wget 1.9.1 - en to sr translation catalogue (150 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
sr: 
        Датотека је већ преузета у целини; неће бити поново преузета.

en: 
    %s received, redirecting output to `%s'.
sr: 
    %s примљено, излаз преусмерен у `%s'.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
sr: 
    Први аутор је Хрвоје Никшић (Hrvoje Niksic) <hniksic@xemacs.org>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
sr: 
    REST није успео, почињем из почетка.

en:  (%s bytes)
sr:  (%s бајт(ов)(а))

en:  (unauthoritative)
sr:  (није поуздано)

en:  [following]
sr:  [пратим]

en: %d redirections exceeded.
sr: %d је превише преусмеравања.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
sr: %s (%s) - Веза за податке: %s;

en: %s ERROR %d: %s.
sr: %s ГРЕШКА %d: %s.

en: %s request sent, awaiting response...
sr: %s захтев је послат, чека се одговор...

en: %s: %s, closing control connection.
sr: %s: %s, затварам контролну везу.

en: %s: %s: Invalid byte value `%s'
sr: %s: %s: Неисправна вредност бајта `%s'

en: %s: %s: Invalid header `%s'.
sr: %s: %s: Неисправно заглавље `%s'.

en: %s: %s: Invalid number `%s'.
sr: %s: %s: Неисправан број `%s'.

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
sr: %s: %s: Неисправан тип индикатора напретка `%s'.

en: %s: %s: Invalid time period `%s'
sr: %s: %s: Неисправна ознака за период `%s'

en: %s: %s: Invalid value `%s'.
sr: %s: %s: Неисправна вредност `%s'.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
sr: %s: %s:%d: ознака "%s" није препозната

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
sr: %s: %s:%d: упозорење: текст "%s" појављује се пре било ког имена машине

en: %s: %s; disabling logging.
sr: %s: %s; искључујем дневник.

en: %s: Cannot read %s (%s).
sr: %s: Не може се прочитати %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
sr: %s: Не може се утврдити шта значи непотпуна веза %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
sr: %s: Не постоји погодан уређај за утичницу.

en: %s: Error in %s at line %d.
sr: %s: Грешка у %s на линији %d.

en: %s: Invalid --execute command `%s'
sr: %s: Команда --execute није препозната: `%s'

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
sr: %s: WGETRC помиње датотеку %s која не постоји.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
sr: %s: Упозорење: И системски и корисников wgetrc показују на `%s'.

en: %s: cannot stat %s: %s
sr: %s: не могу се добити подаци %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
sr: %s: неисправно време.

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: неисправан избор -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
sr: %s: неисправан избор -- `-n%c'

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: непостојећи избор -- %c

en: %s: missing URL
sr: %s: недостаје URL

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: Избор „%c%s‟ се задаје без додатних аргумената

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: Избор „%s‟ је двосмислен

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: За избор „%s‟ потребан је додатни аргумент

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: Избор „--%s‟ се задаје без додатних аргумената

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: избор `-W %s' не захтева аргумент

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: избор `-W %s' је двосмислен

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: избор захтева аргумент -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
sr: %s: тип датотеке је непознат или није подржан.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: Избор није препознат: `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: Избор није препознат: „--%s‟

en: (no description)
sr: (нема описа)

en: (try:%2d)
sr: (пробајте:%2d)

en: ==> CWD not needed.
sr: ==> CWD није потребан.

en: ==> CWD not required.
sr: ==> CWD није потребан.

en: Already have correct symlink %s -> %s
sr: Већ имам исправну везу %s -> %s

en: Authorization failed.
sr: Пријава није успела.

en: Bad port number
sr: Лоше наведен број порта

en: Bind error (%s).
sr: Грешка при повезивању (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
sr: Не може се бити тих и детаљан у исто време.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
sr: Не могу се мењати ознаке времена и истовремени не мењати старе датотеке.

en: Cannot back up %s as %s: %s
sr: Не може се снимити резерва %s као %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
sr: Везе у %s се нису могле мењати: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
sr: Не може се покренути PASV пренос.

en: Cannot open cookies file `%s': %s
sr: Не могу да отворим датотеку са колачићима „%s‟: %s

en: Cannot parse PASV response.
sr: Одговор на PASV команду је нечитљив.

en: Cannot write to `%s' (%s).
sr: Не може се писати у `%s' (%s).

en: Continuing in background, pid %d.
sr: Настављам рад у позадини, ознака pid је %d.

en: Continuing in background.
sr: Рад се наставља у позадини.

en: Control connection closed.
sr: Затворена је контролна веза.

en: Converting %s...
sr: Мењам %s...

en: Creating symlink %s -> %s
sr: Правим везу %s -> %s

en: Data transfer aborted.
sr: Пренос обустављен.

en: Directory
sr: Каталог

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
sr: ГРЕШКА: Преусмерење (%d) нема одредиште.

en: Error closing `%s': %s
sr: Грешка при затварању „%s‟: %s

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
sr: Фрешка у заступниковом URL-у %s: мора бити HTTP.

en: Error in server greeting.
sr: Грешка у поздравној поруци са сервера.

en: Error in server response, closing control connection.
sr: Грешка у одговору са сервера, затварам контролну везу.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
sr: Грешка при очитавању заступниковог URL-а %s: %s.

en: Error writing to `%s': %s
sr: Грешка при упису у „%s‟: %s

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
sr: Неуспело брисање симболичке везе `%s': %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
sr: HTTP захтев није успео: %s.

en: File
sr: Датотека

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
sr: GNU Wget %s, програм за не-интерактивно преузимање датотека.

en: Giving up.
sr: Одустајем.

en: IPv6 addresses not supported
sr: IPv6 адресе нису подржане

en: Index of /%s on %s:%d
sr: Списак за /%s на %s:%d

en: Invalid IPv6 numeric address
sr: Неисправна IPv6 нумеричка адреса

en: Invalid PORT.
sr: Неисправан PORT.

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
sr: Неисправна ознака са тачном `%s'; ништа се не мења.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
sr: Неисправно име симболичке везе, прескачем.

en: Invalid user name
sr: Лоше наведено корисничко име

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
sr: Заглавље са датумом последње измене је неисправно -- искључено бележење времена.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
sr: Заглавље са датумом последње измене недостаје -- искључено бележење времена.

en: Length:
sr: Дужина:

en: Length: %s
sr: Дужина: %s

en: Link
sr: Веза

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
sr: Учитавам robots.txt; молим игноришите грешке ако се појаве.

en: Location: %s%s
sr: Место: %s%s

en: Logged in!
sr: Пријављен!

en: Logging in as %s ...
sr: Пријављујем се као %s ...

en: Login incorrect.
sr: Пријава није исправна.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
sr: Предлоге и извештаје о грешкама шаљите на <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
sr: Неисправна статусна линија

en: No URLs found in %s.
sr: Ниједан URL није нађен у %s.

en: No error
sr: Нема грешке

en: No matches on pattern `%s'.
sr: Ниједна датотека не одговара шаблону „%s‟.

en: No such directory `%s'.
sr: Не постоји директоријум „%s‟.

en: No such file `%s'.
sr: Не постоји датотека „%s‟.

en: No such file or directory `%s'.
sr: Не постоји датотека или каталог „%s‟.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
sr: Не спуштам се у „%s‟ пошто је занемарен.

en: Not sure
sr: Није сигурно

en: Output will be written to `%s'.
sr: Излаз ће бити записан у `%s'.

en: Read error (%s) in headers.
sr: Грешка у читању (%s) у заглављима.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
sr: Дубина рекурзије %d је већа од максималне дубине: %d.

en: Rejecting `%s'.
sr: Одбијам „%s‟.

en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
sr: Удаљена датотека је новија од локалне „%s‟ -- преузимам.

en: Remote file is newer, retrieving.
sr: Удаљена датотека је новија, преузимам.

en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
sr: Удаљена датотека није новија од локалане „%s‟ -- не преузимам.

en: Removed `%s'.
sr: Уклоњен „%s‟.

en: Removing %s since it should be rejected.
sr: Уклањам %s пошто је означен као нежељен.

en: Removing %s.
sr: Уклањам %s.

en: Resolving %s...
sr: Тражим %s...

en: Retrying.
sr: Пробам поново.

en: Server error, can't determine system type.
sr: Грешка на серверу, не може се утврдити тип система.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
sr: Датотека на серверу није новија од локалне датотеке `%s' -- не преузимам.

en: Skipping directory `%s'.
sr: Прескачем директоријум „%s‟.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
sr: Симболичке везе нису подржане, прескачем везу „%s‟.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
sr: Грешка са Set-Cookie: %s на месту %d.

en: The server refuses login.
sr: Сервер не дозвољава пријаву.

en: Try `%s --help' for more options.
sr: Користите `%s --help' за више избора.

en: Unable to delete `%s': %s
sr: Не могу да обришем „%s‟: %s

en: Unable to establish SSL connection.
sr: Не могу да успоставим SSL везу.

en: Unknown authentication scheme.
sr: Начин пријаве није познат.

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown type `%c', closing control connection.
sr: Непознат тип `%c', затварам контролну везу.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
sr: Тип исписа није подржан, пробам парсер за Unix спискове.

en: Unsupported scheme
sr: Шаблон није подржан

en: Unterminated IPv6 numeric address
sr: IPv6 адреса није исправно наведена

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
sr: Употреба: %s NETRC [РАЧУНАР]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
sr: Користим „%s‟ као привремену датотеку за списак.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
sr: Упозорење: џокер знаци се не користе за HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
sr: Нећу преузети директоријуме пошто је дубина %d (највише %d).

en: Write failed, closing control connection.
sr: Упис није успео, затварам контролну везу.

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
sr: Списак је пребачен у HTML и записан у „%s‟.

en: connected.
sr: повезано.

en: done.
sr: готово.

en: done.
sr: обављено.

en: done.
sr: обављено.

en: failed: %s.
sr: није успело: %s.

en: failed: timed out.
sr: није успело: време је истекло.

en: ignored
sr: занемарено

en: nothing to do.
sr: Нема посла.

en: time unknown
sr: непознато време

en: unspecified
sr: није наведено
