shadow 4.0.18 - en to pl translation catalogue (370 entries)

en: 	Full Name: %s
pl: 	Imię i nazwisko: %s

en: 	Home Phone: %s
pl: 	Telefon domowy: %s

en: 	Room Number: %s
pl: 	Numer pokoju: %s

en: 	Work Phone: %s
pl: 	Telefon do pracy: %s

en: 
    %s: %s is unchanged
pl: 
    %s: %s jest niezmieniony

en: 
    Login timed out after %d seconds.
pl: 
    Limit czasu logowania przekroczony po %d sekundach.

en: 
    System closed for routine maintenance
pl: 
    System zamknięty do rutynowej konserwacji.

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
pl: 
    Naciśnij control-d by kontynuować normalny start
    (lub podaj hasło roota by przejść do trybu konserwacji systemu):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
pl: 
    Ostrzeżenie: słabe hasło (wpisz je ponowie jeśli jednak chcesz go użyć).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
pl: 
    [Rozłączenie pominięte -- zezwolenie na logowanie się roota.]

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
pl:         %s [-A użytkownik,...] [-M użytkownik,...] grupa

en:        %s [-M user,...] group
pl:         %s [-M użytkownik,...] grupa

en:        %s [-a user] group
pl:         %s [-a użytkownik] grupa

en:        %s [-d user] group
pl:         %s [-d użytkownik] grupa

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
pl:         %s [-p] [-h host] [-f nazwa]

en:   Choose a new password.
pl:   Wybierz nowe hasło.

en:   Contact the system administrator.
pl:   Skontaktuj się z administratorem systemu.

en:  [%lds left]
pl:  [pozostało %lds]

en:  [%lds lock]
pl:  [blokada %lds]

en:  from %.*s
pl:  z %.*s

en:  groups=
pl:  grupy=

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
pl[0]: %d nieudana próba logowania od ostatniego logowania.
    Ostatnie logowanie: dnia %s na terminalu %s.
pl[1]: %d nieudane próby logowania od ostatniego logowania.
    Ostatnie logowanie: dnia %s na terminalu %s.
pl[2]: %d nieudanych prób logowania od ostatniego logowania.
    Ostatnie logowanie: dnia %s na terminalu %s.

en: %s is an invalid shell.
pl: %s jest nieprawidłową powłoką.

en: %s's Password:
pl: Hasło użytkownika %s:

en: %s: %s
    (Ignored)
pl: %s: %s
    (Zignorowano)

en: %s: %s is not a unique name
pl: %s: %s nie jest niepowtarzalną nazwą

en: %s: %s is not a valid group name
pl: %s: %s: nie jest prawidłową nazwą grupy

en: %s: %s is the NIS master
pl: %s: %s jest głównym serwerem NIS

en: %s: %s not found in /etc/group
pl: %s: nie znaleziono %s w /etc/group

en: %s: %s not found in /etc/passwd
pl: %s: nie znaleziono %s w /etc/passwd

en: %s: %s not owned by %s, not removing
pl: %s: właścicielem %s nie jest %s, nie usuwam

en: %s: %u is not a unique GID
pl: %s: %u nie jest niepowtarzalnym GID

en: %s: '%s' contains illegal characters
pl: %s: '%s' zawiera nieprawidłowe znaki

en: %s: '%s' is the NIS master for this client.
pl: %s: '%s' jest nadrzędnym serwerem NIS dla tego klienta.

en: %s: -K requires KEY=VALUE
pl: %s: -K wymaga KLUCZ=WARTOŚĆ

en: %s: -s and -r are incompatibile
pl: %s: -s i -r są niekompatybilne

en: %s: Cannot determine your user name.
pl: %s: Nie można ustalić twojej nazwy użytkownika.

en: %s: Cannot remove group %s which is a primary group for another user.
pl: %s: nie można usunąć grupy %s która jest grupą podstawową
    dla innego użytkownika.

en: %s: GID %u is not unique
pl: %s: GID %u nie jest niepowtarzalny

en: %s: Invalid entry: %s
pl: %s: Nieprawidłowy wpis: %s

en: %s: Not a tty
pl: %s: To nie tty

en: %s: PAM authentication failed
pl: %s: błąd podczas uwierzytelniania przez PAM

en: %s: Permission denied.
pl: %s: Operacja niedozwolona.

en: %s: Try again later
pl: %s: Spróbuj ponownie później

en: %s: UID %u is not unique
pl: %s: UID %u nie jest niepowtarzalny

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
pl: %s: Nie możesz przeglądać lub zmieniać informacji o haśle dla %s.

en: %s: can't chown %s
pl: %s: nie można zmienić właściciela %s

en: %s: can't create %s
pl: %s: nie można utworzyć %s

en: %s: can't delete shadow group file
pl: %s: nie można skasować pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: can't delete shadow password file
pl: %s: nie można skasować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't get lock
pl: %s: nie można zablokować

en: %s: can't get shadow lock
pl: %s: nie można zablokować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't lock /etc/passwd.
pl: %s: nie można zablokować /etc/passwd.

en: %s: can't lock group file
pl: %s: nie można zablokować pliku z grupami

en: %s: can't lock gshadow file
pl: %s: nie można zablokować pliku gshadow

en: %s: can't lock passwd file
pl: %s: nie można zablokować pliku z hasłami

en: %s: can't lock password file
pl: %s: nie można zablokować pliku z hasłami

en: %s: can't lock shadow file
pl: %s: nie można zablokować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't lock shadow group file
pl: %s: nie można zablokować pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: can't lock shadow password file
pl: %s: nie można zablokować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't open file
pl: %s: nie można otworzyć pliku

en: %s: can't open files
pl: %s: nie można otworzyć plików

en: %s: can't open group file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z grupami

en: %s: can't open passwd file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z hasłami

en: %s: can't open password file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z hasłami

en: %s: can't open shadow file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't open shadow group file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: can't open shadow password file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't re-write file
pl: %s: nie można przepisać pliku

en: %s: can't re-write shadow file
pl: %s: nie można przepisać pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't remove shadow entry for %s
pl: %s: nie można usunąć wpisu z pliku z ukrytymi hasłami dla %s

en: %s: can't remove shadow group %s
pl: %s: nie można usunąć grupy %s z pliku ukrytych haseł grup

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
pl: %s: nie można odzyskać %s: %s (twoje zmiany są w %s)

en: %s: can't rewrite password file
pl: %s: nie można przepisać pliku z hasłami

en: %s: can't rewrite shadow password file
pl: %s: nie można przepisać pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't unlock file
pl: %s: nie można usunąć blokady z pliku

en: %s: can't update entry
pl: %s: nie można zaktualizować wpisu

en: %s: can't update entry for group %s
pl: %s: nie można zaktualizować wpisu dla grupy %s

en: %s: can't update entry for user %s
pl: %s: nie można zaktualizować wpisu dla użytkownika %s

en: %s: can't update group file
pl: %s: nie można zaktualizować pliku z grupami

en: %s: can't update passwd entry for %s
pl: %s: nie można zaktualizować wpisu w pliku z hasłami dla %s

en: %s: can't update passwd file
pl: %s: nie można zaktualizować pliku z hasłami

en: %s: can't update password file
pl: %s: nie można zaktualizować pliku z hasłami

en: %s: can't update shadow entry
pl: %s: nie można zaktualizować wpisu do pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't update shadow entry for %s
pl: %s: nie można zaktualizować wpisu w pliku z ukrytymi hasłami dla %s

en: %s: can't update shadow file
pl: %s: nie można zaktualizować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't update shadow group file
pl: %s: nie można zaktualizować pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: can't update shadow password file
pl: %s: nie można zaktualizować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: cannot change user '%s' on NIS client.
pl: %s: nie można zmienić użytkownika '%s' na kliencie NIS.

en: %s: cannot create directory %s
pl: %s: nie można utworzyć katalogu %s

en: %s: cannot create new defaults file
pl: %s: nie można utworzyć nowego pliku z ustawieniami domyślnymi

en: %s: cannot lock file %s
pl: %s: nie można zablokować pliku %s

en: %s: cannot lock shadow password file
pl: %s: nie można zablokować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: cannot open file %s
pl: %s: nie można otworzyć pliku %s

en: %s: cannot open group file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z grupami

en: %s: cannot open new defaults file
pl: %s: nie można otworzyć nowego pliku z ustawieniami domyślnymi

en: %s: cannot open shadow group file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: cannot open shadow password file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: cannot remove user's primary group.
pl: %s: nie można usunąć podstawowej grupy użytkowników.

en: %s: cannot rename directory %s to %s
pl: %s: nie można zmienić nazwy katalogu z %s na %s

en: %s: cannot rewrite group file
pl: %s: nie można przepisać pliku z grupami

en: %s: cannot rewrite password file
pl: %s: nie można przepisać pliku z hasłami

en: %s: cannot rewrite shadow group file
pl: %s: nie można przepisać pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: cannot rewrite shadow password file
pl: %s: nie można przepisać pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: cannot update file %s
pl: %s: nie można zaktualizować pliku %s

en: %s: directory %s exists
pl: %s: katalog %s istnieje

en: %s: do not include "l" with other flags
pl: %s: nie łącz "l" z innymi flagami

en: %s: error adding new group entry
pl: %s: błąd podczas dodawania nowej grupy

en: %s: error adding new password entry
pl: %s: błąd podczas dodawania nowego wpisu do pliku z hasłami

en: %s: error adding new shadow password entry
pl: %s: błąd podczas dodawania nowego wpisu do pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error changing fields
pl: %s: błąd podczas zmieniania pól

en: %s: error changing password entry
pl: %s: błąd podczas zmiany wpisu w pliku z hasłami

en: %s: error deleting password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu z pliku z hasłami

en: %s: error deleting shadow password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu z pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error detected, changes ignored
pl: %s: wykryto błąd, zignorowano modyfikacje

en: %s: error locking group file
pl: %s: błąd podczas blokowania pliku z grupami

en: %s: error locking shadow group file
pl: %s: błąd podczas blokowania pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: error opening group file
pl: %s: błąd podczas otwierania pliku z grupami

en: %s: error opening shadow group file
pl: %s: błąd podczas otwierania pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: error removing directory %s
pl: %s: błąd podczas usuwania katalogu %s

en: %s: error removing group entry
pl: %s: błąd podczas usuwania grupy

en: %s: error removing password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu z pliku z hasłami

en: %s: error removing shadow group entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu z pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: error removing shadow password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu z pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error updating files
pl: %s: błąd podczas aktualizowania plików

en: %s: error updating group entry
pl: %s: błąd podczas aktualizacji wpisu grupy

en: %s: error updating password file
pl: %s: błąd podczas aktualizacji pliku z hasłami

en: %s: error updating shadow file
pl: %s: błąd podczas aktualizacji pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: failed to drop privileges (%s)
pl: %s: niepowiodło się porzucenie uprawnień (%s)

en: %s: fields too long
pl: %s: pola zbyt długie

en: %s: group %s does not exist
pl: %s: grupa %s nie istnieje

en: %s: group %s exists
pl: %s: grupa %s istnieje

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
pl: %s: grupa %s istnieje - aby dodać tego użytkownika do tej grupy, użyj -g.

en: %s: group %s is a NIS group
pl: %s: grupa %s jest grupą NIS

en: %s: group '%s' is a NIS group.
pl: %s: grupa '%s' jest grupą NIS.

en: %s: invalid base directory '%s'
pl: %s: nieprawidłowy katalog bazowy '%s'

en: %s: invalid comment '%s'
pl: %s: nieprawidłowy komentarz '%s'

en: %s: invalid date '%s'
pl: %s: nieprawidłowa data '%s'

en: %s: invalid field '%s'
pl: %s: nieprawidłowe pole '%s'

en: %s: invalid home directory '%s'
pl: %s: nieprawidłowy katalog domowy '%s'

en: %s: invalid home phone: '%s'
pl: %s: nieprawidłowy numer telefonu domowego: '%s'

en: %s: invalid name: '%s'
pl: %s: nieprawidłowa nazwa: '%s'

en: %s: invalid numeric argument '%s'
pl: %s: nieprawidłowy argument numeryczny '%s'

en: %s: invalid room number: '%s'
pl: %s: nieprawidłowy numer pokoju: '%s'

en: %s: invalid shell '%s'
pl: %s: nieprawidłowa powłoka '%s'

en: %s: invalid user name '%s'
pl: %s: nieprawidłowa nazwa użytkownika '%s'

en: %s: invalid work phone: '%s'
pl: %s: nieprawidłowy numer telefonu do pracy: '%s'

en: %s: line %d: can't update entry
pl: %s: linia %d: nie można zaktualizować wpisu

en: %s: line %d: can't update password
pl: %s: linia %d: nie można zaktualizować pliku z hasłami

en: %s: line %d: cannot find user %s
pl: %s: linia %d: nie można znaleźć użytkownika %s

en: %s: line %d: cannot update password entry
pl: %s: linia %d: nie można zaktualizować wpisu do bazy haseł

en: %s: line %d: chown failed
pl: %s: linia %d: chown nie powiodło się

en: %s: line %d: invalid line
pl: %s: linia %d: nieprawidłowa linia

en: %s: line %d: line too long
pl: %s: linia %d: linia zbyt długa

en: %s: line %d: missing new password
pl: %s: linia %d: brakuje nowego hasła

en: %s: line %d: mkdir failed
pl: %s: linia %d: mkdir nie powiodło się

en: %s: line %d: unknown group %s
pl: %s: linia %d: nieznana grupa %s

en: %s: line %d: unknown user %s
pl: %s: linia %d: nieznany użytkownik %s

en: %s: must be run from a terminal
pl: %s: musisz uruchamiać z terminala

en: %s: no changes
pl: %s: bez zmian

en: %s: no flags given
pl: %s: nie podano flag

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
pl: %s: nie usuwam katalogu %s (usunęłoby to katalog domowy użytkownika %s)

en: %s: out of memory
pl: %s: brak pamięci

en: %s: pam_start: error %d
pl: %s: pam_start: błąd %d

en: %s: rename: %s
pl: %s: zmiana nazwy: %s

en: %s: repository %s not supported
pl: %s: repozytorium %s nie jest obsługiwane

en: %s: shadow group passwords required for -A
pl: %s: plik z ukrytymi hasłami grup wymagany dla -A

en: %s: shadow passwords required for -e
pl: %s: ukryte hasła wymagane dla -e

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
pl: %s: ukryte hasła wymagane dla -e i -f

en: %s: shadow passwords required for -f
pl: %s: ukryte hasła wymagane dla -f

en: %s: the files have been updated
pl: %s: pliki zostały zaktualizowane

en: %s: the shadow password file is not present
pl: %s: brak pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: too many groups specified (max %d).
pl: %s: podano zbyt wiele grup (maks %d).

en: %s: uid %lu is not unique
pl: %s: uid %lu nie jest niepowtarzalny

en: %s: unable to lock group file
pl: %s: nie można zablokować pliku z grupami

en: %s: unable to lock password file
pl: %s: nie można zablokować pliku z hasłami

en: %s: unable to lock shadow group file
pl: %s: nie można zablokować pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: unable to open group file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z grupami

en: %s: unable to open password file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z hasłami

en: %s: unable to open shadow group file
pl: %s: nie można otworzyć pliku z ukrytymi hasłami grup

en: %s: unknown GID %s
pl: %s: nieznany GID %s

en: %s: unknown group %s
pl: %s: nieznana grupa %s

en: %s: unknown member %s
pl: %s: nieznany członek %s

en: %s: unknown user
pl: %s: nieznany użytkownik

en: %s: unknown user %s
pl: %s: nieznany użytkownik %s

en: %s: user %s does not exist
pl: %s: użytkownik %s nie istnieje

en: %s: user %s exists
pl: %s: użytkownik %s istnieje

en: %s: user %s is a NIS user
pl: %s: użytkownik %s jest użytkownikiem NIS

en: %s: user %s is currently logged in
pl: %s: użytkownik %s jest aktualnie zalogowany

en: %s: warning: %s not owned by %s
pl: %s: ostrzeżenie: właścicielem %s nie jest %s

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
pl: %s: uwaga: CREATE_HOME nie jest obsługiwane, użyj opcji -m.

en: %s: warning: can't remove
pl: %s: ostrzeżenie: nie można usunąć

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
pl: %s: uwaga: nie powiodło się całkowite usuniecie starego katalogu domovego %s

en: %s: warning: the home directory already exists.
    Not copying any file from skel directory into it.
pl: %s: uwaga: katalog domowy już istnieje.
    Pliki z katalogu skel nie są kopiowane.

en: (Enter your own password)
pl: (Wpisz swoje własne hasło)

en: **Never logged in**
pl: **Nigdy nie zalogowany**

en: Access to su to that account DENIED.
pl: Dostęp do polecenia su z tego konta ZABRONIONY.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
pl: Data utraty ważności konta (RRRR-MM-DD)

en: Account expires						:
pl: Konto traci ważność					:

en: Adding user %s to group %s
pl: Dodaję nowego użytkownika %s do grupy %s

en: Bad password: %s.
pl: Złe hasło: %s.

en: Can't change root directory to '%s'
pl: Nie można zmienić głównego katalogu na '%s'

en: Cannot change ID to root.
pl: Nie można zmienić ID na root.

en: Cannot close group file
pl: Nie można zamknąć pliku z grupami

en: Cannot commit password file changes.
pl: Wprowadzenie zmian do pliku passwd jest niemożliwe.

en: Cannot execute %s
pl: Nie można uruchomić %s

en: Cannot lock the password file; try again later.
pl: Nie można zablokować pliku z hasłami; spróbuj później.

en: Cannot open the password file.
pl: Nie można otworzyć pliku z hasłami.

en: Cannot unlock the password file.
pl: Nie można usunąć blokady z pliku z hasłami.

en: Changing password for %s
pl: Zmieniam hasło dla %s

en: Changing the aging information for %s
pl: Zmieniam informację o użytkowniku %s

en: Changing the login shell for %s
pl: Zmieniam powłokę logowania dla %s

en: Changing the password for group %s
pl: Zmieniam hasło dla grupy %s

en: Changing the user information for %s
pl: Zmieniam informację o użytkowniku %s

en: Could not allocate space for config info.
pl: Nie można przydzielić miejsca dla informacji o konfiguracji.

en: Couldn't lock file
pl: Nie można zablokować pliku

en: Couldn't make backup
pl: Nie można wykonać kopii zapasowej

en: Creating mailbox file
pl: Tworzenie pliku mailbox

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
pl: Wpisz nowe hasło (minimum %d, maksimum %d znaków)
    Proszę użyj kombinacji wielkich i małych znaków oraz cyfr.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
pl: Wpisz nową wartość lub wciśnij ENTER by przyjąć wartość domyślną

en: Entering System Maintenance Mode
pl: Wchodzę w tryb konserwacji systemu

en: Environment overflow
pl: Przepełnienie środowiska

en: Error updating the password entry.
pl: Błąd podczas aktualizacji wpisu do bazy haseł.

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
pl: Nie znaleziono grupy 'mail'. Tworzenie pliku mailbox użytkownika z prawami dostępu 600.

en: Group access is required
pl: Wymagane prawa dostępu do grupy

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: Incorrect password for %s.
pl: Nieprawidłowe hasło %s.

en: Invalid login time
pl: Nieprawidłowy czas logowania

en: Invalid root directory '%s'
pl: Nieprawidłowy katalog główny '%s'

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
pl: Ostatnia zmiana hasła (RRRR-MM-DD)

en: Last login: %.19s on %s
pl: Ostatnie logowanie: %s na %s

en: Last login: %s on %s
pl: Ostatnie logowanie: %s na %s

en: Last password change					:
pl: Ostatnia zmiana hasła					:

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
pl: Login       Nieudane Maks.   Ostanio                  Na

en: Login Shell
pl: Powłoka logowania

en: Login incorrect
pl: Nieprawidłowe logowanie

en: Maximum Password Age
pl: Maksymalny wiek hasła

en: Maximum number of days between password change		: %ld
pl: Maksymalna ilość dni pomiędzy zmianami hasła		: %ld

en: Maximum number of tries exceeded (%d)
pl: Maksymalna ilość prób przekroczona (%d)

en: Member already exists
pl: Członek grupy już istnieje

en: Member to remove could not be found
pl: Nie znaleziony członek grupy do usunięcia

en: Minimum Password Age
pl: Minimalny wiek hasła

en: Minimum number of days between password change		: %ld
pl: Minimalna ilość dni pomiędzy zmianami hasła		: %ld

en: New Password:
pl: Nowe hasło:

en: New password:
pl: Nowe hasło:

en: No directory, logging in with HOME=/
pl: Brak katalogu, loguję z HOME=/

en: No mail.
pl: Nie masz poczty.

en: No password entry for 'root'
pl: Brak wpisu do bazy haseł dla 'root'

en: No password file
pl: Brak pliku z hasłami

en: No shell
pl: Brak powłoki

en: No utmp entry.  You must exec "login" from the lowest level "sh"
pl: Brak wpisu w utmp.  Musisz wykonać "login" z najniższego poziomu "sh"

en: Not primary owner of current group
pl: Nie jesteś głównym właścicielem bieżącej grupy

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
pl: Liczba dni ostrzeżenia, zanim ważność hasła upłynie	: %ld

en: Old password:
pl: Stare hasło:

en: Only root can add members to different groups
pl: Tylko root może dodać członka do różnych grup

en: Other
pl: Inne

en: PAM authentication failed for
pl: Błąd uwierzytelniania przez PAM dla

en: Password Expiration Warning
pl: Ostrzeżenie o utracie ważności hasła

en: Password Inactive
pl: Hasło nieaktywne

en: Password authentication bypassed.
pl: Uwierzytelnianie na podstawie hasła pominięte.

en: Password changed.
pl: Hasło zmienione.

en: Password expires					:
pl: Hasło traci ważność					:

en: Password inactive					:
pl: Hasło nieaktywne					:

en: Password set to expire.
pl: Hasłu zaznaczone jako przeterminowane.

en: Password:
pl: Hasło:

en: Please enter your OWN password as authentication.
pl: Proszę wpisz swoje WŁASNE hasło jako hasło uwierzytelniające.

en: Re-enter new password:
pl: Wpisz hasło ponownie:

en: Removing user %s from group %s
pl: Usuwam użytkownika %s z grupy %s

en: Room Number
pl: Numer pokoju

en: Setting mailbox file permissions
pl: Ustawianie praw dostępu do pliku mailbox

en: The password for %s cannot be changed.
pl: Hasło dla %s nie może być zmienione.

en: The password for %s is unchanged.
pl: Hasło dla %s pozostaje niezmienione.

en: They don't match; try again
pl: Nie zgadzają się; spróbuj ponownie

en: They don't match; try again.
pl: Nie zgadzają się; spróbuj ponownie.

en: Too many logins.
pl: Zbyt wiele otwartych sesji.

en: Try again.
pl: Spróbuj ponownie.

en: Unable to cd to '%s'
pl: Nie można zmienić katalogu na '%s'

en: Unable to change tty %s
pl: Nie można zmienić tty %s

en: Unable to determine your tty name.
pl: Nie można ustalić nazwy twojego terminala.

en: Unable to lock group file
pl: Nie można zablokować pliku z grupami

en: Unable to open group file
pl: Nie można otworzyć pliku z grupami

en: Unknown User: %s
pl: Nieznany użytkownik: %s

en: Unknown id: %s
pl: Nieznany id: %s

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
pl: Użycie: %s [-f imię_nazwisko] [-r nr_pokoju] [-w tel_praca]
    	[-h tel_dom] [-o inne] [użytkownik]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
pl: Użycie: %s [-f imię_nazwisko] [-r nr_pokoju] [-w tel_praca] [-h tel_dom]

en: Usage: %s [-p] [name]
pl: Użycie: %s [-p] [nazwa]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
pl: Użycie: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
pl: Użycie: %s [-r] [-s] [grupa [gshadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
pl: Użycie: %s [-r] [-s] [grupa]

en: Usage: %s [-r|-R] group
pl: Użycie: %s [-r|-R] grupa

en: Usage: chage [options] [LOGIN]
    
    Options:
      -d, --lastday LAST_DAY        set last password change to LAST_DAY
      -E, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
      -h, --help                    display this help message and exit
      -I, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
      -l, --list                    show account aging information
      -m, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
      -M, --maxdays MAX_DAYS        set maximim number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
      -W, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
pl: Użycie: chage [opcje] [LOGIN]
    
    Opcje:
      -d, --lastday OSTATNI         ustawia date ostatniej zmiany hasła na OSTATNI
      -E, --expiredate DATA_WAŻN    ustawia datę ważności konta na DATA_WAŻN
      -h, --help                    wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -I, --inactive NIEAKTYWNE     ustwia liczbę dni nieaktywności konta po
                                    których konta jest blokowane na NIEAKTYWNE
      -l, --list                    wyświetlenie informacji o terminach ważności
                                    konta i hasła
      -m, --mindays MIN_DNI         ustawia minimalną liczbę dni pomiędzy
                                    zmianami hasła na wartość MIN_DNI
      -M, --maxdays MAX_DNI         ustawia maksymalną liczbę dni, przez jakie
                                    hasło jest ważne na wartość MAX_DNI
      -W, --warndays DNI_OSTRZ      ustawia na DNI_OSTRZ liczbę dni przed
                                    upływem ważności hasła

en: Usage: chsh [options] [LOGIN]
    
    Options:
      -h, --help                    display this help message and exit
      -s, --shell SHELL             new login shell for the user account
pl: Użycie: chsh [opcje] [LOGIN]
    
    Opcje:
      -h, --help            wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -s, --shell SHELL     nowy SHELL dla użytkownika LOGIN

en: Usage: expiry {-f|-c}
pl: Użycie: expiry {-f|-c}

en: Usage: faillog [options]
    
    Options:
      -a, --all                     display faillog records for all users
      -h, --help                    display this help message and exit
      -l, --lock-time SEC           after failed login lock accout to SEC seconds
      -m, --maximum MAX             set maximum failed login counters to MAX
      -r, --reset                   reset the counters of login failures
      -t, --time DAYS               display faillog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN              display faillog record or maintains failure
                                    counters and limits (if used with -r, -m or -l
                                    options) only for user with LOGIN
pl: Użycie: faillog [opcje]
    
    Opcje:
      -a, --all             wyświetlaj rekordy failloga dla wszystkich użytkowników
      -h, --help            wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -l, --lock-time SEK   ustaw na SEK sekund blokadę konta po nieudanym
                            logowaniu
      -m, --maximum MAX     ustaw maksymalną ilość niepoprawnych logowań na MAX
      -r, --reset           wyzeruj licznik niepoprawnych logowań
      -t, --time DNI        wyświetlaj rekordy nie starsze niż DNI
      -u, --user LOGIN      wyświetlaj rekordy lub zarządzaj licznikami
                            i limitami faillog (w połaczeniu z opcjami -r,
                            -m lub -l) tylko dla użytkownika o loginie LOGIN

en: Usage: groupdel group
pl: Użycie: groupdel grupa

en: Usage: id
pl: Użycie: id

en: Usage: id [-a]
pl: Użycie: id [-a]

en: Usage: lastlog [options]
    
    Options:
      -b, --before DAYS             print only lastlog records older than DAYS
      -h, --help                    display this help message and exit
      -t, --time DAYS               print only lastlog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN              print lastlog record of the specified LOGIN
pl: Użycie: lastlog [opcje]
    
    Opcje:
      -b, --before DNI      wyświetl tylko rekordy lastlog starsze niż DNI
      -h, --help            wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -t, --time DNI        wyświetl tylko rekordy lastlog nie starsze niż DNI
      -u, --user LOGIN      wyświetl rekord lastlog tylko dla użytkownika
                            o loginie LOGIN

en: Usage: newgrp [-] [group]
pl: Użycie: newgrp [-] [grupa]

en: Usage: passwd [options] [LOGIN]
    
    Options:
      -a, --all                     report password status on all accounts
      -d, --delete                  delete the password for the named account
      -e, --expire                  force expire the password for the named account
      -h, --help                    display this help message and exit
      -k, --keep-tokens             change password only if expired
      -i, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
      -l, --lock                    lock the named account
      -n, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
      -q, --quiet                   quiet mode
      -r, --repository REPOSITORY   change password in REPOSITORY repository
      -S, --status                  report password status on the named account
      -u, --unlock                  unlock the named account
      -w, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
      -x, --maxdays MAX_DAYS        set maximim number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
pl: Użycie: passwd [opcje] [LOGIN]
    
    Opcje:
      -a, --all                     raportuj status hasła dla wszystkich kont
      -d, --delete                  kasuje hasło użytkowanika
      -e, --expire                  wymuś przeterminowanie hasła
      -h, --help                    wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -k, --keep-tokens             zmiana hasła tylko w przypadku kiedy
                                    jest przeterminowane
      -i, --inactive NIEAKTYWNE     konto przeterminowane po upływie NIEAKTYWNE
                                    dni po wygaśnięciu hasła
      -l, --lock                    zablokuj konto
      -n, --mindays MIN_DNI         ustaw minimalną ilość dni prezed kolejną
                                    zmianą hasła na MIN_DNI
      -n, --mindays MIN_DNI         ustawia minimalną liczbę dni pomiędzy
                                    zmianami hasła na MIN_DNI
      -q, --quiet                   cichy tryb pracy
      -r, --repository REPOZYTORIUM zmień hasło w repozytorium REPOZYTORIUM
      -S, --status                  raportuj status hasła
      -u, --unlock                  odblokuj konto
      -w, --warndays DNI_OSTRZ      ustawia na DNI_OSTRZ liczbę dni przed
                                    upływem ważności hasła
      -x, --maxdays MAX_DNI         ustawia maksymalną liczbę dni, przez jakie
                                    hasło jest ważne na wartość MAX_DNI

en: Usage: sg group [[-c] command]
pl: Użycie: sg grupa [[-c] polecenie]

en: Usage: su [options] [LOGIN]
    
    Options:
      -c, --command COMMAND         pass COMMAND to the invoked shell
      -h, --help                    display this help message and exit
      -, -l, --login                make the shell a login shell
      -m, -p,
      --preserve-environment        do not reset environment variables, and
                                    keep the same shell
      -s, --shell SHELL             use SHELL instead of the default in passwd
pl: Użycie: su [opcje] [LOGIN]
    
    Opcje:
      -c, --command POLECENIE   uruchom POLECENIE w to wywoływanym shellu
      -h, --help                wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -, -l, --login            uruchom z  powłoką z powłoką zgłoszeniową
      -m, -p,
      --preserve-environment    uruchomienie z zachowaniem zmiennych środowiska
      -s, --shell SHELL         użyj SHELL zamiast domyślny shell z passwd

en: Usage: userdel [options] LOGIN
    
    Options:
      -f, --force                   force removal of files,
                                    even if not owned by user
      -h, --help                    display this help message and exit
      -r, --remove                  remove home directory and mail spool
pl: Użycie: userdel [opcje] LOGIN
    
    Opcje:
      -f, --force               wymuś usunięcie plików nawet jeżeli nie należą
                                do usuwanego użytkownika
      -h, --help                wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -r, --remove              usuń katalog domowy i spool pocztowy

en: Usage: vipw [options]
    
    Options:
      -g, --group                   edit group database
      -h, --help                    display this help message and exit
      -p, --passwd                  edit passwd database
      -q, --quiet                   quiet mode
      -s, --shadow                  edit shadow or gshadow database
pl: Użycie: vipw [opcje]
    
    Opcje:
      -g, --group           edycja bazy group
      -h, --help            wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
      -p, --passwd          edycja bazy passwd
      -q, --quiet           cichy tryb pracy
      -s, --shadow          edycja bazy shadow lub gshadow

en: Username                Port     Latest
pl: Użytkownik             Port     Ostatnio

en: Username         Port     From             Latest
pl: Użytkownik       Port     Z                Ostatnio

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
pl: Ostrzeżenie: logowanie ponownie odblokowanie po czasowej blokadzie.

en: Warning: too many groups
pl: Ostrzeżenie: zbyt wiele grup

en: Warning: unknown group %s
pl: Ostrzeżenie: nieznana grupa %s

en: Who are you?
pl: Kim jesteś?

en: Work Phone
pl: Telefon do pracy

en: You are not authorized to su %s
pl: Nie masz autoryzacji by używać su %s

en: You have mail.
pl: Masz pocztę.

en: You have new mail.
pl: Masz nową pocztę.

en: You may not change $%s
pl: Nie możesz zmieniać $%s

en: You may not change the shell for %s.
pl: Nie możesz zmieniać powłoki dla %s.

en: Your login has expired.
pl: Twoje konto straciło ważność.

en: Your password has expired.
pl: Twoje hasło straciło ważność.

en: Your password is inactive.
pl: Twoje hasło jest nieaktywne.

en: Your password will expire in %ld days.
pl: Twoje hasło straci ważność w ciągu %ld dni.

en: Your password will expire today.
pl: Dziś twoje hasło straci ważność.

en: Your password will expire tomorrow.
pl: Jutro twoje hasło straci ważność.

en: a palindrome
pl: palindrom

en: add group '%s' in %s ?
pl: dodać grupę '%s' w %s ?

en: add user '%s' in %s?
pl: dodać grupę '%s' w %s ?

en: case changes only
pl: zmieniona tylko wielkości liter

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
pl: błąd w konfiguracji - nieznana pozycja '%s' (powiadom administratora)

en: delete administrative member '%s'?
pl: usunąć członka administracyjnego '%s'?

en: delete line '%s'?
pl: usunąć linię '%s'?

en: delete member '%s'?
pl: skasować członka '%s'?

en: duplicate group entry
pl: powtórzony wpis w pliku grup

en: duplicate password entry
pl: powtórzony wpis w pliku z hasłami

en: duplicate shadow group entry
pl: powtórzony wpis w pliku z ukrytymi hasłami grup

en: duplicate shadow password entry
pl: powtórzony wpis w pliku z ukrytymi hasłami

en: failed to change mailbox owner
pl: zmiana właściciela skrzynki pocztowej nie powiodła się

en: failed to rename mailbox
pl: zmiana nazwy skrzynki pocztowej nie powiodła się

en: group %s: no user %s
pl: grupa %s: nie ma użytkownika %s

en: invalid group file entry
pl: nieprawidłowy wpis do pliku grup

en: invalid group name '%s'
pl: nieprawidłowa nazwa grupy '%s'

en: invalid password file entry
pl: nieprawidłowy wpis do pliku z hasłami

en: invalid shadow group file entry
pl: nieprawidłowy wpis w pliku z ukrytymi hasłami grup

en: invalid shadow password file entry
pl: nieprawidłowy wpis w pliku z hasłami

en: invalid user name '%s'
pl: nieprawidłowa nazwa użytkownika '%s'

en: lastlog: unexpected argument: %s
pl: lastlog: nieoczekiwany argument: %s

en: login time exceeded
pl: przekroczony czas logowania

en: login: PAM Failure, aborting: %s
pl: login: PAM niepowodzenie, przerwane: %s

en: login: abort requested by PAM
pl: login: przerwanie wywołane przez PAM

en: malloc(%d) failed
pl: malloc(%d) nie powiodło się

en: never
pl: nigdy

en: no change
pl: bez zmian

en: no matching group file entry in %s
pl: brak pasującego wpisu w pliku group %s

en: no matching password file entry in %s
pl: brak pasującego wpisu w pliku z hasłami %s

en: passwd: pam_start() failed, error %d
pl: passwd: pam_start() nie powiodło się, błąd %d

en: passwd: password updated successfully
pl: passwd: hasło zostało zmienione

en: password must be changed
pl: Hasło musi zostać zmienione

en: rotated
pl: rotacja

en: shadow group %s: no administrative user %s
pl: grupa %s: użytkownik administracyjny %s z pliku ukrytych haseł grup nie istnieje

en: shadow group %s: no user %s
pl: grupa %s: użytkownik %s z pliku ukrytych haseł grup nie istnieje

en: too many groups
pl: zbyt wiele grup

en: too short
pl: za krótkie

en: too similar
pl: zbyt podobne

en: too simple
pl: za proste

en: unknown GID: %lu
pl: nieznany GID: %lu

en: unknown UID: %u
pl: nieznany UID: %u

en: unknown group: %s
pl: nieznana grupa: %s

en: user %s: directory %s does not exist
pl: użytkownik %s: katalog %s nie istnieje

en: user %s: last password change in the future
pl: użytkownik %s: ostatnia zmiana hasła w przyszłości

en: user %s: no group %u
pl: użytkownik %s: brak grupy %u

en: user %s: program %s does not exist
pl: użytkownik %s: program %s nie istnieje
