squirrelmail 1.4-stable - en to sr translation catalogue (1078 entries)

en: %s Login
sr: %s Prijava

en: %s New Message
sr: %s nova poruka

en: %s New Messages
sr: %s novih poruka

en: %s dictionary
sr: Rečnik: %s

en: %s is not found.
sr: %s nije pronadjen.

en: %s should be writable by user %s
sr: %s bi trebalo da je omogućen za pisanje, za korisnika %s

en: %s to %s
sr: %s u %s

en: %s wrote:
sr: %s je napisao/la:

en: (discards changes made on this form so far)
sr: (odbacuje promene koje ste dosad napravili)

en: (no subject)
sr: (bez naslova)

en: (none)
sr: (nijedan)

en: 1 hr.
sr: 1 sat

en: 1.5 hr.
sr: sat i po

en: 12-hour clock
sr: 12-časovni sat

en: 2 hr.
sr: 2 sata

en: 2.5 hr.
sr: 2.5 sata

en: 24-hour clock
sr: 24-časovni sat

en: 3 hr.
sr: 3 sata

en: 3.5 hr.
sr: 3.5 sata

en: 4 hr.
sr: 4 sata

en: 5 hr.
sr: 5 sati

en: 6 hr.
sr: 6 sati

en: A
sr: O

en: A password transition is needed
sr: Prenos šifre je neophodan

en: ADD
sr: DODAJ

en: ATTENTION:
sr: PAŽNJA:

en: AUTHOR Wrote
sr: AUTOR je napisao(la)

en: About SpamCop
sr: O SpamCop-u

en: Add
sr: Dodaj

en: Add International Dictionaries
sr: Dodaj međnarodne rečnike

en: Add Server
sr: Dodaj server

en: Add a New Identity
sr: Dodaj novi identitet

en: Add address
sr: Dodaj adresu

en: Add this word to your personal dictionary
sr: Dodaj ovu reč u lični rečnik?

en: Add to %s
sr: Dodaj u %s

en: Add to Address Book
sr: Dodaj u adresar

en: Add to Addressbook
sr: Dodaj u adresar

en: Add to Dic
sr: Dodaj u rečnik

en: Add to:
sr: Dodaj u:

en: Additional info
sr: Dodatne informacije

en: Address
sr: Adresa

en: Address Book
sr: Adresar

en: Address Book Search
sr: Pretraživanje adresara

en: Address Book Take:
sr: Preuzimanje adrese za adresar

en: Address Books
sr: Adresari

en: Address book DSN
sr: Adresar DSN

en: Address book table
sr: tabela adresara

en: Addressbook Display Format
sr: Format prikazivanja adresara

en: Addressbook is read-only
sr: Adresar je samo za čitanje

en: Addresses
sr: Adrese

en: Administration
sr: Administracija

en: Advanced Identities
sr: Napredni Identiteti

en: After message body
sr: Posle tela poruke

en: All
sr: Sve

en: All Folders
sr: Svi direktorijumi

en: All address books
sr: Svi adresari

en: All done!
sr: Završeno!

en: All messages
sr: Sve poruke

en: Allow editing of full name
sr: Dozvoli promene punog imena

en: Allow editing of identities
sr: Dozvoli promene identiteta

en: Allow listing of global address book
sr: Dozvoli litsanje globalnog adresara

en: Allow server charset search
sr: Dozvoli pretraživanje po karakter-setu na serveru

en: Allow use of priority
sr: Dozvoli upotrebu prioriteta

en: Allow writing into global address book
sr: Dozvoli pisanje u globalni adresar

en: Allow writing into global address book file
sr: Dozvoli pisanje u fajl globalnog adresara

en: Also, the use of TLS may allow SquirrelMail to login.
sr: Takođe, upotreba TLS-a može omogućiti SqurrelMail-u da se uloguje.

en: Alternate Identity %d
sr: Alternativni identitet %d

en: Always
sr: Uvek

en: Always Show Full Date
sr: Uvek prikai pun datum

en: American date and time
sr: Američi datum i vreme

en: Append Signature before Reply/Forward Text
sr: Dodaj potpis pre odgovora/prosleđene poruke

en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Da li zaista želite da izbrišete %s?

en: Attach:
sr: Zakači:

en: Attachments
sr: Dodaci:

en: Aug
sr: Avg

en: August
sr: Avgust

en: Authentication failed
sr: Autentikacija neuspešna

en: Authentication mechanism is too weak
sr: Mehanizam za autentikaciju je previše slab

en: Authentication required
sr: Neophodna je autentikacija

en: Auto Create Special Folders
sr: Samostalno kreiraj posebne foldere

en: Auto Expunge
sr: Automatsko pražnjenje

en: Auto Refresh Folder List
sr: Automatsko osvežavanje direktorijuma

en: Auto delete folders
sr: Automatsko brisanje direktorijuma

en: Autodetect
sr: Auto-detekcija

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
sr: Nazad na stranu sa opcijama za &quot;Pravopis&quot;

en: Bad request: %s
sr: Loš zahtev: %s

en: Bad sequence of commands
sr: Loša sekvenca komandi

en: Base Sent Folder
sr: Osnovni Sent direktorijum

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list. This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
sr: Na osnovu dodeljenih kriterijuma, vaša dolazna pošta može imati različitu pozadinu u listi poruka. Ovo vam pomaže da lakše identifikujete od koga su poruke stigle, pogotovo ako su u pitanju mailing liste.

en: Before headers
sr: Pre zaglavlja

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
sr: Pre nego što pošaljete report o grešci u programu, molimo proverite ovu listu čestih problema.

en: Before you sign up, be warned
sr: Pre nego što se prijavite, budite upozoreni

en: Between headers and message body
sr: Između zaglavlja i tela poruke

en: Body
sr: Telo poruke

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
sr: Body retrieval error. Uzrok za grešku je najverovatnije loše sastavljeno telo poruke.

en: Bodystructure
sr: Struktura tela poruke

en: Brazilian Portuguese
sr: Brazilsko-portugalski

en: Bug
sr: Greška u programu

en: Bug Reports:
sr: Izveštaj o greškama:

en: Bulgarian
sr: Bugarski

en: By default, move to sent
sr: Standardno, premesti u poslato

en: By default, move to trash
sr: Standardno, premesti u trash

en: By default, save as draft
sr: Standardno, snimi kao započeto

en: By the SquirrelMail Project Team
sr: SquirrelMail Razvojni Tim

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail. Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
sr: KOMERCIJALAN .- Dial-up korisnici se često filtriraju jer bi po pravilu trebalo da koriste mail server svog Internet provajdera za slanje pošte. Spameri uglavnom uzimaju dial-up linije i šalju poštu direktno sa njih.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
sr: KOMERCIJALAN - RBL+ Blackhole unosi

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
sr: KOMERCIJALAN - RBL + Dial-up linije

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
sr: KOMERCIJALAN - RBL + OpenRelay serveri

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this. Another good one to use.
sr: KOMERCIJALAN - Serveri koji su konfigurisani (ili loše konfigurisani) da dozvoljavaju neželjenoj pošti da prolazi kroz sistem, će biti ovim blokirani. Još jedan dobar za upotrebu.

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
sr: KOMERCIJALAN - Ova lista sadrži proverene spam pošiljaoce. Spada u priličnopouzdanu listu za skeniranje pošte protiv spam-a

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cancel / Done
sr: Otkaži / Završi

en: Cc
sr: Kopija

en: Cellular Phone
sr: Mobilni telefon

en: Change
sr: Promeni

en: Change ALL occurances of this word
sr: Promeni SVA pojavljivanja ove reči

en: Change All
sr: Promeni Sve

en: Change Settings
sr: Promeni Podešavanja

en: Change crypto settings
sr: Promeni podešavanja kriptovanja

en: Change this word
sr: Promeni ovu reč

en: Change title on supported browsers
sr: Promeni naslov prozora na browserima koji to podržavaju.

en: Change to:
sr: Promeni u:

en: Check Spelling
sr: Proveri pravopis

en: Check all boxes, not just INBOX
sr: Proveri sve direktorijume, ne samo INBOX

en: Check mail
sr: Proveri poštu

en: Check mail at folder refresh
sr: Proveri poštu prilikom osvežavanja direktorijuma

en: Check mail at login
sr: Proveri poštu prilikom prijavljivanja

en: Check to see if your bug is already listed in the %sBug List%s on SourceForge. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
sr: Proverite da li je problem već u %slisti%s na SourceForge-u. Ukoliko jeste mi već znamo za njega i radimo na otklanjanju problema.

en: Checkbox
sr: Polje

en: Chinese, Simplified
sr: Kineski, pojednostavljen

en: Chinese, Traditional
sr: Kineski, tradicionalni

en: Choose &quot;no&quot; for SMTP
sr: Izaberite &quot;ne&quot; za SMTP

en: Click here to go back
sr: Pritisnite ovde za povratak

en: Click here to log back in.
sr: Kliknite ovde da biste se ponovo ulogovali.

en: Click here to return to %s
sr: Klikni ovde za povratak na %s

en: Close
sr: Zatvori

en: Close Window
sr: Zatvori prozor

en: Close and Cancel
sr: Zatvori i otkaži

en: Close and Commit
sr: Zatvori i zapamti

en: Close this Window
sr: Zatvori prozor

en: Closing POP
sr: Zatvaram POP

en: Color
sr: Boja

en: Command failed
sr: Komanda neuspešna

en: Command not implemented
sr: Komanda nije implementirana

en: Command parameter not implemented
sr: Komandni parametar nije podržan

en: Command:
sr: Komanda:

en: Compose
sr: Nova poruka

en: Compose Messages in New Window
sr: Kreiraj poruke u novom prozoru

en: Config File Version
sr: Verzija konfiguracionog fajla

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
sr: Ne mogu da otvorim konfiguracioni fajl. Proverite config.php

en: Configuration Administrator
sr: Administrator konfiguracije

en: Confirm Delete
sr: Potvrdi brisanje

en: Confirm Deletion of a Server
sr: Potvrdite brisanje servera

en: Confirm delete of selected server?
sr: Potvrdite brisanje izabranog servera?

en: Contact Listowner
sr: Kontaktirajte vlasnika maling liste

en: Contains:
sr: Sadrži:

en: Could not create hashed directory structure!
sr: Nisam uspeo da kreiram 'hash' strukturu direktorijuma!

en: Could not create initial preference file!
sr: Ne mogu da kreiram početne datoteke s podešavanjima!

en: Could not include PEAR database functions required for the database backend.
sr: Njie moguće uključiti PEAR funkcije baze podataka neophodne za osnovu baze.

en: Could not lock datafile
sr: Ne mogu zaključati datoteku sa podacima

en: Could not move/copy file. File not attached
sr: Ne mogu premestiti/kopirati datoteku. Datoteka nije prikačena.

en: Could not open temporary file '%s'.
sr: Neuspešno otvaranje privremene datoteke '%s'.

en: Could not run the spellchecker command (%s).
sr: Neuspešno pokretanje komande za proveru pravopisa (%s).

en: Could not write calendar file %s
sr: Ne mogu da pišem u kalendar fajl: %s

en: Count only messages that are RECENT
sr: Proveri samo NEDAVNO pristigle poruke

en: Create
sr: Kreiraj

en: Create Folder
sr: Kreiraj direktorijum

en: Created folder successfully.
sr: Uspešno kreiranje direktorijuma.

en: Croatian
sr: Hrvatski

en: Current File:
sr: Trenutna datoteka:

en: Current Folder
sr: Trenutni direktorijum

en: Current Search
sr: Trenutno pretraživanje

en: Currently, the quick reporting just forwards the request to the thorough reporting. Also, it appears that this is for members (non-free) only. Hopefully this will change soon.
sr: Trenutno brzo obaveštavanje samo prosleđuje poruke na detaljno obaveštavanje. Takođe, prikazuje se da je ova usluga samo za članove (koji plaćaju). Nadamo se da će se to uskoro promeniti.

en: Cursor Position when Replying
sr: Pozicija kursora pri odgovoru

en: Custom Stylesheet
sr: Custom style sheet (CSS)

en: Cute.
sr: Fino.

en: Czech
sr: Češki

en: D, F j, Y H:i
sr: D, j F, Y H:i

en: D, F j, Y g:i a
sr: D, j F, Y H:i

en: D, H:i
sr: D, G:i

en: D, g:i a
sr: D, H:i

en: DEL
sr: BRIŠI

en: Danish
sr: Danski

en: Dark Blue
sr: Tamno plava

en: Dark Cyan
sr: Tamna Cyan

en: Dark Gray
sr: Tamno siva

en: Dark Green
sr: Tamno zelena

en: Dark Magenta
sr: Tamna Magenta

en: Dark Yellow
sr: Tamno žuta

en: Data Directory
sr: Data direktorijum

en: Database
sr: Baza podataka

en: Database error: %s
sr: Greška u bazi podataka: %s

en: Date
sr: Datum

en: Date:
sr: Datum:

en: Day View
sr: Dnevni pregled

en: December
sr: Decembar

en: Decrypt my dictionary with my old password:
sr: Dešifruj moj rečnik s mojom starom šifrom:

en: Default
sr: Standardno

en: Default Charset
sr: Osnovni set znakova (charset)

en: Default Folder Prefix
sr: Osnovni prefiks direktorijuma

en: Default Identity
sr: Glavni Indentitet

en: Default Javascript Addressbook
sr: Osnovni Javascript adresar

en: Default Language
sr: Osnovni jezik

en: Default Left Size
sr: Osnovna leva strana

en: Default Sub. of INBOX
sr: Standardno poddirektorijum od INBOX-a

en: Default Unseen Notify
sr: Osnovno najavljivanje nepročitanih poruka

en: Default Unseen Type
sr: Osnovni tip nepročitanih poruka

en: Default preference file not found or not readable!
sr: Početne datoteke sa podešavanjima nisu pronađene, ili ne mogu da se pročitaju!

en: Default theme
sr: Osnovna tema

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete & Next
sr: Obriši & sledeća

en: Delete & Prev
sr: Obriši & prethodna

en: Delete Folder
sr: Obriši direktorijum

en: Delete checked words
sr: Obriši izabrane reči

en: Delete failed:
sr: Brisanje nije uspelo:

en: Delete my dictionary and start a new one
sr: Obriši moj rečnik i započni novi.

en: Delete selected
sr: Obriši izabrano

en: Delete selected attachments
sr: Obriši dodatak

en: Delete spam when reported:
sr: Obriši neželjene poruke pri prijavljivanju spama:

en: Delete/Move/Next Buttons:
sr: Obriši/Premesti/Sledeći dugmići:

en: Deleted folder successfully.
sr: Uspešno brisanje direktorijuma.

en: Deleting messages from server...
sr: Brisanje poruka sa servera...

en: Deleting the following entries from %s dictionary:
sr: Brisanje sledećih unosa iz %s rečnika:

en: Delimited:
sr: Razdvojeno:

en: Delivery error report
sr: Greška pri slanju pošte

en: Dictionary Erased
sr: Rečnik obrisan

en: Dictionary re-encrypted
sr: Rečnik je ponovo kriptovan.

en: Disable it
sr: Isključi

en: Disabled
sr: Isključeno

en: Display Attached Images with Message
sr: Prikai priloene slike uz poruku

en: Display Preferences
sr: Opcije prikazivanja

en: Display at bottom
sr: Prikai na dnu

en: Display at top
sr: Prikai na vrhu

en: Do not use Drafts
sr: Ne upotrebljavaj započeto (Drafts)

en: Do not use Sent
sr: Ne upotrebljavaj Sent direktorijum

en: Do not use Trash
sr: Ne upotrebljavaj kantu (trash)

en: Do you really want to change this event from:
sr: Da li zaista želite da promenite ovaj događaj iz:

en: Do you really want to delete this event?
sr: Da li zaista želite da izbrišete ovaj događaj?

en: Done
sr: Završi

en: Down
sr: Dole

en: Download
sr: Preuzmi

en: Download this as a file
sr: Snimi kao fajl.

en: Draft Email Saved
sr: Započeta poruka sačuvana

en: Draft Folder
sr: Direktorijum započetih (Draft) poruka

en: Draft Saved
sr: Započeta poruka sačuvana

en: Dutch
sr: Holandski

en: E-Mail Address
sr: E-mail adresa

en: E-mail address
sr: E-mail adresa

en: E-mail address is missing
sr: Nedostaje e-mail adresa

en: EDIT
sr: PROMENI

en: ERROR
sr: GREŠKA

en: ERROR: Bad or malformed request.
sr: GREŠKA: Loš ili pogrešno formiran zahtev.

en: ERROR: Connection dropped by IMAP server.
sr: GREŠKA: Konekcija raskinuta od strane imap servera.

en: ERROR: Could not append message to
sr: GREŠKA: Ne mogu dodati poruku na

en: ERROR: Could not complete request.
sr: GREŠKA: Ne mogu izvršiti zahtev.

en: ERROR: Help files are not in the right format!
sr: GREŠKA: Help datoteke nisu u ispravnom formatu

en: ERROR: IMAP server closed the connection.
sr: GREŠKA: Imap server je zatvorio konekciju.

en: ERROR: No available IMAP stream.
sr: GREŠKA: No available imap stream

en: ERROR: Unknown IMAP response.
sr: GREŠKA: Nepoznat odgovor IMAP servera.

en: Edit
sr: Promeni

en: Edit Advanced Identities
sr: Promeni napredne identitete

en: Edit Message as New
sr: Menjaj poruku kao da je Nova

en: Edit selected
sr: Promeni izabrano

en: Edit your Personal Dictionary
sr: Promenite vaš lični rečnik

en: Edit your personal dictionary
sr: Promenite vaš lični rečnik

en: Email
sr: E-mail

en: Email Address
sr: E-mail adresa

en: Email-based reporting
sr: E-mail prijava

en: Empty command string
sr: Prazan komandni string

en: Enable /NoSelect folder fix
sr: Uključi ispravku /NoSelect greške kod direktorijuma .

en: Enable Alternating Row Colors
sr: Uključi promenjive boje redova

en: Enable Collapsable Folders
sr: Uključi prikazivanje direktorijuma u više nivoa

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
sr: Uključi kumulativno obaveštenje o nepročitanim porukama

en: Enable Forward as Attachment
sr: Uključi prosleđivanje kao dodatak (attachment)

en: Enable Mail Delivery Notification
sr: Uključi obaveštenje o nepročitanim porukama

en: Enable Mailer Display
sr: Uključi prikazivanje mailer-a

en: Enable Media Playing
sr: Uključi puštanje media fajlova

en: Enable Page Selector
sr: Uključi izbor stranica

en: Enable Printer Friendly Clean Display
sr: Uključi čist prikaz za štampu

en: Enable Thread Sort by References Header
sr: Uključi grupno sortiranje po zaglavlju referenci

en: Enable Unread Message Notification
sr: Uključi obaveštenje o nepročitanim porukama

en: Enable it
sr: Uključi

en: Enable lossy encoding
sr: Uključi &quot;lossy encoding&quot;

en: Enable use of delivery receipts
sr: Uključi upotrebu potvrde prijema

en: Enabled
sr: Uključeno

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
sr: Kriptujte ili dekriptujte vač lični rečnik

en: Encrypt passwords (informative only)
sr: Kriptuj šifre (samo informativno)

en: Encryption required for requested authentication mechanism
sr: Enkripcija je neophodna za izabrani mehanizam autentikacije

en: English
sr: Engleski

en: Entity
sr: Celina

en: Error
sr: Greška

en: Error Appending Message!
sr: Greška u dodavanju pošte!

en: Error Decrypting Dictionary
sr: Greška pri dekodiranju rečnika

en: Error connecting to IMAP server: %s.
sr: Greška pri prijavi na IMAP server: %s.

en: Error creating directory %s.
sr: Greška pri kreiranju direktorijuma %s

en: Error initializing LDAP server %s:
sr: Greška pri inicijalizaciji LDAP servera %s:

en: Error initializing addressbook database.
sr: Greška pri inicijalizaciji baze adresara

en: Error initializing global addressbook.
sr: Greška pri inicijalizaciji globalnog adresara

en: Error opening %s
sr: Greška pri otvaranju %s

en: Error opening file %s
sr: Greška pri otvaranju datoteke %s

en: Error opening timezone config, contact administrator.
sr: Greška u otvaranju konfiguracije vremenskih zona. Molim kontaktirajte administratora

en: Error while writing to pipe.
sr: Greška u pisanju u 'pipe'.

en: Error while writing to temporary file '%s'.
sr: Greška pri pisanju u privremenu datoteku '%s'.

en: Error(s) occurred while saving your options
sr: Došlo je do grešaka pri snimanju izabranih opcija

en: Error:
sr: Greška:

en: Error: Draft folder %s does not exist.
sr: Greška: Draft direktorijum %s ne postoji.

en: European date and time
sr: Evropski datum i vreme

en: Event Has been added!
sr: Događaj je dodat!

en: Event deleted!
sr: Događaj izbrisan!

en: Event updated!
sr: Događaj promenjen!

en: Everywhere
sr: Svuda

en: Ex: 63aa7f
sr: npr.: 63aa7f

en: Expunge
sr: Isprazni

en: FETCH line:
sr: UZMI red:

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Multi-stage Relays
sr: BESPLATAN - Distributed Sender Boycott List - Potvrđeni Multi-stage Releji

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Relays
sr: BESPLATAN - Distributed Sender Boycott List - Potvrđeni Mail Releji

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - UN-Confirmed Relays
sr: BESPLATAN - Distributed Sender Boycott List - NE-potvrđeni mail releji

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
sr: BESPLATAN - Dorkslayers uključuje samo zaista loše openrelaz servere van SAD da bi izbegli tužbu

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
sr: BESPLATAN - Five-Ten-sg.com - Masovni maileri koji ne koriste potvrdu/odobravanjeod strane korisnika

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
sr: BESPLATAN - Five-Ten-sg.com Dial up lista koja uključuje i neke DSL IP brojeve

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
sr: BESPLATAN - Five-Ten-sg.com - Direktni izvori SPAM pošte.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
sr: BESPLATAN - Five-Ten-sg.com - Razni ostali serveri.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
sr: BESPLATAN - Five-Ten-sg.com - Serveri koji podržavaju SPAM

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
sr: BESPLATAN - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
sr: BESPLATAN - Five-Ten-sg.com - IP brojevi WEB obrazaca.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
sr: FREE - Leadmon Bulk Mailers - BULK maileri koji ne zahtevaju potvrđivanje prijavljivanja na neku mailing listu, te su tako dozvolili poznatim spamerima da zloupotrebljavaju njihove servise.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
sr: FREE - Leadmon DUL - Još jedna lista dial-up ili drugačije dodeljenih dinamičkih IP adresa

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
sr: BESPLATAN - Leadmon Multi-stage - Viestepeni otvoreni relejni serveri koji nisu izlistani na drugim aktivnim RBL-ovima i koji su slali SPAM na Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
sr: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays koji nisu izlistani u drugim RBL-ovima.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
sr: FREE - Leadmon SPAM Source - Lista IP s kojih je Leadmon.net direktno dobijao SPAM.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
sr: FREE - Leadmon SpamBlock - Sajtovi na ovom listingu su slali SPAM direktno na Leadmon.net sa Internet Provajdera u netblokovima gde ceo blok nema DNS mapiranja. To je lista BLOKIRANIH IP brojeva koje koriste ljudi koju su slali SPAM na Leadmon.net.

en: FREE - ORDB was born when ORBS went off the air. It seems to have fewer false positives than ORBS did though.
sr: BESPLATAN - ORDB je stvoren kad je ORBS bio isključen.izgleda da ima manje pogrešnih blokiranja nego ORBS doduše

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
sr: FREE - SPAMhaus - Lista dobro poznatih izvora SPAM-a.

en: FREE - ahbl.org Open Relays - Another list of Open Relays.
sr: FREE - ahbl.org Otvoreni Releji. Još jedna lista servera koji su otvoreni releji za spam poštu.

en: FREE - ahbl.org SPAM ISPs - List of SPAM-friendly ISPs.
sr: FREE - ahbl.com SPAM ISP - Lista servera Internet provajdera sa kojih dolazi SPAM

en: FREE - ahbl.org SPAM Source - List of Direct SPAM Sources.
sr: BESPLATAN - ahbl.com - Lista direktnih izvora SPAM pošte.

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
sr: BESPLATAN - dev.null.dk - Nemamo detaljne informacije o ovoj listi

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
sr: BESPLATAN - visi.com - Lista zaustavljanja Relay-a. Vrlo konzervativna OpenRelay lista.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
sr: BESPLATAN, za sada - Not Just Another Blacklist - Dial-up IP brojevi

en: FREE, for now - SpamCop - An interesting solution that lists servers that have a very high spam to legit email ratio (85 percent or more).
sr: BESPLATAN, za sada - SpamCop - Zanimljivo rešenje koje lista servere koji imaju visok odnos Spam pošte u odnosu na legalnu (85% ili više).

en: February
sr: Februar

en: Fetch
sr: Preuzmanje

en: Fetch Mail
sr: Pokupi Poštu

en: Fetching Servers
sr: Prenos sa servera.

en: Fetching UIDL...
sr: Prenosim UIDL...

en: Fetching from
sr: Preuzimanje sa

en: Fetching message
sr: Prenosim poruku

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
sr: Filtriranje omogućava da se poruke po različitom kriterijumu automatski raspoređuju u raličite direktorijume radi lakše organizacije.

en: Finnish
sr: Finski

en: First name
sr: Ime

en: Flags
sr: Zastavice

en: Focus in body
sr: Fokus na telu poruke

en: Folder
sr: Direktorijum

en: Folder List Options
sr: Opcije listanja direktorijuma

en: Folder Path
sr: Putanja do direktorijuma

en: Folder Preferences
sr: Opcije prikazivanja direktorijuma

en: Folder Selection Options
sr: Opcije listanja direktorijuma

en: Folder:
sr: Direktorijum:

en: Folders
sr: Direktorijumi

en: Folders Defaults
sr: Podešavanja direktorijuma

en: For more information about SpamCop, it's services, spam in general, and many related topics, try reading through SpamCop's %sHelp and Feedback%s section.
sr: Za više informacija o SpamCop-u, servisima, spamu uopšteno i svim srodnim temama, pročitajte SpamCop-ovu stranicu %sHelp and Feedback%s.

en: Fortunes:
sr: Izreke:

en: Forward
sr: Prosledi

en: Forward as Attachment
sr: Prosledi kao dodatak (attachment)

en: Found %s errors
sr: Pronađeno %s grešaka

en: French
sr: Francuski

en: Fri
sr: Pet

en: Friday
sr: Petak

en: From
sr: Od

en: From:
sr: Od:

en: Full Name
sr: Puno ime

en: General Display Options
sr: Glavne Opcije Prikazivanja

en: General Options
sr: Osnovne opcije

en: German
sr: Nemački

en: Global address book
sr: Globalni adresar

en: Global address book DSN
sr: DSN globalnog adresara

en: Global address book file
sr: Globalni adresar

en: Global address book table
sr: Tabela globalnog adresara

en: Go
sr: Kreni

en: Go to the login page
sr: Idi na stranu za prijavljivanje

en: Greek
sr: Grčki

en: H:i
sr: G:i

en: Hash Disabled
sr: Hash iskljucen

en: Hash Level
sr: Nivo hash-a

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Header Encryption Key
sr: Ključ za enkripciju zaglavlja

en: Height of Compose Window
sr: Visina prozora za pisanje poruke

en: Height of Editor Window
sr: Visina prozora za pisanje

en: Hellenic translations, no known limits, powered by Systran
sr: Grčki prevod, bez poznatih ograničenja, prevodilac Systran

en: Help
sr: Pomoć

en: Help fight the battle against unsolicited email. SpamCop reads the spam email and determines the correct addresses to send complaints to. Quite fast, really smart, and easy to use.
sr: Pomozite u borbi protiv neželjene pošte. SpamCop čita neželjenu (spam) poštu i određuje adresu na koju bi trebalo poslati žalbe. Prilično brz, vrlo pametan i lak za upotrebu.

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
sr: Ovde lako možete podesiti sve vaše lične rečnike naspram kojih se vrši provera pravopisa, možete menjati ili birati jezik koji će vam biti dostupan  pri proveri pravopisa

en: Hide SM attributions
sr: Sakrij dodatke SM

en: Hide Unsafe Images
sr: Sakrij rizične slike

en: High
sr: Visok

en: Home Phone
sr: Kućni telefon

en: Hour Format
sr: Format sata

en: Hungarian
sr: Mađarski

en: I tried to execute '%s', but it returned:
sr: Pokušao sam da izvršim '%s' ali je vraceno:

en: IMAP Authentication Type
sr: Tip IMAP autentifikacije

en: IMAP Folder Delimiter
sr: Graničnik IMAP direktorijuma

en: IMAP Server Address
sr: Adresa IMAP servera

en: IMAP Server Port
sr: Port IMAP servera

en: IMAP Server Type
sr: Tip IMAP servera

en: IMAP login
sr: IMAP prijava:

en: IMAP server information
sr: Informacije o IMAP serveru

en: Icelandic
sr: Islandski

en: Identifying name
sr: Identifikacija

en: If %s contains %s then move to %s
sr: Ukoliko %s sadrži %s onda premesti u %s

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the %s directory where SquirrelMail was installed.
sr: Ukoliko su se prikazala upozorenja u zaglavlju, pokušajte ih sami rešiti. Pročitajte uputstva u %s direktorijumu gde je SquirrelMail instaliran.

en: If you decide to encrypt your personal dictionary, you must remember that it gets &quot;hashed&quot; with your mailbox password. If you forget your mailbox password and the administrator changes it to a new value, your personal dictionary will become useless and will have to be created anew. However, if you or your system administrator change your mailbox password but you still have the old password at hand, you will be able to enter the old key to re-encrypt the dictionary with the new value.
sr: Ukoliko se odlučite da kriptujete vaš lični rečnik morate zapamtiti da se kriptuje uz pomoć vaše šifre i ne smete je izgubiti ili zaboraviti jer će u suprotnom biti nemoguće i vama da pristupite svom rečniku. Ukoliko vi ili vaš administrator promenite mail šifru morate znati vašu staru šifru da biste dekriptovali rečnik koji će nakon toga biti ponovo enkriptovan s novom šifrom.

en: If you forget your password, your personal dictionary will become unaccessible, since it can no longer be decrypted. If you change your mailbox password, SquirrelSpell will recognize it and prompt you for your old password in order to re-encrypt the dictionary with a new key.
sr: Ukoliko zaboravite vašu šifru, vaš lični rečnik će postati nedostupan, pošto se ne može dekriptovati. Ako promenite šifru za vaše poštansko sanduče, SquirrelMail će prepoznati i tražiće vam da upišete vašu staru šifru da bi ponovo enkriptovao rečnik uz pomoć vaše nove šifre.

en: If you leave password empty, it will be asked when you fetch mail.
sr: Ako ostavite šifru praznom, moraćete je uneti pri proveravanju pošte.

en: Ignore
sr: Ignoriši

en: Ignore ALL occurances this word
sr: Ignoriši SVA pojavljivanja ove reči

en: Ignore All
sr: Ignoriši sve

en: Ignore this word
sr: Ignoriši reč

en: Illegal folder name. Please select a different name.
sr: Nedozvoljeno ime direktorijuma. Molim izberite drugo ime.

en: Include CCs when Forwarding Messages
sr: Ukljuci CC kad se prosleđuje poruka

en: Include Me in CC when I Reply All
sr: Uključi mene u Kopiju kada šaljem odgovor svima.

en: Indented:
sr: Poravnato:

en: Index Order
sr: Redosled indeksa

en: Indonesian
sr: Indonežanski

en: Interface language
sr: Jezik interfejsa

en: International Dictionaries Preferences Updated
sr: Podešavanje međunarodnih rečnika ažurirano

en: International date and time
sr: Međnarodni datum i vreme

en: Invalid URL
sr: Nepravilan URL

en: Invalid input data
sr: Neispravno uneti podaci

en: Invert Time
sr: Obrni vreme

en: Is PEAR installed, and is the include path set correctly to find %s?
sr: Da li je PEAR instaliran, i da li je include putanja podešena pravilno da se %s može pronaći ?

en: Italian
sr: Italijanski

en: January
sr: Januar

en: Japanese
sr: Japanski

en: Javascript
sr: JavaScript

en: July
sr: Jul

en: June
sr: Jun

en: Korean
sr: Korejski

en: Language
sr: Jezik

en: Language settings
sr: Jezička podešavanja

en: Last Refresh
sr: Poslednja provera

en: Last name
sr: Prezime

en: Latin
sr: Latinski

en: Latin American Spanish
sr: Latino-ameriki panski

en: Leave Mail on Server
sr: Ostavi mail na serveru:

en: Leave mail on server
sr: Ostavi mail na serveru

en: Leaving mail on server...
sr: Ostavljam poštu na serveru ...

en: Left
sr: Levo

en: Length:
sr: Dužina:

en: Let this folder contain subfolders
sr: Neka ovaj direktorijum sadrži poddirektorijume

en: Light Blue
sr: Svetlo plava

en: Light Cyan
sr: Svetla Cyan

en: Light Gray
sr: Svetlo siva

en: Light Green
sr: Svetlo zelena

en: Light Magenta
sr: Svetla Magenta

en: Light Yellow
sr: Svetlo žuta

en: Line with an error:
sr: Linija s grekom:

en: List Archives
sr: Arhiva Mailing Lista

en: List Special Folders First
sr: Prikaži posebne direktorijume na početku

en: List all
sr: Prikaži sve

en: Loading the sound...
sr: Učitavam zvuk ...

en: Location of Buttons when Composing
sr: Položaj dugmića pri pisanju poruke

en: Location of Folder List
sr: Pozicija liste direktorijuma

en: Logging out from IMAP
sr: Odjava sa IMAP-a

en: Login
sr: Prijava

en: Login (plain text)
sr: Prijavljivanje (čist tekst)

en: Login Failed:
sr: Prijava nije uspela:

en: Login OK: Inbox EMPTY
sr: Prijava uspela: Direktorijum INBOX prazan

en: Login OK: Inbox contains %s messages
sr: Prijava uspela: Direktorijum INBOX sadrži %s poruka

en: Login OK: No new messages
sr: Prijava uspela: Nema novih poruka

en: Long:
sr: Dugačko:

en: Low
sr: Nizak

en: M j, Y
sr: j M, Y

en: Ma&#121;
sr: Maj

en: Mail Domain
sr: Mail domen

en: Mail Fetch Result:
sr: Rezultat prenosa pošte:

en: Mailbox Display Options
sr: Opcije prikazivanja mailbox-a

en: Mailer
sr: Program za poštu (Mailer)

en: Mailing List
sr: Mailing Lista:

en: Mailinglist
sr: Mailing Lista

en: Make Default
sr: Postavi kao osnovno

en: Make sure that you are running the most recent copy of %s. You are currently using version %s.
sr: Proverite da li vam je instalirana najnovija verzija %s. Trenutno koristite verziju %s.

en: Make these changes
sr: Napravi sledeće promene

en: Make this dictionary my default selection:
sr: Neka ovaj rečnik bude glavni:

en: March
sr: Mart

en: Match:
sr: Pronađeno:

en: Matches
sr: Jednako

en: Maximum Number of Pages to Show
sr: Najveći broj strana koji se prikazuje

en: Maximum of 150 words translated, powered by Systran
sr: Najviše 150 reči prevedeno, prevodilac Systran

en: May
sr: Maj

en: Medium
sr: Srednji

en: Medium Gray
sr: Siva

en: Memory Search
sr: Pretraivanje memorije

en: Message %d deleted from remote server!
sr:  Poruka %d obrisana sa udaljenog servera!

en: Message Details
sr: Detalji poruke

en: Message Display and Composition
sr: Prikazivanje poruka i kreiranje

en: Message Filtering
sr: Filtriranje poruka

en: Message Filters
sr: Filteri poruka

en: Message Highlighting
sr: Markiranje poruka

en: Message List
sr: Lista poruka

en: Message appended to mailbox
sr: Poruka dodata u sanduče

en: Message not printable
sr: Poruka ne može da se štampa

en: Message of the Day
sr: Poruka dana (MOTD)

en: Message:
sr: Poruka:

en: Minute
sr: Minut

en: Minutes
sr: Minuta

en: Moderate
sr: Umeren

en: Modify
sr: Promeni

en: Modify Server
sr: Promeni Server

en: Mon
sr: Pon

en: Monday
sr: Ponedeljak

en: Month View
sr: Mesečni pregled

en: Monthly
sr: Mesečno

en: More information
sr: Više informacija

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
sr: Vrlo verovatno je vaša lista poruka zastarela, i poruka je bila pomerena ili obrisana (možda od strane drugog programa koji pristupa istom sandučetu)

en: Move
sr: Premesti

en: Move Selected To
sr: Premesti izabrano u:

en: Move Up
sr: Pomeri gore

en: Move spam to:
sr: Premesti SPAM poruke u:

en: Move to:
sr: Pomeri u:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
sr: Premeštanje SPAM pošte direktno u TRASH može biti loša ideja u početku jer se može desiti da se neka pošta koja vam je važna ili dolazi od vama poznatih ljudi završi u kanti za đubre. Koji god direktorijum da odredite za SPAM, postarajte se da ga periodično brišete da ne biste prepunili vašu mail kvotu.

en: Multiple Identities
sr: Više identiteta

en: Must be unique
sr: Mora biti jedinstven (unique)

en: Name
sr: Ime

en: Name and Address Options
sr: Opcije Imena i Adresa

en: Name is missing
sr: Nedostaje ime

en: Name:
sr: Korisničko ime:

en: Never
sr: Nikad

en: New
sr: Novo

en: New Mail
sr: Nova pošta

en: New Mail Notification
sr: Obveštenje o novoj pošti

en: New name:
sr: Novo ime:

en: NewMail Options
sr: Opcije za novu poštu

en: Next
sr: Sledeća

en: Nickname
sr: Nadimak

en: Nickname contains illegal characters
sr: Nadimak sadrži ilegalne karaktere

en: No
sr: Ne

en: No Citation
sr: Bez citiranja

en: No Clock
sr: Bez sata

en: No Messages Found
sr: Nijedna poruka nije pronađena

en: No Notification
sr: Bez obaveštenja

en: No SMTP auth
sr: Bez SMTP autentikacije

en: No action requested.
sr: Nije zahtevana akcija.

en: No changes requested.
sr: Nije bilo zahteva za promenom.

en: No changes were made.
sr: Nije izvršena nijedna promena.

en: No connection to server
sr: Nema konekcije sa serverom

en: No errors found
sr: Nema grešaka

en: No focus
sr: Bez fokusa

en: No folders found
sr: Nema direktorijuma

en: No folders were found to subscribe to!
sr: Nisu pronađeni direktorijumi koje biste mogli prijaviti!

en: No folders were found to unsubscribe from!
sr: Nisu pronađeni direktorijumi koji bi se mogli odjaviti!

en: No highlighting is defined
sr: Nije definisano markiranje

en: No known limits, powered by Systran
sr: Bez poznatih ograničenja, prevodilac Systran

en: No known limits, powered by Translation Experts' InterTran
sr: Bez poznatih ograničenja, prevodilac Translation Expert's InterTran

en: No login ID submitted
sr: Nije prosleđeno ime za prijavljivanje

en: No messages were selected.
sr: Nije izabrana nijedna poruka.

en: No msg number submitted
sr: Nije prosleđen broj poruke

en: No password submitted
sr: Šifra nije prosleđena:

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
sr: Lični adresar nije definisan. Kontaktirajte administratora.

en: No persons matching your search were found
sr: Nema osoba po zadatom kriterijumu pretraživanja.

en: No server banner
sr: Nema server banner-a

en: No server specified
sr: Nije određen server

en: No servers known.
sr: Nema poznatih servera.

en: No sound specified
sr: Nije određen zvuk

en: No such file or directory
sr: Nepostojeća datoteka ili direktorijum.

en: No words in your personal dictionary.
sr: Nema reči u vašem ličnom rečniku.

en: None
sr: Nijedan

en: Normal
sr: Normalan

en: Norwegian
sr: Norveki

en: Not a file name
sr: Nije ime datoteke

en: Not one of the above servers
sr: Nijedan od gore pomenutih

en: Note
sr: Napomena

en: Note: it is recommended that you configure your system using conf.pl, and not this plugin. conf.pl contains additional information regarding the purpose of variables and appropriate values, as well as additional verification steps.
sr: Napomena: Preporučljivo je da konfigurišete svoj sistem upotrebom conf.pl skripte, a ne ovog plugin-a.conf.pl sadrži dodatne informacije koje se tiču svrhe promenjivih i odgovarajućih vrednosti, kao i dodatne korake verifikacije.

en: Nothing to delete!
sr: Nema ničega za brisanje

en: November
sr: Novembar

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
sr: Snimam vaš lični rečnik... Molim sačekajte.

en: Number of Messages per Page
sr: Broj poruka po strani

en: Number of supported language pairs: %s
sr: Broj podržanih jezičkih parova: %s

en: Number of supported languages: %s
sr: Broj podržanih jezičkih parova: %s

en: OFF
sr: ISKLJUČEN

en: ON
sr: UKLJUČEN

en: Occurs times:
sr: Pojavljuje se puta:

en: Oct
sr: Okt

en: October
sr: Oktobar

en: On %s, %s wrote:
sr: Dana %s, %s je napisao/la

en: On DATE, AUTHOR Wrote
sr: DATUMA, AUTOR je napisao(la)

en: On Delivery
sr: Pri isporuci

en: On Read
sr: Pri čitanju

en: Once you have signed up with SpamCop and have received your SpamCop authorization code, you need to enable this plugin by clicking the link above. Once enabled, you go about your normal life. If you encounter a spam message in your mailbox, just view it. On the right-hand side, near the top of where the message is displayed, you will see a link to report this message as spam. Clicking on it brings you to a confirmation page. Confirming that you want the spam report sent will do different things with different reporting methods.
sr: Kada se registrujete kod SpamCop-a i primite vaš autorizacioni kod, trebalo bi da uključite ovaj plugin -- samo kliknite na gornji link. Kad se jednom omogući, nastavite sa normalnim funkcionisanjem. Ukoliko primetite spam poruku u vašem poštanskom sandučetu, samo je pregledajte. Sa desne strane, blizu vrha gde je prikazana poruka, videćete link preko kog možete ovu poruku prijaviti kao spam. Pritiskom na taj link pojaviće se stranica za potvrdu. Kada potvrdite da zaista želite da pošaljete prijavu spama, desiće se različite stvari u zavisnosti od metode prijavljivanja.

en: Only INBOX
sr: Samo INBOX

en: Only Unseen
sr: Samo nepročitane

en: Only unread messages
sr: Samo nepročitana pošta

en: Only works with email-based reporting
sr: Radi samo sa e-mail baziranim izveštajima

en: Open failed
sr: Neuspešno otvaranje

en: Opening IMAP server
sr: Kontaktiram IMAP server

en: Opening POP server
sr: Kontaktiram POP server

en: Option Type '%s' Not Found
sr: Nisam našao opcije tipa '%s'

en: Options
sr: Opcije

en: Organization / Department
sr: Organizacija / Odeljenje

en: Organization Logo
sr: Logotip organizacije

en: Organization Logo Height
sr: Visina logotipa organizacije

en: Organization Logo Width
sr: Širina logotipa organizacije

en: Organization Name
sr: Ime organizacije

en: Organization Preferences
sr: Podaci o firmi

en: Organization Title
sr: Naziv organizacije

en: Original Message
sr: Originalna poruka

en: Other:
sr: Druga:

en: PHP Version
sr: PHP verzija

en: PHP session name
sr: Ime PHP sesije

en: POP3 Before SMTP?
sr: POP3 pre SMTP-a?

en: POP3 Fetch Mail
sr: POP3 prenos pošte

en: POP3 connect:
sr: POP3 povezivanje:

en: POP3 delete:
sr: POP3 briši:

en: POP3 get:
sr: POP3 je dobio:

en: POP3 last:
sr: POP3 poslednji:

en: POP3 login:
sr: POP3 prijava:

en: POP3 pass:
sr: POP3 šifra:

en: POP3 pop_list:
sr: POP3 pop_lista:

en: POP3 quit:
sr: POP3 izlaz:

en: POP3 reset:
sr: POP3 poniti:

en: POP3 top:
sr: POP3 vrh:

en: POP3 user:
sr: POP3 korisnik:

en: Paginate
sr: Numeriši strane

en: Password for
sr: Šifra za

en: Password:
sr: Šifra:

en: Personal Dictionary
sr: Lični Rečnik

en: Personal Dictionary Crypto Settings
sr: Podešavanje opcija za kriptovanje ličnog rečnika

en: Personal Dictionary Updated
sr: Lični Rečnik ažuriran

en: Personal Information
sr: Lične informacije

en: Personal address book
sr: Lični adresar

en: Personal dictionary encryption options are not available
sr: Opcije za podešavanje kriptovanja ličnog rečnika nisu dostupne

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
sr: Molim označite sve raspoložive rečnike koje biste voleli da koristite prilikom provere pravopisa:

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
sr: Molim obeležite reči koje želite da izbrišete iz vašeg rečnika.

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
sr: Molim izaberite kojim rečnikom ćete proveravati pravopis u ovoj poruci:

en: Please choose which options you wish to set up:
sr: Molim izaberite opcije koje  želite promeniti:

en: Please contact your system administrator and report this error.
sr: Molim kontaktirajte sistem administratora i prijavite ovu grešku.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
sr: Molim dekriptuj moj rečnik i snimi ga u obliku čistog teksta.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
sr: Molim kriptuj moj lični rečnik i snimi ga u kriptovanoj formi.

en: Please make sure to fill out as much information as you possibly can to give everyone a good chance of finding and removing the bug. Submitting your bug like this will not have it automatically added to the bug list on SourceForge, but someone who gets your message may add it for you.
sr: Postarajte se da popunite što je više informacija moguće da biste svima dali što bolju šansu u uklanjanju problema. Slanje izveštaja o problemu na ovaj način, ga neće automatski dodati na bug-listu SourceForge-a, nego će neko ko primi vašu poruku da ga doda za vas.

en: Please make your selection first.
sr: Molim, prvo izaberite.

en: Please select address that you want to edit
sr: Izaberite adresu koju želite da promenite

en: Please wait, communicating with the server...
sr: Molim sačekajte, komuniciram sa serverom...

en: Plugin directory could not be found: %s
sr: Ne mogu da nađem plugin direktorijum: %s

en: Plugin is disabled.
sr: Plugin je isključen.

en: Plugins
sr: Dodatci

en: Polish
sr: Poljski

en: Portuguese
sr: Portugalski

en: Post to List
sr: Pošalji na Listu

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
sr: Greška u bazi sa podešavanjima (%s). Nenormalan izlaz

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
sr: Fajl preferenci %s, nije mogao da se kopira iy privremenog fajla, %s . Molim kontaktirajte sistem administratora i prijavite ovu grešku.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
sr: Fajl preferenci %s, nije mogao da se otvori. Molim kontaktirajte sistem administratora i prijavite ovu grešku.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
sr: Fajl preferenci, %s, nije mogao da se upiše. Molim kontaktirajte sistem administratora i prijavite ovu grešku.

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
sr: Datoteka s podešavanjima, %s, ne postoji. Odjavite se i ponovo se prijavite da vam se kreira datoteka sa početnim podešavanjima.

en: Preferences DSN
sr: DSN preference

en: Preferences key field
sr: Polje ključa u podešavanjima

en: Preferences table
sr: tabela preferenci

en: Preferences username field
sr: Polje korisničkog imena

en: Preferences value field
sr: Polje vrednosti u podešavanjima

en: Prefix Signature with '-- ' Line
sr: Pre potpisa napiši liniju sa '--'

en: Prefix for Original Message when Replying
sr: Prefiks originalnoj poruci pri odgovaranju

en: Premature end of list
sr: Preran završetak liste

en: Pressing the button below will start a mail message to the developers of SquirrelMail that will contain a lot of information about your system, your browser, how SquirrelMail is set up, and your IMAP server. It will also prompt you for information. Just fill out the sections at the top. If you like, you can scroll down in the message to see what else is being sent.
sr: Pritiskom na dugme na ekranu, započećete mail poruku programerima SquirrelMaila koji će sadržati dosta informacija o vašem sistemu, vašem browseru, kako je SquirrelMail podešen, i informacije o IMAP serveru. Takođe će vas pitati za informacije. Samo popunite sekcije na vrhu. Ukoliko želite, možete pregledati poruku kako biste videli šta se još šalje.

en: Pressing the button forwards the message to the SpamCop service and will optionally delete the message. From there, you just need to go to your INBOX and quite soon a message should appear from SpamCop. (It gets sent to the account you registered with, so make sure that your mail forwarder works!) Open it up, click on the appropriate link at the top, and a new browser window will open.
sr: Pritiskom na dugme, prosledićete poruku SpamCop-u i opciono obrisati lokalnu kopiju. Odatle sve što bi trebalo da uradite, je da odete u vaš INBOX i ubrzo će se pojaviti poruka od SpamCop-a. (poruka se šalje na nalog kojim ste registrovani kod SpamCop-a, tako da proverite da li prosleđivanje pošte sa tog naloga radi!) Otvorite poruku, kliknite na link koji se nalazi pri vrhu poruke, i otvoriće se novi prozor u vašem browseru.

en: Previous
sr: Prethodna

en: Print
sr: Štampaj

en: Printer Friendly
sr: Sređeno za štampu

en: Priority
sr: Prioritet

en: Priority:
sr: Prioritet:

en: Proceed
sr: Nastavi

en: Provider Link URI
sr: URI link provajdera

en: Provider Name
sr: Ime provajdera:

en: Purge
sr: Isprazni

en: Quarterly
sr: Kvartalno

en: Query:
sr: Upit:

en: Quick email-based reporting
sr: Brzi e-mail raport

en: Quote Who XML
sr: Citiraj kao XML

en: RFC822 Message body
sr: RFC822 Telo poruke

en: Read
sr: Pročitano

en: Read data:
sr: Pročitan podatak:

en: Read receipt
sr: Pročitaj potvrdu

en: Read:
sr: Pročitano:

en: Reason Given:
sr: Razlog:

en: Receipt
sr: Potvrda

en: Recent Searches
sr: Nedavna pretraivanja

en: Reconnect from dead connection
sr: Rekonektovanje prekinute konekcije

en: Refetching message
sr: Prenosim poruku

en: Refresh Folder List
sr: Osveži listu direktorijuma

en: Refresh Page
sr: Osveži stranu

en: Remote POP server Fetching Mail
sr: Prenos pošte sa udaljenog POP3 servera

en: Remote POP server settings
sr: Podešavanje udaljenog POP servera

en: Remove unneccessary messages from your folder and start with your Trash folder.
sr: Obrišite nepotrebne poruke iz vašeg direktorijuma, i počnite s Trash direktorijumom (kanta)

en: Remove username from headers
sr: Ukloni korisničko ime iz zaglavlja

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Rename a Folder
sr: Preimenuj direktorijum

en: Rename a folder
sr: Preimenovanje direktorijuma

en: Renamed successfully.
sr: Uspešno preimenovanje.

en: Reply
sr: Odgovori

en: Reply All
sr: Odgovori svima

en: Reply Citation Options
sr: Opcije citata pri odgovoru

en: Reply Citation Style
sr: Stil citata pri odgovoru

en: Reply To
sr: Odgovori na

en: Reply to List
sr: Odgovori na Listu

en: Report as Spam
sr: Prijavi kao Spam

en: Requested action aborted: error in processing
sr: Tražena operacija prekinuta: greška u procesiranju

en: Requested action not taken: insufficient system storage
sr: Tražena operacija nije izvršena: nedovoljno prostora na sistemu

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
sr: Tražena operacija nije izvršena: ime mailbox-a nije dozvoljeno

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
sr: Tražena operacija nije izvršena: mailbox nedostupan

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
sr: Tražena mail operacija prekinuta: prekoračuje dodeljen prostor

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
sr: Tražena mail operacija nije izvršena: mailbox nedostupan

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
sr: Zahteva PHP 4.3.x, Eksperimantalno.

en: Response:
sr: Odgovor:

en: Resume Draft
sr: Nastavi započeto

en: Return
sr: Povratak

en: Return to options page
sr: Povratak na stranu s opcijama

en: Right
sr: Desno

en: Romanian
sr: Rumunski

en: Run or consult conf.pl should you run into difficulty with your configuration.
sr: Pokrenite ili konsultujte conf.pl ukoliko naiđete na teškoće pri konfiguraciji.

en: Run some test IMAP commands, displaying both the command and the result. These tests use the SquirrelMail IMAP commands and your current SquirrelMail configuration. Custom command strings can be used.
sr: Pokreće različite test IMAP komande, prikazujući i komandu i odziv od servera. Ovi testovi koriste IMAP komande SquirrelMaila i vašu trenutnu SquirrelMail konfiguraciju. Mogu se koristiti i proizvoljne IMAP komande

en: Russian
sr: Ruski

en: Russian translations, maximum of 500 characters translated
sr: Ruski prevod, najviše 500 karaktera prevedeno

en: SMTP Authentication Type
sr: Tip SMTP autentifikacije

en: SMTP Server Address
sr: Adresa SMTP Servera

en: SMTP Server Port
sr: Port SMTP servera

en: SPAM Filters
sr: SPAM filteri

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
sr: SPAM filteri dozvoljavaju izbor različitih DNS baziranih listi za detekciju neželjene pošte u vašem INBOX-u i premeštanje u drugi direktorijum kao što je, na primer, Trash.

en: Same as server
sr: Isto kao server

en: Sat
sr: Sub

en: Saturday
sr: Subota

en: Save
sr: Snimi

en: Save / Update
sr: Snimi / Ažuriraj

en: Save Draft
sr: Snimi započeto

en: Save ID
sr: Snimi ID

en: Save Message
sr: Snimi poruku

en: Save Method
sr: Snimi metod

en: Saved Scan type
sr: Snimljen tip skeniranja

en: Saved Translation Options
sr: Snimljene opcije za prevođenje

en: Saving UIDL
sr: Snimam UIDL

en: Search
sr: Pretraživanje

en: Search Results
sr: Rezultat pretraživanja:

en: Search for
sr: Traži

en: Seconds
sr: Sekundi

en: Select %s to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
sr: Izberite %s, ukoliko želite da se uključi neki media fajl kad vam stigne nova pošta u vaš direktorijum. Kada je uključeno, možete odrediti koji media fajl želite da bude puštan.

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Select Server:
sr: Izberite server:

en: Select a folder
sr: Izaberite direktorijum

en: Select body
sr: Izaberite telo poruke

en: Select from the list of %s the media file to play when new mail arrives. If no file is specified, %s, no sound will be used.
sr: Iz liste datoteka %s, izaberite datoteku koja će se pustiti pri prispeću nove pošte. Ukoliko nijedan fajl nije izabran, %s, neće biti korišćen zvuk.

en: Select server file
sr: Izberi datoteku na serveru

en: Select your translator:
sr: Izberite vaš prevodilac:

en: Selected Server:
sr: Izabrani Server:

en: Selecting the %s option will change the title in some browsers to let you know when you have new mail (requires JavaScript, and only works in IE but you won't see errors with other browsers). This will always tell you if you have new mail, even if you have %s enabled.
sr: Izborom opcije %s naslov  prozora vašeg Internet pretraživača će se promeniti tako da možete lakše da primetite kad vam stigne nova pošta (neophodan JavaScript i radi samo u Internet Exploreru, ali neće prikazivati greške  u ostalim Internet browserima). Ova opcija će vam omogućiti da vas server na vreme obavesti o prispeću nove pošte. Rad čak i kada vam je opcija %s uključena.

en: Selecting the %s option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
sr: Izborom opcije %s, pojaviće se prozor pri dolasku nove pošte koje će vas obavestiti da je poštsa stigla. (zahteva JavaScript).

en: Selection List Style
sr: Stil liste za izbor

en: Send
sr: Pošalji

en: Send Mail
sr: Pošalji poštu

en: Send Spam Report
sr: Pošalji prijavu spama

en: Send read receipt now
sr: Pošalji potvrdu o čitanju

en: Sending this spam report will give you back a reply with URLs that you can click on to properly report this spam message to the proper authorities. This is a free service. By pressing the "Send Spam Report" button, you agree to follow SpamCop's rules/terms of service/etc.
sr: Slanje izveštaja o spam pošti će vam poslati odgovor uz koji će stići i URL na koji možete da kliknete da biste obavestili nadležne osobe o spam pošti. Ovo je besplatan servis. Pritiskom na "Pošalji izveštaj o spam pošti", slažete se sa pravilima/uslovima upotrebe SpamCop servisa.

en: Sendmail Path
sr: Put do Sendmaila

en: Sent
sr: Poslato

en: Sent Folder
sr: Poslato

en: Sent Subfolders Options
sr: Opcije Sent podfoldera

en: September
sr: Septembar

en: Serbian
sr: Srpski

en: Server Name:
sr: Ime servera:

en: Server Settings
sr: Podešavanje servera

en: Server does not support UIDL.
sr: Server ne podržava UIDL.

en: Server error. Disconnect
sr: Greška na serveru... Diskonektovan

en: Server replied:
sr: Odgovor servera:

en: Server responded:
sr: Odgovor servera:

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.
sr: Sortiranje na serveru nije podržano od strane IMAP servera

en: Service not available, closing channel
sr: Servis nije dostupan, zatvaram kanal

en: Service type option allows selecting which SpamCop services you are using. Member services use different web reporting forms and does not display nags. You can purchase these services, if you want to support SpamCop.
sr: Opcija tipa servisa dozvoljava izbor servisa koje koristite kod SpamCop-a. Servisi za članove koriste drugačije web formulare i ne prikazuje dosadne poruke. Možete kupiti ove servise, ukoliko želite da podržavate rad SpamCop-a.

en: Set Event
sr: Postavi događaj

en: Set up international dictionaries
sr: Podesite međunarodne rečnike

en: Settings adjusted to: %s with %s as default dictionary.
sr: Podešavanja nameštena na: %s sa %s kao glavnim rečnikom.

en: Show 'Contain Sub.' Option
sr: Prikaži opciju 'sadrži poddirektorijume'

en: Show All
sr: Prikaži sve

en: Show Clock on Folders Panel
sr: Prikaži sat u listi direktorijuma

en: Show Folder Prefix Option
sr: Prikaži prefiks opcije direktorijuma

en: Show HTML Version by Default
sr: Prikaži standarno (default) kao HTML

en: Show Special Folders Color
sr: Prikaži boju posebnih direktorijuma

en: Show button in toolbar
sr: Prikaži dugme na toolbaru

en: Show fortunes at top of mailbox
sr: Prikaži izreke iznad liste s porukama

en: Show popup window on new mail
sr: Prikaži novi prozor pri prispeću nove pošte

en: Show time
sr: Prikaži vreme

en: Show time with seconds
sr: Prikaži vreme sa sekundama

en: Show translation box
sr: Prikaži prozor za prevođenje

en: Show weekday and time
sr: Prikaži dane nedelje i vreme

en: Sign Out
sr: Odjavljivanje

en: Signature
sr: Potpis

en: Signature Options
sr: Opcije potpisa

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
sr: Datoteka s potpisom, %s, nije mogla da se kopira iy privremenog fajla, %s. Molim kontaktirajte sistem administratora i prijavite ovu grešku.

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
sr: Datoteka s potpisom, %s, nije mogla da se otvori. Molim kontaktirajte sistem administratora i prijavite ovu grešku.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
sr: Nije bilo moguće upisati u datoteku s potpisom, %s. Molim kontaktirajte sistem administratora i prijavite ovu grešku.

en: Signature is too big.
sr: Potpis je predugačak.

en: Signout
sr: Odjavljivanje

en: Signout Page
sr: Strana za odjavljivanje

en: Size
sr: Veličina

en: Slovenian
sr: Slovenački

en: Solution:
sr: Rešenje:

en: Some of your preference changes were not applied.
sr: Neke od traženih preferenci nisu sačuvane.

en: Some or all of the help documents are not present!
sr: Neki ili svi help dokumenti nisu pronađeni!

en: Some users have reported that the email addresses used with SpamCop find their way onto spam lists. To be safe, you can just create an email forwarding account and have all SpamCop reports get sent to there. Also, if it gets flooded with spam, you can then just delete that account with no worries about losing your real email address. Just go create an email forwarder somewhere (%s has a %slist of places%s) so that messages from system administrators and what not can be sent to you.
sr: Bilo je korisnika koji su prijavili da su se e-mail adrese koje su koristili za registrovanje kod SpamCopa nekako dospele na spam liste. Da biste bili sigurni, možete kreirati e-mail nalog za prosleđivanje pošte i pustiti da izveštaji od SpamCopa budu poslati tamo. Takođe, ukoliko bude pretrpana spamom, možete jednostavno obrisati tu email adresu bez bojazni da ćete izgubiti vašu pravu e-mail adresu. Kreirajte negde email adresu za prosleđivanje (%s ima %slistu mesta%s na kojima to možete uraditi ) tako da poruke od sistem administratora i čega sve ne možete primati na te adrese.

en: Sort by Received Date
sr: Sortiraj po datumu prijema

en: Source
sr: Izvor

en: Spam Filtering
sr: Filtriranje neeljene pote.

en: Spam Reporting Method:
sr: Metod prijavljivanja SPAM pošte:

en: Spam is sent to %s.
sr: Neželjena pošta se šalje na %s

en: Spam reporting
sr: Prijavljivanje neeljene pote (SPAM-a)

en: Spam scan is limited to %s.
sr: Skeniranje neželjene pošte ograničeno je na %s

en: SpamCop - Spam Reporting
sr: SpamCop - Prijavljivanje Spam pošte

en: SpamCop is a free service that greatly assists in finding the true source of the spam and helps in letting the proper people know about the abuse.
sr: SpamCop je besplatan servis koji umnogome pomaže pri otkrivanju istinskog izvora neželjene pošte, pomažući pri tom da pravi ljudi saznaju za problem.

en: SpamCop link is:
sr: Link za SpamCop je:

en: SpamCop service type
sr: Tip servisa SpamCop-a

en: Spanish
sr: panski

en: Special Folder Options
sr: Posebne opcije direktorijuma

en: SpellChecker Options
sr: Opcije spell-checkera

en: Spellcheck completed. Commit changes?
sr: Provera je završena. Izvršiti promene?

en: SquirrelMail Notice:
sr: SquirrelMail Obaveštenje:

en: SquirrelMail Version
sr: SquirrelMail verzija

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
sr: SquirrelMail nije mogao da dekodira strukturu tela poruke

en: SquirrelMail version %s
sr: SquirrelMail verzija %s

en: SquirrelSpell Initiating
sr: Inicijalizacija provere pravopisa

en: SquirrelSpell Options Menu
sr: Opcije Provere Pravopisa

en: SquirrelSpell Results
sr: Rezultati provere pravopisa

en: SquirrelSpell is misconfigured.
sr: SquirrelSpell je pogrešno konfigurisan

en: SquirrelSpell was unable to decrypt your personal dictionary. This is most likely due to the fact that you have changed your mailbox password. In order to proceed, you will have to supply your old password so that SquirrelSpell can decrypt your personal dictionary. It will be re-encrypted with your new password after this. If you haven't encrypted your dictionary, then it got mangled and is no longer valid. You will have to delete it and start anew. This is also true if you don't remember your old password -- without it, the encrypted data is no longer accessible.
sr: SquirrelSpell nije mogao da dekriptuje vaš lični rečnik. Najverovatnije je to posledica promene vašeg mailbox passworda. Da biste nastavili morate uneti vaš stari password tako da bi SquirrelSpell mogao da dekriptuje vaš rečnik. Posle ovoga vaš rečnik će biti ponovo kriptovan ali sa novom šifrom. Ukoliko niste kriptovali vaš rečnik to znači da je neispravan i da se ne može koristiti. Moraćete da ga obrišete i počnete s novim rečnikom. isto važi i ukoliko se ne sećate stare šifre, pa je kriptovan rečnik sada nedostupan.

en: Start Bug Report Form
sr: Startuj formular za prijavu greške u programu

en: Start time:
sr: Vreme početka:

en: Store in Folder:
sr: Snimi u direktorijum:

en: Subfolder
sr: Poddirektorijum

en: Subject
sr: Naslov

en: Submit
sr: Pošalji

en: Submit a Bug Report
sr: Prijavi "bug" u programu

en: Subscribe
sr: Prijavi

en: Subscribe to:
sr: Prijavi se na:

en: Subscribed successfully.
sr: Uspešno prijavljen.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
sr: Prijava neuspešna - Direktorijum ne postoji.

en: Successful re-encryption
sr: Ponovno kriptovanje uspešno

en: Successfully Saved Options
sr: Opcije uspešno sačuvane!

en: Suggestions
sr: Predlozi

en: Suggestions:
sr: Predlozi:

en: Sun
sr: Ned

en: Sunday
sr: Nedelja

en: Swedish
sr: vedski

en: Syntax error in parameters or arguments
sr: Sintaksna greška u parametrima ili argumentima

en: Syntax error; command not recognized
sr: Sintaksna greška. Komanda nije prepoznata

en: THIS FOLDER IS EMPTY
sr: OVAJ DIREKTORIJUM JE PRAZAN

en: TODAY
sr: DANAS

en: Table of Contents
sr: Sadržaj

en: Take Address
sr: Preuzmi adresu

en: Temp Directory
sr: Temp direktorijum

en: Temporary authentication failure
sr: Privremena greška u autentikaciji

en: Test Configuration
sr: Test konfiguracije

en: Test Sound
sr: Test zvuk

en: The %s option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
sr: Opcija %s će porveriti sve vaše direktorijume, a ne samo INBOX za obaveštavanje.

en: The IMAP server is reporting that plain text logins are disabled.
sr: IMAP server prijavljuje da je slanje šifre čistim tekstom isključeno.

en: The SpamCop service will display information as it finds it, so scroll down until you see a form button. It might pause a little while it is looking up information, so be a little patient. Read what it says, and submit the spam. Close the browser window. Press Cancel or click on the appropriate mail folder to see messages and/or delete the spam.
sr: SpamCop servis će prikazivati informacije kako ih bude nalazio, pa se spuštajte niz sadržaj stranice dok ne naiđete na dugme. Može se desiti da malo zastane dok traži informacije, pa budite strpljivi. Pročitajte šta vam kaže, i pošaljite izveštaj o spam poruci. Zatvorite prozor browsera. Pritisnite Cancel ili kliknite na odgovarajući mail direktorijum da pregledate poruke i/ili obrišete spam poštu.

en: The bodystructure provided by your IMAP server:
sr: Struktura tela poruke koju je poslao vaš imap server:

en: The function you requested is unknown.
sr: Tražena funkcija je nepoznata.

en: The help has not been translated to %s. It will be displayed in English instead.
sr: Pomoć nije prevedena na  %s, pa će biti prikazana na engleskom!

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index. You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
sr: Redosled indeksa je raspored po kome su raspoređene kolone u indeksu poruka. Možete dodavati, brisati i pomerati kolone kako vam se dopada i kako odgovara vašim potrebama.

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
sr: Pošiljalac poruke je tražio odgovor da bi znao da ste pročitali poruku. Da li želite da se pošalje potvrda o čitanju?

en: The more messages scanned, the longer it takes. It's recommended to scan unread messages only. If a change to the filters is made, it's recommended to set it to scan all messages, then go view the INBOX, then come back and set it to scan unread messages only. That way, the new spam filters will be applied and even the spam you didn't catch with the old filters will be scanned.
sr: Što više poruka skenirate to više vremena treba da se skeniranje završi. Predlažemoda skenirate samo novu poštu. Ako pravite promene u filterima onda postavite da jednom skenira sve poruke pa se vratite i namestite da opet skenira samo novu poštu. Tako će vaši novi spam filteri biti uključeni za svu poštu, a možda i uhvatite neku spam poruku koja je ranije prošla kroz stari filter.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
sr: Red indeksiranih poruka možete podesiti tako da sadrži zaglavlja u rasporedu koji vama odgovara.

en: The server couldn't find the message you requested.
sr: Server ne može da pronađe traženu poruku.

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
sr: Provera nije završena. Zaista da zatvorim i zapamtim promene?

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
sr: Provera nije završena. Da zaista zatvorim i ignorišem promene?

en: Theme
sr: Tema

en: Theme Name
sr: Ime teme

en: Theme Path
sr: Putanja do teme

en: Themes
sr: Teme

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
sr: Ova podešavanja menjaju izgled i manipulaciju vaših direktorijuma

en: This bug involves
sr: Ovaj problem uključuje

en: This configures settings for downloading email from a POP3 mailbox to your account on this server.
sr: Ova opcija konfiguriše prenos pošte iz POP3 poštanskog sandučeta na vaš nalog na ovom serveru.

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
sr: Ova opcija konfiguriše puštanje media fajla i/ili otvaranje novih prozora pri stizanju nove pošte.

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
sr: Ovde su smeštene vaše lične informacije, kao što su vaše ime, email adresa itd.

en: This external link will open in a new window
sr: Ovaj eksterni link će se otvoriti u novom prozoru

en: This helps protect your privacy in case the web-mail system gets compromized and your personal dictionary ends up stolen. It is currently encrypted with the password you use to access your mailbox, making it hard for anyone to see what is stored in your personal dictionary.
sr: Ova opcija pomaže u zaštiti vaše privatnosti u slučaju kompromitovanja web-mail sistema, i vaš lični rečnik bude ukraden. Trenutno je kriptovan uz pomoć šifre koju koristite za pristupanje vašem poštanskom sandučetu, što otežava svakome da vidi šta je upisano u vaš lični rečnik.

en: This image has been removed for security reasons
sr: Ova slika je uklonjena iz sigurnosnih razloga

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
sr: Ovaj modul omogućava udaljeno upravaljanje SquirrelMail konfiguracijom..

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a plain text format. Proceed?
sr: Ovo će dekriptovati vaš rečnik i snimiti ga u čistom tekstualnom formatu. Nastavljam?

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
sr: Ovo će izbrisati vaš lični rečnik. Nastavljam?

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
sr: Ovo će kriptovati vaš rečnik i snimiti ga u kriptovanom formatu. Nastavljam?

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
sr: Ovo će poslati poruku %s sa zahtevom za pomoć u vezi liste. Dobićete email odgovor na naznačenu e-mail adresu.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
sr: Ovo će poslati poruku %s sa zahtevom za prijavljivanje na listu. Bićete prijavljeni na naznačenu adresu.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
sr: Ovo če poslati poruku %s sa zahtevom za odjavljivanjem sa liste. Pokušaće da vas odjavi sa naznačene adrese.

en: Thorough email-based reporting
sr: Detaljni e-mail raport

en: Thread View
sr: Dnevni pregled

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.
sr: Thread sortiranje nije podržano od strane IMAP servera.

en: Thu
sr: Čet

en: Thursday
sr: Četvrtak

en: Time:
sr: Vreme:

en: Timezone Options
sr: Podešavanje Vremena

en: Title
sr: Naslov

en: Title & Org. / Dept.
sr: Naslov & Org. /Odelj.

en: Title:
sr: Naslov:

en: To
sr: Prima

en: To or Cc
sr: Za ili kopija

en: To use it, you must get a SpamCop authorization code. There is a free %ssign up page%s so you can use SpamCop.
sr: Da biste ga koristili, morate dobiti SpamCop kod za autorizaciju. %sPrijavljivanje%s na SpamCop je besplatno.

en: To: field
sr: polje Prima:

en: Today's Fortune
sr: Današnja izreka

en: Toggle All
sr: Promeni sve

en: Top
sr: Vrh

en: Top Frame
sr: Gornji frejm

en: Transaction failed
sr: Transakcija neuspešna

en: Transform Selected Messages
sr: Promeni izabrane poruke

en: Translate
sr: Prevedi

en: Translate inside the SquirrelMail frames
sr: Prevodi unutar okvira SquirrelMail-a

en: Translation Options
sr: Opcije za prevođenje

en: Translation direction
sr: Smer prevođenja

en: Translator
sr: Prevodilac

en: Trash Folder
sr: Kanta (trash)

en: Try
sr: Isprobaj

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
sr: Pobrinite se da uspešno reprodukujete grešku. Ako se greška pojavljuje eratično, pokušajte dokumentovati šta se desilo. Ukoliko se pojavljuje pri pregledanju određene poruke, sačuvajte tu poruku da bismo mogli da je pregledamo.

en: Try to verify addresses
sr: Pokušaj da proveriš ispravnost adrese

en: Tue
sr: Uto

en: Tuesday
sr: Utorak

en: Turkish
sr: Turski

en: UID support
sr: UID podrka

en: Unable to list addresses from %s
sr: Ne mogu da izlistam adrese iz %s

en: Unable to update
sr: Neuspelo ažuriranje

en: Undefined Function
sr: Nedefinisana funkcija

en: Undelivered Message Headers
sr: Zaglavlje neposlate poruke

en: Unknown Sender
sr: Nepoznat pošiljalac

en: Unknown action: %s
sr: Nepoznata akcija: %s

en: Unknown date
sr: Nepoznat datum

en: Unknown error: %s
sr: Nepoznata greška: %s

en: Unknown response
sr: Nepoznat odgovor

en: Unknown response from IMAP server:
sr: Nepoznat odgovor IMAP servera:

en: Unknown sender
sr: Nepoznat pošiljalac

en: Unknown user or password incorrect.
sr: Nepoznat korisnik ili neispravna šifra.

en: Unread
sr: Nepročitano

en: Unread Message Notification Type
sr: Tip obaveštenja o nepročitanim porukama

en: Unread messages only
sr: Samo nepročitane poruke

en: Unseen and Total
sr: Nepročitane i ukupno

en: Unselect All
sr: Deselektuj sve

en: Unsubscribe
sr: Odjavi

en: Unsubscribed successfully.
sr: Uspešno odjavljen.

en: Unthread View
sr: Mesečni pregled

en: Up
sr: Gore

en: Update Event
sr: Promeni događaj

en: Update address
sr: Ažuriraj adresu

en: Use &quot;detect&quot; to auto-detect.
sr: Upotrebi &quot;detect&quot; za automatsko prepoznavanje.

en: Use Addresses
sr: Koristi adrese

en: Use Javascript
sr: Koristi JavaScript

en: Use Sendmail Binary
sr: Koristi Sendmail

en: Use Sent Subfolders
sr: Koristi podfolder Sent

en: Use Signature
sr: Koristi potpis

en: Use TLS for IMAP Connections
sr: Koristi TLS za IMAP konekcije

en: Use TLS for SMTP Connections
sr: Koristi TLS za SMTP konekcije

en: Use index number of theme
sr: Koristi indeksni broj teme

en: Use server-side sorting
sr: Koristi sortiranje na serveru

en: Use server-side thread sorting
sr: Koristi sortiranje po grupama (thread) na strani servera

en: Use the %s option to only check for messages that are recent. Recent messages are those that have just recently showed up and have not been "viewed" or checked yet. This can prevent being continuously annoyed by sounds or popups for unseen mail.
sr: Upotrebite opciju %s, za proveravanje samo nedavno pristiglih poruka. Nedavno pristigle poruke su one koje su se tek pojavile ali nisu jos proverene i označene kao pročitane. Ovo može sprečiti nervirajuće pop-up prozore i zvuke upozorenja o nepročitanoj pošti.

en: Used only when identities can't be modified
sr: Koristi se samo kada je nemoguće menjati identitete

en: User %s already exists
sr: Korisnik %s već postoji

en: User %s does not exist
sr: Korisnik %s ne postoji

en: User not local; please try forwarding
sr: Korisnik nije lokalni; molim pokušajte s prosleđivanjem

en: User-Defined
sr: Korisnički definisano

en: User-Defined Citation End
sr: Korisnički definisan kraj citata

en: User-Defined Citation Start
sr: Korisnički definisan početak citata

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Usernames in Lowercase
sr: Korisničko ime malim slovima

en: Using %s dictionary (system default) for spellcheck.
sr: Upoterbljen %s rečnik (glavni sistemski) za proveru.

en: Using CRAM-MD5 or DIGEST-MD5 authentication instead may work.
sr: Pokušajte sa korišćenjem CRAM-MD5 ili DIGEST-MD5 autentikacije.

en: View
sr: Pregled

en: View Business Card
sr: Pregled vizit karte

en: View Full Header
sr: Pregled celog zaglavlja

en: View Message
sr: Pregledaj poruku

en: View Message details
sr: Pregledaj poruku detaljno

en: View Printable Version
sr: Pregled varijante pripremljene za štampu

en: View Unsafe Images
sr: Prikaži rizične slike

en: View message
sr: Pregledaj poruku

en: Viewing Full Header
sr: Pregled celog zaglavlja

en: Viewing Message: %s (%s total)
sr: Pregled poruke: %s (%s ukupno)

en: Viewing Messages: %s to %s (%s total)
sr: Pregled poruka: %s do %s (%s ukupno)

en: Viewing a Business Card
sr: Pregled vizit karte

en: Viewing a text attachment
sr: Pregled tekst poruke

en: Viewing an image attachment
sr: Pregledanje slike

en: WARNING! Header filters should be of the format &quot;Header: value&quot;
sr: UPOZORENJE! Filteri zaglavlja bi trebalo da budu u formatu &quot;Header: vrednost&quot;

en: WARNING! Tell the administrator to set the %s variable.
sr: UPOZORENJE! Recite vašem administratoru da podesi promenjivu %s.

en: WARNING! You must enter something to search for.
sr: PAŽNJA! Morate uneti neki kriterijum za pretraživanje.

en: Warning,
sr: Upozorenje,

en: Was displayed on %s
sr: Je prikazana na %s

en: Web Page
sr: Web strana

en: Web-based form
sr: Web formular

en: Web-based reporting
sr: Prijavljivanje preko web-a

en: Wed
sr: Sre

en: Wednesday
sr: Sreda

en: Welsh
sr: Velški

en: What to Scan:
sr: Šta da se skenira:

en: When reading:
sr: Pri čitanju:

en: When you press the button on the confirmation page, this will pop open a new browser window and the SpamCop service should appear inside. The message will not be deleted (working on that part), but you won't need to wait for a response email to start the spam reporting.
sr: Kada pritisnete dugme na stranici za potvrđivanje, otvoriće se novi prozor i SpamCop servis bi trebalo da se pojavi u njemu. Poruka neće biti obrisana (radi se na tom delu), ali nećete morati da čekate odgovor putem email-a da biste počeli sa prijavljivanjem spam poruka.

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
sr: Koji prevodilac bi trebalo da se koristi kad dobijete poruku u drugom jeziku?

en: White
sr: Bela

en: Width of Compose Window
sr: Širina prozora za kreiranje poruke

en: Width of Editor Window
sr: Širina prozora za pisanje

en: Width of Folder List
sr: Širina liste direktorijuma

en: Work Phone
sr: Službeni telefon

en: Wrap Incoming Text At
sr: Prelomi tekst na

en: Write failed
sr: Neuspešno upisivanje

en: Write to addressbook failed
sr: Upisivanje u adresar nije uspelo

en: Yearly
sr: Godinje

en: Yes
sr: Da

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
sr: Odlučite se da li želite prikazivanje prozora za prevođenje, i gde će biti postavljen

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
sr: Možete promeniti izgled vašeg maila i prikazivanje poruka, kao što su boje, jezik, izgled mail kolona i ostala podešavanja.

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
sr: Možete ili obrisati stari rečnik ili ukucati staru šifru. Ne oba.

en: You can only edit one address at the time
sr: Možete menjati samo jednu adresu u isto vreme

en: You have %s new message
sr: Imate %s novu poruku

en: You have %s new messages
sr: Broj novih poruka: %s

en: You have been successfully signed out.
sr: Uspešno ste se odjavili.

en: You have not filled in the "To:" field.
sr: Niste popunili polje "Prima:"

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
sr: Niste izabrali folder za brisanje. Molim izaberite.

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
sr: Niste izabrali folder koji ćete preimenovati. Molim izaberite neki folder.

en: You may wish to encrypt your personal dictionary to protect your privacy in case the webmail system gets compromized and your personal dictionary file gets stolen. When encrypted, the file's contents look garbled and are hard to decrypt without knowing the correct key (which is your mailbox password).
sr: Možda ćete želeti da kriptujete vaš lični rečnik da biste zaštitili vašu privatnost u slučaju kompromitovanja web-mail sistema. Kada je kriptovan, sadržaj datoteke izgleda zbrljano i teško može da se dekriptuje bez tačnog ključa (a to je vaša šifra za poštansko sanduče)

en: You must be logged in to access this page.
sr: Morate biti prijavljeni da biste pristupili ovoj strani.

en: You must make a choice
sr: Morate se odlučiti

en: You must select a scan type.
sr: Morate izabrati tip skeniranja.

en: You must select a spam folder.
sr: Morate izabrati SPAM direktorijum.

en: You need to have php4 installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
sr: Morate imati instaliran PHP4 sa ukjlučenom multibyte string funkcijom (opcija za configure --with-mbstring)

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure. However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
sr: Morate biti svesni da enkripcija korišćena za snimanje vaše šifre nije savršeno sigurna. Ipak, ukoliko koristite pop, svejedno nema enkripcije pri povezivanju. Dodatno, enkripcija koju koristimo za snimanje vaše šifre na server se može razbiti od strane nekog hakera koji bi pročitao source kod za njen nastanak.

en: Your Message has been sent.
sr: Vaša poruka je poslata.

en: Your SpamCop authorization code:
sr: Vaš SpamCop kod za autorizaciju:

en: Your current timezone
sr: Vaša trenutna vremenska zona

en: Your message
sr: Vaša poruka

en: Your personal dictionary has been decrypted and is now stored as plain text.
sr: Vaš lični rečnik je dekriptovan(dešifrovan) i sada je sačuvan kao čist tekst.

en: Your personal dictionary has been encrypted and is now stored in an encrypted format.
sr: Vaš lični rečnik je kriptovan (šifriran) i sada je snimljen u kriptovanom formatu.

en: Your personal dictionary is currently encrypted.
sr: Vaš lični rečnik je kriptovan.

en: Your personal dictionary is currently not encrypted.
sr: Vaš lični rečnik trenutno nije kriptovan.

en: Your personal dictionary was erased.
sr: Vaš lični rečnik je obrisan

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
sr: Vaš lični rečnik je obrisan. Molim zatvorite ovaj prozor i kliknite na "Provera Pravopisa" ponovo da biste započeli novu proveru pravopisa.

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
sr: Vaš lični rečnik je uspešno ponovo kriptovan. Vratite se na meni &quot;Opcije pravopisa&quot; i ponovo izaberite.

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
sr: Vaš lični rečnik je uspešno ponovo kriptovan. Vratite se na meni "Proveri pravopis" za novu proveru

en: Your search failed with the following error(s)
sr: Vaše pretraživanje nije uspelo zbog sledećih grešaka

en: Your server options are as follows:
sr: Opcije vašeg servera su sledeće:

en: a specific plugin
sr: specifični plugin

en: abort
sr: prekini

en: apop authentication failed
sr: apop autentifikacija nije uspela

en: as a subfolder of
sr: kao poddirektorijum od

en: authentication failed
sr: Autentikacija neuspešna

en: connection does not exist
sr: konekcija ne postoji

en: connection not established
sr: konekcija nije uspostavljena

en: delete
sr: Obriši

en: down
sr: dole

en: edit
sr: Promeni

en: forget
sr: zaboravi

en: from English
sr: sa Engleskog

en: g:i a
sr: H:i

en: in
sr: u

en: in the center
sr: u sredini

en: l, F j Y
sr: D, j F, Y H:i

en: less
sr: manje

en: more
sr: više

en: no login ID submitted
sr: nije prosleđeno ime za prijavljivanje

en: not set yet
sr: još nije podešeno

en: pixels
sr: tačaka (piksela)

en: quote
sr: citat

en: refresh folder list
sr: osveži listu direktorijuma

en: remove
sr: obriši

en: requested
sr: traženo

en: requires JavaScript to work
sr: neophodan JavaScript da bi radilo

en: save
sr: Snimi

en: search
sr: Pretraživanje

en: sec_remove_eng.png
sr: sec_remove_sr_YU.png

en: see below
sr: vidi ispod

en: sent
sr: poslato

en: subject
sr: Naslov

en: the general program
sr: generalni program

en: to English
sr: na Engleski

en: to the left
sr: levo

en: to the right
sr: desno

en: to:
sr: u:

en: up
sr: gore

en: vCard Version %s is not supported. Some information might not be converted correctly.
sr: vCard verzija %s nije podržana. Neke informacije možda neće biti ispravno konvertovane.

en: who
sr: ko

en: with move option
sr: sa opcijom za premetanje
