gtk+ - en to si translation catalogue (790 entries)

en: "Deepness" of the color.
si: වර්‍ණයේ "තද බව".

en: %1$s on %2$s
si: %2$s මත %1$s

en: %s job #%d
si: %s කාර්‍යය #%d

en: '%s' already exists in the bookmarks list
si: '%s' පිටු සළකුණු ලැයිස්තුව තුළ දැනට මත් ඇත

en: '%s' does not exist in the bookmarks list
si: '%s' පිටු සළකුණු ලැයිස්තුව තුළ නැත

en: (Empty)
si: (හිස්)

en: (None)
si: (කිසිවක් නැත)

en: (disabled)
si: (අක්‍රීය)

en: (unknown)
si: (නොදන්නා)

en: --- No Tip ---
si: --- ඉඟියක් නැත ---

en: <b>Any Printer</b>
    For portable documents
si: <b>ඔනැම මුද්‍රණ යන්ත්‍රයක්</b>
    පහසුවෙන් ගෙනයාහැකි ලේඛන සඳහා

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to replace it?
si: "%s" ගොනු නම දැනට භාවිතයේ ඇත.  ඔබට එය ආදේශ කිරීමට අවශ්‍යද?

en: A_t:
si: වෙත (_t):

en: About %s
si: %s සම්බන්ධව

en: Accelerator|Disabled
si: අක්‍රීය

en: Add Cover Page
si: කවර පිටුවක් එක් කරන්න

en: Add the current folder to the bookmarks
si: දැනට ඇති බහලුම පිටු සළකුණු වලට එක් කරන්න

en: Add the folder '%s' to the bookmarks
si: %s බහලුම පිටු සළකුණු වලට එක් කරන්න

en: Add the selected folder to the Bookmarks
si: තෝරාගත් බහලුම පිටු සළකුණු වලට එක් කරන්න

en: Add the selected folders to the bookmarks
si: තෝරාගත් බහලුම පිටු සළකුණු වලට එක් කරන්න

en: Advanced
si: උසස්

en: All sheets
si: සියළුම පිටු

en: Amharic (EZ+)
si: ඇම්හාරික් (EZ+)

en: Amount of blue light in the color.
si: වර්‍ණය තුළ නිල් එළියේ ප්‍රමාණය.

en: Amount of green light in the color.
si: වර්‍ණය තුළ කොල එළියේ ප්‍රමාණය.

en: Amount of red light in the color.
si: වර්‍ණය තුළ රතු එළියේ ප්‍රමාණය.

en: Application
si: යෙදුම

en: Artwork by
si: කලා නිර්මාණය

en: Auto Select
si: ස්වයන්ක්‍රීය තේරීම

en: Axes
si: කැපුම

en: BMP image has bogus header data
si: BMP පිළිඹිබු සතුව ව්‍යාජ ශිර්ෂක දත්ත ඇත

en: BMP image has unsupported header size
si: BMP පිළිඹිබුවේ ශීර්ෂකයේ ප්‍රමාණය සහාය නොදක්වයි

en: Bad code encountered
si: සාවද්‍ය කේතයක් හදුනා ගන්නා ලදි

en: Be_fore:
si: පෙර (_f):

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
si: PNG පිළිඹිබුවේ නාලීකාවක් සඳහා බිට් ප්‍රමාණය සාවද්‍යවේ

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
si: පරිණාමිත PNG හි නාලීකාවක් සඳහා බිට් ප්‍රමාණය 8ක් නොවේ

en: Bookmark saving failed: %s
si: පිටු සළකුණු සුරකීම අසමත් සවිය: %s

en: Brightness of the color.
si: වර්‍ණයේ දීප්තිමත් බව.

en: C_ollate
si: විශ්ලේෂණය කර බැලීම (_o)

en: C_onnect
si: සම්බන්ධ (_o)

en: C_reate
si: නිර්මාණය කරන්න (_r)

en: C_redits
si: ස්තුතිය (_r)

en: C_urrent
si: දැනට ඇති

en: Cannot allocate TGA header memory
si: TAG ශීර්ෂක මතකය වෙනකර තැබිය නොහැක

en: Cannot allocate colormap entries
si: වර්‍ණසිතියම් ඇතුලත් කිරීම් යෙදවිය නොහැක

en: Cannot allocate colormap structure
si: වර්‍ණසිතියම් ආකෘතිය යෙදවිය නොහැක

en: Cannot allocate memory for IOBuffer data
si: IOBuffer දත්ත සඳහා මතකය වෙනකර තැබිය නොහැක

en: Cannot allocate memory for IOBuffer struct
si: IOBuffer ව්‍යුහය සඳහා මතකය වෙනකර තැබිය නොහැක

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
si: PNM සන්ධර්භ ව්‍යුහය සඳහා මතකය ප්‍රමාණවත් නැත

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
si: PNM පිළිඹිබුව පූරණයට මතකය වෙන් කළ නොහැකි විය

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
si: XPM පිළිඹිබුව පූරණයට මතකය වෙන් කළ නොහැකි විය

en: Cannot allocate new pixbuf
si: නව pixbuf වෙනකර තැබිය නොහැක

en: Cannot allocate temporary IOBuffer data
si: තානකාලීක IOBuffer දත්ත වෙනකර තැබිය නොහැක

en: Cannot change to folder because it is not local
si: බහලුම වෙනස් කළ නොහැක මන්ද එය ප්‍රාදේශිය බහලුමක් නොවේ

en: Cannot read XPM colormap
si: XPM වර්‍ණසිතියම කියවිය නොහැක

en: Cannot realloc IOBuffer data
si: IOBuffer දත්ත නැත වෙනකර තැබිය නොහැක

en: Cedilla
si: සෙඩිල්ලා

en: Circular table entry in GIF file
si: GIF ගොනුවේ චක්‍රීය වගු ඇතුළත් කිරීම

en: Cl_ear
si: පැහැදිලි කරන්න (_e)

en: Classified
si: වර්ගිකරණය කළ

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
si: අයිඩ්‍රොපය ඔත ක්ලික් කර ඉන්පසු ඔබගේ තිරය මතවු ඕනැම තැනක ඇති ව්‍ර්ණයක් තෝරාගැනීමට එතැන ක්ලික් කරන්න

en: Color
si: වර්‍ණ

en: Color Selection
si: වර්‍ණ තේරිම

en: Color Wheel
si: වර්‍ණ චක්‍රය

en: Color _name:
si: වර්‍ණයේ නම (_n):

en: Command Line
si: රේඛිය විධාන

en: Compressed icons are not supported
si: සම්පීඩීත සංකේත සහාය නොදක්වයි

en: Confidential
si: රහස්‍යත

en: Copie_s:
si: පිටපත් (_s):

en: Copies
si: පිටපත්

en: Copy URL
si: URL පිටපත් කරන්න

en: Copy _Location
si: පිහිටීම පිටපත් කරන්න (_L)

en: Could not add a bookmark
si: පිටු සළකුණු එක් කළ නොහැක

en: Could not add a bookmark for '%s' because it is an invalid path name.
si: '%s' සඳහා පිටු සළකුණක් එක් කළ නොහැක මන්ද එය සාවද්‍ය මාර්‍ග නමකි.

en: Could not clear list
si: ලැයිස්තුව පැහැදිලි කළ නොහැකි විය

en: Could not find the icon '%s'. The '%s' theme
    was not found either, perhaps you need to install it.
    You can get a copy from:
    	%s
si: '%s' සංකේතය සොයාගත නොහැකි විය. '%s' තේමාව
    සොයාගත නොහැකි විය සමහරවිට ඔබට එය ස්ථාපනය කිරීමට සිදුවිය හැක.
    ඔබට පිටපතක් ලබාගත හැක:
    	%s

en: Could not get image height (bad TIFF file)
si: පිළිඹිබු උස ලබාගත නොහැකි විය (අයෝග්‍ය TIFF ගොනුව)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
si: පිළිඹිබු පළල ලබාගත නොහැකි විය (අයෝග්‍ය TIFF ගොනුව)

en: Could not get information for file '%s': %s
si: '%s' ගොනුව සඳහා තොරතුරු ලබා ගැනීමට හොහැකි විය: %s

en: Could not mount %s
si: %s ස්ථාපනය කළ නොහැක

en: Could not obtain root folder
si: root බහලුම ලබාගත නොහැකි විය

en: Could not remove bookmark
si: පිටු සළකුණු ඉවත් කළ නොහැක

en: Could not remove item
si: අයිතමය ඉවත් කළ නොහැකි විය

en: Could not rename %s back to %s: %s.
si: %s නම නැවත %s ලෙස වෙනස් කළ නොහැක: %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
si: %s හි නම %s ලෙස වෙනස් කළ නොහැක: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
si: %s හි නම %s ලෙස වෙනස් කළ නොහැක: %s, %s ඉවත් කරමින්.

en: Could not retrieve information about the file
si: ගොනුව පිළිබද තොරතුරු ලබාගත නොහැක

en: Could not select file
si: ගොනුව තෝරාගත නොහැක

en: Could not select file '%s' because it is an invalid path name.
si: '%s' ගොනුව තෝරාගත නොහැක මන්ද එය සාවද්‍ය මාර්‍ග නමකි.

en: Could not send the search request
si: සෙවිමේ ඉල්ලීම යැවිය නොහැකි විය

en: Could not start the search process
si: සෙවීමෙ ක්‍රියා වලිය ඇරඹිය නොහැකි විය

en: Couldn't allocate memory for context buffer
si: සන්ධර්භ ස්වාරක්‍ෂක භාරය සඳහා මතකය වෙන් කළ නොහැකි විය

en: Couldn't allocate memory for header
si: ශීර්ෂකය සඳහා මතකය වෙන් කළ නොහැකි විය

en: Couldn't allocate memory for line data
si: රේඛිය දත්ත සඳහා මතකය වෙන් කළ නොහැකි විය

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
si: JPEG ගොනුව පූරණයට මතකය වෙන් කළ නොහැක

en: Couldn't allocate memory for paletted data
si: වර්ණාවලි දත්ත සඳහා සඳහා මතකය වෙන් කළ නොහැකි විය

en: Couldn't allocate memory for saving BMP file
si: BMP පිළිඹිබුව සුරකීමට මතකය වෙන් කළ නොහැකි විය

en: Couldn't convert filename
si: ගොනු නාමය පරිවර්තනය කළ නොහැකි විය

en: Couldn't create new pixbuf
si: නව pixbuf නිර්මාණය කළ නොහැක

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
si: '%s' ගොනුව සඳහා පිළිඹිබු සංයුතිය හදුනාගත නොහැක

en: Couldn't save the rest
si: ඉතිරිය සුරකීය නොහැක

en: Couldn't write to BMP file
si: BMP ගොනුවට ලිවිය නොහැකි විය

en: Couldn't write to TIFF file
si: TIFF ගොනුවට වෙත ලිවීමට නොහැකි විය

en: Create Fo_lder
si: බහලුම නිර්මාණය කරන්න (_l):

en: Create in _folder:
si: බහලුම තුළ නිර්මාණය කරන්න (_f):

en: Credits
si: ස්තුතිය

en: Cu_t
si: කපන්න (_t)

en: De_lete File
si: ගොනුව මැකීම (_l)

en: Decrease Indent
si: ඉඩ අඩු කරන්න

en: Default
si: ප්‍රකෘතිය

en: Delete File
si: ගොනුව මකන්න

en: Desktop
si: මූලික තිරය

en: Didn't get all lines of PCX image
si: PCX පිළිඹිබුවේ සියළුම පේළි ලබාගත නොහැකි විය

en: Dimensions of TIFF image too large
si: TIFF පිළිඹිබුවේ මාන ඉතා විශාල වේ

en: Disabled
si: අක්‍රීය

en: Do use the Wintab API [default]
si: Wintab API භාවිතා කරන්න [ප්‍රකෘතිය]

en: Documented by
si: ලේඛනාරූඩ කළේ

en: Don't batch GDI requests
si: GDI ඉල්ලීම් ගොනු කරන්න එපා

en: Don't check for the existence of index.theme
si: index.theme ඇතුලත්ව තිබීම සඳහා ි පරික්‍ෂා නොකරන්න

en: Don't use the Wintab API for tablet support
si: ටැබ්ලට් සහාය සඳහා Wintab API භාවිතා නොකරන්න

en: Down Path
si: පහළ මාර්‍ගය

en: Empty
si: හිස්

en: Error
si: දෝශය

en: Error creating folder '%s': %s
si: '%s' බහලුම නිර්මාණය දෝෂ සහිතයි:%s

en: Error deleting file '%s': %s
si: '%s' ගොනුව මැකීම දෝෂ සහිතයි: %s

en: Error from StartDoc
si: StartDoc වෙතින් දෝෂයක්

en: Error getting information for '%s': %s
si: '%s' සඳහා තෝරතුරු ලබා ගැනීම දෝෂ සහිතයි: %s

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
si: JPEG පිළිඹිබු ගොනුව (%s) ව්‍යාඛ්‍යායනය දෝෂ සහිතයි

en: Error launching preview
si: පෙර දැක්ම ඇරබුම දෝෂ සහිතයි

en: Error loading icon: %s
si: අයිකනය පූරණය දෝෂ සහිතයි: %s

en: Error printing
si: මුද්‍රණය දෝෂ සහිතයි

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
si: "%s" ගොනුව "%s" ලෙස නම වෙනස් කිරීම දෝෂ සහිතයි: %s

en: Error renaming file "%s": %s
si: "%s"ගොනුවේ නම වෙනස් කිරීම දෝෂ සහිතයි: %s

en: Error renaming file to "%s": %s
si: "%s" ලෙස ගොනු නම වෙනස් කිරීම දෝෂ සහිතයි: %s

en: Error writing to image file: %s
si: පිළිඹිබුවට ලිවීම දෝෂ සහිතයි : %s

en: Even sheets
si: ඉරට්ටේ පිටු

en: Excess data in file
si: ගොනුව තුළ දත්ත අතිරික්තයක් ඇත

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
si: පිළිඹිබුව ලිවීම අතරතුරේදිා '%s'වසා දැමීමරීම අසමත්, සියළුම දත්ත සුරක්‍ෂි නොවුනි: %sවිය

en: Failed to load RGB data from TIFF file
si: TIFF ගොනුවෙන් RGB දත්ත පූරණය අසමත් විය

en: Failed to load TIFF image
si: TIFF පිළිඹිබුව පූරණය අසමත් විය

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
si: '%s සජීවීකරණය පූරණය දෝෂසහිතයි: හේතුව නොදන්නා අතර සමහරවිට දූෂිත සජීවීකරණ ගොනුවක් විය හැක

en: Failed to load icon
si: සංකේතය පූරණය අසමත් විය

en: Failed to load image '%s': %s
si: '%s' පිළිඹිබුවට පූරණය දෝෂ සහිතයි: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
si: '%s'පිළිඹිබුව පූරණය දෝෂසහිතයි: හේතුව නොදන්නා අතර සමහරවිට දූෂිත පිළිඹිබු ගොනුවක් විය හැක

en: Failed to open '%s' for writing: %s
si: ලිවීම සඳහා '%s' විවෘත කිරීම අසමත්විය: %s

en: Failed to open TIFF image
si: TIFF පිළිඹිබුව විවෘත කිරීම අසමත් විය

en: Failed to open file '%s': %s
si: '%s' ගොනුව විවෘත කිරීම අපහසුවිය: %s

en: Failed to open temporary file
si: තාවකාලික ගොනුව විවෘත කිරීම අසමත්විය

en: Failed to read from temporary file
si: තාවකාලික ගොනුවකිවීම අසමත්විය

en: Failed to rewrite header
si: ශීර්ෂකය වෙත ලිවීම අසමත් විය

en: Failed to save TIFF image
si: TIFF පිළිඹිබුව සුරකීම අසමත් විය

en: Failed to write TIFF data
si: TIFF වෙත දත්ත ලිවීම අසමත් විය

en: Failed to write folder index
si: බහලුම් පටුන වෙත ලිවීම අසමත් විය

en: Failed to write hash table
si: හැෂ් වගුව වෙත ලිවීම අසමත් විය

en: Failed to write header
si: ශීර්ෂකය වෙත ලිවීම අසමත් විය

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
si: XBM පිළිඹිබු ගොනුව පූරණයේදි තාවකාලීක ගොනුවට ලිවීම අසමත් විය

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
si: XPM පිළිඹිබු ගොනුව පූරණයේදි තාවකාලීක ගොනුවට ලිවීම අසමත් විය

en: Failure reading GIF: %s
si: GIF කියවීම අසමත් විය: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
si: PNG පිළිඹිබු ගොනුව තුළ තීරනාත්මක දෝෂයක් ඇත: %s

en: Fatal error reading PNG image file
si: PNG පිළිඹිබු ගොනුව තුළ තීරනාත්මක දෝෂයක් ඇත

en: Fatal error reading PNG image file: %s
si: PNG පිළිඹිබු ගොනුව තුළ තීරනාත්මක දෝෂයක් ඇත: %s

en: File
si: ගොනුව

en: File System
si: ගොනු පද්ධතිය

en: File not found: %s
si: ගොනුව හමුවුයේ නැත: %s

en: Files
si: ගොනු

en: Find and _Replace
si: සෙවීම සහ ආදේෂය (_R)

en: Finishing
si: සම්පූර්ණ කරමින්

en: Fol_ders
si: බහලුම් (_d)

en: Folder unreadable: %s
si: බහලුම කියවිය නොහැක: %s

en: Folders
si: බහලුම්

en: Font
si: අක්‍ෂර

en: Font Selection
si: අක්‍ෂර තේරිම

en: Full Volume
si: උපරිම හඬ

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
si: GIF ගොනුවේ සමහර දත්ත නැතිවි ඇත (සමහර විට එය කිසියම් අයුරකින් ලුප්ත වි ඇත)

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
si: GIF පිළිඹිබුව සතුව ගොලීය වර්‍ණසිතියමක් නැති අතරෙය තුළවු රාමුවේ ප්‍රාදේශිය වර්‍ණසිතියමක්ද නැත.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
si: GIF පිළිඹිබුව විනාශ වි ඇත (සාවද්‍ය LZW සම්පීඩනයක්)

en: GIF image loader cannot understand this image.
si: පිළිඹිබු තේරුම්ගැනීම GIF පිළිඹිබු පූරකයට අපහසුයි.

en: GIF image was truncated or incomplete.
si: GIF පිළිඹිබු ලුප්ත වි හෝ අසම්පුර්ණව ඇත.

en: GTK+ Options
si: GTK+ විකල්ප

en: Gamma
si: ගැමා

en: Gdk debugging flags to set
si: Gdk දෝෂහරණ සංකේතය සැකසීමට

en: Gdk debugging flags to unset
si: Gdk දෝෂහැරීමේ සංකේතය සකසා නැත

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Group
si: සමුහය

en: High
si: වැඩි

en: Icon '%s' not present in theme
si: '%s' තේමාව තුළ අයිකනය පිහිටා නැත

en: Icon has zero height
si: සංකේතය සතුව ශුන්‍ය උසක් ඇත

en: Icon has zero width
si: සංකේතය සතුව ශුන්‍ය පළලක් ඇත

en: Image Quality
si: පිළිඹිබු තත්වය

en: Image file '%s' contains no data
si: %s පිළිඹිබු ගොනුව තුළ දත්ත නැත

en: Image format unknown
si: පිළිඹිබු සංයුතිය නොදනි

en: Image has invalid width and/or height
si: පිළිඹිබුව සතුව සාවද්‍ය උසක් සහ/හෝ පළලක් ඇත

en: Image has unsupported bpp
si: සහාය නොදක්වන bpp පිළිඹිබුව සතුව ඇත

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
si: සහාය නොදක්වන  %d-බිට් පුවරු කිහිපයක් පිළිඹිබුව සතුව ඇත

en: Image has zero height
si: පිළිඹිබුව සතුව ශුන්‍ය උසක් ඇත

en: Image has zero width
si: පිළිඹිබුව සතුව ශුන්‍ය පළලක් ඇත

en: Image header corrupt
si: පිළිඹිබු ශිර්ෂකය විනාශ විය

en: Image pixel data corrupt
si: පිළිඹිබු පික්සල දත්ත විනාශ විය

en: Image too large to be saved as ICO
si: ICO ලෙස පිළිඹිබුව සුරකීමට විශල වැඩියි

en: Image type '%s' is not supported
si: '%s' පිළිඹිබු වර්‍ගය සහාය නොදක්වයි

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
si: %s පිළිඹිබු පූරණ අංගය නියමිත අතුරු මුහුණත; සමහරවිට එය වෙනස් GTK වෙළුමකින් වියහැක?

en: Increase Indent
si: ඉඩ වැඩි කරන්න

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
si: '%s' පිළිඹිබු වර්‍ගයේ වර්‍ධක පූරණය සහාය නොදක්වයි

en: Information
si: තොරතුරු

en: Input
si: ප්‍රධානය

en: Input _Methods
si: ප්‍රධාන ක්‍රම (_M)

en: Insufficient memory to load PNG file
si: PNG ගොනුව පූරණයට මතකය ප්‍රමාණවත් නැත

en: Insufficient memory to load PNM context struct
si: PNM සන්ධර්භ ව්‍යුහය පූරණයට මතකය ප්‍රමාණවත් නැත

en: Insufficient memory to load PNM file
si: PNM පිළිඹිබුව පූරණයට මතකය ප්‍රමාණවත් නැත

en: Insufficient memory to load XBM image file
si: XBM පිළිඹිබු ගොනුව පූරණයට මතකය ප්‍රමාණවත් නැත

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
si: පිළිඹිබුව පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැති බැවින් යෙදුම් කිහිපයක් නවතා ප්‍රමාණවත් මතකයක් ලබා ගැනීමට උත්සාහ කරන්න

en: Insufficient memory to open TIFF file
si: TIFF ගොනුව විවෘත කිරීමට මතකය ප්‍රමාණවත් නැත

en: Insufficient memory to save image into a buffer
si: ස්වාරක්‍ෂක භාරයක් තුළට සුරකීමට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නොමැත

en: Insufficient memory to save image to callback
si: callback වෙත පිළිඹිබුව සුරකීමට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Internal error in the GIF loader (%s)
si: GIF පූරකයේ අභ්‍යන්තර දෝෂයකි (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
si: අභ්‍යන්තර දෝෂයක්: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure

en: Invalid URI
si: සාවද්‍ය URI

en: Invalid UTF-8
si: සාවද්‍ය UTF-8

en: Invalid XBM file
si: සාවද්‍ය XBM ගොනුව

en: Invalid XPM header
si: සාවද්‍ය XPM ශීර්ෂකය

en: Invalid file name
si: සාවද්‍ය ගොනු නාමයක්

en: Invalid filename: %s
si: සාවද්‍ය ගොනු නාමයක්: %s

en: Invalid header in animation
si: සජීවීකරණය තුළ සාවද්‍ය ශිර්ෂකයක්

en: Invalid header in icon
si: සාවද්‍ය ශීර්ෂක සංකේතයක්

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
si: JPEG ප්‍රමිතිය 0 සහ 100 අගයන් අතර තිබිය යුතුමයි; '%d' අගය අනුමත කළ නොහැක.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
si: JPEG ප්‍රමිතිය 0 සහ 100 අගයන් අතර තිබිය යුතුමයි; '%s' අගය යොමු කළ නොහැක.

en: Job
si: කාර්‍යය

en: Job Details
si: කාර්‍යය විස්තර

en: Justify|_Center
si: මධ්‍යය (_C)

en: Justify|_Fill
si: පිරවීම (_F)

en: Justify|_Left
si: වම (_L)

en: Justify|_Right
si: දකුණ (_R)

en: Keys
si: යතුරු

en: Landscape
si: දිගටි හැඩය

en: Layout
si: පසුබිම

en: License
si: බලපත්‍රය

en: Load additional GTK+ modules
si: අමතර GTK+ අංග පූරණය කරන්න

en: Location
si: පිහිටීම

en: Low
si: අවම

en: Make X calls synchronous
si: X ඇමතුම් සමකාලික කරන්න

en: Malformed chunk in animation
si: සජීවීකරණය තුළ විකෘත විශාල ප්‍රමාණයක් ඇත

en: Margins from Printer...
si: මුද්‍රණ යන්ත්‍රයෙන් මායිම්...

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
si: මායිම:
     වම: %s %s
     දකුණ: %s %s
     ඉහළ: %s %s
     පහළ: %s %s

en: Maximum color value in PNM file is 0
si: PNM ගොනුවෙහි උපරිම වර්‍ණ අගය ශුන්‍යක් වේ

en: Maximum color value in PNM file is too large
si: PNM ගොනුවෙහි උපරිම වර්‍ණ අගය ඉතා විශාල වේ

en: Media|P_ause
si: විරාමය (_a)

en: Media|Pre_vious
si: පෙර (_v)

en: Media|R_ewind
si: ඔතන්න (_e)

en: Media|_Forward
si: ඉදිරියට (_F)

en: Media|_Next
si: මීළඟ (_N)

en: Media|_Play
si: වාදනය කරන්න (_P)

en: Media|_Record
si: පටිගත කරන්න (_R)

en: Media|_Stop
si: නවතන්න (_S)

en: Medium
si: මධ්‍යම

en: Modified
si: වෙනස් කළ

en: Muted
si: නිහඬ

en: Name
si: නම

en: Name too long
si: නම දිග වැඩියි

en: Navigation|_Back
si: පසුපස (_B)

en: Navigation|_Bottom
si: පහළ (_B)

en: Navigation|_Down
si: යට (_D)

en: Navigation|_First
si: පළමු (_F)

en: Navigation|_Forward
si: ඉදිරිය (_F)

en: Navigation|_Last
si: අවසාන (_L)

en: Navigation|_Top
si: ඉහළ (_T)

en: Navigation|_Up
si: උඩ (_U)

en: Need user intervention
si: පරිශීලක මැදිහත් වීම අවශ්‍යවේ

en: Network Drive (%s)
si: (%s) ජාල දාවකය

en: New Folder
si: නව බලුම

en: New accelerator...
si: නව ත්වරකය...

en: No XPM header found
si: XPM ශීර්ෂකය හමුවුයේ නැත

en: No item for URI '%s' found
si: '%s' URI සඳහා අයිතම කිසිවක් හමුවුයේ නැත

en: No items found
si: අයිතම හමුවුයේ නැත

en: No palette found at end of PCX data
si: PCX දත්ත අවසානයේ වර්ණාවලිය හමුවූයෙ නැත

en: No recently used resource found with URI `%s'
si: `%s' URI සමඟ මෑතකදි භාවිතා කළ

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
si: '%s' තුළ තේමා පටුන ගොනුව නැත.
    ඔබට සංකේත කැච් නිර්මාණය කිරීමට අවශ්‍යම නම්  --ignore-theme-index භාවිතා කරන්න.

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Not a valid icon cache: %s
si: නිරවද්‍ය සංකේත කැච්යක් නොවේ: %s

en: Not a valid page setup file
si: නිරවද්‍ය පිටු සැකසුම් ගොනුවක් නොවේ

en: Not available
si: භාවිතයට නැත

en: Not enough free memory
si: ප්‍රමාණවත් නිදහස් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
si: GIF ගොනුව තුළ සමිශ්‍රිත රාමුවක් සැකසීමට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to load GIF file
si: GIF ගොනුව පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to load ICO file
si: ICO ගොනුව පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to load RAS image
si: RAS පූරණය පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to load animation
si: සජීවීකරණය පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to load bitmap image
si: bitmap පිළිඹිබුව පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to load icon
si: සංකේතය පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Not enough memory to load image
si: පිළිඹිබුව පූරණයට ප්‍රමාණවත් මතකයක් නැත

en: Odd sheets
si: ඔත්තේ පිටු

en: One Sided
si: තනි පැත්ත

en: Op_acity:
si: පාරාන්ධතාව (_a):

en: Open '%s'
si: '%s' විවෘත කරන්න

en: Other...
si: වෙනත්...

en: Out of paper
si: කොල නැත

en: Output Tray
si: ප්‍රථිධාන තැටිය

en: Output a C header file
si: C ශීර්ෂක ගොනුවක ප්‍රථිධානය

en: Output t_ray:
si: ප්‍රතිධාන තැටිය (_r):

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%d' is not allowed.
si: PNG සම්පීඩන මට්තම අනිවාර්යෙන්ම 0 සහ 9 අගයන් තුළ පිහිටිය යුතු වේ; '%d' අඟය අනුමත නැත.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%s' could not be parsed.
si: PNG සම්පීඩන මට්තම අනිවාර්යෙන්ම 0 සහ 9 අගයන් තුළ පිහිටිය යුතු වේ; '%s' අඟය විස්තර කළ නොහැකිවිය.

en: PNM file has an image height of 0
si: PNM ගොනුවෙහි පිළිඹිබු උස ශුන්‍ය වේ

en: PNM file has an image width of 0
si: PNM ගොනුවෙහි පිළිඹිබු පළල ශුන්‍ය වේ

en: PNM file has an incorrect initial byte
si: PNM ගොනුව තුළ සාවද්‍ය ආරම්භක බයිටයක් ඇත

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
si: PNM ගොනුව හදුනාගත් PNM උපසංයුතියක් නොවේ

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
si: PNM පිළිඹිබු පූරකය මෙම PNM උපසංයුතියට සහාය නොදක්වයි

en: Page %u
si: පිටුව %u

en: Page Setup
si: පිටු සැකසුම

en: Pages Per Sheet
si: එක් කොළයකට පිටු ගණන

en: Pages per _sheet:
si: එක් කොළයකට පිටු ගණන (_s):

en: Pages per _side:
si: පැත්තකට පිටු

en: Paper
si: කඩදාසි

en: Paper Margins
si: කොලයේ මායිම

en: Paper Size
si: කොලයේ ප්‍රමාණය

en: Paper Source
si: කොළ මූලාශය

en: Paper Type
si: කොළ වර්‍ගය

en: Paper _source:
si: කඩාදාසි මුලාශ්‍රය (_s):

en: Paper _type:
si: කඩාදාසි වර්‍ගය (_t):

en: Path is not a folder: '%s'
si: මාර්‍ගය බහලුමක් නොවේ: '%s'

en: Paused
si: නවතා ඇත

en: Pick a Color
si: වර්‍ණයක් තෝරන්න

en: Pick a Font
si: අක්‍ෂර රටාවක් තෝරන්න

en: Places
si: ස්ථාන

en: Portrait
si: නිරුපණය

en: Position on the color wheel.
si: වර්‍ණ තැටිය මත ස්ථානය

en: Preparing
si: සූදානම් කරමින්

en: Preparing %d
si: %d සූදානම් කරමින්

en: Pri_ority:
si: ප්‍රමුකතාවය (_o):

en: Print
si: මුද්‍රණය

en: Print Document
si: ලේඛනය මුද්‍රණය කරන්න

en: Print Pages
si: මුද්‍රණය කරන පිටු

en: Print Pre_view
si: මුද්‍රණ පෙර දැක්ම (_v)

en: Print to File
si: ගොනුවට මුද්‍රණය කරන්න

en: Print to LPR
si: LPR වෙත මුද්‍රණය කරන්න

en: Print to Test Printer
si: පරීක්‍ෂණ මුද්‍රණ යන්ත්‍රයකට මුද්‍රණය කරන්න

en: Printer
si: මුද්‍රණ යන්ත්‍රය

en: Printer Default
si: මුද්‍රණ යන්ත්‍රයේ ප්‍රකෘතිය

en: Printer offline
si: මුද්‍රණ යන්ත්‍රය අක්‍රීයව ඇත

en: Printing %d
si: %d මුද්‍රණය වෙමින්

en: Program class as used by the window manager
si: කවුළු කළමණාකරු භාවිතා කරන යෙදුම් පන්තිය

en: Program name as used by the window manager
si: කවුළු කළමණාකරු භාවිතා කරන යෙදුම් නම

en: Question
si: ප්‍රශ්නය

en: RAS image has bogus header data
si: RAS පිළිඹිබු සතුව ව්‍යාජ ශිර්ෂක දත්ත ඇත

en: RAS image has unknown type
si: RAS පිළිඹිබු සතුව නොදන්නා වර්‍ගයක් නැත

en: Ra_nge
si: පරාසය

en: Raw PNM image type is invalid
si: සකස් නොකළ PNM පිළිඹිබු වර්‍ගය සාවද්‍ය වේ

en: Really delete file "%s"?
si: "%s" ගොනුව මැකිය යුතුමද?

en: Received invalid color data
si: සාවද්‍ය වර්‍ණ දත්ත ලැබුනි

en: Recently Used
si: මැතකදි භාවිතා කළ

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Remove the bookmark '%s'
si: %s පිටු සළකුණ ඉවත් කරන්න

en: Remove the selected bookmark
si: තෝරාගත් පිටු සළකුණ ඉවත් කරන්න

en: Rename File
si: ගොනු නාමය වෙනස් කිරීම

en: Rename file "%s" to:
si: "%s" ගොනු නාමය වෙනස් කිරීම:

en: Rename...
si: නම වෙනස් කරන්න...

en: Save _As
si: සුරකින අයුර (_A)

en: Save in _folder:
si: බහලුම තුළ සුරකින්න (_f):

en: Sc_ale:
si: මිනුම (_a):

en: Screen
si: තිරය

en: Search
si: සොයන්න

en: Secret
si: රහසිගත

en: Select A File
si: ගොනුවක් තෝරන්න

en: Select _All
si: සියල්ල තෝරන්න (_A)

en: Select which type of documents are shown
si: දර්ශනය කළ යුතු ලේඛන වර්‍ගය තෝරන්න

en: Select which types of files are shown
si: දර්ශනය කළ යුතු ගොනු වර්‍ගය තෝරන්න

en: Shortcut %s already exists
si: %s කෙටි මාර්‍ගය භාවිතයේ ඇත

en: Shortcut %s does not exist
si: %s කෙටි මාර්‍ගය භාවිතයේ නැත

en: Show GTK+ Options
si: GTK+ විකල්ප දර්ශනය කරන්න

en: Show _Hidden Files
si: සැගවුනු ගොනු පෙනෙවන්න

en: Show _Private Resources
si: පෞද්ගලික සම්පත් දර්ශනය කරන්න

en: Si_ze:
si: ප්‍රමාණය (_z):

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Size of the palette in 8 bit mode
si: බිට් 8 ආකාරයේ දී වර්ණාවලියේ ප්‍රමාණය

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1-3,7,11
si: පරාස එකක් හෝ කිහිපයක් දක්වන්න,
     e.g. 1-3,7,11

en: Stack overflow
si: ස්ටැකය පිරී ඇත

en: Standard
si: සම්මත

en: Status
si: තත්වය

en: TGA image has invalid dimensions
si: TAG පිළිඹිබු සතුව සාවද්‍ය මාන ඇත

en: TGA image type not supported
si: TAG පිළිඹිබු වර්‍ගය සහාය නොදක්වයි

en: TIFFClose operation failed
si: TIFFClose මෙහෙයුම අසමත් විය

en: T_wo-sided:
si: දෙපැත්තම (_w):

en: Thai-Lao
si: තායි-ලෝ

en: The ANI image format
si: ANI පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The BMP image format
si: BMP පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The GIF image format
si: GIF පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The ICO image format
si: ICO පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The JPEG image format
si: JPEG පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The PCX image format
si: PCX පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The PNG image format
si: PNG පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
si: PNM/PBM/PGM/PPM පිළිඹිබුව සංයුති කුළ

en: The TIFF image format
si: TIFF පිළිඹිබුවවේ සංයුතිය

en: The Targa image format
si: Targa පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The WBMP image format
si: WBMP ශීර්ෂකය සංයුතිය

en: The XBM image format
si: XPM ශීර්ෂකය සංයුතිය

en: The XPM image format
si: XPM පිළිඹිබු සංයුතිය

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
si: ඔබ තෝරාගත් වර්‍ණය වර්‍ණාවලි ඇතුලත් කිරීම සඳහා ඔබට ඇද දමා මතු භාවිතය සඳහා සුරකිය හැක

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
si: "%s" වෙනත් පරිගණකයක් (%s නම්වු) තුළ පිහිටා ඇති අතර මෙම වැඩසටහන සඳහා භාවිතයට අවකාශ නැත.
    ඔබට එය තෝරා ගැනීමට අවශ්‍යද? ඔබට විශ්වාසද ?

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
si: "%s" තුළ ගොනුව දැනට මත් භාවිතය සඳහා ඇත.  ආදේශ කිරීමෙදි එහි අන්තර්ගතය මත ලියවෙනු ඇත.

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
si: "%s" ගොනු නාමය සංකේත වළින් සමන්විත අතර ඒවා ගොනු නාම සඳහා වලංගු නොවේ

en: The filename "%s" couldn't be converted to UTF-8. (try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING): %s
si: "%s" ගොනු නාමය UTF-8 වෙත පරිවර්තනය කළ නොහැකි විය. (G_FILENAME_ENCODING පාරිසරික විචල්‍යය සකසා උත්සාහ කරන්න): %s

en: The folder contents could not be displayed
si: බහලුම තුළ අන්තර්ගතය දර්ශනය කළ නොහැක

en: The folder could not be created
si: බහලුම නිර්මාණය කළ නොහැක

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
si: දැනට භාවිතා වන ගොනු නමකින් බහලුම නිර්මාණය කළ නොහැක.  බහලුම සඳහා වෙනත් නමක් භාවිතා කරන්න නැතිනම් පළමුව ගොනුවේ නම වෙනස් කරන්න.

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
si: "%s" බහලුම් නාමය සංකේත වළින් සමන්විත අතර ඒවා බහලුම් නාම සඳහා වලංගු නොවේ

en: The license of the program
si: වැඩසටහනේ බලපත්‍රය

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
si: gdk-pixbuf ගොඩ නැගීම පිළිඹිබු සංයුතිය සුරකීමට සහාය නොදක්වයි: %s

en: This file system does not support mounting
si: මෙම ගොනු පද්ධතිය ස්ථාපනය සඳහා සහාය නොදක්වයි

en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
si: ටිග්‍රිඥා-එරිත්‍රියානු (EZ+)

en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
si: ටිග්‍රිඥා-ඉතියෝපියානු (EZ+)

en: Top Secret
si: අතිශ්‍යය රහසිගත

en: Transformed JPEG has zero width or height.
si: පරිණාමිත JPEG ගොනුවේ උස හෝ පළල ශුන්‍ය වේ.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
si: පරිණාමිත PNG හි සහාය නොදක්වන නාලීකාවකා ප්‍රමාණයක් ඇත එය 3 හෝ 4 විය යුතුම වේ.

en: Transformed PNG has zero width or height.
si: පරිණාමිත PNG හි උස හෝ පළල ශුන්‍ය වේ

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
si: පරිණාමිත PNG RGB හෝ RGBA. නොවේ.

en: Translated by
si: පරිවර්තනය කළේ

en: Transparency of the color.
si: වර්‍ණයේ විනිවිද භාවය

en: Turn off verbose output
si: දිර්ඝව ප්‍රථිධානය නවත් වන්න

en: Two Sided
si: දෙපැත්ත

en: Type a file name
si: ගොනු නමක් යොදන්න

en: Type name of new folder
si: නව බහලුමේ  නම ඇතුලත් කරන්න

en: Unable to find an item with URI '%s'
si: '%s' URI සමඟ අයිතමය සොයාගත නොහැකි විය

en: Unable to find include file: "%s"
si: ඇතුලත් ගොනුව සෙවිය නොහැක: "%s"

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
si: පිළිඹිබු පූරණ අංගය පූරණය කළ නොහැක: %s: %s

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
si: pixmap_path තුළ පිළිඹිබුව ස්ථාපනය කළ නොහැකි විය: "%s"

en: Unclassified
si: වර්ගිකරණය නොකළ

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
si: වර්‍ණසිතියම් ඇතුලත් කිරීම් සඳහා බලාපොරොත්තු නොවු bitdepth අඟයක්

en: Unexpected end of PNM image data
si: PNM පිළිඹිබු ගොනුවේ බලාපොරොත්තු නොවු

en: Unexpected icon chunk in animation
si: සජීවීකරණය තුළ බලාපොරොත්තු නොවු සංකේත විශාල ප්‍රමාණයක් ඇත

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Unknown item
si: නොදන්නා අයිතමයක්

en: Unrecognized image file format
si: හදුනා නොගත් පිළිඹිබු සංයුතියක්

en: Unspecified error
si: විශේෂිත නොවු දෝෂයක්

en: Unsupported JPEG color space (%s)
si: සහාය නොදක්වන JPEG වර්‍ණ අවකාශයක් (%s)

en: Unsupported animation type
si: සහාය නොදක්වන සජීවීකරණ වර්‍ගයක්

en: Unsupported depth for ICO file: %d
si: ICO ගොනුව සඳහා සහාය නොදක්වන ගැබුරක්: %d

en: Unsupported icon type
si: සහාය නොදක්වන සංකේත වර්‍ගයක්

en: Up Path
si: ඉහළ මාර්‍ගය

en: Urgent
si: හදිසි

en: Version %s of the GIF file format is not supported
si: GIF ගොනු සංයුතියෙ %s වන වෙළුම සහාය නොදක්වයි

en: Vietnamese (VIQR)
si: වියට්නාමියානු (VIQR)

en: Volume
si: හඬ

en: Volume Down
si: හඬ අඩු කරන්න

en: Volume Up
si: හඬ වැඩි කරන්න

en: Warning
si: අවවාදය

en: Width or height of TIFF image is zero
si: TIFF පිළිඹිබුවේ උස හෝ පළල ශුන්‍යවේ

en: Window
si: කවුළුව

en: Written by
si: රචනා කළේ

en: X Input Method
si: X ප්‍රධාන ආකාරය

en: X _tilt:
si: X ඇලවීම (_t):

en: X display to use
si: භාවිතයට ඇති X දර්ශනය

en: X screen to use
si: භාවිතයට ඇති X තිරය

en: XPM file has image height <= 0
si: XPM ගොනුවේ පිළිඹිබු උස <= 0

en: XPM file has image width <= 0
si: XPM ගොනුවේ පිළිඹිබු පළල <= 0

en: XPM file has invalid number of colors
si: XPM ගොනුච සාවද්‍ය වර්‍ණ සංඛ්‍යවකින් යුතුවේ

en: Y t_ilt:
si: Y ඇලවීම (_i):

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
si: මෙම ඇතුලත් කිරීමට HTML-style දහසයේ පාදයේ වර්‍ණ අගයක් ලෙස හෝ සරලව වර්‍ණයේ නම 'තැබිලි' ලෙස ඇතුලත් කළ හැක.

en: Zoom _In
si: විශාල කරන්න (_I)

en: Zoom _Out
si: කුඩා කරන්න (_O)

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: _Add
si: එක් කරන්න (_A)

en: _Add to Bookmarks
si: පිටු සළකුණු වලට එක් කරන්න

en: _After:
si: පසු (_A):

en: _All
si: සියළු (_A)

en: _Apply
si: යොද වන්න (_A)

en: _Ascending
si: ආරෝහණ (_A)

en: _Billing info:
si: බිලේ තොරතුරු (_B):

en: _Blue:
si: නිල් (_B):

en: _Bold
si: තදකුරු (_B)

en: _Bottom:
si: පහළ (_B):

en: _Browse for other folders
si: වෙනත් බහලුම් සඳහා සැරිසැරන්න (_B)

en: _Cancel
si: අහෝසි (_C)

en: _Clear
si: පැහැදිලි කරන්න (_C)

en: _Clear List
si: ලැයිස්තුව පැහැදිලි කරන්න (_C)

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: _Color
si: වර්‍ණ (_C)

en: _Convert
si: පරිවර්තනය (_C)

en: _Copy
si: පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Delete
si: මකන්න (_D)

en: _Descending
si: අවරෝහණ (_D)

en: _Device:
si: උපාංගය (_D):

en: _Disconnect
si: අසම්බන්ධ (_D)

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _Execute
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න (_E)

en: _Family:
si: කුළය (_F):

en: _Files
si: ගොනුවම (_F)

en: _Find
si: සොයන්න (_F)

en: _Floppy
si: නම්‍ය තැටිය (_F)

en: _Folder name:
si: බහලුම් නම (_F):

en: _Font
si: අක්‍ෂර (_F)

en: _Format for:
si: සඳහා සංයුතිය (_F):

en: _Fullscreen
si: සම්පූර්ණ තිරය (_F)

en: _Gamma value
si: ගැමා අගය (_G)

en: _Green:
si: කොල (_G):

en: _Harddisk
si: දෘඩ තැටිය (_H)

en: _Height:
si: උස (_H):

en: _Help
si: සහාය (_H)

en: _Home
si: නිවස (_H)

en: _Hue:
si: පැහැය (_H):

en: _Index
si: පටුන (_I)

en: _Information
si: තොරතුරු (_I)

en: _Insert Unicode Control Character
si: යුනිකේත පාලන අක්‍ෂර ඇතුලත් කතන්න (_I)

en: _Italic
si: ඇලකුරු (_I)

en: _Jump to
si: වෙත පනින්න (_J)

en: _Leave Fullscreen
si: සම්පූර්ණ තිරයෙන් ඉවත් වන්න (_L)

en: _Left:
si: වම (_L):

en: _License
si: බලපත්‍රය (_L)

en: _Location:
si: පිහිටීම (_L):

en: _Mode:
si: ආකාරය (_M):

en: _Name:
si: නම (_N):

en: _Network
si: ජාලය (_N)

en: _New
si: නව (_N)

en: _New Folder
si: නව බලුම (_N)

en: _No
si: නැත (_N)

en: _Normal Size
si: සාමාන්‍ය ප්‍රමාණය (_N)

en: _Now
si: දැන් (_N)

en: _OK
si: හරි (_O)

en: _Only print:
si: පමණක් මුද්‍රණය කරන්න (_O):

en: _Open
si: විවෘත කරන්න (_O)

en: _Orientation:
si: දිශානතිය (_O):

en: _Output format
si: ප්‍රතිධාන සංයුතිය (_O)

en: _Palette:
si: වර්‍ණ තැටිය (_P):

en: _Paper size:
si: පිටු ප්‍රමාණය (_P):

en: _Paste
si: අලවන්න (_P)

en: _Places
si: ස්ථාන (_P)

en: _Preferences
si: අභිප්‍රේත (_P)

en: _Pressure:
si: පීඩනය (_P):

en: _Preview:
si: පෙර දැක්ම (_P):

en: _Print
si: මුද්‍රණය (_P)

en: _Properties
si: වත්කම් (_P)

en: _Quit
si: පිට වන්න (_Q)

en: _Red:
si: රතු (_R):

en: _Redo
si: යළි කරන්න (_R)

en: _Refresh
si: ප්‍රබෝධ කරීම (_R)

en: _Remove
si: ඉවත් කරන්න (_R)

en: _Remove From List
si: ලැයිස්තුවෙන් ඉවත් කරන්න (_R)

en: _Rename
si: නම වෙනස් කිරීම (_R)

en: _Rename File
si: ගොනුවේ නම වෙනස් කිරීම (_R)

en: _Replace
si: ආදේශය (_R)

en: _Reverse
si: ප්‍රතිවර්තනය (_R)

en: _Revert
si: පෙර තත්වයට පත් කිරීම (_R)

en: _Right:
si: දකුණ (_R):

en: _Saturation:
si: සංතෘප්ත බව (_S):

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: _Save color here
si: මෙතැන වර්‍ණය සුරකින්න (_S)

en: _Save in folder:
si: බහලුම තුළ සුරකින්න (_S):

en: _Search:
si: සොයන්න (_S):

en: _Selection:
si: තෝරාගැනිම (_S):

en: _Spell Check
si: අක්‍ෂරවින්‍යාසය පරීක්‍ෂාව (_S)

en: _Stop
si: නතර කරන්න (_S)

en: _Style:
si: රටාව (_S):

en: _Top:
si: ඉහළ (_T):

en: _Undelete
si: නොමකන්න (_U)

en: _Underline
si: යටි ඉර (_U)

en: _Undo
si: අහෝසි (_U)

en: _Value:
si: අගය (_V):

en: _Wheel:
si: චක්‍රය (_W):

en: _Width:
si: පළල (_W):

en: _Yes
si: ඔව් (_Y)

en: calendar year format|%Y
si: %Y

en: calendar:MY
si: දින දර්ශනය:MY

en: calendar:day:digits|%d
si: %d

en: calendar:week:digits|%d
si: %d

en: calendar:week_start:0
si: දින දර්ශනය:week_start:0

en: default:LTR
si: ප්‍රකෘතිය:LTR

en: default:mm
si: ප්‍රකෘතිය:මි.මි.

en: inch
si: අඟල්

en: keyboard label|Alt
si: Alt

en: keyboard label|BackSpace
si: BackSpace

en: keyboard label|Backslash
si: Backslash

en: keyboard label|Begin
si: Begin

en: keyboard label|Ctrl
si: Ctrl

en: keyboard label|Delete
si: Delete

en: keyboard label|Down
si: Down

en: keyboard label|End
si: End

en: keyboard label|Escape
si: Escape

en: keyboard label|Home
si: Home

en: keyboard label|Hyper
si: Hyper

en: keyboard label|Insert
si: Insert

en: keyboard label|KP_Begin
si: KP_Begin

en: keyboard label|KP_Delete
si: KP_Delete

en: keyboard label|KP_Down
si: KP_Down

en: keyboard label|KP_End
si: KP_End

en: keyboard label|KP_Enter
si: KP_Enter

en: keyboard label|KP_Home
si: KP_Home

en: keyboard label|KP_Insert
si: KP_Insert

en: keyboard label|KP_Left
si: KP_Left

en: keyboard label|KP_Next
si: KP_Next

en: keyboard label|KP_Page_Down
si: KP_Page_Down

en: keyboard label|KP_Page_Up
si: KP_Page_Up

en: keyboard label|KP_Prior
si: KP_Prior

en: keyboard label|KP_Right
si: KP_Right

en: keyboard label|KP_Space
si: KP_Space

en: keyboard label|KP_Tab
si: KP_Tab

en: keyboard label|KP_Up
si: KP_Up

en: keyboard label|Left
si: Left

en: keyboard label|Meta
si: Meta

en: keyboard label|Multi_key
si: Multi_key

en: keyboard label|Num_Lock
si: Num_Lock

en: keyboard label|Page_Down
si: Page_Down

en: keyboard label|Page_Up
si: Page_Up

en: keyboard label|Pause
si: Pause

en: keyboard label|Print
si: Print

en: keyboard label|Return
si: Return

en: keyboard label|Right
si: Right

en: keyboard label|Scroll_Lock
si: Scroll_Lock

en: keyboard label|Shift
si: Shift

en: keyboard label|Space
si: Space

en: keyboard label|Super
si: Super

en: keyboard label|Sys_Req
si: Sys_Req

en: keyboard label|Tab
si: Tab

en: keyboard label|Up
si: Up

en: mm
si: මි.මි.

en: none
si: කිසිවක් නැත

en: output.%s
si: ප්‍රතිධානය.%s

en: paper size|#10 Envelope
si: #10 ඇවුරුම

en: paper size|#11 Envelope
si: #11 ඇවුරුම

en: paper size|#12 Envelope
si: #12 ඇවුරුම

en: paper size|#14 Envelope
si: #14 ඇවුරුම

en: paper size|#9 Envelope
si: #9 ඇවුරුම

en: paper size|10x11
si: 10x11

en: paper size|10x13
si: 10x13

en: paper size|10x14
si: 10x14

en: paper size|10x15
si: 10x15

en: paper size|11x12
si: 11x12

en: paper size|11x15
si: 11x15

en: paper size|12x19
si: 12x19

en: paper size|5x7
si: 5x7

en: paper size|6x9 Envelope
si: 6x9  ඇවුරුම

en: paper size|7x9 Envelope
si: 7x9 ඇවුරුම

en: paper size|9x11 Envelope
si: 9x11 ඇවුරුම

en: paper size|A0
si: A0

en: paper size|A0x2
si: A0x2

en: paper size|A0x3
si: A0x3

en: paper size|A1
si: A1

en: paper size|A10
si: A10

en: paper size|A1x3
si: A1x3

en: paper size|A1x4
si: A1x4

en: paper size|A2
si: A2

en: paper size|A2x3
si: A2x3

en: paper size|A2x4
si: A2x4

en: paper size|A2x5
si: A2x5

en: paper size|A3
si: A3

en: paper size|A3 Extra
si: A3 අමතර

en: paper size|A3x3
si: A3x3

en: paper size|A3x4
si: A3x4

en: paper size|A3x5
si: A3x5

en: paper size|A3x6
si: A3x6

en: paper size|A3x7
si: A3x7

en: paper size|A4
si: A4

en: paper size|A4 Extra
si: A4 අමතර

en: paper size|A4 Tab
si: A4 Tab

en: paper size|A4x3
si: A4x3

en: paper size|A4x4
si: A4x4

en: paper size|A4x5
si: A4x5

en: paper size|A4x6
si: A4x6

en: paper size|A4x7
si: A4x7

en: paper size|A4x8
si: A4x8

en: paper size|A4x9
si: A4x9

en: paper size|A5
si: A5

en: paper size|A5 Extra
si: A5 අමතර

en: paper size|A6
si: A6

en: paper size|A7
si: A7

en: paper size|A8
si: A8

en: paper size|A9
si: A9

en: paper size|Arch A
si: Arch A

en: paper size|Arch B
si: Arch B

en: paper size|Arch C
si: Arch C

en: paper size|Arch D
si: Arch D

en: paper size|Arch E
si: Arch E

en: paper size|B0
si: B0

en: paper size|B1
si: B1

en: paper size|B10
si: B10

en: paper size|B2
si: B2

en: paper size|B3
si: B3

en: paper size|B4
si: B4

en: paper size|B5
si: B5

en: paper size|B5 Extra
si: B5 අමතර

en: paper size|B6
si: B6

en: paper size|B6/C4
si: B6/C4

en: paper size|B7
si: B7

en: paper size|B8
si: B8

en: paper size|B9
si: B9

en: paper size|C0
si: C0

en: paper size|C1
si: C1

en: paper size|C10
si: C10

en: paper size|C2
si: C2

en: paper size|C3
si: C3

en: paper size|C4
si: C4

en: paper size|C5
si: C5

en: paper size|C6
si: C6

en: paper size|C6/C5
si: C6/C5

en: paper size|C7
si: C7

en: paper size|C7/C6
si: C7/C6

en: paper size|C8
si: C8

en: paper size|C9
si: C9

en: paper size|Choukei 2 Envelope
si: චොඋකී 2 ඇවුරුම

en: paper size|Choukei 3 Envelope
si: චොඋකී 3 ඇවුරුම

en: paper size|Choukei 4 Envelope
si: චොඋකී 4 ඇවුරුම

en: paper size|DL Envelope
si: DL ඇවුරුම

en: paper size|Dai-pa-kai
si: Dai-pa-kai

en: paper size|European edp
si: යුරොපීය edp

en: paper size|Executive
si: විධායක

en: paper size|FanFold European
si: ෆැන්ෆොල්ඩ් යුරොපීය

en: paper size|FanFold German Legal
si: ෆැන්ෆොල්ඩ් ජර්මානු ලිගල්

en: paper size|FanFold US
si: ෆැන්ෆොල්ඩ් US

en: paper size|Folio
si: ෆොලියෝ

en: paper size|Folio sp
si: ෆොලියෝ sp

en: paper size|Government Legal
si: ගවමන්ට් ලිගල්

en: paper size|Government Letter
si: ගවමන්ට් ලෙටර්

en: paper size|Index 3x5
si: පටුන  3x5

en: paper size|Index 4x6 (postcard)
si: පටුන 4x6 (තැපැල්පත)

en: paper size|Index 4x6 ext
si: පටුන 4x6 ext

en: paper size|Index 5x8
si: පටුන 5x8

en: paper size|Invite Envelope
si: ආරාදනා ඇවුරුම

en: paper size|Invoice
si: ඉන්වොයිස්

en: paper size|Italian Envelope
si: ඉතාලි ඇවුරුම

en: paper size|JB0
si: JB0

en: paper size|JB1
si: JB1

en: paper size|JB10
si: JB10

en: paper size|JB2
si: JB2

en: paper size|JB3
si: JB3

en: paper size|JB4
si: JB4

en: paper size|JB5
si: JB5

en: paper size|JB6
si: JB6

en: paper size|JB7
si: JB7

en: paper size|JB8
si: JB8

en: paper size|JB9
si: JB9

en: paper size|Monarch Envelope
si: මොනාර්ච් ඇවුරුම

en: paper size|Personal Envelope
si: පෞද්ගලික ඇවුරුම

en: paper size|Postfix Envelope
si: පොස්ට්ෆික්ස් ඇවුරුම

en: paper size|Quarto
si: ක්ඔටෝ

en: paper size|RA0
si: RA0

en: paper size|RA1
si: RA1

en: paper size|RA2
si: RA2

en: paper size|ROC 16k
si: ROC 16k

en: paper size|ROC 8k
si: ROC 8k

en: paper size|SRA0
si: SRA0

en: paper size|SRA1
si: SRA1

en: paper size|SRA2
si: SRA2

en: paper size|Small Photo
si: කුඩා පිංතුරය

en: paper size|Super A
si: සුපර් A

en: paper size|Super B
si: සුපර් B

en: paper size|Tabloid
si: ටැබ්ලොයිඩ්

en: paper size|US Legal
si: US ලීගල්

en: paper size|US Legal Extra
si: US ලීගල් අමතර

en: paper size|US Letter
si: US ලෙටර්

en: paper size|US Letter Extra
si: US ලෙටර් අමතර

en: paper size|US Letter Plus
si: US ලෙටර් විශේෂ

en: paper size|Wide Format
si: පළල් සංයුතිය

en: paper size|a2 Envelope
si: a2 ඇවුරුම

en: paper size|asme_f
si: asme_f

en: paper size|b-plus
si: b-plus

en: paper size|c
si: c

en: paper size|c5 Envelope
si: c5 ඇවුරුම

en: paper size|d
si: d

en: paper size|e
si: e

en: paper size|edp
si: edp

en: paper size|f
si: f

en: paper size|hagaki (postcard)
si: හගකී (postcard)

en: paper size|jis exec
si: jis exec

en: paper size|juuro-ku-kai
si: juuro-ku-kai

en: paper size|kahu Envelope
si: කහු ඇවුරුම

en: paper size|kaku2 Envelope
si: කහු2 ඇවුරුම

en: paper size|oufuku (reply postcard)
si: ඔඋෆුකු (පිළිතුරු තැපැල්පත)

en: paper size|pa-kai
si: pa-kai

en: paper size|prc 16k
si: prc 16k

en: paper size|prc 32k
si: prc 32k

en: paper size|prc1 Envelope
si: prc1 ඇවුරුම

en: paper size|prc10 Envelope
si: prc10 ඇවුරුම

en: paper size|prc2 Envelope
si: prc2 ඇවුරුම

en: paper size|prc3 Envelope
si: prc3 ඇවුරුම

en: paper size|prc4 Envelope
si: prc4 ඇවුරුම

en: paper size|prc5 Envelope
si: prc5 ඇවුරුම

en: paper size|prc6 Envelope
si: prc6 ඇවුරුම

en: paper size|prc7 Envelope
si: prc7 ඇවුරුම

en: paper size|prc8 Envelope
si: prc8 ඇවුරුම

en: paper size|you4 Envelope
si: යු4 ඇවුරුම

en: print operation status|Finished
si: අවසන් කළා

en: print operation status|Finished with error
si: දෝෂ සහිතව අවසන් කළා

en: print operation status|Generating data
si: දත්ත නිශ්පාදනය කරමින්

en: print operation status|Initial state
si: පූර්ව තත්වය

en: print operation status|Preparing to print
si: මුද්‍රණයට සැරසෙමින්

en: print operation status|Printing
si: මුද්‍රණය කරමින්

en: print operation status|Sending data
si: දත්ත යවමින්

en: print operation status|Waiting
si: නැවති සිටිමින්

en: progress bar label|%d %%
si: %d %%

en: sdl|system
si: system

en: test-output.%s
si: පරීක්‍ෂණ ප්‍රතිධානයt.%s

en: unsupported RAS image variation
si: සහාය නොදක්වන RAS පිළිඹිබු විචලනය

en: volume percentage|%d %%
si: හඬ ප්‍රතිශතය|%d %%

en: year measurement template|2000
si: 2000
