n <number>    include <number> entries from the top
                                    (or the tail if <number> is lower than 0)
        --offset, -o <number>       change the starting point for --count,
                                    counted from the top (or the tail if
                                    <number> is lower than 0)
        --all                       include all changes
pl: Użycie: %s [<opcja>...] [<plik_zmian>]
    
    Opcje:
        --help, -h                  wyświetla ten komunikat pomocy.
        --version, -v               wyświetla informacje o wersji programu.
        --label, -l <plik>          nazwa pliku zmian używana w komunikatach
                                    o błędach
        --file <plik>               plik zmian do przetworzenia, domyślnie jest
                                    nim "-" (standardowe wejście)
        --format <format_wyjścia>   listę formatów wyjściowych można znaleźć na
                                    stronie podręcznika, domyślnym jest "dpkg"
                                    dla zachowania kompatybilności z dpkg-dev
        --since, -s, -v <wersja>    włącza wszystkie zmianty późniejsze od wersji
        --until, -u <wersja>        włącza wszystkie zmiany wcześniejsze od wersji
        --from, -f <wersja>         włącza wszystkie zmiany późniejsze od wersji
                                    lub jej równe
        --to, -t <wersja>           włącza wszystkie zmiany aż do danej wersji,
                                    łącznie z tą wersją
        --count, -c, -n <liczba>    włącza <liczba> początkowych wpisów (lub
                                    końcowych, gdy <liczba> jest mniejsza od 0)
        --offset, -o <liczba>       zmienia punkt początkowy dla --count,
                                    licząc od początku pliku (lub końca,
                                    gdy <liczba> jest mniejsza od 0)
        --all                       włącza wszystkie zmiany

en: Usage: 822-date
pl: Użycie: 822-date

en: `%s' is not a legal architecture string
pl: "%s" nie jest poprawną specyfikacją architektury

en: `%s' is not a legal architecture string. | `%s' are not legal architecture strings.
pl[0]: "%s" nie jest poprawnym łańcuchem określającym architekturę.
pl[1]: "%s" nie są poprawnymi łańcuchami określającymi architekturę.
pl[2]: "%s" nie są poprawnymi łańcuchami określającymi architekturę.

en: `dpkg-deb -I %s control' exited with %d, skipping package
pl: "dpkg-deb -I %s control" zakończył działanie z kodem %d, pomijanie pakietu

en: add %s in debian/source/include-binaries if you want to store the modified binary in the debian tarball
pl: proszę dodać %s w debian/source/include-binaries jeśli zmodyfikowane binaria mają się znaleźć w wynikowym archiwum Debiana

en: adding %s to %s
pl: dodawanie %s do %s

en: administrative directory '%s' does not exist
pl: katalog administracyjny "%s" nie istnieje

en: applying %s
pl: aplikowanie %s

en: architecture %s only allowed on its own (list for package %s is `%s')
pl: architektura %s dopuszczalna tylko sama (listą dla pakietu %s jest "%s")

en: bad key-value after `;': `%s'
pl: błędny klucz-wartość po ";": "%s"

en: bad line in substvars file %s at line %d
pl: błędna linia w pliku podstawień %s, w linii %d

en: badly formatted heading line
pl: niepoprawny format linii nagłówka

en: badly formatted trailer line
pl: niepoprawny format linii stopki

en: badly formatted urgency value
pl: niepoprawnie sformatowana wartość pola urgency

en: badly formed line in files list file, line %d
pl: niepoprawna linia w pliku z listą plików w linii %d

en: binary and diff upload (original source NOT included)
pl: wydanie binarne i pliku różnic (oryginalne źródła NIE dołączone)

en: binary file contents changed
pl: zawartość pliku binarnego zmieniła się

en: binary only upload (no source included)
pl: wydanie tylko binarne (bez żadnych źródeł)

en: binary-only upload - not including any source code
pl: wydanie tylko binarne - niedołączanie żadnych kodów źródłowych

en: block device
pl: urządzenie blokowe

en: block lacks a package field
pl: blok nie zawiera pola Package

en: building %s in %s
pl: budowanie %s w %s

en: building %s using existing %s
pl: budowanie %s, używając istniejącego %s

en: bzr status exited nonzero
pl: bzr status zwrócił niezerowy kod błędu

en: can't close file %s: %s
pl: nie można zamknąć pliku %s: %s

en: can't create symlink %s
pl: nie można utworzyć linku symbolicznego "%s"

en: can't dup %s:
pl: nie można dup %s:

en: can't exec md5sum:
pl: nie można uruchomić md5sum:

en: can't fork:
pl: błąd fork:

en: can't load IO::String: %s
pl: nie można załadować IO::String: %s

en: can't open file %s: %s
pl: nie można otworzyć pliku %s: %s

en: can't parse dependency %s
pl: nie można przetworzyć zależności %s

en: can't read %s
pl: nie można odczytać %s

en: can't read %s:
pl: nie można odczytać %s:

en: can't read override file %s:
pl: nie można odczytać pliku nadpisań %s:

en: can't read source override file %s:
pl: nie można czytać pliku nadpisań źródeł %s:

en: can't rewind %s:
pl: nie można przewinąć %s:

en: can't write %s
pl: nie można zapisać %s

en: cannot change timestamp for %s
pl: nie można zmienić czasu modyfikacji dla %s

en: cannot close %s
pl: nie można zamknąć %s

en: cannot combine %s and %s
pl: nie można łączyć %s i %s

en: cannot combine %s and -S
pl: nie można łączyć %s i -S

en: cannot create directory %s
pl: nie można utworzyć katalogu %s

en: cannot exec dpkg
pl: uruchamianie dpkg  nie powiodło się

en: cannot exec format parser: %s
pl: nie można uruchomić parsera formatu: %s

en: cannot fork %s
pl: błąd funkcji fork %s

en: cannot fork for dpkg --search
pl: błąd fork dla dpkg --search

en: cannot fork for objdump
pl: niepowodzenie fork dla objdump

en: cannot fstat file %s
pl: nie można ustalić stanu (fstat) pliku %s

en: cannot install output control file `%s'
pl: nie można zainstalować wyjściowego pliku kontrolnego "%s"

en: cannot make %s executable
pl: nie można uczynić %s plikiem wykonywalnym

en: cannot open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: cannot open .dsc file %s
pl: nie można otworzyć pliku .dsc %s

en: cannot open file %s
pl: nie można otworzyć pliku %s

en: cannot open new output control file `%s'
pl: nie można otworzyć nowego pliku kontrolnego "%s"

en: cannot opendir %s
pl: nie można otworzyć katalogu %s

en: cannot read %s
pl: nie można odczytać %s

en: cannot read files list file
pl: nie można odczytać pliku z listą plików

en: cannot read link %s
pl: nie można odczytać dowiązania %s

en: cannot remove %s
pl: nie można usunąć %s

en: cannot rename %s to %s
pl: nie można przemianować %s na %s

en: cannot represent change to %s:
pl: niereprezentowalna zmiana w %s:

en: cannot represent change to %s: %s
pl: niereprezentowalne zmiany w %s: %s

en: cannot stat %s
pl: nie można ustalić stanu %s

en: cannot stat directory %s
pl: nie można ustalić stanu katalogu %s

en: cannot stat directory %s (before removal)
pl: nie można ustalić stanu katalogu %s (przed usunięciem)

en: cannot stat file %s
pl: nie można ustalić stanu pliku %s

en: cannot stat orig argument %s
pl: nie można ustalić stanu dla argumentu orig %s

en: cannot write %s
pl: nie można zapisać %s

en: changelog format %s is unknown
pl: nieznany format %s pliku zmian

en: changelog parser %s
pl: parser pliku zmian %s

en: character device
pl: urządzenie znakowe

en: chdir for du to `%s'
pl: zmiana katalogu dla du na "%s"

en: chdir to %s
pl: zmiana katalogu na "%s"

en: checksum program gave bogus output `%s'
pl: dziwne wyjście programu sprawdzania sum kontrolnych: "%s"

en: child process
pl: proces potomny

en: close new files list file
pl: zamykanie nowego pliku z listą plików

en: close old files list file
pl: zamykanie starego pliku z listą plików

en: close on tar input
pl: zamykanie wejścia tar

en: continued value line not in field
pl: linia kontynuowanej wartości nie należy do pola

en: copy of the debian directory
pl: kopia katalogu debian

en: copy old entry to new files list file
pl: kopiowanie starego pliku do nowego pliku z listą plików

en: copy old entry to new varlist file `%s'
pl: kopiowanie starego wpisu do nowego pliku z listą zmiennych "%s"

en: could not verify signature on %s since gpg isn't installed
pl: nie można zweryfikować sygnatury w %s, ponieważ nie zainstalowano gpg

en: couldn't find library %s needed by %s (its RPATH is '%s').
    Note: libraries are not searched in other binary packages that do not have any shlibs or symbols file.
    To help dpkg-shlibdeps find private libraries, you might need to set LD_LIBRARY_PATH.
pl: nie można znaleźć biblioteki %s potrzebnej dla %s (RPATH to "%s").
    Uwaga: bibliotek nie szuka się w innych pakietach binarnych, które nie mają żadnego pliku shlibs lub symbols.
    Aby pomóc dpkg-shlibdeps w znajdowaniu prywatnych bibliotek, być może należy ustawić LD_LIBRARY_PATH.

en: couldn't parse date %s
pl: nie można przetworzyć daty %s

en: current host architecture '%s' does not appear in package's architecture list (%s)
pl: bieżąca architektura gościa %s nie jest wymieniona w liście architektur pakietu (%s)

en: dependency on %s could be avoided if "%s" were not uselessly linked against it (they use none of its symbols).
pl: można by uniknąć zależności od biblioteki %s, jeżeli nie byłoby niepotrzebnego linkowania "%s" z nią (nie są używane żadne z tamtejszych symboli).

en: detected %d unwanted binary file(s) (add them in debian/source/include-binaries to allow their inclusion).
pl: wykryto %d niechciany(ch) plik(ów) binarny(ch) (należy je wymienić w debian/source/include-binaries aby umożliwić ich włączenie).

en: device or socket is not allowed
pl: urządzenie lub gniazdo nie są dozwolone

en: diff %s removes a non-existing file %s (line %d)
pl: plik łatki "%s" usuwa nieistniejący plik %s (linia %d)

en: diff `%s' doesn't contain any patch
pl: diff "%s" nie zawiera żadnej łatki

en: diff `%s' finishes in middle of ---/+++ (line %d)
pl: plik łatki "%s"  kończy się w środku ---/+++ (linia %d)

en: diff `%s' patches file %s twice
pl: diff "%s" dwukrotnie łata plik %s

en: diff `%s' patches file with name ending .dpkg-orig
pl: plik łatki "%s" łata plik o nazwie kończącej się na .dpkg-orig

en: diff `%s' patches something which is not a plain file
pl: diff "%s" łata coś, co nie jest zwykłym plikiem

en: diff on %s
pl: diff na %s

en: directory
pl: katalog

en: directory argument %s is not a directory
pl: argument %s nie jest katalogiem

en: diversions involved - output may be incorrect
pl: nadpisania użyte - wyjście może być niepoprawne

en: doesn't contain a bzr repository
pl: nie zawiera repozytorium git

en: doesn't contain a git repository
pl: nie zawiera repozytorium git

en: du gave unexpected output `%s'
pl: du wypisało dziwny komunikat  "%s"

en: du in `%s'
pl: du na "%s"

en: duplicate binary field in %s
pl: zduplikowane pole binarne w %s

en: duplicate field %s found
pl: znaleziono powtórzone pole w %s

en: duplicate files in %s source package: %s.*
pl: zduplikowane pliki w pakiecie źródłowym %s: %s.*

en: duplicate files list entry for file %s (line %d)
pl: zduplikowany wpis o pliku %s w liście plików (linia %d)

en: duplicate files list entry for package %s (line %d)
pl: zduplikowany wpis o pakiecie %s w liście plików (linia %d)

en: duplicate source field in %s
pl: zduplikowane pole źródłowe w %s

en: error
pl: błąd

en: error closing %s ($? %d, $! `%s')
pl: nie można zamknąć %s ($? %d, $! "%s")

en: error closing %s:
pl: błąd zamykania %s:

en: error closing override file:
pl: błąd zamknięcia pliku nadpisań:

en: error closing source override file:
pl: błąd zapisywania pliku nadpisań źródeł:

en: error doing fstat on %s:
pl: błąd przy ustalaniu stanu (fstat) dla %s:

en: error occurred while parsing %s
pl: wystąpił błąd podczas przetwarzania %s

en: error reading from %s:
pl: błąd czytania z %s:

en: exec %s
pl: uruchamianie %s

en: exec du
pl: uruchamianie du

en: executable bit set on %s; clearing
pl: bit wykonywania ustawiony dla %s, usuwanie

en: executable mode %04o of '%s' will not be represented in diff
pl: prawa dostępu %04o wykonywalnego pliku "%s" nie będą dołączone do pliku różnic

en: expected %s, got %s
pl: oczekiwano %s, otrzymano %s

en: expected PGP signature, found EOF after blank line
pl: po pustej linii oczekiwano sygnatury PGP, a napotkano koniec pliku

en: expected PGP signature, found something else `%s'
pl: oczekiwano sygnatury PGP, a napotkano coś innego "%s"

en: expected [ +-] at start of line %d of diff `%s'
pl: oczekiwano [+-] na początku linii %d pliku diff "%s"

en: expected ^--- in line %d of diff `%s'
pl: oczekiwano ^--- w linii %d pliku łatki "%s"

en: expected ^@@ at line %d of diff `%s'
pl: oczekiwano ^@@ w linii %d pliku łatki "%s"

en: extracting unsigned source package (%s)
pl: wydobywanie niepodpisanych pakietów źródłowych (%s)

en: failed to rename newly-extracted %s to %s
pl: nie można zmienić nowo wypakowanego %s na %s

en: failed to rename saved %s to %s
pl: nie można zmienić nazwy zachowanego %s na %s

en: failed to verify signature on %s
pl: błąd weryfikowania sygnatury w %s

en: failed to write
pl: nie można zapisać

en: failure
pl: niepowodzenie

en: fakeroot not found, either install the fakeroot
    package, specify a command with the -r option, or run this as root
pl: nie znaleziono fakeroot, proszę zainstalować pakiet fakeroot lub
    podać polecenie w opcji -r, lub uruchomić ten program jako root

en: fatal error
pl: fatalny błąd

en: fatal error occured while parsing %s
pl: wystąpił fatalny błąd podczas przetwarzania %s

en: fatal error occured while parsing input
pl: wystąpił fatalny błąd podczas przetwarzania wejścia

en: field %s has blank lines >%s<
pl: pole %s ma puste linie >%s<

en: field %s has newline then non whitespace >%s<
pl: pole %s ma znak nowej linii, po której nie następuje biały znak >%s<

en: field %s has trailing newline >%s<
pl: pole %s kończy się znakiem nowej linii >%s<

en: file %s has no final newline (either original or modified version)
pl: plik %s nie kończy się znakiem nowej linii (albo oryginalny, albo zmodyfikowany)

en: file %s is empty
pl: plik %s jest pusty

en: file `%s' listed twice in Files field
pl: plik "%s" dwukrotnie wymieniony w polu Fields

en: file removal without proper filename in diff `%s' (line %d)
pl: usuwanie pliku bez właściwej nazwy w pliku łatki "%s" (linia %d)

en: filename, section and priority may contain no whitespace
pl: nazwa pliku, sekcja i priorytet nie mogą zawierać białych znaków

en: first block lacks a source field
pl: pierwszy blok nie zawiera pola Source

en: fork for %s
pl: fork dla %s

en: fork for du
pl: fork dla du

en: format parser %s not executable
pl: parsera formatu %s nie jest plikiem wykonywalnym

en: format v3.0 uses only one source file
pl: format 3.0 używa tylko jednego pliku źródłowego

en: found blank line where expected %s
pl: oczekiwano %s, a znaleziono pustą linię

en: found change data where expected %s
pl: oczekiwano %s, a znaleziono dane dotyczące zmian

en: found eof where expected %s
pl: oczekiwano %s, a znaleziono koniec pliku

en: found start of entry where expected %s
pl: oczekiwano %s, a znaleziono początek wpisu

en: found trailer where expected %s
pl: oczekiwano %s, a znaleziono trailer

en: full upload (original source is included)
pl: pełne wydanie (oryginalne źródła dołączone)

en: full upload; Debian-native package (full source is included)
pl: pełne wydanie; natywny pakiet Debiana (pełne źródła dołączone)

en: gain-root-commmand '%s' not found
pl: nie znaleziono polecenia-uzysk-praw-admin "%s"

en: general section of control info file
pl: sekcja ogólna pliku z informacjami kontrolnymi

en: git config exited nonzero
pl: git config zwrócił niezerowy kod wyjścia

en: git ls-files exited nonzero
pl: git ls-files zwrócił niezerowy kod wyjścia

en: git repository %s uses submodules. This is not yet supported.
pl: Repozytorium git %s używa podmodułów. To jeszcze nie jest obsługiwane.

en: host architecture
pl: architektura gościa

en: ignoring -sd option for native Debian package
pl: natywny pakiet Debiana - ignorowanie opcji -sd

en: ignoring deletion of directory %s
pl: zignorowano usunięcie katalogu %s

en: ignoring deletion of file %s
pl: zignorowano usunięcie pliku %s

en: ignoring deletion of symlink %s
pl: zignorowano usunięcie dowiązania symbolicznego %s

en: ignoring duplicate override entry for %s at line %d
pl: ignorowanie zduplikowanego wpisu nadpisań dla %s w linii %d

en: ignoring duplicate source override entry for %s at line %d
pl: ignorowanie zduplikowanego wpisu dotyczącego nadpisania źródeł dla %s w linii %d

en: ignoring override entry for %s, invalid priority %s
pl: ignorowanie wpisu nadpisania dla %s; niepoprawny priorytet %s

en: including full source code in upload
pl: dołączanie pełnych kodów źródłowych do wydania

en: install new files list file
pl: instalowanie nowego pliku z listą plików

en: install new varlist file `%s'
pl: instalowanie nowego pliku z listą zmiennych "%s"

en: internal error
pl: błąd wewnętrzny

en: invalid Format field `%s'
pl: niepoprawne pole Format "%s"

en: invalid dependency got generated: %s
pl: wygenerowano niepoprawną zależność: %s

en: invalid exec parameter in fork_and_exec()
pl: niepoprawny parametr "exec" w fork_and_exec()

en: invalid field in %s: %s
pl: niepoprawne pole w %s: %s

en: invalid md5 output for %s (%s)
pl: niepoprawny skrót md5 dla (%s) %s

en: invalid override entry at line %d (%d fields)
pl: niepoprawny wpis pliku nadpisań w linii %d (%d pól)

en: invalid source field in %s
pl: niepoprawne pole źródłowe w %s

en: invalid source override entry at line %d (%d fields)
pl: niepoprawny wpis dotyczący nadpisania źródeł w linii %d (%d pól)

en: line after --- isn't as expected in diff `%s' (line %d)
pl: linia po --- nie jest oczekiwana w pliku łatki "%s" (linia %d)

en: line with unknown format (not field-colon-value)
pl: nieznany format linii (oczekiwano: pole-dwukropek-wartość)

en: local changes stored in %s, the modified files are:
pl: lokalne zmiany zachowane w %s, zmodyfikowane pliki to:

en: missing Priority for binary package %s; using '-'
pl: brak pola Priority pakietu binarnego %s; używanie "-"

en: missing Priority for source files
pl: brak pola Priority plików źródłowych

en: missing Section for binary package %s; using '-'
pl: brak pola Section pakietu binarnego %s; używanie "-"

en: missing Section for source files
pl: brak pola Section plików źródłowych

en: missing critical source control field %s
pl: brak krytycznego źródłowego pola kontrolnego %s

en: missing information for critical output field %s
pl: brak informacji o krytycznym polu wyjściowym %s

en: missing information for output field %s
pl: brak informacji o polu wyjściowym %s

en: missing orig.tar or debian.tar file in v2.0 source package
pl: brakujący plik orig.tar lib debian.tar dla wersji 2.0 pakietu źródłowego

en: modifying .git/config to comment out some settings
pl: modyfikowanie .git/config w celu zamiany na komentarz niektórych ustawień

en: more than one file specified (%s and %s)
pl: podano więcej niż jeden plik (%s i %s)

en: multiple tarfiles in v1.0 source package
pl: wiele archiwów tar w pakiecie źródłowym wersji 1.0

en: must specify package since control info has many (%s)
pl: należy podać pakiet, ponieważ plik kontrolny zawiera ich kilka (%s)

en: named pipe
pl: nazwany potok

en: named socket
pl: nazwane gniazdo

en: native package with .orig.tar
pl: pakiet natywny z rozszerzeniem .orig.tar

en: need -x or -b
pl: potrzeba -x lub -b

en: need at least one executable
pl: wymaga co najmniej jednego argumentu będącego plikiem wykonywalnym

en: need exactly a filename, section and priority
pl: należy podać nazwę pliku, sekcję i priorytet

en: new libraries appeared in the symbols file: %s
pl: w pliku symboli pojawiły się nowe biblioteki: %s

en: newly created empty file '%s' will not be represented in diff
pl: nowo utworzony pusty plik "%s" nie będzie dołączony do pliku różnic

en: no PID set, cannot wait end of process
pl: nie ustawiono PID, nie można oczekiwać na zakończenie procesu

en: no binary packages specified in %s
pl: nie podano żadnych pakietów binarnych w %s

en: no changelog file specified
pl: nie podano żadnego pliku zmian

en: no debian/symbols file used as basis for generating %s
pl: do generowania %s nie użyto żadnego pliku debian/symbols

en: no dependency information found for %s (used by %s).
pl: nie znaleziono informacji o zależnościach dla %s (używanego przez %s).

en: no files indicated on command line
pl: nie podano plików w wywołaniu programu

en: no orig.tar file found
pl: nie znaleziono pliku orig.tar

en: no tarfile in Files field
pl: pole Files nie zawiera nazwy archiwum tar

en: nonexistent
pl: nieistniejące

en: not including original source code in upload
pl: niedołączanie oryginalnych kodów źródłowych do wydania

en: objdump on `%s'
pl: objdump na "%s"

en: only one of -x or -b allowed, and only once
pl: dozwolona tylko jedna z opcji -x lub -b, i tylko raz

en: only supports gzip compression
pl: obsługuje tylko kompresję gzip

en: open new files list file
pl: otwieranie nowego pliku z listą plików

en: open new substvars file `%s'
pl: otwieranie nowego pliku podstawień "%s"

en: open old varlist file `%s' for reading
pl: otwieranie do odczytu pliku listy zmiennych "%s"

en: orig argument is empty (means no orig, no diff) but source handling style -s%s wants something
pl: argument orig jest pusty (brak orig i różnic), ale opcja przetwarzania źródeł -s%s oczekuje jakiegoś

en: orig argument is packed but source handling style -s%s calls for unpacked (.orig/)
pl: argument orig jest spakowany, ale opcja przetwarzania źródeł -s%s oczekuje niespakowanego (.orig/)

en: orig argument is unpacked but source handling style -s%s calls for packed (.orig.tar.<ext>)
pl: argument orig jest niespakowany, ale opcja przetwarzania źródeł -s%s oczekuje spakowanego (.orig.tar.<rozszerzenie>)

en: orig dir `%s' already exists, not overwriting, giving up; use -sA, -sK or -sP to override
pl: oryg. katalog "%s" już istnieje, nie będzie nadpisany, poddawanie się; użyj -sA, -sK lub -sP, aby nadpisać

en: original and modified files are /dev/null in diff `%s' (line %d)
pl: oryginalnym i zmodyfikowanym plikiem jest /dev/null w pliku łatki "%s" (linia %d)

en: output format %s not supported
pl: wyjściowy format %s nie jest wspierany

en: output of changelog parser
pl: wyjście parsera pliku zmian

en: package %s has priority %s in control file but %s in files list
pl: pakiet %s ma priorytet %s w pliku kontrolnym, a %s - w liście plików

en: package %s has section %s in control file but %s in files list
pl: pakiet %s ma w pliku kontrolnym sekcję %s , a w liście plików - %s

en: package %s in control file but not in files list
pl: pakiet %s w pliku kontrolnym, ale nie w liście plików

en: package %s listed in files list but not in control info
pl: pakiet %s wymieniony w liście plików, ale nie w informacjach kontrolnych

en: package %s not in control info
pl: brak pakietu %s w pliku kontrolnym

en: package's section of control info file
pl: sekcja pakietu pliku z informacjami kontrolnymi

en: packed orig `%s' exists but is not a plain file
pl: spakowany oryg. "%s" istnieje, ale nie jest zwykłym plikiem

en: parsed version of changelog
pl: przetworzona wersja pliku zmian

en: patches have not been applied, applying them now (use --no-preparation to override)
pl: nie zostały nałożone łatki, nakładanie ich teraz (proszę użyć --no-preparation aby to pominąć)

en: pipe for %s
pl: pipe dla %s

en: plain file
pl: zwykły plik

en: read changesdescription
pl: odczytywanie opisu zmian

en: read old files list file
pl: czytanie starego pliku z listą plików

en: remove patch backup file %s
pl: usuwanie kopii zapasowej pliku łatki %s

en: reopen stdin
pl: ponowne otwieranie stdin

en: reopen stdout
pl: ponowne otwieranie stdout

en: repeated key-value %s
pl: powtórzone klucz-wartość %s

en: required removal of `%s' installed by original tarball
pl: wymagane usunięcie "%s" zainstalowanego przez oryginalne archiwum tar

en: rm -rf failed to remove `%s'
pl: niepowodzenie rm -rf podczas usuwania "%s"

en: see diff output below
pl: patrz poniższe wyjście diff

en: shared libs info file `%s' line %d: bad line `%s'
pl: plik bibliotek współdzielonych %s, linia %d: niepoprawna linia "%s"

en: some libraries disappeared in the symbols file: %s
pl: pewne biblioteki zniknęły z pliku symboli: %s

en: some new symbols appeared in the symbols file: %s
pl: pewne nowe symbole pojawiły się w pliku symboli: %s

en: some symbols disappeared in the symbols file: %s
pl: pewne symbole zniknęły z pliku symboli: %s

en: source and version are required to compute the source basename
pl: źródło i wersja są wymagane do określenia nazwy bazowej źródeł

en: source changed by
pl: źródła zmienione przez

en: source control file %s
pl: źródłowy plik kontrolny %s

en: source directory '%s' is not <sourcepackage>-<upstreamversion> '%s'
pl: katalog źródłowy "%s" nie jest w postaci <pakiet_źródłowy> "%s"

en: source directory is not the top directory of a bzr repository (%s/.bzr not present), but Format bzr was specified
pl: katalog źródłowy nie jest głównym katalogiem repozytorium bzr (nie ma %s/.bzr), ale został wskazany format bzr

en: source directory is not the top directory of a git repository (%s/.git not present), but Format git was specified
pl: katalog źródłowy nie jest głównym katalogiem repozytorium git (nie ma %s/.git), ale został wskazany format git

en: source format `%s' discarded: %s
pl: odrzucony format źródeł "%s": %s

en: source handling style -s%s not allowed with -b
pl: nie można łączyć -s%s, odnoszącej się do obsługi źródeł, z -b

en: source handling style -s%s not allowed with -x
pl: opcja przetwarzania źródeł -s%s nie jest dopuszczalna z -x

en: source only upload (original source is included)
pl: wydanie tylko źródeł (oryginalne źródła dołączone)

en: source only upload: Debian-native package
pl: wydanie tylko źródeł: natywny pakiet Debiana

en: source only, diff-only upload (original source NOT included)
pl: wydanie tylko źródeł i różnic (oryginalne źródła NIE dołączone)

en: source package
pl: pakiet źródłowy

en: source package format `%s' is not supported (Perl module %s is required)
pl: format "%s" pakietu źródłowego nie jest obsługiwany (wymagany moduł Perla %s)

en: source package has two conflicting values - %s and %s
pl: pakiet źródłowy ma dwie wartości będące w konflikcie ze sobą - %s i %s

en: source package name `%s' contains illegal character `%s'
pl: nazwa pakietu źródłowego "%s" zawiera niepoprawny znak "%s"

en: source package name `%s' starts with non-alphanum
pl: nazwa pakietu źródłowego "%s"nie zaczyna się od znaku alfanumerycznego

en: source version
pl: wersja pakietu źródłowego

en: special mode %04o of '%s' will not be represented in diff
pl: specjalne prawa dostępu %04o pliku "%s" nie będą dołączone do pliku różnic

en: substvars support is deprecated (see README.feature-removal-schedule)
pl: wsparcie dla substvars jest przestarzałe (patrz README.feature-removal-schedule)

en: symbol %s used by %s found in none of the libraries.
pl: w żadnej z bibliotek nie znaleziono symbolu %s używanego przez %s.

en: symlink to %s
pl: dowiązanie symboliczne do %s

en: syntax error in %s at line %d: %s
pl: błąd składni w %s w linii %d: %s

en: tail of %s
pl: tail na %s

en: tarfile `%s' already exists, not overwriting, giving up; use -sU or -sR to override
pl: archiwum tar "%s" już istnieje, nie będzie nadpisany, poddawanie się , użyj -sU lub -sR, aby nadpisać

en: the current version (%s) is smaller than the previous one (%s)
pl: bieżąca wersja (%s) jest niższa od poprzedniej (%s)

en: the series file (%s) contains unsupported options ('%s', line %s), dpkg-source might fail when applying patches.
pl: plik wydania (%s) zawiera nieobsługiwane opcje ("%s", linia %s), dpkg-source może zawieść przy nakładaniu łatek.

en: too many substitutions - recursive ? - in `%s'
pl: za dużo podstawień - rekursja? - w "%s"

en: tried to add file `%s' twice
pl: próbowano dwukrotnie dodać plik "%s"

en: unable to append to %s
pl: nie można dopisać do %s

en: unable to change permission of `%s'
pl: nie można zmienić praw dostępu "%s"

en: unable to chdir to `%s'
pl: nie można zmienić katalogu na "%s"

en: unable to check for existence of `%s'
pl: nie można sprawdzić istnienia "%s"

en: unable to check for existence of orig dir `%s'
pl: nie można sprawdzić istnienia katalogu orig "%s"

en: unable to check for removal of dir `%s'
pl: nie można sprawdzić, czy usunąć katalog "%s"

en: unable to determine %s
pl: nie można określić %s

en: unable to keep orig directory (already exists)
pl: nie można zachować oryginalnego katalogu (już istnieje)

en: unable to open cputable
pl: nie można otworzyć cputable

en: unable to open ostable
pl: nie można otworzyć ostable

en: unable to open shared libs info file `%s'
pl: nie można otworzyć pliku informacji o bibliotekach współdzielonych "%s"

en: unable to open substvars file %s: %s
pl: nie można otworzyć pliku podstawień %s: %s

en: unable to open triplettable
pl: nie można otworzyć triplettable

en: unable to remove `%s'
pl: nie można usunąć "%s"

en: unable to rename `%s' (newly created) to `%s'
pl: nie można zmienić nazwy (nowo utworzonego) "%s" na "%s"

en: unable to rename `%s' to `%s'
pl: nie można zmienić nazwy "%s" na "%s"

en: unable to stat putative unpacked orig `%s'
pl: nie można ustalić stanu domniemanego rozpakowanego oryginalnego "%s"

en: uncommitted, not-ignored changes in working directory: %s
pl: niezatwierdzone, nie ignorowane zmiany w katalogu roboczym: %s

en: unexpected end of diff `%s'
pl: niespodziewany koniec łatki "%s"

en: unfinished PGP signature
pl: niezakończona sygnatura PGP

en: unknown Debian architecture %s, you must specify GNU system type, too
pl: nieznana architektura Debiana %s, należy podać również typ systemu GNU

en: unknown GNU system type %s, you must specify Debian architecture, too
pl: nieznany typ systemu GNU %s, należy podać również architekturę Debiana

en: unknown default GNU system type for Debian architecture %s
pl: nieznany domyślny typ systemu GNU dla architektury Debiana %s

en: unknown file type
pl: nieznany typ pliku

en: unknown information field '%s' in input data in %s
pl: nieznane pole informacyjne "%s" w danych wejściowych %s

en: unknown key-value key %s - copying to XS-%s
pl: nieznane klucz-wartość %s - kopiowanie do XS-%s

en: unknown line from diff -u on %s: `%s'
pl: nieznana linia z diff -u w %s: "%s"

en: unknown option `%s'
pl: nieznana opcja "%s"

en: unknown option or argument %s
pl: niepoprawna opcja lub argument %s

en: unknown output from dpkg --search: '%s'
pl: nierozpoznane wyjście z dpkg --search: "%s"

en: unknown sign command, assuming pgp style interface
pl: nieznane polecenie podpisywania, przyjmowanie interfejsu w stylu pgp

en: unknown substitution variable ${%s}
pl: nieznana zmienna podstawiania ${%s}

en: unpack target exists: %s
pl: cel rozpakowania istnieje: %s

en: unpacked orig `%s' exists but is not a directory
pl: rozpakowany oryg. "%s" istnieje, ale nie jest katalogiem

en: unpacking %s
pl: rozpakowywanie %s

en: unrecognised dependency field `%s'
pl: nierozpoznane pole zależności "%s"

en: unrecognised line
pl: nierozpoznana  linia

en: unrecognized file for a %s source package: %s
pl: nierozpoznany plik w pakiecie źródłowym %s: %s

en: unrecognized file for a native source package: %s
pl: nierozpoznany plik dla natywnego pakietu źródłowego: %s

en: unrepresentable changes to source
pl: niereprezentowalne zmiany w źródle

en: unwanted binary file: %s
pl: niechciany plik binarny: %s

en: using a gain-root-command while being root
pl: używanie polecenia-uzysk-praw-admin podczas bycia administratorem

en: using source format `%s'
pl: używania formatu źródeł "%s"

en: version number contains illegal character `%s'
pl: numer wersji zawiera niepoprawny znak "%s"

en: wait for %s
pl: czekanie na %s

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: will probably become fatal in the future.
pl: jednak w przyszłości zostanie przekształcone w błąd krytyczny.

en: write changes file
pl: zapisywanie pliku zmian

en: write diversion info to stderr
pl: wypisywanie informacji o ominięciach na stderr

en: write error on control data
pl: błąd zapisu danych kontrolnych

en: write new entry to new files list file
pl: zapisywanie nowego wpisu do nowego pliku z listą plików

en: write on tar input
pl: zapisywanie na wejściu tar

en: write original source message
pl: wypisywanie oryginalnego komunikatu źródłowego

en: you can only specify one of 'from' and 'since', using 'since'
pl: można podać tylko jedno z "from" i "since", używanie "since"

en: you can only specify one of 'to' and 'until', using 'until'
pl: można podać tylko jedno z "to" i "until", używanie "until"

en: you can't combine 'count' or 'offset' with any other range option
pl: nie można łączyć "count" lub "offset" z jakąkolwiek inną opcją zakresu

en: you can't use wildcards on unversioned symbols: %s
pl: nie można używać znaków dopasowania na niewersjonowanych symbolach: %s
