texinfo 4.9.92 - en to pl translation catalogue (577 entries)

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
pl: 	`%s --help' poda pełną listę opcji.

en: 
    * Menu:
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
pl: 
    * Menu:
      (Plik)Węzeł                       Linie  Rozmiar Zawiera plik
      -----------                       -----  ------- ------------

en: 
    * Menu: Nodes whose indices contain `%s':
pl: 
    * Menu: Węzły, których indeksy zawierają `%s':

en: 
    Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
pl: 
    Raporty o błędach prosimy wysyłać pocztą elektroniczną na adres
    bug-texinfo@gnu.org, ogólne pytania i dyskusję na help-texinfo@gnu.org.
    Strona domowa texinfo: http://www.gnu.org/software/texinfo/

en: 
    Options:
pl: 
    Opcje:

en:               Picking a menu item causes another node to be selected.
pl:               Wybranie elementu menu powoduje wybranie innego węzła.

en:               You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
pl:               Można dołączyć także nazwę pliku w postaci (PLIK)WĘZEŁ.

en:               and select the node in which the next occurrence is found.
pl:               i wybranie węzła, w którym znaleziono następne wystąpienie.

en:    Source files groveled to make this file include:
pl:    Pliki źródłowe przeszukane, aby ten plik zawierał:

en:   %-10s  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
pl:   %-10s  Przejście za odsyłaczem. Odczytuje nazwę odsyłacza.

en:   %-10s  Follow the hypertext link under cursor.
pl:   %-10s  Przejście za odnośnikiem hipertekstowym pod kursorem.

en:   %-10s  Go to the beginning of this node.
pl:   %-10s  Przejście na początek tego węzła.

en:   %-10s  Go to the end of this node.
pl:   %-10s  Przejście na koniec tego węzła.

en:   %-10s  Invoke the Info tutorial.
pl:   %-10s  Uruchomienie tutoriala Info.

en:   %-10s  Move `up' from this node.
pl:   %-10s  Przejście do węzła `w górę' tego węzła.

en:   %-10s  Move to node specified by name.
pl:   %-10s  Przejście do węzła zadanego nazwą.

en:   %-10s  Move to the Top node.  Equivalent to `g Top'.
pl:   %-10s  Przejście do węzła Szczytowy. Równoznaczne `g Top'.

en:   %-10s  Move to the `directory' node.  Equivalent to `g (DIR)'.
pl:   %-10s  Przejście do węzła `directory' (katalog). Równoznaczne `g (DIR)'.

en:   %-10s  Move to the `next' node of this node.
pl:   %-10s  Przejście do węzła `następny' tego węzła.

en:   %-10s  Move to the `previous' node of this node.
pl:   %-10s  Przejście do węzła `poprzedni' tego węzła.

en:   %-10s  Move to the last node seen in this window.
pl:   %-10s  Przejście do ostatniego węzła widocznego w tym oknie.

en:   %-10s  Pick first ... ninth item in node's menu.
pl:   %-10s  Wybranie pierwszego ... dziewiątego elementu z menu węzła.

en:   %-10s  Pick last item in node's menu.
pl:   %-10s  Wybranie ostatniego elementu z menu węzła.

en:   %-10s  Pick menu item specified by name.
pl:   %-10s  Wybranie elementu menu zadanego nazwą.

en:   %-10s  Quit Info altogether.
pl:   %-10s  Opuszczenie całego Info.

en:   %-10s  Quit this help.
pl:   %-10s  Opuszczenie tej pomocy.

en:   %-10s  Scroll backward 1 line.
pl:   %-10s  Przewinięcie do tyłu o 1 linię.

en:   %-10s  Scroll backward a page.
pl:   %-10s  Przewinięcie do tyłu o stronę.

en:   %-10s  Scroll forward 1 line.
pl:   %-10s  Przewinięcie do przodu o 1 linię.

en:   %-10s  Scroll forward a page.
pl:   %-10s  Przewinięcie do przodu o stronę.

en:   %-10s  Search backward for a specified string
pl:   %-10s  Szukanie podanego łańcucha w tył

en:   %-10s  Search for a specified string in the index entries of this Info
                  file, and select the node referenced by the first entry found.
pl:   %-10s  Szukanie podanego łańcucha we wpisach indeksu tego pliku Info
                  i wybranie węzła wskazywanego przez pierwszy znaleziony wpis.

en:   %-10s  Search forward for a specified string,
                  and select the node in which the next occurrence is found.
pl:   %-10s  Szukanie podanego łańcucha w przód
                  i wybranie węzła, w którym znaleziono następne wystąpienie.

en:   %-10s  Skip to next hypertext link within this node.
pl:   %-10s  Przejście do następnego odnośnika hipertekstowego w tym węźle.

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers.
pl:   -b, --speech-friendly        tryb przyjazny dla syntezatorów mowy.

en:   The defaults for the @if... conditionals depend on the output format:
      if generating HTML, --ifhtml is on and the others are off;
      if generating Info, --ifinfo is on and the others are off;
      if generating plain text, --ifplaintext is on and the others are off;
      if generating XML, --ifxml is on and the others are off.
pl:   Domyślne opcje dla warunków @if... zależą od formatu wyjściowego:
      jeśli generowany jest HTML, --ifhtml jest włączone, a reszta wyłączona;
      jeśli generowane jest Info, --ifinfo jest włączone, a reszta wyłączona;
      jeśli generowany jest tekst, --ifplaintext jest włączony, a inne wyłączone;
      jeśli generowany jest XML, --ifxml jest włączone, a reszta wyłączona.

en:  Subfile: %s
pl:  Podplik: %s

en:  case-sensitively
pl:  uwzględniając wielkość liter

en:  for %s
pl:  dla %s

en: "%s" is invalid
pl: "%s" jest niepoprawne

en: "%s", line %u:
pl: "%s", linia %u:

en: %c%s expected braces
pl: %c%s oczekiwało nawiasów klamrowych

en: %c%s expects `i' or `j' as argument, not `%c'
pl: %c%s oczekuje `i' lub `j' jako argumentu, a nie `%c'

en: %c%s expects a single character `i' or `j' as argument
pl: %c%s oczekuje pojedynczego znaku `i' lub `j' jako argumentu

en: %c%s found outside of an insertion block
pl: znaleziono %c%s na zewnątrz bloku wstawki

en: %c%s is obsolete
pl: %c%s jest przestarzałe

en: %c%s is obsolete; use %c%s instead
pl: %c%s jest przestarzałe; należy użyć %c%s

en: %c%s missing close brace
pl: w %c%s brakuje klamry zamykającej

en: %c%s requires a name
pl: %c%s wymaga nazwy

en: %cend macro not found
pl: nie znaleziono makra %cend

en: %cfloat environments cannot be nested
pl: Środowiska %cfloat nie mogą być zagnieżdżone

en: %ctop used before %cnode, defaulting to %s
pl: %ctop użyty przed %cnode, użycie domyślnego %s

en: %d completions:
pl: %d uzupełnień:

en: %s can be invoked via %s.
pl: %s można wywołać przez %s.

en: %s can only be invoked via %s.
pl: %s można wywołać tylko przez %s.

en: %s is defined to %s.
pl: %s jest zdefiniowany na %s.

en: %s is not a valid ISO 639 language code
pl: %s nie jest poprawnym kodem języka zgodnym z ISO 639

en: %s is undefined.
pl: %s jest niezdefiniowany.

en: %s reference to nonexistent node `%s' (perhaps incorrect sectioning?)
pl: %s wskazuje na nieistniejący węzeł `%s' (może błędny podział na sekcje?)

en: %s requires an argument: the formatter for %citem
pl: %s wymaga argumentu: formatowania dla %citem

en: %s requires letter or digit
pl: %s wymaga litery lub cyfry

en: %s%sfor string [%s]:
pl: %s%słańcucha [%s]:

en: %s: %s arg must be numeric, not `%s'.
pl: %s: argument %s musi być liczbą, a nie `%s'.

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
pl: %s: argumentem --footnote-style musi być `separate' lub `end', a nie `%s'.

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
pl: %s: argument --paragraph-indent musi być liczbą/`none'/`asis', a nie `%s'.

en: %s: Ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'.
pl: %s: Zignorowano nierozpoznaną wartość TEXINFO_OUTPUT_FORMAT `%s'.

en: %s: Removing macro output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
pl: %s: Usuwanie pliku wyjścia makr `%s' z powodu błędów; --force pozwoli zachować.

en: %s: Removing output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
pl: %s: Usuwanie pliku wyjściowego `%s' z powodu błędów; --force pozwoli zachować.

en: %s: Skipping macro expansion to stdout as Info output is going there.
pl: %s: nie zapisywanie rozwinięć makr na stdout, bo tam zapisywane jest Info.

en: %s: Specify the Info file only once.
pl: %s: Należy podać plik Info tylko raz.

en: %s: already have dir file: %s
pl: %s: plik katalogu już istnieje: %s

en: %s: could not open --css-file: %s
pl: %s: nie można otworzyć pliku css: %s

en: %s: could not open macro expansion output `%s'
pl: %s: nie można otworzyć wyjścia `%s' do zapisu rozwinięć makr

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
pl: %s: nie można odczytać (%s) ani utworzyć (%s)

en: %s: empty file
pl: %s: pusty plik

en: %s: ignoring second macro expansion output `%s'.
pl: %s: zignorowano drugie wyjście `%s' do zapisu rozwinięć makr.

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: niewłaściwa opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: błędna opcja -- %c

en: %s: missing file argument.
pl: %s: brakujący argument plikowy.

en: %s: not a texinfo index file
pl: %s: nie jest plikiem indeksu texinfo

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja `%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja `%s' musi mieć argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `--%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `-W %s' nie może mieć argumentów

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja `-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja musi mieć argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
pl: %s: nieznana opcja `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nieznana opcja `--%s'

en: %s: warning:
pl: %s: uwaga:

en: %s:%d: --css-file ended in comment
pl: %s:%d: plik css zakończył się wewnątrz komentarza

en: %s:%d: warning:
pl: %s:%d: uwaga:

en: (line %*d)
pl: (linia %*d)

en: (line )
pl: (linia )

en: (outside of any node)
pl: (poza jakimkolwiek węzłem)

en: * column #%d: output = %s
pl: * kolumna #%d: wyjście = %s

en: ** Multicolumn output from last row:
pl: ** Wielokolumnowe wyjście z ostatniego wiersza:

en: -%s%s-Info: (%s)%s, %d lines --%s--
pl: -%s%s-Info: (%s)%s, %d linii --%s--

en: -%s---Info: %s, %d lines --%s--
pl: -%s---Info: %s, %d linii --%s--

en: --*** Tags out of Date ***
pl: --*** Znaczniki są nieaktualne ***

en: --- Use `\[history-node]' or `\[kill-node]' to exit ---
pl: --- Wyjść można używając `\[history-node]' lub `\[kill-node]' ---

en: ---------- Footnotes ----------
pl: ---------- Przypisy -----------

en: -----Info: (), lines ----,
pl: -----Info: (), linii ----,

en: 1...9       Pick first...ninth item in this node's menu.
pl: 1...9       Wybranie pierwszego ... dziewiątego elementu z menu węzła.

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
pl: @%s nic nie znaczy wewnątrz bloku `@%s'

en: @%s not meaningful outside `@float' environment
pl: @%s nic nie znaczy poza środowiskiem `@float'

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
pl: @%s nic nie znaczy poza środowiskami `@titlepage' i `@quotation'

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' environment
pl: @%s nic nie znaczy poza środowiskiem `@titlepage'

en: @allow-recursion is deprecated; please use @rmacro instead
pl: @allow-recursion jest przestarzałe; proszę używać zamiast tego @rmacro

en: @anchor command ignored; references to it will not work
pl: zignorowano polecenie @anchor; wskazania na nie nie będą działały

en: @detailmenu seen before first node, creating `Top' node
pl: napotkano @detailmenu przed pierwszym węzłem, tworzenie węzła `Top'

en: @headitem as the last item of @multitable produces invalid Docbook documents
pl: @headitem jako ostatni element @multitable tworzy niepoprawne dokumenty Docbook

en: @image file `%s' (for HTML) not readable: %s
pl: Plik @image `%s' (dla HTML) nieczytelny: %s

en: @image file `%s' (for text) unreadable: %s
pl: Plik @image `%s' (dla tekstu) nieczytelny: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
pl: Plik @image `%s' nieczytelny: %s

en: @image missing filename argument
pl: Po @image brakuje argumentu plikowego

en: @item not allowed in argument to @itemize
pl: @item nie jest dozwolone w argumencie @itemize

en: @itemx not meaningful inside `%s' block
pl: @itemx nic nie znaczy wewnątrz bloku `%s'

en: @menu seen before first @node, creating `Top' node
pl: napotkano @menu przed pierwszym @node, tworzenie węzła `Top'

en: @quote-arg is deprecated; arguments are quoted by default
pl: @quote-arg jest przestarzałe; argumenty są domyślnie cytowane

en: @sc argument all uppercase, thus no effect
pl: argument @sc zawiera same wielkie litery, więc brak efektu

en: @sp requires a positive numeric argument, not `%s'
pl: @sp wymaga argumentu będącego liczbą dodatnią, a nie `%s'

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
pl: @string{Note...} tworzy nieprawdziwe odniesienia w Info; należy przeredagować aby zapobiec temu

en: Accept (or force completion of) this line
pl: Przyjęcie (lub wymuszenie dokończenia) tej linii

en: Add this digit to the current numeric argument
pl: Dodanie tej cyfry do aktualnego argumentu liczbowego

en: Anchor `%s' and node `%s' map to the same file name
pl: Znacznik `%s' i węzeł `%s' odwzorowują się na tą samą nazwę pliku

en: Anchors `%s' and `%s' map to the same file name
pl: Znaczniki `%s' i `%s' odwzorowują się na tą samą nazwę pliku

en: Appendix %c
pl: Załącznik %c

en: April
pl: kwietnia

en: August
pl: sierpnia

en: Bad argument `%s' to `@%s', using `%s'
pl: Zły argument `%s' dla `@%s', użycie `%s'

en: Bad argument to %c%s
pl: Zły argument dla %c%s

en: Bad argument to @%s
pl: Zły argument dla @%s

en: Bad argument to @%s: %s
pl: Zły argument dla @%s: %s

en: Bad data in infokey file -- some key bindings ignored
pl: Błędne dane w pliku infokey - część przypisań klawiszy zignorowana

en: Bad data in infokey file -- some var settings ignored
pl: Błędne dane w pliku infokey - część ustawień zmiennych zignorowana

en: Basic Commands in Info Windows
    ******************************
pl: Podstawowe polecenia w oknach Info
    **********************************

en: Broken-Type in insertion_type_pname
pl: Broken-Type w insertion_type_pname

en: Building completions...
pl: Tworzenie uzupełnień...

en: CAN'T SEE THIS
pl: NIE MOŻNA TEGO ZOBACZYĆ

en: Can't create directory `%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu `%s': %s

en: Can't remove file `%s': %s
pl: Nie można usunąć pliku `%s': %s

en: Cancel current operation
pl: Anulowanie bieżącej operacji

en: Cancel or quit operation
pl: Anulowanie lub rezygnacja z operacji

en: Cannot delete a permanent window
pl: Nie można usunąć stałego okna

en: Cannot delete the last window.
pl: Nie można usunąć ostatniego okna.

en: Cannot execute an `echo-area' command here.
pl: Nie można tutaj wykonać polecenia `echo-area'.

en: Cannot find `%s'.
pl: Nie można znaleźć `%s'.

en: Cannot find a window!
pl: Nie można znaleźć okna!

en: Cannot find node `%s'.
pl: Nie można znaleźć węzła `%s'.

en: Cannot find node `(%s)%s'.
pl: Nie można znaleźć węzła `(%s)%s'.

en: Cannot kill node `%s'
pl: Nie można zabić węzła `%s'

en: Cannot kill the last node
pl: Nie można zabić ostatniego węzła

en: Cannot open pipe to `%s'.
pl: Nie można otworzyć potoku do `%s'.

en: Commands available in Info windows:
pl: Polecenia dostępne w oknach Info:

en: Commands available in the echo area:
pl: Polecenia dostępne w obszarze echo:

en: Conditional processing in input:
      --ifdocbook       process @ifdocbook and @docbook even if
                          not generating Docbook.
      --ifhtml          process @ifhtml and @html even if not generating HTML.
      --ifinfo          process @ifinfo even if not generating Info.
      --ifplaintext     process @ifplaintext even if not generating plain text.
      --iftex           process @iftex and @tex; implies --no-split.
      --ifxml           process @ifxml and @xml.
      --no-ifdocbook    do not process @ifdocbook and @docbook text.
      --no-ifhtml       do not process @ifhtml and @html text.
      --no-ifinfo       do not process @ifinfo text.
      --no-ifplaintext  do not process @ifplaintext text.
      --no-iftex        do not process @iftex and @tex text.
      --no-ifxml        do not process @ifxml and @xml text.
    
      Also, for the --no-ifFORMAT options, do process @ifnotFORMAT text.
pl: Warunkowe przetwarzanie wejścia:
      --ifdocbook       przetwarzanie @ifdocbook i @docbook nawet jeśli nie jest
                          generowany Docbook.
      --ifhtml          przetwarzanie @ifhtml i @html nawet jeśli nie jest
                          generowany HTML.
      --ifinfo          przetwarzanie @ifinfo nawet jeśli nie jest generowane Info.
      --ifplaintext     przetwarzanie @ifplaintext nawet jeśli nie jest generowany
                          czysty tekst.
      --iftex           przetwarzanie @iftex i @tex; wymusza --no-split.
      --ifxml           przetwarzanie @ifxml i @xml.
      --no-ifdocbook    nie przetwarzanie tekstu @ifdocbook i @docbook.
      --no-ifhtml       nie przetwarzanie tekstu @ifhtml i @html.
      --no-ifinfo       nie przetwarzanie tekstu @ifinfo.
      --no-ifplaintext  nie przetwarzanie tekstu @ifplaintext.
      --no-iftex        nie przetwarzanie tekstu @iftex i @tex.
      --no-ifxml        nie przetwarzanie tekstu @ifxml i @xml.
    
      Ponadto opcje --no-ifFORMAT powodują przetwarzanie tekstu @ifnotFORMAT.

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
pl: Kontrola, co dzieje się przy próbie przewijania na końcu węzła

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
pl: Kontrola, czy scroll-behaviour dotyczy poleceń przesuwających kursor

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Licencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 lub późniejsza <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>
    To jest oprogramowanie wolnodostępne: można je modyfikować i rozpowszechniać.
    Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

en: Could not create output file `%s'.
pl: Nie można utworzyć pliku wyjściowego `%s'.

en: Couldn't manipulate the file %s.
pl: Nie można obrabiać pliku %s.

en: Cross
pl: Odsyłacz

en: December
pl: grudnia

en: Delete all other windows
pl: Usunięcie wszystkich innych okien

en: Delete the character behind the cursor
pl: Usunięcie znaku za kursorem

en: Delete the character under the cursor
pl: Usunięcie znaku pod kursorem

en: Delete the current window
pl: Usunięcie aktualnego okna

en: Describe command:
pl: Opis polecenia:

en: Describe key: %s
pl: Opis klawisza: %s

en: Describe variable:
pl: Opisanie zmiennej:

en: Display help message
pl: Wyświetlenie pomocy

en: Divide the available screen space among the visible windows
pl: Podzielenie dostępnego miejsca na ekranie między widoczne okna

en: Done.
pl: Gotowe.

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
pl: END-INFO-DIR-ENTRY bez odpowiadającego START-INFO-DIR-ENTRY

en: ESC %s is undefined.
pl: ESC %s jest niezdefiniowany.

en: Empty file name for HTML cross reference in `%s'
pl: Pusta nazwa pliku dla odsyłacza HTML w `%s'

en: End of file reached while looking for `.' or `,'
pl: Osiągnięto koniec pliku podczas szukania `.' lub `,'

en: Entry for index `%s' outside of any node
pl: Wpis dla indeksu `%s' poza jakimkolwiek węzłem

en: Enumeration stack overflow
pl: Przepełnienie stosu numerowania

en: Error in regular expression `%s': %s
pl: Błąd w wyrażeniu regularnym `%s': %s

en: Error reading infokey file `%s' - short read
pl: Błąd podczas czytania pliku infokey `%s' - skrócony odczyt

en: Examples:
      makeinfo foo.texi                      write Info to foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               write HTML to @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                write Texinfo XML to @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            write DocBook XML to @setfilename
      makeinfo --no-headers foo.texi         write plain text to standard output
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
      makeinfo --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
      makeinfo --no-split foo.texi           write one Info file however big
pl: Przykłady:
      makeinfo foo.texi                       zapisanie Info do @setfilename z foo
      makeinfo --html foo.texi                zapisanie HTML do @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                 zapisanie Texinfo XML do @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi             zapisanie DocBook XML do @setfilename
      makeinfo --no-headers foo.texi          zapisanie czystego tekstu na
                                                standardowe wyjście
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi   zapisanie HTML bez linii węzłów i menu
      makeinfo --number-sections foo.texi     zapisanie Info z numerowanymi sekcjami
      makeinfo --no-split foo.texi            zapisanie jednego wielkiego pliku Info

en: Expected @%s on or off, not `%s'
pl: Oczekiwano @%s on lub off, a nie `%s'

en: Expected `%s'
pl: Oczekiwano `%s'

en: Explain the use of a variable
pl: Wyjaśnienie użycia zmiennej

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
pl: Podano dodatkowe wyrażenie regularne, zignorowano `%s'

en: Failing
pl: Bez powodzenia

en: February
pl: lutego

en: Find Invocation node of [%s]:
pl: Szukanie węzła Invocation dla [%s]:

en: Find file:
pl: Szukanie pliku:

en: Find the node describing program invocation
pl: Szukanie węzła opisującego wywołanie programu

en: Finding index entries...
pl: Szukanie wpisów w indeksie...

en: First argument to @inforef may not be empty
pl: Pierwszy argument @inforef nie może być pusty

en: First argument to cross-reference may not be empty
pl: Pierwszy argument odsyłacza nie może być pusty

en: Follow menus:
pl: Podążanie za menu:

en: Follow xref (%s):
pl: Przejście za odnośnikiem (%s):

en: Follow xref:
pl: Przejście za odnośnikiem:

en: Following Next node...
pl: Przejście do węzła Następny...

en: Footnote defined without parent node
pl: Zdefiniowano przypis bez węzła nadrzędnego

en: Footnotes
pl: Przypisy

en: Footnotes could not be displayed
pl: Przypisy nie mogą być wyświetlone

en: Footnotes inside footnotes are not allowed
pl: Przypisy wewnątrz przypisów nie są dozwolone

en: Formatting node %s...
pl: Formatowanie węzła %s...

en: Found `%s' in %s. (`\[next-index-match]' tries to find next.)
pl: Znaleziono `%s' w %s. (`\[next-index-match]' próbuje znaleźć następne.)

en: Function
pl: Funkcja

en: General options:
          --error-limit=NUM       quit after NUM errors (default %d).
          --document-language=STR locale to use in translating Texinfo keywords
                                    for the output document (default C).
          --force                 preserve output even if errors.
          --help                  display this help and exit.
          --no-validate           suppress node cross-reference validation.
          --no-warn               suppress warnings (but not errors).
      -v, --verbose               explain what is being done.
          --version               display version information and exit.
pl: Opcje ogólne:
          --error-limit=ILE       zakończenie po ILU błędach (domyślnie %d).
          --document-language=ŁAŃC lokalizacja używana przy tłumaczeniu słów
                                    kluczowych Texinfo dla dokumentu wyjściowego
                                    (domyślnie C).
          --force                 zachowanie wyjścia nawet w przypadku błędów.
          --help                  wyświetlenie tego opisu i zakończenie.
          --no-validate           pominięcie kontroli odsyłaczy między węzłami.
          --no-warn               pominięcie ostrzeżeń (ale nie błędów).
      -v, --verbose               wyjaśnianie co się dzieje.
          --version               wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie.

en: General output options:
      -E, --macro-expand FILE     output macro-expanded source to FILE.
                                  ignoring any @setfilename.
          --no-headers            suppress node separators, Node: lines, and menus
                                    from Info output (thus producing plain text)
                                    or from HTML (thus producing shorter output);
                                    also, write to standard output by default.
          --no-split              suppress splitting of Info or HTML output,
                                  generate only one output file.
          --number-sections       output chapter and sectioning numbers.
      -o, --output=FILE           output to FILE (directory if split HTML),
pl: Ogólne opcje dotyczące wyjścia:
      -E, --macro-expand PLIK     zapis źródeł z rozwiniętymi makrami do PLIKU.
          --no-headers            pominięcie separatorów węzłów, linii Node, oraz
                                    menu z wyjścia Info (zapisanie czystego tekstu)
                                    lub z HTML (zapisanie krótszego pliku);
                                    także pisanie domyślnie na standardowe wyjście.
          --no-split              pominięcie dzielenia Info lub HTML, generowanie
                                    tylko jednego pliku wyjściowego.
          --number-sections       zapisywanie numerów rozdziałów i sekcji.
      -o, --output=PLIK           zapisanie do PLIKU (katalogu w przypadku
                                    dzielonego HTML),

en: Generate a sorted index for each TeX output FILE.
pl: Generowanie posortowanego indeksu dla każdego PLIKU wyjściowego w TeXu.

en: Get Manpage:
pl: Pobranie strony podręcznika:

en: Go to the next matching index item from the last `\[index-search]' command
pl: Przejście do następnego pasującego elementu z ostatniego `\[index-search]'

en: Goto node:
pl: Przejście do węzła:

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
pl: Szukanie łańcucha w znanych indeksach plików info i zbudowanie menu

en: Grow (or shrink) this window
pl: Powiększenie (lub zmniejszenie) tego okna

en: Here is the %ctop node
pl: Tutaj jest węzeł %ctop

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use `\[history-node]' in another window.
pl: Oto jest menu ostatnio odwiedzonych węzłów.
    Można wybrać jeden z tego menu lub użyć `\[history-node]' w innym oknie.

en: I-search backward:
pl: Interaktywne poszukiwanie wstecz:

en: I-search:
pl: Interaktywne poszukiwanie:

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too big
pl: Zignorowany błędny plik infokey `%s' - zbyt duży

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too small
pl: Zignorowany błędny plik infokey `%s' - zbyt mały

en: Index `%s' already exists
pl: Indeks `%s' już istnieje

en: Index apropos:
pl: Indeks dla łańcucha:

en: Index entry:
pl: Wpis indeksu:

en: Info cannot handle `:' in index entry `%s'
pl: Info nie może obsłużyć `:' we wpisie indeksu `%s'

en: Input file options:
          --commands-in-node-names  allow @ commands in node names.
      -D VAR                        define the variable VAR, as with @set.
      -I DIR                        append DIR to the @include search path.
      -P DIR                        prepend DIR to the @include search path.
      -U VAR                        undefine the variable VAR, as with @clear.
pl: Opcje dla pliku wejściowego:
          --commands-in-node-names  dopuszczenie poleceń @ w nazwach węzłów.
      -D ZMIENNA                    zdefiniowanie ZMIENNEJ, tak jak przez @set.
      -I KATALOG                    dołączenie KATALOGU na początku ścieżki
                                      poszukiwań dla @include.
      -P KATALOG                    dołączenie KATALOGU na końcu ścieżki
                                      poszukiwań dla @include.
      -U ZMIENNA                    usunięcie definicji ZMIENNEJ, tak jak @clear.

en: Insert a TAB character
pl: Wstawienie znaku TAB

en: Insert completion
pl: Wstawienie uzupełnienia

en: Insert next character verbatim
pl: Wstawienie następnego znaku dosłownie

en: Insert this character
pl: Wstawienie tego znaku

en: Instance Variable
pl: Instancja zmiennej

en: Internal error (search_sectioning) "%s"!
pl: Błąd wewnętrzny (search_sectioning) "%s"!

en: Internal error (search_sectioning) `%s'!
pl: Błąd wewnętrzny (search_sectioning) `%s'!

en: Internally used by \[universal-argument]
pl: Wewnętrznie używane przez \[universal-argument]

en: Invalid infokey file `%s' (bad magic numbers) -- run infokey to update it
pl: Błędny plik infokey `%s' (złe liczby magiczne) - można go uaktualnić infokey

en: Invalid infokey file `%s' (bad section code) -- run infokey to update it
pl: Błędny plik infokey `%s' (zły kod sekcji) - można go uaktualnić przez infokey

en: Invalid infokey file `%s' (bad section length) -- run infokey to update it
pl: Błędny plik infokey `%s' (zła długość sekcji) - można go uaktualnić infokey

en: January
pl: stycznia

en: July
pl: lipca

en: June
pl: czerwca

en: Kill node (%s):
pl: Zabicie węzła (%s):

en: Kill ring is empty
pl: Zakres wycięcia jest pusty

en: Kill the word following the cursor
pl: Wycięcie słowa za kursorem

en: Kill the word preceding the cursor
pl: Wycięcie słowa przed kursorem

en: Kill this node
pl: Zabicie tego węzła

en: Kill to the beginning of the line
pl: Wycięcie na początek linii

en: Kill to the end of the line
pl: Wycięcie na koniec linii

en: List possible completions
pl: Wypisanie możliwych uzupełnień

en: Look up a string in the index for this file
pl: Szukanie łańcucha w indeksie tego pliku

en: Macro
pl: Makro

en: Macro `%s' called on line %d with too many args
pl: Makro `%s' wywołane w linii %d ze zbyt dużą liczbą argumentów

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
pl: Utworzenie okna zawierającego menu wszystkich aktualnie odwiedzanych węzłów

en: Making %s file `%s' from `%s'.
pl: Tworzenie pliku %s `%s' z `%s'.

en: March
pl: marca

en: May
pl: maja

en: Menu item (%s):
pl: Element menu (%s):

en: Menu item:
pl: Element menu:

en: Method
pl: Metoda

en: Misplaced %c
pl: Źle umieszczone %c

en: Missing `}' in @def arg
pl: Brakuje `}' w argumencie @def

en: Missing } in @multitable template
pl: Brakujący } we wzorcu @multitable

en: Move backward a character
pl: Przesunięcie do tyłu o znak

en: Move backward a word
pl: Przesunięcie do tyłu o słowo

en: Move backwards or up through node structure
pl: Przejście do tyłu lub w górę struktury węzła

en: Move down to the next line
pl: Przejście w dół do następnej linii

en: Move forward a character
pl: Przesunięcie do przodu o znak

en: Move forward a word
pl: Przesunięcie do przodu o słowo

en: Move forwards or down through node structure
pl: Przejście do przodu lub w dół struktury węzła

en: Move the cursor to a specific line of the window
pl: Przesunięcie kursora do podanej linii w oknie

en: Move to the end of the line
pl: Przejście na koniec linii

en: Move to the end of this line
pl: Przejście na koniec tej linii

en: Move to the end of this node
pl: Przejście na koniec tego węzła

en: Move to the next cross reference
pl: Przejście do następnego odsyłacza

en: Move to the previous cross reference
pl: Przejście do poprzedniego odsyłacza

en: Move to the start of the line
pl: Przejście na początek linii

en: Move to the start of this line
pl: Przejście na początek tej linii

en: Move to the start of this node
pl: Przejście na początek tego węzła

en: Move to the start of this node's menu
pl: Przejście na początek menu tego węzła

en: Move up to the previous line
pl: Przejście w górę do poprzedniej linii

en: Moving Prev in this window.
pl: Przejście do węzła Poprzedni w tym oknie.

en: Moving Up %d time(s), then Next.
pl: Przejście W górę %d raz(y), potem Następny.

en: Moving Up in this window.
pl: Przejście do węzła W górę w tym oknie.

en: Moving to `Prev's last menu item.
pl: Przejście do ostatniego elementu menu węzła Poprzedni.

en: Moving within a node:
    ---------------------
pl: Poruszanie się w ramach węzła:
    ------------------------------

en: Multiline command %c%s used improperly
pl: Niewłaściwie użyte wieloliniowe polecenie %c%s

en: Must be in `@%s' environment to use `@%s'
pl: Trzeba być w środowisku `@%s', aby użyć `@%s'

en: NO_NAME!
pl: BEZ_NAZWY!

en: NUL character (\000) not permitted
pl: znak NUL (\000) nie jest dozwolony

en: NUL character (^%c) not permitted
pl: znak NUL (^%c) nie jest dozwolony

en: Next
pl: Następny

en: Next field of node `%s' not pointed to (perhaps incorrect sectioning?)
pl: Pole Następny węzła `%s' nie wskazywane (może błędny podział na sekcje?)

en: Next:
pl: Następny:

en: No %sindex entries containing `%s'.
pl: Nie ma %swpisów w indeksie zawierających `%s'.

en: No `%s' found in `%s'
pl: Nie znaleziono `%s' w `%s'

en: No `%s' pointer for this node.
pl: Brak wskaźnika `%s' dla tego węzła.

en: No `Prev' for this node.
pl: Nie ma węzła `Poprzedni' dla tego węzła.

en: No `Prev' or `Up' for this node within this document.
pl: Nie ma węzłów `Poprzedni' ani `W górę' dla tego węzła w tym dokumencie.

en: No available info files have `%s' in their indices.
pl: Żaden z dostępnych plików info nie zawiera `%s' w swoich indeksach.

en: No closing brace for footnote `%s'
pl: Nie zamknięty nawias dla przypisu `%s'

en: No completions
pl: Brak uzupełnień

en: No cross references in this node.
pl: Brak odsyłaczy w tym węźle.

en: No dir file specified; try --help for more information.
pl: Nie podano pliku katalogu; --help może podać więcej informacji.

en: No footnotes in this node.
pl: Brak przypisów w tym węźle.

en: No index entries.
pl: Brak wpisów w indeksie.

en: No indices found.
pl: Nie znaleziono indeksów.

en: No input file specified; try --help for more information.
pl: Nie podano pliku wejściowego; --help może podać więcej informacji.

en: No matching `%cend %s'
pl: Brak pasującego `%cend %s'

en: No menu in node `%s'.
pl: Brak menu w węźle `%s'.

en: No menu in this node.
pl: Brak menu w tym węźle.

en: No menu item `%s' in node `%s'.
pl: Brak elementu menu `%s' w węźle `%s'.

en: No more nodes within this document.
pl: Nie ma więcej węzłów w tym dokumencie.

en: No node name specified for `%c%s' command
pl: Nie podano nazwy węzła dla polecenia `%c%s'

en: No page number in %s
pl: Brak numeru strony w %s

en: No previous index search string.
pl: Brak poprzedniego łańcucha szukanego w indeksie.

en: No previous search string
pl: Brak poprzedniego szukanego łańcucha

en: No such file `%s'
pl: Nie ma pliku `%s'

en: Node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
pl: Węzeł `%s' nie ma elementu menu dla `%s' pomimo bycia jego celem W górę

en: Node `%s' previously defined at line %d
pl: Węzeł `%s' poprzednio zdefiniowany w linii %d

en: Node `%s' requires a sectioning command (e.g., %c%s)
pl: Węzeł `%s' wymaga polecenia wybierającego (np. %c%s)

en: Node with %ctop as a section already exists
pl: Węzeł z %ctop jako sekcją już istnieje

en: Not complete
pl: Nie dokończono

en: Not enough room for a help window, please delete a window.
pl: Za mało miejsca na okno pomocy, proszę usunąć okno.

en: November
pl: listopada

en: October
pl: października

en: One completion:
pl: Jedno uzupełnienie:

en: Only @%s 10 or 11 is supported, not `%s'
pl: Obsługiwane są tylko @%s 10 lub 11, a nie `%s'

en: Only one window.
pl: Tylko jedno okno.

en: Options for HTML:
          --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -.
          --css-ref=URL           generate reference to a CSS file.
          --transliterate-file-names
                                  produce file names in ASCII transliteration.
pl: Opcje dla HTML:
          --css-include=PLIK      dołączenie PLIKU w wyjściu HTML <style>;
                                    jeśli PLIK to -, czytane jest standardowe
                                    wejście
          --css-ref=URL           wygenerowanie odniesienia do pliku CSS.
          --transliterate-file-names
                                  tworzenie nazw plików w transliteracji ASCII.

en: Options for Info and plain text:
          --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info output based on @documentencoding.
          --enable-encoding       override --disable-encoding (default).
          --fill-column=NUM       break Info lines at NUM characters (default %d).
          --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default).
          --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
          --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d).
pl: Opcje dla Info i czystego tekstu:
          --disable-encoding      bez zapisu znaków z akcentami i specjalnych do
                                    pliku Info w zależności od @documentencoding.
          --fill-column=ILE       łamanie linii Info po ILU znakach (domyślnie %d).
          --footnote-style=STYL   zapis stopek w Info zgodnie ze STYLEM:
                                    `separate' - umieszczenie ich we własnym węźle;
                                    `end' - umieszczenie na końcu węzła, w którym
                                      zostały zdefiniowane (domyślne).
          --paragraph-indent=ILE  wcięcia akapitów Info o ILE spacji (domyślnie %d).
                                    Jeśli ILE to `none' lub `brak', bez wcięć;
                                    jeśli ILE to `asis' lub `zachowaj', zachowanie
                                    istniejących wcięć.
          --split-size=ROZMIAR    podział Info na pliki o ROZMIARZE (domyślnie %d).

en: Options for XML and Docbook:
          --output-indent=VAL     indent XML elements by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is 0, ignorable whitespace is dropped.
pl: Opcje dla XML i Docbooka:
          --output-indent=ILE     wcięcia elementów XML o ILE spacji (domyślnie
                                    %d). Jeśli ILE jest 0, pomijalne spacje są
                                    usuwane.

en: Other commands:
    ---------------
pl: Inne polecenia:
    ---------------

en: Output buffer not empty.
pl: Bufor wyjściowy niepusty.

en: Output format selection (default is to produce Info):
          --docbook               output Docbook XML rather than Info.
          --html                  output HTML rather than Info.
          --xml                   output Texinfo XML rather than Info.
          --plaintext             output plain text rather than Info.
pl: Wybór formatu wyjściowego (domyślnym jest info):
          --docbook               wyprodukowanie DocBook XML zamiast Info.
          --html                  wyprodukowanie HTML zamiast Info.
          --xml                   wyprodukowanie Texinfo XML zamiast Info.
          --plaintext             wyprodukowanie czystego tekstu zamiast Info.

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
pl: Przepuszczenie zawartości tego pliku przez INFO_PRINT_COMMAND

en: Point doesn't appear within this window's node!
pl: Kropka nie występuje w węźle z tego okna!

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Prev field of node `%s' not pointed to
pl: Pole Poprzedni węzła `%s' nie wskazywane

en: Previous:
pl: Poprzedni:

en: Print documentation for KEY
pl: Wyświetlenie dokumentacji dla KLAWISZA

en: Printing node %s...
pl: Drukowanie węzła %s...

en: Quit
pl: Wyjście

en: Quit using Info
pl: Wyjście z Info

en: Reached eof before matching @end %s
pl: Osiągnięto koniec pliku przed znalezieniem @end %s

en: Read a command name in the echo area and execute it
pl: Odczytanie nazwy polecenia w obszarze echo i wykonanie go

en: Read a footnote or cross reference and select its node
pl: Odczytanie przypisu lub odsyłacza i wybranie jego węzła

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
pl: Odczytanie listy menu począwszy od katalogu i podążanie za nią

en: Read a manpage reference and select it
pl: Odczytanie odnośnika do strony podręcznika i wybranie go

en: Read a menu item and select its node
pl: Odczytanie elementu menu i wybranie jego węzła

en: Read a node name and select it
pl: Odczytanie nazwy węzła i wybranie go

en: Read a string and search backward for it
pl: Odczytanie łańcucha i poszukiwanie go w tył

en: Read a string and search for it
pl: Odczytanie łańcucha i poszukiwanie go

en: Read a string and search for it case-sensitively
pl: Odczytanie łańcucha i poszukiwanie go uwzględniając wielkość liter

en: Read the name of a file and select it
pl: Odczytanie nazwy pliku i wybranie go

en: Read the name of an Info command and describe it
pl: Odczytanie nazwy polecenia Info i opisanie go

en: Redraw the display
pl: Odrysowanie ekranu

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

en: Rename this anchor or use the `--no-split' option
pl: Należy zmienić ten znacznik lub użyć opcji `--no-split'

en: Repeat last search in the reverse direction
pl: Powtórzenie ostatniego poszukiwania w odwrotnym kierunku

en: Repeat last search in the same direction
pl: Powtórzenie ostatniego poszukiwania w tym samym kierunku

en: Requested float type `%s' not previously used
pl: Żądany rodzaj środowiska float `%s' nie był wcześniej użyty

en: Resulting window would be too small.
pl: Wynikowe okno byłoby zbyt małe.

en: Run command bound to this key's lowercase variant
pl: Uruchomienie polecenia przypisanego do wariantu klawisza z małą literą

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
pl: START-INFO-DIR-ENTRY bez odpowiadającego END-INFO-DIR-ENTRY

en: Same as scroll-behaviour
pl: To samo co scroll-behaviour

en: Scanning indices of `%s'...
pl: Przeszukiwanie indeksów `%s'...

en: Scroll backward in this window
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie

en: Scroll backward in this window and set default window size
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie i ustawienie domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll backward in this window staying within node
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie pozostając wewnątrz węzła

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie wewn. węzła i ust. domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll down by half screen size
pl: Przewijanie w dół po połowie rozmiaru ekranu

en: Scroll down by lines
pl: Przewijanie w dół po linii

en: Scroll forward in this window
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie

en: Scroll forward in this window and set default window size
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie i ustawienie domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll forward in this window staying within node
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie pozostając wewnątrz węzła

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie wewn. węzła i ust. domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll the completions window
pl: Przewijanie okna uzupełnień

en: Scroll the other window
pl: Przewijanie innego okna

en: Scroll the other window backward
pl: Przewijanie innego okna do tyłu

en: Scroll up by half screen size
pl: Przewijanie w górę po połowie rozmiaru ekranu

en: Scroll up by lines
pl: Przewijanie w górę po linii

en: Search
pl: Poszukiwanie

en: Search backward
pl: Poszukiwanie w tył

en: Search failed.
pl: Poszukiwanie nie powiodło się.

en: Search interactively for a string as you type it
pl: Interaktywne poszukiwanie łańcucha w trakcie wpisywania go

en: Searching subfile %s ...
pl: Szukanie podpliku %s ...

en: See
pl: Patrz

en: See section ``%s'' in
pl: Patrz sekcja ``%s'' w

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
pl: Wybranie węzła, który był poprzednio odwiedzony w widocznym oknie

en: Select reference or menu item appearing on this line
pl: Wybranie odsyłacza lub elementu menu występującego w tej linii

en: Select the Next node
pl: Wybranie węzła Następny

en: Select the Prev node
pl: Wybranie węzła Poprzedni

en: Select the Up node
pl: Wybranie węzła W górę

en: Select the first node in this file
pl: Wybranie pierwszego węzła w tym pliku

en: Select the last item in this node's menu
pl: Wybranie ostatniego elementu w menu tego węzła

en: Select the last node in this file
pl: Wybranie ostatniego węzła w tym pliku

en: Select the most recently selected node
pl: Wybranie ostatnio wybranego węzła

en: Select the next window
pl: Wybranie następnego okna

en: Select the node `(dir)'
pl: Wybranie węzła `(dir)'

en: Select the node `Top' in this file
pl: Wybranie węzła `Szczytowy' w tym pliku

en: Select the previous window
pl: Wybranie poprzedniego okna

en: Select this menu item
pl: Wybranie tego elementu menu

en: Select visited node:
pl: Wybranie widocznego węzła:

en: Selecting Next node...
pl: Wybranie węzła Następny...

en: Selecting first menu item...
pl: Wybranie pierwszego elementu menu...

en: Selecting other nodes:
    ----------------------
pl: Wybór innych węzłów:
    --------------------

en: September
pl: września

en: Set %s to value (%d):
pl: Ustawienie %s na wartość (%d):

en: Set %s to value (%s):
pl: Ustawienie %s na wartość (%s):

en: Set screen height to (%d):
pl: Ustawienie wysokości ekranu na (%d):

en: Set the height of the displayed window
pl: Ustawienie wysokości wyświetlanego okna

en: Set the value of an Info variable
pl: Ustawienie wartości zmiennej Info

en: Set variable:
pl: Ustawienie zmiennej:

en: Show the footnotes associated with this node in another window
pl: Pokazanie przypisów związanych z tym węzłem w innym oknie

en: Show what to type to execute a given command
pl: Pokazanie co nacisnąć, aby wykonać zadane polecenie

en: Sole completion
pl: Jedyne uzupełnienie

en: Special Form
pl: Forma specjalna

en: Split the current window
pl: Podzielenie aktualnego okna

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
pl: Rozpoczęcie (lub pomnożenie przez 4) aktualnego argumentu liczbowego

en: Terminal type `%s' is not smart enough to run Info.
pl: Typ terminala `%s' nie jest wystarczający do uruchomienia Info.

en: The current search path is:
pl: Aktualna ścieżka poszukiwania to:

en: The following commands can only be invoked via %s:
pl: Następujące polecenia można wywołać tylko przez %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
pl: Następujących poleceń nie można w ogóle wywołać:

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
pl: Liczba linii do przewinięcia kiedy kursor wychodzi za okno

en: The reference disappeared! (%s).
pl: Odsyłacz zniknął! (%s).

en: There aren't %d items in this menu.
pl: Nie ma %d elementów w tym menu.

en: There is no function named `%s'
pl: Nie ma funkcji o nazwie `%s'

en: This @anchor command ignored; references to it will not work
pl: Zignorowano to polecenie @anchor; wskazania na nie nie będą działały

en: This is %s, produced by makeinfo version %s from %s.
pl: To jest %s, wyprodukowany przez makeinfo w wersji %s z %s.

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "?" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
pl: To jest plik .../info/dir, zawierający najwyższy
    węzeł hierarchii Info, o nazwie (dir)Top.
    Przy pierwszym uruchomieniu Info zaczyna się od tego węzła.
    
    %s	Oto wierzchołek drzewa INFO
    
      To (węzeł Katalog) zawiera menu dla głównych tematów.
      Naciśnięcie "q" kończy przeglądanie, "?" wyświetla wszystkie polecenia
      Info, "d" wraca tutaj, "h" pokazuje wprowadzenie dla nowicjuszy,
      "mEmacs<Return>" odwiedza podręcznik Emacsa itd.
    
      W Emacsie można kliknąć drugim przyciskiem myszy na elemencie menu lub
      odsyłaczu, aby go wybrać.
    
    %s

en: This node (%s) has the bad Next
pl: Ten węzeł (%s) ma złe pole Następny

en: This node (%s) has the bad Prev
pl: Ten węzeł (%s) ma złe pole Poprzedni

en: This window has no additional nodes
pl: To okno nie ma dodatkowych węzłów

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
pl: Zmiana stanu zawijania linii w aktualnym oknie

en: Too many columns in multitable item (max %d)
pl: Zbyt dużo kolumn w elemencie multitable (maksymalnie %d)

en: Too many errors!  Gave up.
pl: Zbyt dużo błędów! Poddaję się.

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
pl: Tłumaczenie źródłowej dokumentacji Texinfo do różnych innych formatów,
    domyślnie plików Info nadających się do czytania pod Emacsem lub samodzielnym
    GNU Info.

en: Transpose characters at point
pl: Przestawienie znaków w miejscu

en: Try --help for more information.
pl: Więcej informacji można uzyskać przez --help.

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Polecenie `%s --help' poda więcej informacji.

en: Unable to find node referenced by `%s' in `%s'.
pl: Nie można znaleźć węzła wskazywanego przez `%s' w `%s'.

en: Undefined command: %s
pl: Niezdefiniowane polecenie: %s

en: Unexpected string at end of split-HTML file `%s'
pl: Nieoczekiwany łańcuch na końcu pliku dzielonego HTML `%s'

en: Unknown Info command `%c'; try `?' for help.
pl: Nieznane polecenie Info `%c'; `?' przywołuje pomoc.

en: Unknown command (%s).
pl: Nieznane polecenie (%s).

en: Unknown command `%s'
pl: Nieznane polecenie `%s'

en: Unknown index `%s'
pl: Nieznany indeks `%s'

en: Unknown index `%s' and/or `%s' in @synindex
pl: Nieznany indeks `%s' i/lub `%s' w @synindex

en: Unknown index `%s' in @printindex
pl: Nieznany indeks `%s' w @printindex

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: Unmatched `%c%s'
pl: Niedopasowane `%c%s'

en: Unmatched }
pl: Niedopasowany }

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Up
pl: W górę

en: Up:
pl: W górę:

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... PLIK...

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... PLIK-TEXINFO...

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
    
    Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
    
    Options:
     --debug           report what is being done.
     --delete          delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                         don't insert any new entries.
     --dir-file=NAME   specify file name of Info directory file.
                         This is equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --entry=TEXT      insert TEXT as an Info directory entry.
                         TEXT should have the form of an Info menu item line
                         plus zero or more extra lines starting with whitespace.
                         If you specify more than one entry, they are all added.
                         If you don't specify any entries, they are determined
                         from information in the Info file itself.
     --help            display this help and exit.
     --info-file=FILE  specify Info file to install in the directory.
                         This is equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --info-dir=DIR    same as --dir-file=DIR/dir.
     --item=TEXT       same as --entry TEXT.
                         An Info directory entry is actually a menu item.
     --quiet           suppress warnings.
     --remove          same as --delete.
     --remove-exactly  only remove if the info file name matches exactly;
                         .info and/or .gz suffixes are not ignored.
     --section=SEC     put this file's entries in section SEC of the directory.
                         If you specify more than one section, all the entries
                         are added in each of the sections.
                         If you don't specify any sections, they are determined
                         from information in the Info file itself.
     --section-regex=R if an entry is added to a section that does not exist,
                         look for a section matching basic regular expression R
                         (and ignoring case) before starting a new section.
     --test            suppress updating of DIR-FILE.
     --silent          suppress warnings.
     --version         display version information and exit.
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [PLIK-INFO [PLIK-KATALOGU]]
    
    Instalacja lub usunięcie wpisów katalogu dla PLIKU-INFO w pliku katalogu
    Info PLIK-KATALOGU.
    
    Opcje:
     --debug           informowanie o wykonywanych działaniach.
     --delete          usunięcie istniejących wpisów dla PLIKU-INFO
                         z PLIKU-KATALOGU; nie wstawianie nowych wpisów.
     --dir-file=NAZWA  podanie nazwy pliku z katalogiem Info.
                         Jest to odpowiednik użycia argumentu PLIK-KATALOGU.
     --entry=TEKST     wstawienie TEKSTU jako wpisu katalogu Info.
                         TEKST powinien mieć formę linii elementu menu Info
                         z zerem lub więcej linii zaczynającymi się od spacji.
                         Jeśli podano więcej niż jeden wpis, wszystkie są dodawane.
                         Jeśli nie podano żadnego wpisu, są określane na podstawie
                         informacji w samym pliku Info.
     --help            wyświetlenie tego opisu i zakończenie.
     --info-file=PLIK  podanie pliku Info do zainstalowania w katalogu.
                         Jest to odpowiednik użycia argumentu PLIK-INFO.
     --info-dir=KAT    to samo co --dir-file=KAT/dir.
     --item=TEKST      to samo co --entry TEKST.
                         Wpis w katalogu Info jest elementem menu.
     --quiet           pominięcie ostrzeżeń.
     --remove          to samo co --delete.
     --remove-exactly  usunięcie tylko jeśli nazwa pliku pasuje dokładnie;
                         przyrostki .info i/lub .gz nie są ignorowane.
     --section=SEKCJA  umieszczenie wpisów dla tego pliku w danej SEKCJI katalogu.
                         Jeśli podano więcej niż jedną sekcję, wszystkie wpisy są
                         dodawane do każdej z sekcji.
                         Jeśli nie podano żadnej sekcji, są określane na podstawie
                         informacji w samym pliku Info.
     --section-regex=R jeśli wpis jest dodawany do nieistniejącej sekcji, szukanie
                         sekcji pasującej do podstawowego wyrażenia regularnego R
                         (z ignorowaniem wielkości liter) przed utworzeniem nowej
                         sekcji.
     --test            pominięcie uaktualniania PLIKU-KATALOGU.
     --silent          pominięcie ostrzeżeń.
     --version         wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie.

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT-FILE]
    
    Compile infokey source file to infokey file.  Reads INPUT-FILE (default
    $HOME/.infokey) and writes compiled key file to (by default) $HOME/.info.
    
    Options:
      --output FILE        output to FILE instead of $HOME/.info
      --help               display this help and exit.
      --version            display version information and exit.
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [PLIK-WEJŚCIOWY]
    
    Kompilowanie pliku źródłowego infokey do pliku infokey. Odczytywany jest
    PLIK-WEJŚCIOWY (domyślnie $HOME/.infokey), a skompilowany plik klawiszy
    zapisywany jest (domyślnie) do $HOME/.info.
    
    Opcje:
      --output PLIK        zapis do PLIKU zamiast do $HOME/.info
      --help               wyświetlenie tej pomocy i zakończenie.
      --version            wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie.

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
    
    Options:
          --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals.
      -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH.
          --dribble=FILENAME       remember user keystrokes in FILENAME.
      -f, --file=FILENAME          specify Info file to visit.
      -h, --help                   display this help and exit.
          --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING.
      -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file.
      -o, --output=FILENAME        output selected nodes to FILENAME.
      -R, --raw-escapes            output "raw" ANSI escapes (default).
          --no-raw-escapes         output escapes as literal text.
          --restore=FILENAME       read initial keystrokes from FILENAME.
      -O, --show-options, --usage  go to command-line options node.
    %s      --subnodes               recursively output menu items.
      -w, --where, --location      print physical location of Info file.
          --vi-keys                use vi-like and less-like key bindings.
          --version                display version information and exit.
    
    The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all `dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all `dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
    
    Examples:
      info                       show top-level dir menu
      info emacs                 start at emacs node from top-level dir
      info emacs buffers         start at buffers node within emacs manual
      info --show-options emacs  start at node with emacs' command line options
      info --subnodes -o out.txt emacs  dump entire manual to out.txt
      info -f ./foo.info         show file ./foo.info, not searching dir
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [ELEMENT-MENU...]
    
    Przeglądanie dokumentacji w formacie Info.
    
    Opcje:
          --apropos=ŁAŃCUCH        szukanie ŁAŃCUCHA we wszystkich indeksach
                                     wszystkich podręczników.
      -d, --directory=KATALOG      dodanie KATALOGU do INFOPATH.
          --dribble=PLIK           zapamiętanie sekwencji klawiszy w PLIKU.
      -f, --file=PLIK              podanie pliku Info do odwiedzenia.
      -h, --help                   wyświetlenie tego opisu i zakończenie pracy.
          --index-search=ŁAŃCUCH   przejście do węzła za ŁAŃCUCHEM w indeksie.
      -n, --node=WĘZEŁ             podanie węzła w pierwszym odwiedzanym pliku.
      -o, --output=PLIK            zapis wybranych węzłów do PLIKU.
      -R, --raw-escapes            wypisywanie sekwencji ANSI (domyślne).
          --no-raw-escapes         wypisywanie sekwencji jako dosłownego tekstu.
          --restore=PLIK           czytanie początkowej sekwencji klawiszy z PLIKU.
      -O, --show-options, --usage  przejście do węzła z opcjami linii poleceń.
    %s      --subnodes               rekurencyjne wypisanie elementów menu.
      -w, --where, --location      wyświetlenie fizycznego położenia pliku Info.
          --vi-keys                używanie klawiszy w stylu programów vi i less.
          --version                wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie.
    
    Pierwszy argument nie będący opcją, jeśli jest obecny, jest wpisem menu, od
    którego program ma zacząć pracę; jest poszukiwany we wszystkich plikach `dir'
    leżących w INFOPATH.
    Jeśli nie jest obecny, info łączy wszystkie pliki `dir' i pokazuje wynik.
    Wszystkie pozostałe argumenty są traktowane jako nazwy elementów menu względem
    początkowo odwiedzonego węzła.
    
    Przykłady:
      info                       pokazanie menu katalogów głównego poziomu
      info emacs                 rozpoczęcie od węzła emacs z głównego katalogu
      info emacs buffers         rozpoczęcie od węzła buffers w podręczniku emacsa
      info --show-options emacs  rozpoczęcie od węzła z opisem linii poleceń emacsa
      info --subnodes -o out.txt emacs  zapisanie całego podręcznika do out.txt
      info -f ./foo.info         pokazanie pliku ./foo.info, z pominięciem katalogu

en: Use braces to give a command as an argument to @%s
pl: Należy użyć nawiasów klamrowych, aby podać polecenie jako argument dla @%s

en: User Option
pl: Opcja użytkownika

en: Usually FILE... is specified as `foo.%c%c' for a document `foo.texi'.
pl: Zazwyczaj PLIK... podaje się jako `foo.%c%c' dla dokumentu `foo.texi'.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Visit Info node `(info)Help'
pl: Odwiedzenie węzła Info `(info)Help'

en: Visit as many menu items at once as possible
pl: Odwiedzenie jednocześnie jak największej liczby elementów menu

en: Welcome to Info version %s. Type \[get-help-window] for help, \[menu-item] for menu item.
pl: Witamy w Info w wersji %s. \[get-help-window] pokazuje pomoc, \[menu-item] wybiera element menu.

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
pl: Jeśli "On", Info przyjmuje i wyświetla znaki ISO Latin

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
pl: Jeśli "On", Info sprząta pliki, które musiały zostać rozpakowane

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
pl: Jeśli "On", tworzenie lub usuwanie okna zmienia rozmiar innych okien

en: When "On", errors cause the bell to ring
pl: Jeśli "On", błędy wywołują sygnał ostrzegawczy

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
pl: Jeśli "On", mignięcie ekranu zamiast dźwiękowego dzwonka

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
pl: Jeśli "On", przypisy pojawiają się i znikają automatycznie

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
pl: Jeśli "On", dopasowana część szukanego łańcucha jest podświetlana

en: Where is command:
pl: Polecenie do znalezienia:

en: Writing node %s...
pl: Zapisywanie węzła %s...

en: Yank back a previous kill
pl: Wstawienie poprzedniego wycięcia

en: Yank back the contents of the last kill
pl: Wstawienie zawartości ostatniego wycięcia

en: You are already at the first page of this node.
pl: To już jest pierwsza strona tego węzła.

en: You are already at the last page of this node.
pl: To już jest ostatnia strona tego węzła.

en: Your infokey file `%s' is out of date -- run infokey to update it
pl: Plik infokey `%s' jest przestarzały - można go uaktualnić poleceniem infokey

en: [*]    Command acts within this node or the entire document, depending on
    the value of cursor-movement-scrolls variable
pl: [*]    Polecenie dotyczy tego węzła lub całego dokumentu, zależnie od
    wartości zmiennej cursor-movement-scrolls

en: [unexpected] cannot select column #%d in multitable
pl: [nieoczekiwane] nie można wybrać kolumny #%d w multitable

en: [unexpected] invalid node name: `%s'
pl: [nieoczekiwane] błędna nazwa węzła: `%s'

en: [unexpected] no html tag to pop
pl: [nieoczekiwane] brak znacznika html do zdjęcia

en: \ in macro expansion followed by `%s' instead of parameter name
pl: po \ w rozwinięciu makra występuje `%s' zamiast nazwy parametru

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
pl: \%-10[beginning-of-node]  Przejście na początek tego węzła.

en: \%-10[dir-node]  Move to the `directory' node.  Equivalent to `\[goto-node] (DIR)'.
pl: \%-10[dir-node]  Przejście do węzła `directory' (katalog). Równoznaczne `\[goto-node] (DIR)'.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
pl: \%-10[end-of-node]  Przejście na koniec tego węzła.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
pl: \%-10[get-info-help-node]  Uruchomienie tutoriala Info.

en: \%-10[goto-node]  Move to node specified by name.
                  You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
pl: \%-10[goto-node]  Przejście do węzła zadanego nazwą.
                  Można dołączyć także nazwę pliku w postaci (PLIK)WĘZEŁ.

en: \%-10[history-node]  Move to the last node seen in this window.
pl: \%-10[history-node]  Przejście do ostatniego węzła widocznego w tym oknie.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index entries of this Info
                  file, and select the node referenced by the first entry found.
pl: \%-10[index-search]  Szukanie podanego łańcucha we wpisach indeksu tego pliku Info
                  i wybranie węzła wskazywanego przez pierwszy znaleziony wpis.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick last item in this node's menu.
pl: \%-10[last-menu-item]  Wybranie ostatniego elementu z menu węzła.

en: \%-10[menu-item]  Pick menu item specified by name.
                  Picking a menu item causes another node to be selected.
pl: \%-10[menu-item]  Wybranie elementu menu zadanego nazwą.
                  Wybranie elementu menu powoduje wybranie innego węzła.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to next hypertext link [*].
pl: \%-10[move-to-next-xref]  Przejście do następnego odnośnika hipertekstowego [*].

en: \%-10[move-to-prev-xref]  Skip to previous hypertext link [*].
pl: \%-10[move-to-prev-xref]  Przejście do poprzedniego odnośnika hipertekstowego [*].

en: \%-10[next-line]  Scroll forward 1 line.
pl: \%-10[next-line]  Przewinięcie do przodu o 1 linię.

en: \%-10[next-node]  Move to the "next" node of this node.
pl: \%-10[next-node]  Przejście do węzła "następny" tego węzła.

en: \%-10[prev-line]  Scroll backward 1 line.
pl: \%-10[prev-line]  Przewinięcie do tyłu o 1 linię.

en: \%-10[prev-node]  Move to the "previous" node of this node.
pl: \%-10[prev-node]  Przejście do węzła "poprzedni" tego węzła.

en: \%-10[quit-help]  Quit this help.
pl: \%-10[quit-help]  Opuszczenie tej pomocy.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
pl: \%-10[quit]  Opuszczenie całego Info.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward a page.
pl: \%-10[scroll-backward]  Przewinięcie do tyłu o stronę.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward a page.
pl: \%-10[scroll-forward]  Przewinięcie do przodu o stronę.

en: \%-10[search-backward]  Search backward for a specified string
                  and select the node in which the previous occurrence is found.
pl: \%-10[search-backward]  Szukanie podanego łańcucha w tył
                  i wybranie węzła, w którym znaleziono poprzednie wystąpienie.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string
                  and select the node in which the next occurrence is found.
pl: \%-10[search]  Szukanie podanego łańcucha w przód
                  i wybranie węzła, w którym znaleziono następne wystąpienie.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under cursor.
pl: \%-10[select-reference-this-line]  Przejście za odnośnikiem hipertekstowym pod kursorem.

en: \%-10[top-node]  Move to the Top node.  Equivalent to `\[goto-node] Top'.
pl: \%-10[top-node]  Przejście do węzła Szczytowy. Równoznaczne `\[goto-node] Top'.

en: \%-10[up-node]  Move "up" from this node.
pl: \%-10[up-node]  Przejście do węzła "w górę" tego węzła.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
pl: \%-10[xref-item]  Przejście za odsyłaczem. Odczytuje nazwę odsyłacza.

en: `%.40s...' is too long for expansion; not expanded
pl: `%.40s...' jest zbyt długie do rozwinięcia; nie rozwinięto

en: `%c%s' needs an argument `{...}', not just `%s'
pl: `%c%s' wymaga argumentu `{...}', a nie tylko `%s'

en: `%c%s' needs something after it
pl: `%c%s' wymaga czegoś po sobie

en: `%s' has no Up field (perhaps incorrect sectioning?)
pl: `%s' nie ma pola W górę (może błędny podział na sekcje?)

en: `%s' is invalid
pl: `%s' jest niepoprawne

en: `%s' is not on any keys
pl: `%s' nie ma pod żadnym klawiszem

en: `%s' omitted before output filename
pl: Pominięto `%s' przed nazwą pliku wyjściowego

en: `%s' omitted since writing to stdout
pl: Pominięto `%s' przy zapisie na standardowe wyjście

en: `.' or `,' must follow @%s, not `%c'
pl: Po @%s musi wystąpić `.' lub `,', a nie `%c'

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
pl: `@end' oczekiwało `%s', ale napotkano `%s'

en: `{' expected, but saw `%c'
pl: oczekiwano `{', ale napotkano `%c'

en: `}' expected, but saw `%c'
pl: oczekiwano `}', ale napotkano `%c'

en: action name too long
pl: nazwa akcji zbyt długa

en: arguments to @%s ignored
pl: zignorowano argumenty dla @%s

en: asis
pl: zachowaj

en: cannot create output file `%s'
pl: nie można utworzyć pliku wyjściowego `%s'

en: cannot open input file `%s'
pl: nie można otworzyć pliku wejściowego `%s'

en: display this help and exit
pl: wyświetlenie tego opisu i zakończenie

en: display version information and exit
pl: wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: end of file inside verb block
pl: koniec pliku wewnątrz bloku verb

en: end of file inside verbatim block
pl: koniec pliku wewnątrz bloku dosłownego

en: entry %s follows an entry with a secondary name
pl: wpis %s wystąpił po wpisie z dodatkową nazwą

en: error closing output file `%s'
pl: błąd podczas zamykania pliku wyjściowego `%s'

en: error writing to `%s'
pl: błąd podczas zapisu do `%s'

en: excess command line argument `%s'
pl: nadmiarowy argument linii poleceń `%s'

en: extra characters following action `%s'
pl: nadmiarowe znaki po akcji `%s'

en: failure reopening %s
pl: błąd podczas ponownego otwierania %s

en: ferror on stdout
pl: ferror dla standardowego wyjścia

en: fflush error on stdout
pl: błąd fflush dla standardowego wyjścia

en: for cross-references in parentheses, use @pxref
pl: dla odsyłaczy w nawiasach należy użyć @pxref

en: here is the previous definition of `%s'
pl: oto poprzednia definicja `%s'

en: ignoring @tab outside of multitable
pl: zignorowano @tab poza multitable

en: ignoring stray text `%s' after @multitable
pl: zignorowano zabłąkany tekst `%s' po @multitable

en: incorrect number of arguments
pl: błędna liczba argumentów

en: insert
pl: wstaw

en: invalid encoded character `%s'
pl: błędnie zakodowany znak `%s'

en: key sequence too long
pl: sekwencja klawiszy zbyt długa

en: lettering overflow, restarting at %c
pl: przepełnienie, restart od %c

en: macro `%s' previously defined
pl: makro `%s' już zostało zdefiniowane

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: menu item `%s' already exists, for file `%s'
pl: element menu `%s' już istnieje, dla pliku `%s'

en: mismatched @end %s with @%s
pl: niedopasowane @end %s do @%s

en: missing `=' immediately after variable name
pl: brakujący `=' bezpośrednio po nazwie zmiennej

en: missing action name
pl: brakująca nazwa akcji

en: missing key sequence
pl: brak sekwencji klawiszy

en: missing variable name
pl: brakująca nazwa zmiennej

en: more
pl: więcej

en: no default territory known for language `%s'
pl: nieznane domyślne terytorium dla języka `%s'

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
pl: nie znaleziono wpisów dla `%s'; nic nie usunięto

en: no index entries found for `%s'
pl: nie znaleziono wpisów w indeksie dla `%s'

en: no info dir entry in `%s'
pl: brak wpisu do katalogu info w `%s'

en: none
pl: brak

en: of
pl: typu

en: on
pl: na

en: perhaps your @top node should be wrapped in @ifnottex rather than @ifinfo?
pl: może węzeł @top powinien być otoczony @ifnottex, a nie @ifinfo?

en: readline: Out of virtual memory!
pl: readline: Zabrakło pamięci wirtualnej!

en: section too long
pl: sekcja zbyt długa

en: see
pl: patrz

en: send output to FILE
pl: zapisanie wyjścia do PLIKU

en: sorry, encoding `%s' not supported
pl: niestety kodowanie `%s' nie jest obsługiwane

en: undefined flag: %s
pl: niezdefiniowana flaga: %s

en: unknown action `%s'
pl: nieznana akcja `%s'

en: unlikely character %c in @var
pl: niechciany znak %c w @var

en: unrecognized encoding name `%s'
pl: nierozpoznana nazwa kodowania `%s'

en: unreferenced node `%s'
pl: nie wskazywany węzeł `%s'

en: value too long
pl: wartość zbyt długa

en: variable name too long
pl: nazwa zmiennej zbyt długa

en: {No value for `%s'}
pl: {Brak wartości dla `%s'}
