glib - en to sk translation catalogue (202 entries)

en:  (invalid encoding)
sk:  (neplatné kódovanie)

en: %s filetype
sk: typ súboru %s

en: %s type
sk: typ %s

en: %u byte | %u bytes
sk[0]: %u bajtov
sk[1]: %u bajt
sk[2]: %u bajty

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
sk: '%s' nie je platný znak za znakom '<', nesmie začínať meno elementu

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
sk: '%s' nie je platný znak po znakoch '</'. '%s' nesmie začínať meno elementu

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
sk: '%s' nie je platný znak po koncovom mene elementu '%s'. Povolený znak je '>'

en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
sk: Za (?R alebo (?[+-]číslice musí nasledovať )

en: ) without opening (
sk: ) bez otváracej (

en: A bookmark for URI '%s' already exists
sk: Záložka pre URI '%s' už existuje

en: An array containing the icon names
sk: Pole obsahujúce názvy ikon

en: Application Options:
sk: Voľby aplikácie:

en: Attribute '%s' of element '%s' not found
sk: Vlastnosť '%s' prvku '%s' nenájdená

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
sk: Nepodarilo sa 'raw' čítanie v g_io_channel_read_line_string

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
sk: Nepodarilo sa 'raw' čítanie v g_io_channel_read_to_end

en: Can't find application
sk: Nepodarilo sa nájsť aplikáciu

en: Can't open directory
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
sk: Nepodarilo sa previesť náhradné `%s' do kódovej stránky `%s'

en: Cannot parse integer value '%s' for %s
sk: Nepodarilo sa spracovať celočíselnú hodnotu '%s' pre %s

en: Channel terminates in a partial character
sk: Kanál končí čiastočným znakom

en: Character '%s' is not valid at the start of an entity name; the & character begins an entity; if this ampersand isn't supposed to be an entity, escape it as &amp;
sk: Znak '%s' nie je platný na začiatku mena entity. Znak & začína entitu. Ak tu ale nemá predstavovať entitu, musíte ho zapísať ako &amp;.

en: Character '%s' is not valid inside an entity name
sk: Znak '%s' nie je platný v mene entity

en: Character out of range for UTF-16
sk: Znak mimo rozsah UTF-16

en: Character out of range for UTF-8
sk: Znak mimo rozsah UTF-8

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
sk: Odkaz na znak '%-.*s' nie je kódom povoleného znaku

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sk: Odkaz na znak neskončil bodkočiarkou. Asi ste použili & a nezadali ste ho ako &amp;

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
sk: Prevod zo znakovej sady '%s' do '%s' nie je podporovaný

en: Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
sk: Nepodarilo sa alokovať %lu bajtov pre načítanie súboru "%s"

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť program na prevod z '%s' do '%s'

en: Could not open converter from '%s' to '%s': %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť program na prevod z '%s' do '%s': %s

en: Custom definition for %s
sk: Vlastná definícia pre %s

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
sk: Dokument neočakávane skončil po '=' za menom atribútu, chýba hodnota atribútu

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
sk: Dokument neočakávane skončil v komentári alebo inštrukcii pre spracovanie

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
sk: Dokument neočakávane skončil v mene atribútu

en: Document ended unexpectedly inside an element name
sk: Dokument neočakávane skončil v mene elementu

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
sk: Dokument neočakávane skončil v začiatočnej značke elementu.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
sk: Dokument neočakávane skončil v koncovej značke pre element '%s'

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
sk: Dokument neočakávane skončil hneď po začiatočnom znaku '<'

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
sk: Dokument neočakávane skončil v hodnote atribútu

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
sk: Dokument neočakávane skončil s otvorenými elementami - '%s' bol posledný otvorený element.

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
sk: Dokument neočakávane skončil, očakával sa znak '>' pre ukončenie značky <%s>

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
sk: Dokument musí začínať elementom (napr. <book>)

en: Document was empty or contained only whitespace
sk: Dokument je prázdny alebo obsahuje iba medzery

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
sk: Element '%s' bol ukončený, ale momentálne otvorený element je '%s'

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
sk: Element '%s' bol ukončený, momentálne nie je otvorený žiadny element

en: Empty character reference; should include a digit such as &#454;
sk: Prázdny odkaz na znak. Odkaz by mal obsahovať číslice, napríklad &#434;

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
sk: Nájdená prázdna entita '&;', platné entity sú: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sk: Entita nekončí bodkočiarkou. Asi ste použili znak & bez toho, aby ste ho zapísali ako &amp;

en: Entity name '%s' is not known
sk: Meno entity '%s' nie je známe

en: Error closing file: %s
sk: Chyba pri zatváraní súboru: %s

en: Error closing unix: %s
sk: Chyba pri zatváraní unixu: %s

en: Error creating backup copy: %s
sk: Chyba pri vytváraní záložnej kópie: %s

en: Error during conversion: %s
sk: Chyba počas prevodu: %s

en: Error launching application: %s
sk: Chyba pri spúšťaní aplikácie: %s

en: Error on line %d char %d:
sk: Chyba na riadku %d znak %d:

en: Error on line %d: %s
sk: Chyba na riadku %d: %s

en: Error opening directory '%s': %s
sk: Chyba pri otváraní priečinka '%s': %s

en: Error opening file '%s': %s
sk: Chyba pri otváraní súboru '%s': %s

en: Error opening file: %s
sk: Chyba pri otváraní súboru: %s

en: Error reading file '%s': %s
sk: Chyba pri čítaní súboru '%s': %s

en: Error reading from file: %s
sk: Chyba pri čítaní zo súboru: %s

en: Error reading from unix: %s
sk: Chyba pri čítaní z unixu: %s

en: Error removing file: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní súboru: %s

en: Error removing old backup link: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní starého záložného odkazu: %s

en: Error removing target file: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní cieľového súboru: %s

en: Error renaming file: %s
sk: Chyba pri premenovaní súboru: %s

en: Error renaming temporary file: %s
sk: Chyba pri premenúvaní dočasného súboru: %s

en: Error setting owner: %s
sk: Chyba pri nastavovaní vlastníka: %s

en: Error setting symlink: %s
sk: Chyba pri nastavovaní symbolického odkazu: %s

en: Error writing to file: %s
sk: Chyba pri zápise do súboru: %s

en: Error writing to unix: %s
sk: Chyba pri zápise do unixu: %s

en: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s
sk: Existujúci súbor '%s' nemohol byť odstránený: funkcia g_unlink() zlyhala: %s

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
sk: Nepodarilo sa zmeniť priečinok na '%s' (%s)

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
sk: Nepodarilo sa zatvoriť súbor '%s': funkcia fclose() zlyhala: %s

en: Failed to create file '%s': %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor '%s': %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
sk: Nepodarilo sa vytvoriť rúru pre komunikáciu s procesom potomka (%s)

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
sk: Nepodarilo sa spustiť proces potomka "%s" (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
sk: Nepodarilo sa spustiť proces potomka (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
sk: Nepodarilo sa spustiť pomocný program (%s)

en: Failed to fork (%s)
sk: Nepodarilo sa zavolať fork (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
sk: Nepodarilo sa spustiť proces potomka (%s)

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
sk: Nepodarilo sa získať atribúty súboru '%s': fstat() zlyhala: %s

en: Failed to map file '%s': mmap() failed: %s
sk: Nepodarilo sa namapovať súbor '%s': mmap() zlyhala: %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fdopen() failed: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%s' pre zápis: funkcia fdopen() zlyhala: %s

en: Failed to open file '%s': %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%s': %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%s': fdopen() zlyhala: %s

en: Failed to open file '%s': open() failed: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%s': open() zlyhala: %s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
sk: Nepodarilo sa spracovať '%-.*s', čo by mala byť číslica v odkaze na znak (napríklad &#234;) - možno je číslica príliš veľká

en: Failed to read data from child process
sk: Nepodarilo sa čítať dáta z procesu potomka

en: Failed to read data from child process (%s)
sk: Nepodarilo sa čítať dáta z procesu potomka (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
sk: Nepodarilo sa prečítať dostatok dát z rúry potomka (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
sk: Nepodarilo sa čítať z rúry potomka (%s)

en: Failed to read from file '%s': %s
sk: Nepodarilo sa čítanie súboru '%s': %s

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
sk: Nepodarilo sa prečítať symbolický odkaz '%s': %s

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
sk: Nepodarilo sa presmerovať vstup alebo výstup procesu potomka (%s)

en: Failed to rename file '%s' to '%s': g_rename() failed: %s
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor '%s' na '%s': funkcia g_rename() zlyhala: %s

en: Failed to resize memory output stream
sk: Zlyhala zmena veľkosti pamäťového výstupného prúdu

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
sk: Nepodarilo sa zapísať súbor '%s': funkcia fwrite() zlyhala: %s

en: File is empty
sk: Súbor je prázdny

en: Filesystem root
sk: Koreň súborového systému

en: Help Options:
sk: Voľby pomocníka:

en: Integer value '%s' for %s out of range
sk: Celočíselná hodnota '%s' pre %s je mimo rozsah

en: Integer value '%s' out of range
sk: Celočíselná hodnota '%s' je mimo rozsah

en: Invalid UTF-8 encoded text - not a start char
sk: Neplatný text v kódovaní UTF-8 - nie je úvodný znak

en: Invalid UTF-8 encoded text - not valid '%s'
sk: Neplatný text v kódovaní UTF-8 - neplatné '%s'

en: Invalid attribute type (byte string expected)
sk: Neplatný typ vlastnosti (očakávaný bajtový reťazec)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
sk: Neplatný typ vlastnosti (očakávané uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
sk: Neplatný typ vlastnosti (očakávané uint64)

en: Invalid byte sequence in conversion input
sk: Neplatná sekvencia bajtov na vstupe prevodu

en: Invalid filename
sk: Neplatný názov súboru

en: Invalid group name: %s
sk: Neplatný názov skupiny: %s

en: Invalid hostname
sk: Neplatné meno hostiteľa

en: Invalid key name: %s
sk: Neplatný názov kľúča: %s

en: Invalid program name: %s
sk: Neplatný názov programu: %s

en: Invalid sequence in conversion input
sk: Neplatná sekvencia na vstupe prevodu

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
sk: Neplatný reťazec vo vektore parametra na %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
sk: Neplatný reťazec v prostredá: %s

en: Invalid working directory: %s
sk: Neplatný pracovný priečinok: %s

en: Key file contains escape character at end of line
sk: Súbor kľúčov obsahuje znak escape na konci riadku

en: Key file contains invalid escape sequence '%s'
sk: Súbor kľúčov obsahuje neplatne zadanú sekvenciu '%s'

en: Key file contains key '%s' in group '%s' which has value that cannot be interpreted.
sk: Súbor kľúčov obsahuje kľúč '%s', v skupine '%s', ktorý má hodnotu, ktorá nemohla byť interpretovaná.

en: Key file contains key '%s' which has value that cannot be interpreted.
sk: Súbor kľúčov obsahuje kľúč '%s', ktorý má hodnotu, ktorá nemohla byť interpretovaná.

en: Key file contains key '%s' with value '%s' which is not UTF-8
sk: Súbor kľúčov obsahuje kľúč '%s' s hodnotou '%s', ktorá nie je UTF-8

en: Key file contains line '%s' which is not a key-value pair, group, or comment
sk: Súbor kľúčov obsahuje riadok '%s', ktorý nie je pár kľúč-hodnota, skupinou, ani komentárom

en: Key file contains unsupported encoding '%s'
sk: Súbor kľúčov obsahuje nepodporované kódovane '%s'

en: Key file does not have group '%s'
sk: Súbor kľúčov nemá skupinu '%s'

en: Key file does not have key '%s'
sk: Súbor kľúčov nemá kľúč '%s'

en: Key file does not have key '%s' in group '%s'
sk: Súbor kľúčov nemá kľúč '%s' v skupine '%s'

en: Key file does not start with a group
sk: Súbor kľúčov nezačína skupinou

en: Leftover unconverted data in read buffer
sk: Zanechané neprevedené dáta vo vstupnom bufferi

en: Memory output stream not resizable
sk: Pamäťový výstupný prúd nepodporuje zmenu veľkosti

en: Missing argument for %s
sk: Chýbajúci parameter pre %s

en: No groups set in bookmark for URI '%s'
sk: Nenastavené skupiny v záložke pre URI '%s'

en: Not a regular file
sk: Nie je obyčajný súbor

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
sk: Prebytočný znak '%s'. Bol očakávaný znak '=' za menom atribútu '%s' elementu '%s'

en: Odd character '%s', expected a '>' character to end the start tag of element '%s'
sk: Prebytočný znak '%s'. Bol očakávaný znak '>', aby skončil začiatočnú značku elementu '%s'

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
sk: Prebytočný znak '%s'. Bol očakávaný znak '>' alebo '/', aby ukončil začiatočnú značku elementu '%s' alebo nepovinne atribút. Možno ste použili neplatný znak v mene atribútu

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
sk: Prebytočný znak '%s'. Boli očakávané úvodzovky po '=' pri zadávaní hodnoty atribútu '%s' v elemente '%s'

en: Operation not supported
sk: Nepodporovaná operácia

en: Operation was cancelled
sk: Operácia bola zrušená

en: Output stream doesn't implement write
sk: Výstupný prúd neimplementuje zápis

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
sk: Knižnica PCRE je skompilovaná bez podpory UTF8 vlastností

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
sk: Knižnica PCRE je skompilovaná bez podpory UTF8

en: Partial character sequence at end of input
sk: Čiastočná sekvencia znakov na konci vstupu

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
sk: Citovaný text nezačína úvodzovkami

en: Show all help options
sk: Zobraziť všetky voľby pomocníka

en: Show help options
sk: Zobraziť voľby pomocníka

en: Source stream is already closed
sk: Zdrojový prúd je už zatvorený

en: Stream is already closed
sk: Prúd je už zatvorený

en: Symbolic links not supported
sk: Symbolické odkazy nepodporované

en: Target file exists
sk: Cieľový súbor existuje

en: Target file is a directory
sk: Cieľový súbor je priečinok

en: Target file is not a regular file
sk: Cieľový súbor nie je obyčajný súbor

en: Template '%s' doesn't contain XXXXXX
sk: Šablóna '%s' neobsahuje XXXXXX

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
sk: Šablóna '%s' je neplatná, nesmie obsahovať '%s'

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
sk: Text skončil pred nájdením zodpovedajúcej úvodzovky pre %c. (Text bol '%s')

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
sk: Text skončil hneď po znaku '\'.  (Text bol '%s')

en: Text was empty (or contained only whitespace)
sk: Text bol prázdny (alebo obsahoval iba medzery)

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
sk: URI '%s' obsahuje neplatne zadané znaky

en: The URI '%s' is invalid
sk: URI '%s' je neplatné

en: The URI '%s' is not an absolute URI using the "file" scheme
sk: URI '%s' nie je absolútne URI, používajúce schému "file"

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
sk: URI hostiteľa '%s' je neplatné.

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
sk: URI lokálneho súboru '%s' nesmie obsahovať '#'

en: The name of the icon
sk: Názov ikony

en: The pathname '%s' is not an absolute path
sk: Cesta '%s' nie je absolútna

en: URIs not supported
sk: URI nepodporované

en: Unexpected attribute '%s' for element '%s'
sk: Neočakávaná vlastnosť '%s' prvku '%s'

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
sk: Neočakávaná chyba v g_io_channel_win32_poll() pri čítaní dát z procesu potomka

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
sk: Neočakávaná chyba v select() pri čítaní dát z procesu potomka (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
sk: Neočakávaná chyba vo waitpid() (%s)

en: Unexpected tag '%s' inside '%s'
sk: Neočakávaná značka '%s' vo vnútri '%s'

en: Unexpected tag '%s', tag '%s' expected
sk: Neočakávaná značka '%s', bola očakávaná značka '%s'

en: Unfinished character reference
sk: Neukončený odkaz na znak

en: Unfinished entity reference
sk: Neukončený odkaz na entitu

en: Unknown error executing child process "%s"
sk: Neznáma chyba počas behu procesu potomka "%s"

en: Unknown option %s
sk: Neznáma voľby %s

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
sk: Prebytočné úvodzovky v príkazovom riadku alebo v inom texte shellu

en: Unnamed
sk: Nepomenované

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Value '%s' cannot be interpreted as a boolean.
sk: Hodnota '%s' nemohla byť interpretovaná ako booleovská.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a float number.
sk: Hodnota '%s' nemohla byť interpretovaná ako reálne číslo.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a number.
sk: Hodnota '%s' nemohla byť interpretovaná ako číslo.

en: [FILE...]
sk: [SÚBOR...]

en: [OPTION...]
sk: [VOĽBA...]

en: digit expected
sk: očakávaná číslica

en: invalid condition (?(0)
sk: neplatná podmienka (?(0)

en: missing ) after comment
sk: chýbajúca ) po komentári

en: missing terminating )
sk: chýbajúca koncová )

en: missing terminating ] for character class
sk: chýbajúca koncová ] pre triedu znakov

en: mount doesn't implement eject
sk: pripojenie neimplementuje vysunutie

en: mount doesn't implement remount
sk: pripojenie neimplementuje opätovné pripojenie

en: mount doesn't implement unmount
sk: pripojenie neimplementuje odpojenie

en: name
sk: názov

en: names
sk: názvy

en: regular expression too large
sk: regulárny výraz je príliš veľký

en: symlink must be non-NULL
sk: symbolický odkaz nesmie byť prázdny

en: unexpected repeat
sk: neočakávané opakovanie

en: unfinished symbolic reference
sk: neukončený symbolický odkaz

en: use a long listing format
sk: použiť dlhý formát výpisu

en: volume doesn't implement eject
sk: zväzok neimplementuje vysunutie

en: zero-length symbolic reference
sk: symbolický odkaz s nulovou dĺžkou
